عرب: برانکو در پرسپولیس برانکو شد

عرب: برانکو در پرسپولیس برانکو شد

20057
10:03
26 مرداد 1398
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت:پرسپولیسش مشکلات ساختاری زیادی دارد که باید به آنها رسیدگی شود اما اینکه هر روز شو اجرا کنم و مصاحبه کنم دردی از هوادار دوا نمی‌کند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس، ایرج عرب با حضور در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما در خصوص اینکه چه عواملی باعث شد تا هواداران عملکرد هیات مدیره را زیر سوال ببرند گفت: فکر می‌کنم کارهای خوبی در باشگاه انجام شده که هیچ‌کدام دیده نشده است. ما باید واقع‌بین باشیم و نباید سطحی به مشکلات نگاه شود. پرسپولیس یک باشگاه دولتی است و با انبوه مشکلات مواجه است. این مشکلات با شرایط دولتی بودن نه حل شده و نه حل خواهد شد.

وی افزود: یکسری اتفاقات می‌افتد که نمی‌شود آنها را پیش بینی کرد. مگر شما می‌دانستید قرار است ارز گران شود؟ شما می‌دانستید برانکو به یکباره از پرسپولیس می‌رود؟ قراردادی که 6 برابر می‌شود چگونه می‌شود مدیریت شود؟

عرب در خصوص نحوه جدایی برانکو و اینکه ظاهرا تلاشی برای ماندن این مربی نشده است گفت: روزی که برانکو قرار بود برود به ما گفت بر می‌گردد اما وکیلش فردای آن روز عنوان کرد که او می‌خواهد برود. بدهی به برانکو روزهای آخر و بعد از قهرمانی‌ها ایجاد شده بود چون باید به وی پاداش هم می‌دادیم. او می‌گفت هم طلب و هم پاداش های من را بدهید تا من بمانم. برانکو 2 ماه قبل از ترک ایران 8 میلیارد تومان از ما پول گرفت. البته ما هر پولی که به حساب وی ریختیم سندی نداشتیم چون تحریم بودیم و مشکل انتقال پول وجود داشت ولی سعی می‌کردیم به هر شکل مطالبات وی را پرداخت کنیم.دقیقا یادم است مبلغ زیادی از پول وی را من در هتل آزادی به صورت نقد در پاکت به این مربی پرداخت کردم.

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص اینکه چرا برانکو در دوره مدیریت وی از پرسپولیس رفت گفت: یک مربی چند سال باید در یک تیم بماند؟ او 2 ماه قبل از رفتن از پرسپولیس وسایلش را برده بود. تمام تلاش هیات مدیره هم این بود که برانکو بماند. تامین مبلغ یک میلیون یورویی با آن هم مشکل کار راحتی نبود ولی به نظر شما این کار هیات مدیره تلاش نبود؟ وقتی او 2 ماه قبل وسایل خود را برده بود یعنی او می‌خواست برود. باشگاه در زندگی شخصی افراد که دخالت ندارد. وقتی ما خانه را اجاره کردیم هر روز باید از صاحبخانه بپرسیم مستاجر ما چه می‌کند؟ او تصمیم گرفته بود برود و وسایلش را هم برده بود.

وی تاکید کرد: در مدتی که من و هیات مدیره بودیم تلاش کردیم که برانکو بماند. تلاش ما این بود در موعد مقرر پول او را پرداخت کنیم ولی 2 روز قبل از قرار اصلی وی به ما اعلام کرد که می‌خواهد قراردادش را فسخ کند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص دیدگاه های هواداران در مورد وی و انتقادهایی که صورت می‌گیرد گفت: من با نحوه سوال پرسیدن از مردم مشکل دارم و معتقدم شیوه پرسش درست نبوده است اما ما بیرانوند، علیپور و... را حفظ کردیم. برخی بازیکنان شروطی داشتند که از پرسپولیس بروند. مثلا تعدادی می‌توانستند با پرداخت پول بروند، حتی مهدی ترابی می‌توانست به راحتی از پرسپولیس  جدا شود، همینطور انصاری. این کارها توسط ما صورت گرفت. ما به بازیکنان پول دادیم و با آنها صحبت کردیم و آنها را راضی به ماندن کردیم. اینکه نگه داشتن بازیکنانی که 3 دوره تیم را قهرمان کردند را نبینیم نوعی اجحاف است. اینکه هر روز شو اجرا کنم و مصاحبه کنم دردی از هوادار دوا نمی‌کند. یک عده هر روز به هواداران می‌گویند سیم کارت ها را بشکنید که اسپانسر به ما پول ندهد! دولت هم کمک نمی‌کند و یک شماره حسابی هم که ما  به هواداران اعلام کردیم پول کمی به آن واریز شده بود. پس پول باید از کجا بیاید؟ از هوا؟

وی با تاکید بر اینکه گفته می‌شود استقلالی‌ها پول بیشتری برای جذب بازیکن هزینه کرده‌اند گفت: من در مورد باشگاه‌های دیگر حرفی نمی‌زنم چون در حیطه وظایف من نیست و البته درست نیست چنین کاری انجام بدهم، خیلی مسائل هست که گفتنش برای تیم پرسپولیس حاشیه ایجاد می‌کند. من نمی‌خواهم حرفی بزنم ولی نمی‌شود بی پول بازیکن یک میلیون دلاری جذب کرد.

