عرب: اول برانکو، دوم برانکو و آخر هم برانکو/ رسانه‌ای شدن مذاکره با قطبی ظلم است/ علیپور دو پیشنهاد دارد

عرب: اول برانکو، دوم برانکو و آخر هم برانکو/ رسانه‌ای شدن مذاکره با قطبی ظلم است/ علیپور دو پیشنهاد دارد

24369
11:02
19 خرداد 1398
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: پرسپولیس فصل سختی را پشت سر گذاشت.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در نشست خبری خود که در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار شد در خصوص آخرین وضعیت باشگاه پرسپولیس گفت: در ابتدا از زحمات اصحاب رسانه که یک فصل در کنار باشگاه پرسپولیس بودید تشکر می‌کنم. در کار شما همیشه سختی‌هایی وجود دارد. در مدتی که من در پرسپولیس بودم همواره تعامل خوبی با اصحاب رسانه داشتم و این رابطه کمک کرده تا اطلاع‌رسانی خوبی انجام شود. ما فصل سختی را پشت سر گذاشتیم و نیم فصل دوم رقابت‌‌ها در اواخر فصل بسیار سنگین بود. 

* هم باید فوتبال بازی می‌کردیم و هم باید به حواشی ورود می‌کردیم

وی در ادامه افزود: متاسفانه یکسری حواشی هم به دلیل شرایط سخت در بعضی از موضوعات وجود داشت که هم ما باید فوتبال بازی می‌کردیم و هم باید وارد حواشی می‌شدیم. ما حواشی را جمع و جور می‌کردیم که این کار و سختی‌ها را مضاعف کرده بود ولی خب خدا را شکر که با همت و تلاش کادرفنی و بازیکنان و به خصوص سرمربیگری آقای برانکو که انصافا یک مربی حرفه‌ای هستند و همچنین حمایت هواداران خوبمان در طول فصل که در سرما و گرما با حضورشان در محل مسابقات و همچنین حمایت‌های غیرمستقیم آنها موفقیت‌های خوبی کسب شد و ما توانستیم قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی را بدست بیاوریم.

* اسپانسر خوبی داشتیم

مدیرعامل پرسپولیس خاطرنشان کرد: امروز در خدمت شما هستیم که به سوالات شما پاسخ دهم. در ابتدا من در خصوص مسائل مالی توضیحاتی را برایتان می‌گویم. درخصوص مسائل اقتصادی و درآمدزایی باید عرض کنم که در طول 3-2 سال اخیر باشگاه از نظم خوبی برخوردار شد و قراردادی که بسته شده به نسبت قرارداد خوبی است و درآمدها تحقق بهتری داشته است. ولی موضوعاتی هم وجود دارد اسپانسر اصلی ما شرکت ایرانسل است و درآمد ما از سامانه 3030 است. براساس مستنداتی که در اختیار بنده است عملکرد خوبی داشته و به تعهداتش عمل کرده که این بخشی از کار ما است بخش دیگری از کار ما مجری اسپانسری بوده که مجری اسپانسری ما در دو سال اخیر در پرداختی‌هایش بی‌نظمی‌هایی داشته است که ما را با مشکل مواجه کرده است که ما یک فرصت یک هفته‌ای را داده‌ایم که این مشکل را حل کنند و نسبت به انجام تعهداتشان اقدام کنند وگرنه باید از مراحل قانونی کار را پیش ببریم ولیکن  اسپانسر اصلی است که مساله اسپانسر اصلی چون یک تهاتری بوجود می‌آید برای برخی از دوستان که اسپانسر و مجری اسپانسری را از هم تفکیک نمی‌کنند ما یک اسپانسر اصلی داریم که ایرانسل و سامانه 3030 است که متاسفانه برخی شایعات علیه این شرکت پخش شد و باعث شد که این سامانه درآمدش ریزش داشته باشد و درآمدهای ما کاسته شود. 

* طلبکاران می‌آیند، چون بدهی نهفته داریم

عرب افزود: شایعاتی باعث شد تا در سامانه 3030 ریزش داشته باشیم و به همین دلیل درآمد ما سیر نزولی داشت و این خوب نیست چرا که ایرانسل به تعهدات خود عمل کرده اما مجری اسپانسری به تعهداتش عمل نکرده است و از آنجایی که ما یک شرکت دولتی هستیم به همین خاطر نمی‌توانیم به صورت مستقیم قرارداد ببندیم و باید با یک مجری اسپانسر کار کنیم و لوگوی باشگاه هم در اختیار آنها است و در قرارداد بعدی که شهریور ماه بسته می‌شود باید این مشکلات رفع شود. ما البته جلسات زیادی در این خصوص برگزار کردیم و به این مسائل رسیدگی می‌کنیم. موضوع بعدی این است که ما ارزیابی هزینه‌ها را انجام دادیم اما امروز رقم دریافتی با هزینه‌ها نمی‌خواهد و مدیران پرسپولیس همواره وارث بدهی مدیران قبل بودند هرچند که بخصوص در زمان مدیریت قبلی بخش زیادی از بدهی‌ها پرداخت شد اما طلبکاران می‌آیند و ما بدهی نهفته داریم. 

