عرب: مصاحبه‌های برانکو چه معنی دارد؟!/ طبق نظر کالدرون تنها به یک مهاجم نیاز داریم

عرب: مصاحبه‌های برانکو چه معنی دارد؟!/ طبق نظر کالدرون تنها به یک مهاجم نیاز داریم

22315
19:25
26 تیر 1398
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: همه خوب می‌دانیم که برخی صحبت‌ها چون روی فضای پرسپولیس و روی هوادار پرسپولیس تاثیر می‌گذارد، پس روی خود تیم هم تاثیر خواهد گذاشت؛نمی‌فهمم الان این مصاحبه‌ها چه معنی دارد؟

به گزارش وب‌سایت نود، ایرج عرب مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگویی تفصیلی با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس در ارتباط با اخبار و حواشی هفته‌های اخیر در حوزه باشگاه و تیم به سوالات پاسخ گفت.

* قبل از هر چیز همه می‌خواهند آخرین اخبار درباره نقل و انتقالات پرسپولیس را بدانند و این که باشگاه چه اقداماتی را در نظر دارد؟

بخش اول کار ما بر این اساس استوار بود که بتوانیم استخوانبندی تیمی که به مقام قهرمانی رسید و موفق به حضور در فینال آسیا شد را حفظ کنیم. نظر به این که با تغییرات در کادر فنی روبرو بودیم، این بدیهی‌ترین کاری بود که باید انجام می‌دادیم. در مرحله بعد تلاش شد در بعضی پست‌ها که احساس نیاز می‌شد بازیکنانی را جذب کنیم. این مرحله هنوز ادامه دارد. طبق نظر سرمربی اولویت باقی مانده، جذب یک مهاجم است. یک سری گزینه‌ها به ایشان معرفی شد که تعدادی را تایید و اولویت بندی کردند. در این ارتباط  مشغول به فعالیت هستیم و به زودی گزینه مورد نظر معرفی می‌شود. همچنین فراموش نکنیم، یکی از مهمترین کارهایی که باید در این زمان انجام می‌شد به خدمت گرفتن خود سرمربی بود.با توجه به زمانی که در اختیار داشتیم، اولویت ما یک مربی ایرانی بود که تیم را کاملا بشناسد تا سریع وارد عمل شود اما در این بخش خوش اقبال نبودیم چون مربی مورد نظر ما قبلا به تیم دیگری ملحق شده بود و آن باشگاه هم حاضر نبود مربی خوب خودش را از دست بدهد که کاملا قابل درک بود. در ادامه سراغ گزینه خارجی رفتیم و البته خوش اقبال بودیم که گزینه‌ای مثل آقای کالدرون آمادگی، شرایط و انگیزه حضور در پرسپولیس را داشتند. بالاخره شناخت نسبی از فوتبال ایران و پرسپولیس و شناخت از فوتبال آسیا امتیازهایی بود که نمی‌شد به سادگی از کنار آن گذشت.

* و با وجود تمام شایعات، بشار رسن هم ماندنی شد.

تمدید قرارداد با این بازیکن در راستای همان ایده حفظ تیم سال گذشته در برنامه قرار گرفت. آقای کالدرون هم به عنوان سرمربی در جریان بودند. در روزهای گذشته روند خوبی داشتیم که به حصول نتیجه انجامید. البته مثل خیلی ادعاهای دیگر، در این چند روز مطرح می‌شد که می‌خواهیم او از پرسپولیس برود ولی نادرستی این ادعا هم ثابت شد.

* گفته می‌شد او رقم پیشنهادی اولیه خود را به کمتر از نصف کاهش داده بود و تاخیر در جذب وی با وجود این مساله، انتقادهای زیادی را برای باشگاه به همراه داشت؟

نباید هر حرفی را باور کرد. به نظر می‌رسد چنین خبری برای تخریب باشگاه و تحریک هواداران علیه پرسپولیس ساخته شد. نه این که، هر کس آن را بازنشر کرد چنین منظوری داشته است بلکه بعضی باور کردند و نادانسته وارد این داستان شدند. در مورد جزییات توافق صحبتی نمی‌کنیم ولی ارقامی مثل 250 هزار یورو اصلا صحت نداشت. حتی رقم پیشنهادی ما هم به مراتب بالاتر از این مورد بود.

* توافق با بشار طولانی شد در حالی که فصل آماده‌سازی و بدنسازی رو به پایان است؟

توافق زودتر، تغییری در شرایط ایجاد نمی‌کرد. او یکسری تمرینات دارد ولی هنوز برنامه‌های فیزیوتراپی و آماده‌سازی برای بازگشت به تمرینات را دنبال می‌کند. البته به زودی شرایط مطلوب را برای بازگشت پیدا خواهد کرد.