عرب با تکذیب خبر دریافت 7 میلیارد تومان توسط بیرانوند از پرسپولیس گفت: بیرانوند غیرت کرد و ماند. ما با او صحبت کردیم و او را راضی کردیم. در این مدت یک اینستاگرام 2.7 میلیونی را هم به پرسپولیس برگرداندیم. حتی با این صفحه استوری ‌های تبلیغاتی زیادی می‌گذاشتند و پول های زیادی می‌گرفتند. متاسفانه یکسری فضاسازی کرده و شایعه درست می‌کنند. الان برانکو 2 ماه است از پرسپولیس رفته و کالدرون آمده. این بی انصافی است که به مربی جدید نپردازیم. مثلا می‌گویند این مربی در بازی های دوستانه خوب نتیجه نگرفته در حالی که بازی دوستانه، تدارکاتی است. مگر برانکو در بازی های دوستانه همیشه نتایج عالی داشته؟ او آرام آرام ماند و نتیجه گرفت. برانکو در پرسپولیس برانکو شد آیا حرف من را قبول دارید؟

وی با اشاره به قرارداد  کالدرون تاکید کرد: کالدرون قبل از بستن قرارداد می‌گفت برویم سر تمرین. او با انگیزه است اما باید یادمان باشد اینها مشکلات پرسپولیس نیست. روز گذشته در برنامه ورزش و مردم گفتم که عمر مدیریت در پرسپولیس به 8 ماه رسیده است!  اما شما ببینید که اگر تغییرات اثر گذار بود باید تا امروز اثرش را می‌گذاشت.الان هم تکرار می‌کنم اگر مشکلات ساختاری دیده نشود مشکلات حل نمی‌شود.

عرب در خصوص شایعه استعفایش گفت:من دیروز در این مورد توضیح دادم، هوادار پرسپولیس باید مراقب باشد درگیر این جریانات نباشد. این اخباری که در مورد استعفای من مطرح شده جعلی است و بهتر است هواداران به آن توجه نکنند.