* سالانه باید 110 میلیارد هزینه کنیم

وی گفت: یک سری هزینه بوجود می‌ آید که در بودجه دیده نشده به طور مثال ما یک بدهی 60 هزار دلاری از سال 90 داریم که آن زمان دلار هزار تومان بود اما الان دلار 15 هزار تومان شده و باید این بدهی را بدهیم. هیچگاه باشگاه پرسپولیس را در شرایط صفر به هیچ مدیری تحویل نداده‌اند. موضوع دیگر بحث تورم ریالی است چرا که هزینه‌های هتل،‌پرواز و ... سه برابر شده اما درآمد ما ثابت است موضوع دیگر بحث تحریم‌های ظالمانه است که باعث شده دچار نوسانات ارزی شویم در حال حاضر بازیکنان و مربیان خارجی و داخلی ما بدون آپشن رقمی در حدود 60 میلیارد تومان قرارداد دارند و این در حالی است که اگر کل دریافتی‌های ما از اسپانسر تامین شود حدود 62 میلیارد درآمد خواهیم داشت و دیگر پولی نمی‌ماند که بخواهیم بابت مالیات، هتل و هزینه‌های جاری بدهیم. با بررسی هزینه‌ها ، ما باید حدود سالی 110 میلیارد تومان هزینه کنیم و باید برای فصل آینده فکری شود به همین دلیل ما جلسات مختلفی برگزار کردیم. درآمدهای یک باشگاه به جز تبلیغات از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی است که ما از هر دو محروم هستیم البته از تبلیغات محیطی بهره‌ کمی می‌بریم هرچند که از صحبت‌های من اشتباه برداشت شده بود چرا که مجموع درآمدهای ما حدود 61 میلیارد تومان است و این در حالی است که هزینه‌های متفرقه هم داریم. به طور مثال اگر بازی ما با الاهلی عربستان در تهران انجام می‌شد چندین میلیارد درآمد داشتیم اما در امارات این مبلغ 2 میلیارد و 100 میلیون تومان شد. ما سال گذشته برای سفر به ازبکستان 400 میلیون هزینه کردیم اما امسال این رقم یک میلیارد و 400 میلیون تومان بود. همچنین برای پرداخت بدهی‌ها توافقاتی شده بود و بخشی از انها به صورت اقساط قرار بود پرداخت شود که آن را پرداخت می‌کنیم. درباره برانکو هم ما باید رقمی را در نیم فصل به او می‌دادیم این رقم مربوط به بدهی‌ها بود و حدود 500 هزار دلار به او دادیم وبخشی دیگر باقی مانده که باید به او برای نیم فصل دوم بپردازیم و ما برای این مبلغ به مشکل خوردیم. 

* AFC  صدهزار دلار پرسپولیس را برای امور خیریه برداشت

عرب درخصوص پاداش آسیایی و لیگ قهرمانان آسیا اذعان داشت: در این خصوص من بارها صحبت کرد‌ه‌ام پاداش آسیایی درواقع دو میلیون دلار بود که صد هزار دلار آن را  AFC به عنوان خیریه برداشت کرد و 180 هزار تای آن را برای برگزاری مسابقات برداشت و با 75 هزار دلار هم بابت تخلفات و جرائم تماشاگران از حسابمان کم کردند. مابقی آنها پرداخت شده است که به ریال به حساب باشگاه واریز شده است. ذی‌حساب باشگاه هم در اینجا حضور دارد اگر سوالی داشته باشید از ایشان هم می‌توانید بپرسید. واریز مبلغ به حساب باشگاه انجام شده منتهی حدود 19 میلیارد تومان به ریال این پاداش شده است که از این عدد حدود 8 میلیارد به عنوان پاداش آسیایی براساس مصوبه هیات مدیره قبل به بازیکنان پرداخت شد و بین کادر فنی و بازیکنان و براساس نظر سرمربی و کاپیتان توزیع شد. حدود 7 میلیارد تومان به عنوان قسط به بازیکنان پرداخت شد حدود یک میلیارد تومان بابت مالیات معوقه کادر فنی خارجی و بدهی مالیاتی که مربوط به دوره‌های قبل بود که اگر پرداخت نمی‌شد اجازه خروج به بازیکنان و کادر فنی خارجی داده نمی‌شد بدهی‌های معوق دیگری هم بود که اگر پرداخت نمی‌شد باشگاه با مشکلاتی مواجه می‌شد حدود یک و نیم میلیارد آن که وجود دارد و سند آن ثبت شده است وجود دارد. باشگاه همواره تحت کنترل اماکن نظارتی هستند که این افراد با دقت هم بررسی می‌شوند حدود یک میلیارد تومان از مبلغ پاداش آسیایی هم بابت هزینه های جاری تیم انجام شده است که مبلغ حدودا 175 هزار یورو هم بابت مطالبات منشا پرداخت کردیم که اگر قرارداد منشا را پرداخت نمی‌کردیم در فصل آتی با مشکل جدی مواجه می‌شدیم علی‌رغم اینکه باشگاه سختی‌ها و مشکلات زیادی در آن زمان از لحاظ مالی داشت و از طرفی دیگر آقای برانکو منشا را نمی‌خواست ما موضو ع را مدیریت کردیم منشا بخشی از مطالباتش را بخشید و بخش دیگری هم به صورت نقد به او پرداخت کردیم تا باشگاه با مشکلی مواجه نشود.این مجموع پاداش بازی‌های آسیای بود که برایتان اعلام کردم. 

* مبلغ قرارداد برانکو 24 میلیارد تومان است

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درخصوص پرداخت مطالبات برانکو تاکید کرد: ما برای درآمدزایی بیشتر باشگاه حدود 50 جلسه در این مدت برگزار کردیم و حدود 10 جلسه هیات مدیره هم در این خصوص داشتیم تا بتوانیم مسائل مالی سال آینده را طوری تنظیم کنیم که هزینه‌هایمان را بتوانیم تقلیل کنیم. به هر حال درآمدهایمان ثابت است و هزینه‌ها رو به رشد است ، نوسان ارزی هم وجود دارد. قراردادی که با آقای برانکو بسته شده است الان حدود 24 میلیارد تومان است. ما حدود 500 هزار یورو را پرداخت کرده‌ایم و بقیه آن مانده است که همه مطالباتش پرداخت خواهد شد. این مبلغ زمانی 8 میلیارد تومان بود امروز به دلیل نوسانات ارزی سه برابر شده است و حدود 24 میلیارد تومان شده اما درخصوص درآمدهای باشگاه هیچ تغییری ایجاد نشده است. اما علی‌رغم همه این مشکلات آنچه در جلسه هیات مدیره عنوان شد اول آقای برانکو دوم آقای برانکو و آخر هم آقای برانکو. قطعا باید مطالباتش پرداخت شود. 4-3 پلن در نظر گرفته شد که در این چند روز  آینده همه آنها بررسی خواهد شد و با تمام اعضای هیات مدیره برای اجرای آنها حضور پیدا خواهیم کرد و با جدیت پیگیری خواهد شد نمونه آن امروز با شرکت ایرانسل قرار داریم که بررسی خواهیم کرد کار سختی است ولی باید انجام شود باشگاه اراده دارد که این کار را انجام دهد. کل قرارداد و مطالبات برانکو با تمام آپشن‌هایش 1.5 میلیون یورو است و هرچه تاکنون پرداخت شده است مربوط به فصل قبل برانکو است و فقط همین 500 یورو مربوط به این فصل است که مابقی قراردادش که مانده است باید پرداخت شود. 

