ظهور و سقوط پیام در فوتبال ایران/ نقطه، ته خط!

ظهور و سقوط پیام در فوتبال ایران/ نقطه، ته خط!

17715
16:21
24 آبان 1398
15 سال محرومیت، پایان رسمی دوران بازی پیام صادقیان خواهد بود.

به گزارش وبسایت نود، حکم کمیته اخلاق برای پیام صادقیان، شاید پایان فوتبال او برای همیشه باشد. صادقیان برای 15 سال دیگر به عنوان بازیکن، مربی و هیچ پست دیگری، نمی‌تواند به فوتبال برگردد. هر چند در این مدت هم بدون این محرومیت، تیمی نداشت. در سن 27 سالگی، همه راه‌های مقابل او به بن بست می‌رسند. بازیکنی که هم برای درخشیدن و هم برای نابودی، بسیار عجله داشت.

ظهور یک یاغی

صادقیان در تیم ملی نوجوانان و جوانان، پدیده شد و حسابی مورد توجه قرار گرفت. بخش زیادی از شهرتش را اما، مدیون گلزنی به پرسپولیس در لیگ دوازدهم است. ذوب آهن بحران زده در آن مسابقه، به پرسپولیس باخت اما شایعه علاقه سرخپوشان به پیام، رنگ جدی‌تری گرفت. صادقیان که قراردادش با ذوب آهن در پایان فصل به اتمام می‌رسید، با پرسپولیس وارد مذاکره شد و حتی شایعه بود درخواست یک میلیاردی او باعث عصبانیت رویانیان شده است. مسلمان با زوج صادقیان و مسلمان، از خطر سقوط مستقیم به لیگ یک فرار کرد و آخر فصل، او به پرسپولیس پیوست.

سورپرایز دایی

صادقیان اولین بازی فصل پرسپولیس مقابل تراکتورسازی را، از روی نیمکت آغاز کرد. دایی دقیقه 76، صادقیان را به زمین فرستاد و 4 دقیقه بعد، او با پاسی دقیق گل پیروزی پرسپولیس را ساخت. صادقیان هفته سوم، اولین گلش برای پرسپولیس را به مس کرمان زد و نیم فصل اول را، همراه با تیمش در صدرجدول به پایان رساند.

پرواز در نقطه اوج

نیم فصل دوم، درخشش فوق العاده صادقیان او را تبدیل به بهترین بازیکن پرسپولیس و یکی از بهترین‌های فوتبال ایران کرد. اوج درخشش او، در دو بازی پیاپی مقابل سایپا و ملوان بود. صادقیان بازی با سایپا، تک گل پرسپولیس را برای مسلمان ساخت و هفته بعد در انزلی، با حرکتی تماشایی و پاسی دقیق به خلعتبری، پرسپولیس را به پیروزی رساند و طلسم آن‌ها را دز انزلی شکست.

سقوط یک فرشته

هفته ابتدایی لیگ سیزدهم، صادقیان برای آخرین بار برای پرسپولیس گل زد. او با یک ضربه آزاد دیدنی، توانست دروازه بیرانوند را باز کند و پرسپولیسی‌ها، به یک فصل درخشان با او امیدوار باشند. یک هفته بعد، روزهای خوب پیام در اهواز به پایان رسید. پرسپولیس به فولاد باخت، صادقیان اخراج شد و بخاطر هل دادن داور، ماه‌های بعدی را مجبور شد در خانه بنشیند.

خمیازه‌های کش‌دار

بازگشت صادقیان به پرسپولیس، شبیه روزهای آخر او در این تیم نبود. صادقیان در لیگ قهرمانان، با لو دادن توپ باعث گل خوردن پرسپولیس شد و در تمرینات با خمیازه‌هایش، روی اعصاب درخشان راه می‌رفت. با ورود برانکو و اضافه شدن باقری به کادرفنی پرسپولیس، دوران پیام به پایان رسید. کریم روی نام او خط قرمز کشید تا حاشیه‌های تیم هم به پایان برسد.

