عبور پرسپولیس از استقلال و الهلال؛ رکوردشکنی بدون قهرمانی

عبور پرسپولیس از استقلال و الهلال؛ رکوردشکنی بدون قهرمانی

24296
18:49
18 آبان 1397
فردا ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی، می‌تواند پرسپولیس را صاحب رکوردی تاریخی در لیگ قهرمانان آسیا کند

وبسایت رسمی برنامه نود - فردا ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی، می‌تواند پرسپولیس را صاحب رکوردی تاریخی در لیگ قهرمانان آسیا کند.

به گزارش وبسایت نود، بازی فردای پرسپولیس و کاشیما، روزی سرنوشت‌ساز برای پرسپولیس خواهد بود. آن‌ها می‌توانند اولین قهرمانی یک تیم ایرانی در فرمت جدید لیگ قهرمانان را بدست آورند و مسیر رویایی‌شان با برانکو ایوانکوویچ را به قله برسانند. با این حال، در صورت قهرمان نشدن پرسپولیس هم این تیم صاحب یک رکورد تاریخی در لیگ قهرمانان و فوتبال باشگاهی آسیا خواهد شد.

بازی‌های پر تماشاگر پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، با اضافه شدن تماشاگران بازی فردا این تیم را تبدیل به پرتماشاگرترین تیم در یک فصل لیگ قهرمانان آسیا خواهد کرد. بر اساس آمار اعلام شده توسط AFC، تا قبل از بازی فردا بیشتر از 323 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی بازی‌های پرسپولیس را تماشا کرده‌اند. آن هم در شرایطی که AFC بخاطر تغییرات ورزشگاه آزادی، بیشترین تماشاگر حاضر در آن را 81 هزار نفر محاسبه کرده اما در بازی پرسپولیس و السد با پر شدن راه پله‌ها و حتی ایستادن برخی تماشاگران، تعداد افراد حاضر در استادیوم به یکصد هزار نفر می‌رسید. با این حال، با همین سبک محاسبه هم پرسپولیس می‌تواند فردا به پرتماشاگرترین تیم لیگ قهرمانان تبدیل شود و برای اولین بار، یک تیم آسیایی تماشاگرانش در یک فصل این مسابقات از 400 هزار نفر فراتر برود.

استقلال، سال 2013 که تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان جلو رفت مجموعا 340 هزار تماشاگر داشت. رکوردی که هنوز در اختیار آبی‌های پایتخت است. الهلال سال 2014 که به قهرمانی رسید هم حدود 332 هزار نفر را به ورزشگاه کینگ فهد کشاند. فصل پیش، پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسید اما بدشانسی عجیب، باعث شد آن‌ها نتوانند رکوردشکنی کنند. از 6 بازی خانگی پرسپولیس، فقط 2 بازی در حضور تماشاگرانش برگزار شد. پرسپولیس سه بازی را بخاطر روابط ایران و عربستان، در کشور ثالث برگزار کرد و یک بازی با الدحیل هم تماشاگران این تیم محروم بودند.

این فصل اما شانس، یار پرسپولیس بود و آن‌ها چه در مرحله گروهی و چه در مرحله حذفی با هیچ تیم عربستانی روبرو نشدند تا در تمام مسابقات از امتیاز میزبانی استفاده کنند. کمکی که باعث شد هم به صورت کاملا ورزشی و بدون مشکلات سیاسی، به کمک تماشاگران‌شان تا فینال جلو بروند و هم فردا با عبور از رکورد 400 هزار تماشاگر در یک فصل لیگ قهرمانان، برای همیشه در تاریخ این مسابقات ماندگار شوند.

 

22330

نظرات کاربران
تیم
بزن ستاره رو
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۶:۲۰
پاسخ
159
65
ساوالان
توی فرمت قدیم هم رکورد دست پرسپولیس ها بود .استقلالی ها ادعا می کنند 120 هزار تماشاگر در بازی جبیلو داشتند ازادی بدون صندلی ماکزیموم 100 هزار بوده اینها 20هزار را از کجا اوردند خدا داند.ولی یادمه بازی پرسپولیس و الیمای قزاقستان100هزار نفر رکورد اسیا را زد؟
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۱:۳۵
پاسخ
70
206
میلاد بیات فرد
حالا کجاشو دیدی تازه شروع کاره واسه پرسپولیس چطوری شیشتقلال؟!؟!
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۹:۴۷
پاسخ
59
222
افسونگر
درود بر پرسپولیس قهرمان
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۸:۳۷
پاسخ
57
212
رومن رینز پرسپولیسی
فقط قهرمانی ایشالله ...رکورد شکنی که عادی شده برامون
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۴:۳۱
پاسخ
57
228
مهدی
انشاالله که تیم محبوب دو سوم ایرانیهای کشور عزیزم وکل دنیا فردا از قهرمانی پرسپولیس ایران خوشحال میشن هر چند که تا الانشم موجبات شادی مارو فراهم کردن و مثل بعضی تیما نیست که فقط با خرجای ملیاردیش موجبات خنده دیگرانو فراهم کنه
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۲:۲۶
پاسخ
74
277
سرخ بیکران
بفرمائید! این آمار رو هم ازشون پس گرفتیم. آقا وزیر پرسپولیسی نمیخوان! نمیخوان! در ضمن انشالله فردا قهرمانیم
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۹:۰۷
پاسخ
85
320
دخی عشقپولیسی
شیشتقلال طرفدارش کجا بود بااااووو همشون ب کاشیما کوچ کردن :) پر طرفدارترین تیم آسیا پرســـپولیــــســـه ^_^
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲:۵۰
پاسخ
112
374
علی
پرتماشاگرترین تیم آسیا استقلال وای برا اولین بار فینال آسیا رو ببینی 2 تا بخوری برگشتم قهرمان نشی اینو مقایسه کنید با چهار تا فینال ما
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷:۵۲
پاسخ
506
148
دختر پرسپوليسي
پرسپوليس سرور آسياست فردا اينو به همه ثابت ميكنيم با قهرمانيمون
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۱:۵۰
پاسخ
101
422