 

*رسانه ای شدن مذاکره با قطبی ظلم است

وی درخصوص صحبت با مربی دیگری تاکید کرد: من نمی‌دانم این صحبت‌ها از کجا بوجود آمد؟! متاسفانه اعلام کرده بودند که مدیرعامل باشگاه با سرمربی و مربی صحبت کرده است که این خیلی بولد شد. وکیل آن سرمربی که اعلام کرد اصلا صحت نداشته است. آن موضوع اصلا بولد نشد بعد هم که مشخص شد این سرمربی در ایران نبوده و اساس این خبر کذب بوده که این هم بولد نشد و که این ظلم است و لطفا حق‌الناس را رعایت کنید. خبرهای این چنینی را پخش کردن باعث می‌شود حیثیت افراد لطمه بخورد و آن چیزی که تکذیب می‌شود انعکاس خوبی پیدا نمی‌کند. 

* قرارداد قبلی دیگر جوابگوی پرسپولیس نیست

وی در پاسخ به این سوال که شما می‌دانستید که این بدهی‌ها وجود دارد و قبول مسئولیت کردید اما حالا از مشکلات مالی صحبت می‌کنید افزود: قراردادی که قبلا بسته شده بود الان دیگر جوابگو نیست چرا که نوسانات ارزی باعث شده تا این قرارداد کفاف ندهد. روزی که من کار را گرفتم دلار 11  هزار تومان بود اما دلار به 16 هزار تومان هم رسید باید از شهریور ماه و برای قرارداد جدید تدابیری اندیشیده شود البته بدهی‌ها مثل گذشته نیست و سبک‌تر شده اما به هر حال مدیریت دولتی در باشگاه‌ حاکم است و ما حرفه‌ای و چابک نیستیم و با تغییر مدیریت تغییر زیادی صورت نمی‌گیرد چون ساختار ایراد دارد. از طرف دیگر وزارت ورزش برای پرداخت باشگاه‌ها ممنوعیت قانونی دارد و به همین دلیل چند بار با وزیر ورزش صحبت کردم و او هم تاکید دارد که باید باشگاه خصوصی شود. از طرف دیگر در مجلس هم این اعتقاد بین نمایندگان هست که باید پرسپولیس خصوصی شود و برای برون رفت از این وضعیت باید این کار را انجام دهیم. ما با هر اسپانسری که صحبت می‌کنیم با مشکلات باشگاه دولتی روبرو می‌شویم چرا که عقد قرارداد باشگاه دولتی با اسپانسر نیاز به تشریفات دارد ما یک باشگاه دولتی هستیم که باید کار حرفه‌ای انجام دهیم. 

* با ساختار دولتی نمی‌توان برای پرسپولیس درآمدزایی کرد

وی افزود: برای انتخاب اسپانسر پیراهن سه ماه زمان لازم داریم و به همین دلیل می‌گویم که تغییر مدیریت تاثیرگذار نیست چرا که ساختار ما دولتی است. این مشکلات به هر حال وجود دارد و دیدید که از بالاترین افراد سیاسی،‌ نظامی، ورزشی و ... در این باشگاه مدیریت کردیم  اما چه شد. وقتی ساختار دولتی است نمی‌شود به دنبال درآمدزایی رفت الان پرسپولیس از 30 درصد ظرفیت‌هایش برای درآمدزایی استفاده می‌کند و از 70 درصد پتانسیل آن استفاده نمی‌شود چون ما یک باشگاه دولتی هستیم. در بخش خصوصی شما اگر بخواهید یک ملک را بفروشید یک شبه این کار انجام می‌شود اما ما اگر بخواهیم ساختمان باشگاه را بفروشیم یک پروسه چند ماهه است که وارد تشریفات خاصی می‌شود و هزار گرفتاری دارد. از یک طرف ما حرفه‌ای هستیم و از طرف دیگر دولتی و هنوز خیلی‌ها باور دارند که ما از بودجه دولتی استفاده می‌کنیم اما ما یک ریال هم بودجه دولتی نداریم و هرچه درآمد داریم از طریق اسپانسری است. ما با ترس به سراغ اسپانسر می‌رویم و برای هر اسپانسری که کار را توضیح می‌دهیم باید به دولتی بودن باشگاه فکر کنیم.

* من نمی توانم پرسپولیس را خصوصی کنم، به وزیر هم گفتم کار در اینجا امکان‌پذیر نیست

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد: گرداندن باشگاه دولتی ممکن نیست و می‌دانید که من به میز نچسبیده‌ام و حتی به وزیر ورزش گفتم که ادامه کار در باشگاه دولتی امکان‌پذیر نیست اما او گفت که تلاش می‌کند تیم خصوصی شود. اگر از فردا کس دیگری اینجا بنشیند تغییر قابل لمس و ملموسی بوجود نخواهد آمد و دیدیم که باشگاه پرسپولیس از صندوق ماشین به ساختمان رسیده و زحمات زیادی از سوی آقایان طاهری و گرشاسبی صورت گرفته اما آنها هم به این شرایط دچار بودند. من نمی‌توانم پرسپولیس را خصوصی کنم اما می‌توانم شرایط را بهتر کنم. 