داستان تکراری

هر سال، قرار بود به بهانه‌ای سال بازگشت و ظهور دوباره پیام باشد. کار کردن دوباره با منصوریان، رفتن به تیم دایی، حضور در تبریز و ماشین سازی که پدرش در آن بازی می‌کرد، لژیونر شدن و همراهی با علی کریمی، هیچکدام نتوانست پیام را به روزهای خوبش برگرداند. او در بیشتر تیم‌هایش، خوب شروع می‌کرد اما بعد مدتی، به نیمکت و سکوها منتقل می‌شد.

27 سالگی

ماه‌های اخیر برای صادقیان بدون تیم، بیشتر در اینستاگرام می‌گذشت. او به عنوان طرفدار پرسپولیسی‌ها کری می‌خواند و گاهی، حرف‌هایش رنگ و بوی توهین می‌گرفت. با این حال بعد از رفتن کریمی، کسی حاضر نبود در زمین فوتبال ریسک کار کردن با او را بپذیرد. سرانجام حکم محرومیت 15 ساله، فوتبال او را برای همیشه به پایان رساند. حالا دیگر صادقیان نه به عنوان بازیکن، که به عنوان کادرفنی هم نمی‌تواند به لیگ برتر برگردد. بازیکنی که در 20 سالگی، به همه چیز رسید و حالا در سن 27 سالگی، ردی از او در فوتبال باقی نمانده است.

