عبور از 2 اسطوره در 3 روز؛ بنزما، قهرمان جدید سانتیاگو برنابئو؟

عبور از 2 اسطوره در 3 روز؛ بنزما، قهرمان جدید سانتیاگو برنابئو؟

11659
21:17
19 آبان 1398
کریم بنزما در تنها 3 روز، دو اسطوره رئال مادرید را در گلزنی جا گذاشت.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، نه گرت بیل، نه ماریانو دیاز و نه لوکا یوویچ. این کریم بنزما است که جور جای خالی کریستیانو رونالدو را در رئال مادرید می‌کشد.

شاید گفتن این حرف در تابستان 2018 دل و جرات زیادی می‌خواست، اما آمار گلزنی بنزما برای رئال مادرید روز به روز در حال بهتر شدن است. بنزما که فصل قبل در 53 بازی 30 گل به ثمر رساند و دومین فصل برتر خود در رئال را رقم زد، تا اینجای فصل هم در 15 بازی 11 گل به ثمر رسانده تا نشان دهد قصد دارد به بهترین رکورد خود در پیراهن رئال (فصل 12-2011 با 32 گل در 52 بازی) حمله کند.

بنزما در بازی شنبه شب رئال مادرید برابر ایبار در دقایق 17 و 29 گلزنی کرد تا ضمن کمک به تیمش در ثبت پیروزی 4-0، خود نیز با رساندن شمار گل های خود در لالیگا به عدد 157، از آمار 156 گل فرانس پوشکاش گذشته و به ششمین گلزن برتر رئال مادرید در تاریخ رقابت های لالیگا بدل شود. نفر بعدی در این مسیر، هوگو سانچز است که 164 گل به ثمر رسانده و احتمالا در همین فصل، رتبه خود را به بنزما تحویل خواهد داد.

بنزما 157 گل خود را در 323 بازی برای رئال به ثمر رسانده و پوشکاش 156 گل را تنها در 180 بازی وارد دروازه رقبا کرد. اما این آمار اکنون اهمیتی ندارد، چرا که بنزما این روزها مهم ترین تهدید رئال در مقابل دروازه حریفان محسوب می‌شود.

رکوردشکنی بنزما در لالیگا در شرایطی رخ داده که او تنها 3 روز قبل در لیگ قهرمانان اروپا نیز یکی دیگر از اساطیر رئال را پشت سر گذاشته بود. بنزما که در جریان پیروزی 6-0 برابر گالاتاسرای در دقایق 45 و 81 گل های چهارم و پنجم تیمش را وارد دروازه فرناندو موسلرا کرد تا به 50 گل زده (با پیراهن رئال) در رقابت های لیگ قهرمانان برسد. 

با این آمار بنزما با عبور از رکورد 49 گل زده آلفردو دی استفانو، بعد از کریستیانو رونالدو و رائول گونزالس به سومین گلزن برتر رئال مادرید در تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد. البته باز هم باید گفت که بنزما در شرایطی رکورد دی‌استفانو را پشت سر گذاشته که برای رسیدن به این تعداد گل، در بازی های به مراتب بیشتری به میدان رفته است. (بنزما در 97 بازی 50 گل زده و دی‌استفانو در 58 بازی 49 گل)

نکته جالب درباره روند گلزنی بنزما آن است که از آغاز فصل 19-2018 تاکنون بنزما موفق شده 41 گل برای رئال مادرید به ثمر برساند، در حالی که کریستیانو رونالدو از زمان حضور در یوونتوس (مدت زمان مشابه) 34 گل زده است.

نکته بعدی، اهمیت گل های بنزما در روند تیمی رئال است. بنزما در 7 بازی از 11 دیدار رئال در این فصل از رقابت های لالیگا گلزنی کرده و در 4 دیدار دیگر، کهکشانی ها نتوانسته اند برابر رقبایشان به پیروزی برسند. (شکست 1-0 برابر مایورکا، تساوی های 0-0 برابر رئال بتیس، 0-0 برابر اتلتیکو مادرید و 2-2 برابر ویارئال) و البته رئال در 3 مسابقه از این 4 مسابقه نتوانسته حتی یک گل هم وارد دروازه این رقبا کند.

رئال در تابستان 2018 برای بازگرداندن ماریانو دیاز 23 میلیون یورو هزینه کرد و پیراهن شماره 7 رونالدو را هم بر تن او کرد. یک سال بعد و با هدف برداشتن بار گلزنی از روی دوش بنزما، رئالی ها این بار با 60 میلیون یورو به سراغ لوکا یوویچ رفتند.

ماریانو در این فصل حتی یک دقیقه هم برای رئال بازی نکرده و یوویچ در 295 دقیقه بازی لالیگایی و 28 دقیقه حضور در لیگ قهرمانان، تنها یک گل به ثمر رسانده است. امید اول رئالی ها برای گلزنی کریم بنزماست و شاید باید باور کرد که کریم، در حال تبدیل شدن به اسطوره جدید سانتیاگو برنابئو است.

7712

نظرات کاربران
مهدی
مهاجم فقط لواندوفسکی افت و خیز نداره همیشه تو اوجه بر عکس بنزما
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵:۴۵
پاسخ
19
14
پرسپولیس و رئال
به شخصه از زمانی که کریم تو فرانسه بود من بهش علاقه داشتم و این چند ساله خیلی ازش ناراًی بودن ولی من ازش خوشم میومد چون درسته گلزنی به نام رونالدو بود ولی بنزما وظیفه موقعیت سازی و ایجاد فضا و حفظ توپ و بالانس خط حمله تیم رو داشت و با رفتن رونالدو و مهاجم هدف شدن و افزایش گل ها هم اعتماد به نفس خودش رفته بالا و هم صدای سوت اعتراضی تماشاگرها کم شده و باعث شده تا بتونه راحت تر کنه. خلاصه کریم دوست داریم
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۲:۲۳
پاسخ
0
58
علی
کریم به خدا مسلمون نیستی...
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵:۰۵
پاسخ
9
56
امین
یه زمانی مورینیو می‌گفت نمی دونم به چه دردی میخوره ولی پافشاری کرد و باعث شد سالها در تیم متملول رعال بدرخشه....کاش زیدان هم نظرش در مورد بیل برگرده چون کیفیتش از همه بازیکنای رعال بالاتره
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۲:۲۵
پاسخ
12
37
ساسان
زیدان نظرش درباره بیل برگرده ؟ الان 20 روزه بیل با تیم تمرین نکرده حتی اجازه نمیداد گزارش پزشکیش منتشر بشه
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۱:۴۲
0
12
عشقممم نیمار
چقد رئال حقیر شده ک‌ ی بازیکن بدردنخور ..شدع اسطورش :-)
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۵:۰۴
پاسخ
97
22
مطالب پربازدید