* تاکید می کنم، گزینه اول، دوم و سوم ما برانکو است

وی درباره اینکه امروز هواداران قصد تجمع مقابل وزارت ورزش دارند، معتقدند که وزارت ورزش به وسیله شما می‌خواهد برانکو را از پرسپولیس دور کند، گفت: این یک حرف تکراری است چرا که من پیش از این گفتم که گزینه اول، دوم و سوم ما برانکو است. من آدم خوش‌بینی هستم و همه را خاکستری می‌بینم و نگاه توهمی به فضای مجازی ندارم اما آلودگی فضای مجازی زیاد است به طوری که عکس سیل ونزوئلا را برای سیل شیراز استفاده می‌ کنند. ما باید در آرامش کار کنیم اما در 5 روز اخیر بیشترین فشار را به باشگاه وارد کردند گفتند که محسن خلیلی با قطبی دیدار کرده و این خبر همه جا پخش شد اما ندیدم در جایی بنویسند که مدیر برنامه‌هایش این را تکذیب کرد. ساخت خبر جعلی کاری ندارد اما هوادار همیشه کنار باشگاه بوده و به خاطر همین مساله خبرنگاران به من زنگ می‌زنند. 

* وزیر پدر استقلال و پرسپولیس هست، او بد فرزندش را نمی‌خواهد

عرب تصریح کرد: این حرف‌ها ریشه عقلانی ندارد چرا که وزیر ورزش پدر پرسپولیس و استقلال است و هیچ پدری برای فرزندش بد نمی‌خواهد. وزیر هم پدر پرسپولیس و استقلال است و بد این باشگاه را نمی‌خواهد اما این ذهنیت ‌ها را بوجود می‌آورند. 

* جدایی از برانکو توهمی بیش نیست، چون من بچه خودم را دوست دارم

وی در پاسخ به این سوال که شما مسئولیت جدایی احتمالی برانکو را می‌پذیرید یا خیر گفت: ابتدا پیش‌داوری نکنید ثانیا ان الاعمال بانیات، ما هیات مدیره و باشگاه و بنده نیت حفظ آقای برانکو را داریم و آن صحبتی که در بیرون از باشگاه انجام می‌شود توهمی بیش نیست. نیت و تلاش باشگاه با توجه به امکانات باشگاه حفظ ایشان است. اراده باشگاه که در این چهار شبانه‌روز اخیر اگر به جرات بتوانم به شما بگویم که دو ساعت هم نخوابیدم حفظ ایشان است. همه شواهد و قرائن هم حفظ ایشان است. مثل این می‌ماند که شما فرزندتان را دوست داشته باشید و همه عواملی که نسبت به فرزندتان دارید را انجام دهید و شخص دیگری بگوید که شما فرزندتان را دوست ندارید و باور کنید من بچه خودم را دوست دارم (با خنده). 

* برای انتخاب سرمربی پلن B نداریم

وی درخصوص پلن B درمورد مربیگری تیم اذعان داشت: پلنی که بنده صحبت کردم درخصوص درآمدزایی باشگاه است و ما هیچ فکری درخصوص پلن B برای مربیگری تیم پرسپولیس فکر نشده است و همه تمرکزمان روی حفظ آقای برانکو است. بحث درآمدهای ثابت و متغیر صحیح است این حرف و این یک واقعیت است. ما برای حل این واقعیت به دنبال آن هستیم که علی‌رغم همه سختی‌هایی که در باشگاه‌داری دولتی وجود دارد از پتانسیل‌های موجود در باشگاه‌داری دولتی استفاده کنیم که کرده‌ایم البته به دنبال آن هستیم که مجری را انتخاب کنیم که بتواند از مجموعه درآمدهای پرسپولیس بتواند به نحو احسن استفاده کند که یکی از این بحث‌ها بحث اپلیکیشن‌ها است که موضوع روز است و ما هم روی ان به شدت کار می‌کنیم و همچنین زوایای درآمدی اسپانسرینگ که قبلا دیده نشده است که باید افرادی بیایند که تماما فکر و ذهن‌شان به آنجا باشد و کارگروهی را با حضور اساتید دانشگاه‌ها و آکادمیک استفاده می‌کنیم که آنها بتوانند یکسری مسائل را باز کنند و در کنار اسپانسر باشگاه هم بتواند به منافعی برسد. اگر ما سال آینده درآمدهایمان را افزایش ندهیم مطمئنا با مشکلات جدی‌تری روبرو خواهیم شد ما ننشسته‌ایم ما در حال کار کردن هستیم این نیست که بگوییم باشگاه گل و بلبل است یا اینکه پول‌ها در باشگاه حیف و میل می‌شود خیر اینگونه نیست، کاملا مشخص است باشگاه ذی‌حساب دارد حتی یک ریالی هم بدون حساب و کتاب خرج نمی‌شود باشگاه یک حساب چک دو امضاء دارد و هیچ مبلغی بدون حساب و کتاب جابجا نمی‌شودو خدا را شکر افرادی که اطراف ما هستند همه سالم هستند و در این خصوص هیچ مشکلی نداریم. با همه آن سختی‌هایی که در باشگاه‌داری دولتی وجود دارد گفته‌ایم که باز هم می‌شود از پتاسیل باشگاه بیشتر استفاده کرد. در عین حال فضاهای خوبی برای درامدزایی وجود دارد که ما می‌خواهیم با استفاده از آن فضاها درآمدهایمان را افزایش دهیم. 

* از بین تمامی بازیکنان فقط علیپور با دو پیشنهاد آمده

وی درخصوص بحث نقل و انتقلات باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: لیست آقای برانکو اصولا لیست زیادی نیست، کمیته‌ای برای نقل و انتقالات تشکیل داده‌ایم که آنها بررسی می‌کنند. چند وقت پیش که به باشگاه آمدم گفتم به  بازیکنان بگویید هر کس پیشنهاد دارد بیاورد که حقش ضایع نشود ما هم این را به تمام بازیکنان اعلام کردیم و تنها کسی که تاکنون مراجعه کرده آقای علیپور است که از دو کشور پیشنهاد داشته و دارد که ما در حال بررسی هستیم که انجام شود و برای هیچ بازیکن دیگری پیشنهاد به صورت رسمی یا غیررسمی نداشتیم که بخواهیم به آنها فکر بکنیم. 

* در باشگاه دولتی برای گرفتن مشاور خصوصی بدون حقوق هم مشکل داری!