22330

نظرات کاربران
فقط شیشعلی
این محرومیت فقط مرثیه ای برای یک ستاره است
۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰:۱۸
پاسخ
20
50
محسن
حیف شد.پیام صادقیان و مجاهد خزیراوی و محمد پارسا جز بزرگتریت حیف شدگان کشورمون هستن
۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۰:۴۱
پاسخ
10
65
مهرداد
بنظرم آقا کریم زیادی بهش سخت گرفت... باید مثل یه بزرگتر باهاش تا میکرد، جریمه کوچیک تری درنظر میگرفت و براش پا درمیونی میکرد پیش برانکو. با اون کار و بیرون کردنش خیلی کارش سخت شد... پیام میتونست برگرده اگر یک نفر پیدا میشد دلسوزانه و نه برای از سر باز کردن، باهاش صحبت و راهنماییش میکرد. حیف و صد حیف ...
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۷:۳۰
پاسخ
126
60
عشق است پرسپولیس مظلوم
امیدوارم درس عبرتی برای همه ورزشکاران به خصوص کسانی که فقط به فکر جریمه کردن بازیکنان نه کمک و آموزش اونا هستند بشه
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۹:۲۱
10
58
ارتش سرخ
یکی از استعدادهای ایران که مدیران نابلد باهمکاری خودش اونا به ورطه نابودی کشوندن البته که خودشم کم مقصر نبود ولی بیشتراز اون مدیریت مقصره چون اون یه جون بود وخام که اگر درست باش رفتار میشد شاید یکی مثل جباری یا کریمی میشد که مثل خیلی دیگر از جونای این مملکت خودشا بافوتبالش نابود کردند ازاین بازیکنازیاد داشتیم من الان یه نمونه ابیشا میگم واسه دوستان استقلالی مجاهدخضیراوی
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۰:۰۵
پاسخ
29
87
امید از تفت
کیانی و سعید آقایی و کرار و . . . حرکتهای بدتر انجام دادند و محروم نشدند و پیام را محروم کردند. کرار به گوش داور سیلی زد که حداقل محرومیتش دو ساله هست. واقعاً برخی ها با بی عدالتی هایی که کردند باید جوابگو باشند.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۵:۲۱
پاسخ
40
86
جی اچ
پیام رومسئولان نالایق فوتبال نابودکردن بامحرومیتهای فوق سنگین
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷:۱۲
پاسخ
30
80
آیهان
سال قبل میتوونست با سپیدرود بازم به فوتبال برگردد و گذشته پر از اشتباهش را جبران کند و چه بسا که نه تنها به پرسپولیس بلکه به سایر تیمهای صدر جدول لیگ ترانسفر بشه. اما بازم اشتباه کرد و بعد استعفای کریمی، فسخ کرد و نتوونست جبران معافات کنه. هر انسانی برای خودش محترمه و کسی از کسی برتر نیست. این که سنگ کریمی و فلانی را به سینه بزنی و‌با زندگیت و آیندت بازی کنی سخت در اشتباهی. حتم دارم اون یه مقدار پولم که دستش داره تموم بشه کسی حسابش نمیاره حالا کریمی باشه یا امثال ایشون. چه بسا که پیام قربانی یه عده ی دیگه شده چون آدمی که اسمش به بد نامی برسه همه به عنوان طعمه ازش استفاده میکنن. من و پیام از بجگی دوست بودیم و با هم تو زمینهای خاکی شهرک باغمیشه تبریز بازی میکردیم. حیف که نتوونست از پول و مقام خودش به نحو درستی استفاده کنه. خدا کنه سراغ کارهای بدتر و خانه سوز نره.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۴:۵۹
پاسخ
7
65
شاهزاده پارسی
چقدر قابل لمس هستی تو فوتبال امروز ایران ی کارکتر تکراری !!! ابرسوپرایزی ک میاد جایی ستارهای دهه قبلی فوتبال چون کریمی و مهدوی‌کیا رو بگیره ولی زودتر از اون چه ک فکرش رو میکنیم ب بن بست میرسه چه قصه آشنایی تو فوتبال امروز ایران و تو پیام جان سرآمد همه آنهایی...
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۸:۱۳
پاسخ
19
41
تاج
خودش کرد! البته پرسپولیس کم بازیکن نابود نکرد.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۴:۰۲
پاسخ
84
108
OMID
درسته خودش اشتباه زیاد داشت ولی این خیلی ظلم بود که بقیه همچین اعجوبه و استعاد نابیو دیدن که به این وضع دچار شده و کسی کمکش نکرد. واقعا اگه تو راه درست میفتاد میتونستیم الان تو سطح اول اروپا ببینیمش. حیف حیف...
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۰:۲۴
پاسخ
9
69
عشق است پرسپولیس
بازیکن دوست داشتنی شاید این وسط دوستان خوبی نداشتی یا راهنما نداشتی
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۹:۲۲
پاسخ
25
129
۶
واقعا اونو مسلمان دوست داشتنین اما خودشون راه تاریکیو دیدنو رفتن، میخواسن متفاوت باشن اما چ تفاوتی ...
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۰:۰۹
2
47
سیروس
یه پاس گل بازی ملوان پرسپولیس داد هرجا میره میگه انگار زین الدین زیدان بوده تو عمر فوتبالت اندازه یکی از مدافعین گل نزدی!
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴:۱۴
پاسخ
114
81
امیر
همون محرومیت چندماهه پیام رو نابود کرد!! شاید با یک جریمه یا چند جلسه محرومیت میشد این جوان رو نگه داشت ولی کمیته انضباطی کلا عادت داره با رای های عجیبش زندگی فوتبالی بعضی ها از بازیکنان رو نابود کنه.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱:۵۷
پاسخ
32
113
ایران عزیز،اصفهان زیبا،سپاهان بزرگ
کسی که سلبریتی میشه مخصوصا در فوتبال باید بدونه که باید تاحدامکان از خاشیه ها به دور باشه ئلی این آدم قدر خودشو ندونست ملزومات شهرت رو هم ندونست تو اون چیزی که توی سایتعای شرط بندی دنبالش بودی رو توی فوتبال صد برابرش رو میتونستی به دست بیاری یا اذزششو داشت که به هاطر یه قلیون توی ورزشگاه هو بشی؟ جرا نفهمیدی دوربینهادنبال تو هستن؟ از همون زمانی که منصوریان بش اعتراض کرد سقوطش شروع شدبعد با همنشینی با آدمای حاشیه دار ادامه داد
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹:۳۵
پاسخ
3
39
مهدی
و بعدها مهدی کیانی هم همینکار را کرد و داور را هل داد ولی حتی یک جلسه هم محروم نشد :|
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۲:۳۶
پاسخ
41
77
علیرضا
و همچنین فرشاد احمدزاده بخاطر حرکات اتوبوسی!!!
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۸:۲۷
21
30