1870

نظرات کاربران
میثم
اگه یه نگاه به تعداد لایک و دیسلایکها کنین متوجه میشین حرفهای عرب تاثیر گذار بوده و اگه یک ماه پیش بود شاید دیسلایک خیلی آمارش بیشتر بود . این نشون میده هرگز یه هوادار معمولی فوتبال نمی تونه تضمیم گیرنده خوبی باشه به همین دلیله که بدترین ضربه رو داریم از فضای مجازی میخوریم چون ا.نجا یه هوادار معمولی میتونه بشه لیدر و رهبر یه عده ... بیاین یکبار هم که شده جوگیر نباشیم و تا کارنامه کسی مشخص نشده و شناختی روش نذاریم قضاوت نکنیم... این مورد آخر و شدیدا به هوادارای عزیز استقلال هم توصیه می کنم چون به شدت بازیچه دست یه عد های شدن که منفعتشون دور کردن هوادار از واقعیتها و منطق فوتباله... فوتبال همون نود دقیقه ای که از تلویزیون می بینین و اگه تیم مورد علاقه تون نتونه دروازه حریف حتی با پنالتی باز کنه و بدتر از همه در بدترین شرایط چیپ می زنه این موضوع نشان دهنده آماتور بودن بازیکن و ضعف فنی اون و کادر فنیه و ربطی به هیچ بنی بشری نداره...
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۴:۰۰
پاسخ
8
51
محسن
راست میگه وقتی برانکو اومد پرسپولیس فکرکنم دراستانه سقوط به لیگ یک بود
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۳:۰۱
پاسخ
28
23
فیفا
تو هم تو پرسپولیس عرب شدی...... وگرنه کسی تو رو نمیشناخت
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۱:۵۵
پاسخ
3
60
پرسپولیس بزرگ
تا مرد سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد. آقای عرب، از صحبت کردن شما مشخصه در حد مدیریت پرسپولیس بزرگ نیستید.
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۴:۲۵
پاسخ
14
50
mahdi
اونایی که همش میگن پرسپولیس با وزیرو داورو اینا اورد بالا برانکو من‌میخوام بدونم نظرشون درباره اسیا چیه؟!اونجاهم با داوری تا فینال رفت با وجود اینکه حتی تیمش محروم بود!!تا کی میخواین خودتونو ب نفهمی بزنین اخه منطق دارید واقعا شما!!
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۹:۰۷
پاسخ
27
148
علی
تو چهار تا تیم چهارم شد چرا نمیگی اونم تو مقدماتی کل ایران میگن شما سوگولی هستید شدید تیم منفور ایران هرجا میرید میزننتون
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۰:۲۴
44
13
سوباسا
مگر شما می‌دانستید قرار است ارز گران شود؟ الان یه بچه 5 ساله هم میداند در ایران ارز ارزان نمیشود !!! آقای عرب شما مارو گرفتی ؟
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۱:۴۵
پاسخ
14
104
حسن
این یک واقعیت است چون پرسپولیس واقعا تیم بسیار خوبی بود و هست چرا در این فصل دو مشکل اساسی دارد دفاع چپ و راستش ضعیف است
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۴:۲۳
پاسخ
19
25
فرهنگ
جناب عرب برانکو پیش از آمدن به پرسپولیس، در مقام مربی با کرواسی به مقام سوم جام جهانی رسید، در مقام سرمربی یکی از درخشان‌ترین دوران تاریخ تیم ملی ایران را رقم زد، در لیگ چین وکرواسی هم قهرمان شده بود. از تنها دانشگاه فوتبال دنیا در کرواسی مدرک دکتری کوچینگ فوتبال دارد.
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰:۱۸
پاسخ
13
93
P 6
آقای عرب هواداران رو چی فرض کردی؟ بعد از رفتن برانکو که هیچ توضیحی ندادی، حالا اومدی میگی ما کلی پول به برانکو پرداخت کردیم اما چون تحریم بودیم سندی نداریم. تحریم چه ربطی داره به رسید دریافت پول؟
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۵:۳۷
پاسخ
8
84
پرهام
البته که باهاش موافقم و برانکو بزودی از الاهلی اخراج خواهد شد، ولی خودشم تو پرسپولیس شد عرب!
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۹:۴۸
پاسخ
23
40
علی
اقای عرب یک لطفی کن رزومه کاری خودت رو اعلام کن . عکس با لباس ورزشی پیشکش . واقعا چجوری از باشگاه سردر اوردی.
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۵:۰۶
3
26
پرسپولیسی ام
آقای عرب باشه آقا شما خوب حالا که تیم رو خودت بستی قرارداد ها رو خودت بستی حقوق ها رو به موقع بده بازیکن های مورد نیاز تیم رو جمع کن با دلال بازی و بازیکن سالاری و بی نظمی مبارزه کن هوادار پشت شماست اما اگر باز بشه ماجرای برانکو و حقوق کادر فنی بمونه و تیم بره تو حاشیه حق بده مقصرت بدونن هوادار ها این گوی و این میدان جناب عرب
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۰:۲۳
پاسخ
9
45
علی
یه برانکو از تیمشون رفته چه هوچیگری میکنن خودتونم میدونید که همه موفقیتهای برانکو به خاطر حمایتهای همه جانبه بوده دوتا بازی کرده تو عربستان دارن اخراجش میکنن استقلال که هر نیم فصل بهترین بازیکناش باید برن وزارت چجور نداشت به تیام با اون سابقه گل زنی هفت میلیارد بده ولی برا پرسپولیس داشتن بخاطر همین منفور شدید هرجا میرید حاشیه درست میشه براتون
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲:۳۱
پاسخ
77
11
مژده
یه برانکو وووو؟؟؟؟ چه زود یادتون میره باهاتون چکار کرد؟؟
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۴:۱۷
3
30
قرمز من
منفوریت ما به خاطر سوزش شما از جام های ماست دوست عزیزم
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۶:۲۳
3
35
سامان023
اقای عرب فقط جاهای که دوست داره از داستان رو میگه و بقیه دیگشو مخفی میکنه چند تا نکته اولا آقای عرب از زمان شما تا به الان نرخ دلار تغییر چندانی نداشته پس شما که تو امور مالی باشگاه بودی با علم به این موضوع قبول کردی دوما هی میگه باشگاه دولتی مگر زمان اقای طاهری و گرشاسبی باشگاه دولتی نبود که با کار اصولی پایه ریزی موفقیتهای پرسپولیس بود چرا نمیگی تو بلد نیستی درامد زایی کنی و دست نشانده و بله قربانگوی اون وزارت هستی وسوما با این مدیریت افتضاح مشخصه هر مربی دیگه ای حاضر به موندن توی همچین شرایطی نیست چهارم چطور زمان طاهری و گرشاسبی هوادران کمک کردن الان نمیکنند فقط یک دلیل داره اونم عدم صداقت و شفافیت مالی هست چون هوادران به شما اعتماد ندارن پس لطفا جای که شما رو نمیخان یک لحظه هم نمونید
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴:۱۵
پاسخ
10
49
دو ستاره فعلا
بله ... اونوقت استقلال ۳۵۰هزار دلار نداشت و ندادن که پاتوسی بمونه ... تیم سو گلی وزیر ورزش و دوستان ۸ میلیارد همون موقع داد به برانکو . مهم نیست استقلال بزرگتر از این صحبتاس همون دوتا ستاره توو ایران گویای تنها قدرت فوتبال ایران خارج از مرزهاس ... بعدشم این که هوادار استقلال همیشه توو ازادی به دقت و درستی و به واقعیت نسیت به افراد شعار داده و (خواهد)داد
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶:۲۴
پاسخ
65
12
واقف
به برانکو چوب می دادن بازیکن میساخت و قهرمان می کرد.این ضربه به پرسپولیس نبود به تیم ملی و کل فوتبال ایران بود
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۵:۰۸
پاسخ
11
55