عرب درخصوص حضور فردی به نام سهند حبیب‌زاده به عنوان مشاور در کنار شما و حضور در جلسات خصوصی شما با آقای برانکو تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که در باشگاه‌داری دولتی وجود دارد این است که شما برای گرفتن مشاوری که به آن حقوق نمی‌دهی هم زیر سوال هستی. در سیستم خصوصی اینگونه نیست در سیستم خصوصی شما آدم‌ها را می‌آورید و از آنها بهره می‌برید شما در سیستم دولتی آدم‌ها را می‌آورید هیچ پولی هم به آنها نمی‌دهی ولی باید پاسخگوی آوردن او هم باشید. ایشان در کنار باشگاه به ما کمک می‌کنند او آدم خوش فکری ا ست و اینکه در کجا و در چه جلسه‌ای حضور داشته باشد تشخیص مدیرعامل است ومن آنقدر عقل دارم که بتوانم تصمیم بگیرم که چه کسی در کجا و در چه جلسه‌ای کار من حضور داشته باشد و هیچ کس هم نمی‌تواند به من بگوید که چرا کسی در کنار تو حضور دارد. درخصوص زمانی هم که باشگاه را تحویل گرفتم باید بگویم که ما در کوران مسابقات آسیایی بودیم مرتب اعزام هم داخل و هم خارج داشتیم و هزینه‌های بدهی‌های زیادی داشتیم و همچنین در شرایطی قرار داشتیم که باید مجوز حرفه‌ای‌سازی را هم می‌گرفتیم .بودجه باشگاه آنچه که در باشگاه بود برای حرفه‌ای سازی‌ و مسائل مربوط به اعزام و مسائل این چنینی هزینه شده بود طبیعتا حساب باشگاه خالی بود و ما پیش‌هزینه کردیم تا پاداش آسیایی را بگیریم و هزینه‌هایمان را تامین کنیم و ما برای سفر با ژاپن هزینه هنگفتی کردیم و حتی باشگاه برای تامین یکسری هزینه‌ها مبالغی را قرض کرده بود و اینکه آیا مدیران قبلی پولی را برده‌اند یا خیر این اصلا درست نیست چنین چیزی اتفاق نیفتاده درست هزینه شده ولی حساب باشگاه در آن شرایط خالی بود چون هزینه‌ها شده بود و همین الان هم اگر کسی باشگاه را از من تحویل بگیرد مگر پولی وجود دارد و اینکه وجود یک عدد بسیار زیادی در حساب باشگاه بود عددی بود که پاداش آسیایی ضربدر ریال شده بود که به  علاوه قسط‌هایی که باشگاه از اسپانسر قرار بود بگیرد می‌گفتند که باشگاه در آینده چنین مبلغی پول دارد. 

* خارجی‌های ما قرارداد دارند 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه وضعیت تامین قرارداد بازیکنان خارجی به کجا رسید و برخی بازیکنان شرط ماندن در پرسپولیس را حضور برانکو می‌دانند افزود: بازیکنان خارجی ما قرارداد دارند و می‌مانند اما این بحث شرطی که شما می‌گویید را نشنیدم. 

* اخبار منفی بیشتر تاثیرگذازند

عرب درخصوص اینکه شما گفتید تکذیب مدیربرنامه‌های افشین قطبی را در رسانه‌ها ندیدید اما همه رسانه‌ها این خبر را کار کردند اظهار داشت: بحث من درباره فضای مجازی بود و فضای مجازی با فضای مطبوعاتی متفاوت است. از نظر من رسانه‌ها تحلیل‌ می‌کنند اما در فضای مجازی اینطور نیست و این خاصیت اخبار منفی است که بیشتر تاثیرگذار است. 

*ندیدم که گرشاسبی بگویید که بدهی ها صفر شده‌اند

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه شما با علم بر این که این باشگاه چه مشکلاتی دارد، قبول مسئولیت کردید اما در حرف‌های شما کلیدواژه‌ای به نام باشگاه دولتی است و اینکه آقای گرشاسبی مدیرعامل سابق پرسپولیس مدعی پرداخت بدهی‌ها شده بود اما شما می‌گویید بدهی دارید گفت: بدهی‌ها پرداخت شده اما بدهی‌هایی هم وجود داشتند که در زمان آقای گرشاسبی مراجعه نکردند و حالا می‌آیند و از طرفی یکسری هم به بعدا موکول شد تا پولشان پرداخت شود و ما الان متعهد به پرداخت آن هستیم. من ندیدم که آقای گرشاسبی جایی بگوید بدهی‌های صفر شده است. 

*نباید پشت سر مدیران قبلی حرف زد

وی درباره اینکه شما شعار شفاف‌سازی و شیشه‌ای کردن باشگاه را داشتید اما در عمل این اتفاق رخ نداده تصریح کرد:ما در حوزه درآمدزایی پاداش آسیایی را گرفتیم و از 4 قسطی که مجری اسپانسری باید می‌داد سه قسط در دوره من سررسید شد که بخشی را ندادند و بخشی هم با تاخیر دادند و برخی از مشکلات ما برای همین است چرا که باید چک ضمانت گرفته می‌شد اما این اتفاق رخ نداد. ما 6 نامه زدیم که انجام ندادند. از طرف دیگر مجری اسپانسری باید از برند ما درآمدزایی می‌کرد و بجز درآمدزایی اسپانسرهای دیگری را می‌آوردند که خیلی موفق نبودند هرچند که آنها هم دلایلی دارند. اما ما به دنبال این هستیم که مجری اسپانسری باید از ظرفیت‌های باشگاه استفاده کند اما درخصوص شیشه‌ای کردن باشگاه باید بگویم که این یک بحث است و اینکه بخواهیم اسناد طبقه‌بندی شده را منتشر کنیم یک بحث دیگر است و من اهل این مسائل نیستم. باید حق را گفت و نباید پشت سر مدیران سابق حرف زد چرا که بعدا پشت سر ما هم حرف می‌زنند. 

*اینجا هستم چون استعفایم رسمی نبود

عرب درخصوص اینکه اگر شما قصد دادن استعفا داشتید چرا استعفایتان را به وزیر ورزش دادید و باید قانونا استعفای خود را به هیات مدیره باشگاه می‌دادید تصریح کرد: استعفای من رسمی نبود چرا که اگر استعفایم رسمی بود الان اینجا نبودم. من به وزیر مشکلات را گفتم و اعلام کردم که باشگاه دولتی شرایط سختی دارد. 

* برای ماندن برانکو 4 نقشه داریم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه این نشست خبری در پاسخ به این سوال که آیا برانکو ماندگار است یا نه، گفت: برانکو یک فصل دیگر قرارداد دارد و این مساله گمانه‌زنی ندارد. او طلبی دارد که باید پرداخت شود ما 500 هزار دلار را دادیم و تلاش می‌کنیم بقیه آن را پرداخت کنیم به هر حال ماندن یا رفتن برانکو بستگی به پول دارد و ما برای این مساله 4 نقشه داریم. اراده باشگاه، تلاش باشگاه و خواست باشگاه در این خصوص مهم است وما می‌خواهیم که برانکو بماند. 

* در مورد تخفیف با برانکو صحبتی نکرده‌ایم

وی درباره اینکه آیا برانکو به پرسپولیس تخفیف می‌دهد افزود: درباره تخفیف با او صحبت نکردم اما قطعا صحبت‌هایی صورت خواهد گرفت چرا که همه تلاش ما این است که این پول پرداخت شود چون هیچ موضوعی برای رفتن برانکو در باشگاه مطرح نیست. 

* راه کمک به پرسپولیس مگر بسته است؟

عرب درباره موضوع اعلام شماره‌حساب و کمک هواداران افزود: کمک به باشگاه از قبل بوده و هوادارانی هستند که به پرسپولیس کمک می‌کنند، این شماره حساب در سایت باشگاه وجود دارد و هواداران کمک می‌کنند اما مگر راه کمک بسته است؟ کمک‌های هواداران مستقیما به حساب باشگاه پرسپولیس می‌رود و همه هزینه‌ها زیر نظر نهادهای نظارتی انجام می‌شود. 

* من به کسی پاداشی نداده‌ام، همه را تکذیب می‌کنم

وی درباره اینکه یک میلیارد تومان پول یک بازیکن در حساب باشگاه ماند و از طرفی برخی از مشاوران شما حدود 300 میلیون پاداش گرفتند و همچنین بخش حقوقی باشگاه با وجود باخت در همه پرونده‌ها حدود 500 میلیون پاداش گرفته‌اند افزود: درباره موضوع حقوقی باید بگویم که من پاداشی ندادم و این مساله را تکذیب می‌کنم. درباره پاداش به مشاوران هم این مساله تکذیب می‌شود چرا که اگر کسی فعالیتی می‌کند طبق روال پاداش می‌گیرد. در موضوع بازیکنی هم که می‌گویید باید اعلام کنم در باشگاه دولتی شما نمی‌توانید چک مدت‌دار بدهید چرا که اگر پولی در حساب باشگاه بود آن را به بازیکن می‌دادیم و شاید رسید به بازیکن داده شده تا موضوع پروانه حرفه‌ای انجام شود اما این موضوع را تکذیب می‌کنم چرا که در مدتی که ما بودیم هیچگاه یک میلیارد تومان برای یک بازیکن در حساب باشگاه نبود. درباره پرداخت مشاوران هم باید بگویم اگر کسی در مسابقات آسیایی سمت نداشته پاداش نگرفته اما کسی اگر در کار باشگاه یا تیم بوده پاداش گرفته است. 

* برانکو لیست کتبی به ما داد و از ایران رفت

عرب درباره اینکه برانکو لیست مازاد شفاهی داده و در این بین گویا با علی دشتی و فرشاد احمدزاده صحبت‌هایی شده است، ادامه داد: برانکو لیست کتبی داده هرچند که در ابتدا لیست او شفاهی بود اما من به حسین خبیری گفتم که لیست کتبی از او بگیرد و او شب قبل از اینکه از ایران برود لیست کتبی داد.  افرادی هم که نام بردید گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای چرا که کمیته نقل و انتقالات باشگاه مسئول کار است و در فضای آرام بهتر می‌توانیم کار کنیم. 

* اختلاف ما با وکیل برانکو برطرف شد

وی درباره اختلاف مالی با وکیل برانکو هم تصریح کرد: این یک اختلاف مالی بود که رفع شد.

*همزمان با پول برانکو، قرارداد بازیکنان خارجی را می‌دهیم 

مدیرعامل پرسپولیس درباره اینکه شما از قرارداد بازیکنان خارجی صحبت کردید اما اگر طبق قانون آنها پولشان را نگیرند می‌توانند قرارداد خود را فسخ کنند تصریح کرد: پرداختی به برانکو روی نیم فصل دوم آمده اما درباره پرداخت بازیکنان خارجی باید بگویم که توافقاتی در این باره صورت گرفته است. درباره بشار رسن هم بحث رقم با او و مدیر برنامه‌هایش داشتیم و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. باید رقم قراردادها پرداخت شود و ما تلاش می‌کنیم تا همزمان با پول برانکو پول آنها را هم بدهیم. 

وی درباره اینکه رقم بدهی دقیق باشگاه چقدر است و اینکه چند نفر در باشگاه پرسپولیس کار می‌کنند و  چقدر حقوق می‌گیرند، افزود: جذب نیرو در سیستم دولتی ممنوع است و ما یک نفر را هم نمی‌توانیم بیاوریم مگر اینکه مامور باشد و موضع دیگر اینکه حدود 71 نفر در باشگاه هستند که حقوق می‌گیرند و قرارداد دارند. همچنین حدود 9 نفر هم در دانشگاه پرسپولیس کار می‌کنند . مدیریت باشگاه پرسپولیس را عوض کردیم و شاید درآمدهای ما سال آینده در این دانشگاه سر به سر شود. 

2051

نظرات کاربران
6666
حرف حرف حرف وعده وعده همه دارن بازیکن میگیرن مارو نیگا!!!
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸:۲۵
پاسخ
4
57
اشکان
اولویت ایشان :اول دروغ دوم دروغ سوم دروغ و تا اخر دروغ
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۰:۲۳
2
23
علیرضا م.
1.5 میلیون یورو (نه دلار!) قرارداد یه مربی برای هر فصل! که کل درآمدش صرفا اندازه حقوق خودش بوده! بعد یه مربی که 3 برابر حقوقش درآمد ایجاد کرده بود رو گفتن گرونه! الان چندتا تیم توی لیگ برتر با نصف حقوق سرمربی یه تیم کل تیمشون رو بستن، اونوقت میگن قهرمان شدیم! خدا قوت واقعا! از طرفی، آقای عرب این رو اشاره نکردن که درآمدهای باشگاه دلاری بوده و قرارداد بیشتر بازیکنا ریالی! پس اگر شما با دلار 11 هزار تومان تحویل گرفتید و الان مثلا دلار رو 13 فرض کنیم، باز شما 2 هزار تومان جلویید و بعضی از این بازیکنا قرارداد ریالی در زمان دلار 4-5 هزار تومانی بستن. قاعدتا الان باید وضعتون بهتر شده باشه! نهایتا، یه نفر گفته بود تیم بالای 100 میلیارد، که مشخصا، بدون آپشن قراردادها همین اتفاق افتاده!
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۹:۳۵
پاسخ
13
36
عشقممم نیمار
۱۱۰میلیارد برای یه فصل؟؟ =-O..دستمزد برانکو‌۲۴میلیارده ؟؟=-O ..چرا کسی ب این‌ ولخرجی گیر نمیده و‌ گیر دادید ب عشق_تقلال ؟؟:-P چون شیش_پولیس تیم‌ سوگولی ..کسی ب ولخرجیش نباید گیر بده ؟؟:-P
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰:۲۳
پاسخ
75
15
حقیقت۶۶۶۶
با همه آپشن ها ۱.۵میلیون دلار ... فینال آسیا قهرمانی لیگ قهرمانی حذفی قهرمانی سوپر کاپ فقط از فینال آسیا ۲میلیون دلار درآمد... حتی ۵میلیون دلار هم برانکو کمشه
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۶:۳۹
3
25
یاشار
یه راه حل خوب اینکه مربیان و بازیکنان خارجی به تومان قرارداد ببندن اونوقت وقتی ارز نوسان کنه مشکل بوجود نمیاد. احتمالا هیچکدوم قبول نکنند ولی با این ارزش تومان اوردن بازیکن یا مربی خارجی اشتباهه. اگه اینجوری پیش بره تمام تیمها بدهکار میشن تو afc. اونوقت اجازه شرکت تو مسابقات اسیایی نمیدن که بتونیم با مربی و بازیکن خارجی مقام بیاریم. باید درامد با هزینه بخوره. یه سوال برای کساییکه میگن خصوصی بشه. کی می خواد باشگاهی که ضررده هست بخره؟ بدهی های قبلی حاضر پرداخت کنه؟ راه حل خصوصی شدنه ولی کسی صاحب چاه نفت نمیاد باشگاه های ما بخره. کسی قبول کنه امثال اقای هدایتی خواهد بود. مشکل خیلی جدیه.
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۹:۳۰
پاسخ
14
7
افشین
دادش برانکو همه تیم ها نقل انتقالات رو شروع کردند شما هم چندتا بازیکن بگیرید لطفا کیروش استنلی اوساگونا پاتوسی بودیمیر رو بفروش برود به جاش کی روش استنلی و اوساگونا رو بیاور. پاتوسی جایگزین علی علیپور خیلی بهتر از طارمی است.
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۲:۵۹
پاسخ
28
6
محمد
24 میلیارد تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یه زمانی یا شایدم همین الآن یه مربی 2 میلیارد میگرفت همه اعتراض میکردند... حالا که ارز این طوریه خب داخلی بیارین! الآن مدیر ذوب آهن میگه حسینی که یکی از بهترین بازیکنای داخلیه پیشنهاد 4 میلیاردی داشته و ما اجازه نداشتیم اینقدر خرج کنیم! خب الآن یعنی با پول برانکو میشه 5 تا فوق ستاره داخلی خرید و گرون ترین مربی داخلی (که گمونم قلعه نوییه با 2.5 میلیارد) بازم 1.5 میلیارد اضافه میاد!!
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۳:۲۱
پاسخ
36
7
سیمرغ
قلعه نویی میتونه 7جام +(سوپر جام امسال) بگیره برسه فینال آسیا برسه نیمه نهایی آسیا جواب نه سیستم بکش زیرش 1میلیون هم زیادشه
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۷:۱۷
3
20
ارتش سرخ فقط پرسپولیس
خوشم میاد مثبث ژاپنی دنبال اینه که از آب گل آلود ماهی بگیره ها 2حالت هست آدم باید یا حرف طرف رو قبول نکنه یا قبول بکنه دوستای ژاپنیمون اون 24میلیارد قراردادو تاکید میکنن زیاده اما عدم دریافت پول بیت المال رو قبول نمیکنند این طرز فکر مثلث ژاپنیه عشق پولیسیا شماره حساب تو سایت پرسپولیس هست نفری 2000تومن وایز کنیم پول پورفسور ردیفه (ادمین جون بچاپی ممنونتم)
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸:۴۱
پاسخ
7
27
پرسپولیس یوونتوس ایتالیا
آقای عرب این کار رو انجام بدی و مطالبات برانکو رو پرداخت کنی و باعث موندن پرفسور برانکو که عشق هم پرسپولیس ها هستش بشی تا همیشه نزد هواداران ارتش سرخ مون پرسپولیس کبیر محبوب خواهی ماند
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۲:۱۷
پاسخ
26
156
مرتضی
آقا با چه قیمتی دلار رو فروختن که شده این قیمت هر جور حساب می کنم با کسریا میشه یک میلیون ششصد و پنجاه هزار دلار سیزده تومنی میشه نزدیک بیست و دو میلیارد سه میلیارد بقیه اش تو جیب کیه
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۷:۱۷
1
26
سهراب
توجه کنید. پولی که طارمی گرفت به دلار حساب نکرد.پولی که بابت بازیکنان ملی پوش گرفت باز هم به دلار نگفت و..نمیدونم چی بگم
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶:۲۵
پاسخ
10
123
mohsen
پاداش بازی پرسپولیس در بازیهای اسیایی دو میلیون دلار بوده( تاکید میکنم دلار )که ای اف سی صدهزار دلار برای خیره صدوهشتاد تا برای برگزاری مسابقات هفتادوپنج برای تخلفات برداشتند بقیه به ریال به باشگاه واریز شده . خخخ دولت دلارها را برداشته ریال پرداخت کرده انهم قیمت دولتی حساب کرده چطور وقتی پاداشها رابه دلار میگیرید دلار پانزده هزارتومنی نیست و حساب نمیشه ولی موقع پرداختها پانزده هزارتومنی حساب میشه؟!!!
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۷:۲۱
1
10
ابی استقلالی
بعد هی بگین استقلال زیاد هزینه میکنه هههههه مطمئن باشین با اپشن های مختلفی که تو قرارداد برانکو هست مثل برد تو بازی هایه اسیایی قهرمانی لیگ قهرمانی حذفی و خیلی از مسائل دیگه پول قراردادش به ۵۰ میلیارد هم میرسه حالا هی بگین استقلال پرهزینه هست
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵:۱۸
پاسخ
192
31
علیرضا
شما قرارداد برانکو رو که قبل از گرونی ها بسته شده رو به روز حساب میکنی مشکلی نیست . مشکل اصلی اینه تو فوتیبال ایران چرا این مدل باشگاهداری باید انجام بشه که چند ده میلیارد کسری داشته باشن ؟؟؟
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۱:۵۱
3
20
فتل
منتظر شکایت شفر باش
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۴:۰۰
5
18
Ak8
نوش جونش این همه افتخار آورده نوش جونش. مربی شما خوب بود این هیچ کاری نکرد و پول فصل دیگش رو میگیره.
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۴:۲۰
5
25
mamadjavad
هزینه با کسب افتخار معنی میده برادر من
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶:۵۳
3
21
قرمز من
وقتی عرب مصاحبه میکنه بیشتر حس میکنم ادمین یه پیج استقلالی داره حرف میزنه تا مدیرعامل پرسپولیس!!!
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲:۴۳
پاسخ
20
157
تیم ملی کمان 99
باشگاه را خصوصی کنید تا مشکلات حل بشه
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴:۴۳
پاسخ
10
118
Eminem
سقف قرارداد برانکو با تمام آپشنهاش که همه شون رو فعال کرد(مثل فینال آسیا، قهرمانی لیگ و قهرمانی حذفی) یک و نیم میلیون یورو است.ولی یک میلیون و دویست هزار دلار کف قرارداد شفره که نتونست هیچ موفقیتی برای عشقدقلال بیاره و تازه از تمام درآمد آسیایی استقلال هم ده درصد میخواست! این پول برای برانکویی که دو برابر قراردادش از فینال آسیا درآمدزایی داشته حلاله و همه هواداران ازش راضی هستند.تیم رقیب به اعتراف منزوی فقط چهل میلیارد تومن بازیکن خارجی در این فصل داشته(جدای از پول کینگ شفر و پسر بدون مدرکش) و این فصل هفت بازیکن خارجی عوض کرده و هیچ درآمدزایی هم نداشته.
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳:۲۷
پاسخ
13
151
علی
ضعیف ترین مدیر تاریخ پرسپولیس
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷:۴۸
پاسخ
49
222
علیرضا م.
یه طنز تلخ اینه که گویا قرارداد زلاتکو ایوانکوویچ بدون هیچ سابقه و رزومه مربیگری، معادل قرارداد امیر قلعه نویی به عنوان پرافتخارترین مربی لیگ برتره! گریه باید کرد! هزینه یه مربی، مجموع هزینه کادر فنی است نه فقط خودش.
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴:۰۹
19
5
میلاد
آقای مدیر ۱.۵میلیون یورو ضربدر ۱۵میشه ۱۶میلیارد بفرما ۲۴از کجا اومد
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹:۲۰
4
15
مهدی دوست
یه سوال؟ از اون 2میلیون دلار جمعا 355هزارتاش میگه خرج شده اونوقت 1645000دلارو با دلار 11550 چنج کردن که شده 19میلیاردتومن؟ با 13000تومن هم چنج میکردن میشد حدود 21میلیارد تومن مگه چقد کارمزد داره؟ به نظرتون این وسط یه چیزی گم نشده؟؟؟؟
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۴:۳۲
12
78
FC taj
برانکو فقط تو ده روز گذشته ۵۰۰هزار بورو گرفته و ۷۰۰هزار یورو دیگه مونده. و از اول فصل هم اگه فقط یه میلیون گرفته باشه. میشه ۲۲۰۰ میلیون یورو. فقط مربی تنها غیر رضایت ۸۵۰هزار دلاری (طبق سایت ترانسفرمارکت) و قرارداد خارجی های دیگه. اونور پاتوسی قرارداد ۵۰هزار دلاری شو نگرفته هنوز. تا۱۴۰۰ #علی برکت الله #تیم_سوگلی_پایتخت
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۹:۱۵
133
19
دستهای پشت پرده روشدن
خخخ...فدای رویانیان تون بشم
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷:۴۸
95
11
پرسپولیس محبوب دلها
چنتا سوال دارم.پس فصل بعد که پرسپولیس در امد اسیایی نداره تکلیف چیه؟تیم های دیگه لیگ بجز پدیده و تراکتور که خصوصی هستن از کجا پول میارن هزینه میکنند؟اگه قرار نیس وزارت ورزش به سرخ ابی ها و وزارت صنعت به صنعتی ها پول نده چجوری دارند بازیکن میخرند؟
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲:۳۸
پاسخ
13
235
محمد
تراکتور که تکلیفش معلومه... پدیده هم مربی 24 میلیاردی نمیخره!!!!
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴:۲۱
15
4