* یکی از انتقادها به باشگاه این است که در مقطعی، بازیکنانی را بدون نظر سرمربی جذب کرده است؟

اگر بخواهیم فقط ایراد بگیریم، می‌شود خیلی مسایل را مطرح کرد که بسیاری در ظاهر درست هستند ولی در واقعیت نه. ما چه کاری می‌توانستیم انجام بدهیم؟ بسیاری از آنها که این حرف را می‌زنند همان‌هایی هستند که مرتب می‌گفتند باشگاه چرا در نقل و انتقالات کاری انجام نمی‌دهد؟ تازه ما جذب آن چنانی نداشتیم. قبل از حضور آقای کالدرون، فقط احمدزاده را گرفتیم. البته فعالیت باشگاه زیاد بود چون باید با بازیکنان خودمان به توافق می‌رسیدم. آنها با توجه به نتایج کسب شده، خواهان خارجی و داخلی داشتند. هر یک از آنها جدا می‌شدند ما را به هزار و یک چیز متهم می‌کردند ولی حالا که انجام شد، می‌گویند چرا شد؟!همین فرشاد احمدزاده اگر به تیم‌های رقیب می‌رفت، می‌گفتند این چه مدیریتی است ولی حالا که به پرسپولیس آمده یک جور دیگر صحبت می‌کنند و می‌خواهند هوادار را تحت تاثیر قرار بدهند. ما مشکلی نداریم. برای پرسپولیس هر حرف دیگری را هم می‌خوریم و دم نمی‌زنیم ولی نمی‌خواهیم به جایگاه و روحیه بازیکنانی که در شرایط کاملا عادی هم  به خاطر حفظ قهرمانی تحت فشار بسیار زیاد بدنی و فکری و روحی خواهند بود، لطمه وارد شود. از هواداران هم می‌خواهیم، به این وجه قضیه توجه لازم را داشته باشند. ما یک مشکل دیگر هم داشتیم. اگر آقای برانکو همان روزی که می‌خواستند از ایران بروند، همه این حرف‌هایی که الان می‌زنند را می‌زدند و می‌گفتند تحت هیچ شرایطی بر نمی‌گردند، پرسپولیس خیلی جلو می‌افتاد. شمشیر بالای سرشان نبود که آن توافق را امضا کنند. ما بر اساس آن توافق جلو رفتیم و به دلیل امکان‌هایی که به اعتبار آن توافق از دست دادیم در ادامه، زمان زیادی صرف انتخاب سرمربی شد. همان روز صادقانه می‌گفتند چه برنامه‌ای دارند. آیا کسی به این موارد و مشکلات توجه دارد؟

* از سوی آقای ایوانکوویچ در آخرین مصاحبه، مطرح شد که اطمینان داشتند باشگاه پول اجرای توافق را ندارد. ضمن آن که باشگاه شماره حساب وی را داشت و قبلا هم به آن حساب پول واریز کرده بود؟

باشگاه نمی‌خواهد وارد این جدل‌های رسانه‌ای شود چون تمرکز و فرصت کار را می‌گیرد. عدم پاسخگویی به معنای نداشتن پاسخ‌های قاطع نیست. ما فقط این بحث و جدل را به صلاح پرسپولیس نمی‌دانیم. پرسپولیس از مرحله سرمربیگری ایوانکوویچ گذر کرده است. نمی‌توانیم در گذشته بمانیم. الان باید تمرکز و انرژی به سمت حمایت از تیم و کالدرون باشد. حمایت ما تشکیلاتی است و حمایت هواداران جور دیگر. ما الان باید به فکر بازی‌های پیش رو باشیم. در مورد آقای ایوانکوویچ؛ با وجود مشکلاتی که نادیده گرفتن آن توافق آخر، برای باشگاه ایجاد کرد و برغم صحبت‌هایی که الان مطرح می‌کنند و تبعات آن بالاخره برای سرمربی جدید و تیم هم خواهد بود از این مساله نمی‌گذریم که پرسپولیس با ایشان یکی از بهترین دوران‌های خود را داشت. از این لحاظ همیشه برای ما محترم هستند. در عین حال مباحث حقوقی نیز پیچیدگی‌های خود را دارد. اگر اختلاف نظر داریم به معنای نادیده گرفتن آن روزها نیست. قطعا ایشان یکسری حقوقی دارند و ما هم با توجه به لطمه‌ای که خوردیم یکسری حقوق برای باشگاه قایل هستیم. تاکید می‌کنم این حقوق را برای باشگاه قایلیم، نه برای خودمان. برای ما  راحت‌تر بود توافقی را با هر کیفیتی انجام بدهیم و این مساله، بار مالی برای باشگاه بود. اگر چنین کرده بودیم، الان آدم خوب داستان می‌شدم. آن توافق و بعد عدم اجرای آن برای پرسپولیس، ضرر و زیان مادی و روانی به وجود آورد. این را ما می‌گوییم و در مقابل آقای برانکو هم برای خودش حقوق و ضرر و زیانی قایل است و به عدم اجرای تعهدات قراردادی اشاره دارند. خب متاسفانه نتوانستیم تا این لحظه با هم به جمع بندی برسیم. البته همین جا می‌گویم راه گفت‌وگو باز است. امیدواریم این اتفاق بیفتد که بتوانیم با گفت‌وگو مساله را حل کنیم ولی اگر به هر دلیل نشد، نیازی به داد و فریاد نیست. محکمه و مراجع رسیدگی برای همین مواقع است. برای این که وقتی چنین اختلاف نظری پیش می‌آید بنشینند و موارد را بررسی کرده و تکلیف طرفین را روشن کنند. مراجع بین‌المللی نظرشان را اعلام می‌کنند اگر حقوقی برای ایشان قایل شدند مگر می‌توانیم انجام ندهیم؟ اگر هم به ما حق دادند که هیچ. من نمی‌فهمم الان این مصاحبه‌ها چه معنی دارد؟ همه خوب می‌دانیم که این قبیل صحبت‌ها چون روی فضای پرسپولیس و روی هوادار پرسپولیس تاثیر می‌گذارد، پس روی خود تیم هم تاثیر خواهد گذاشت. آقای ایوانکوویچ، بعد از سال‌ها حضور در فوتبال ایران خوب می‌دانند این اثرگذاری‌ها چگونه است. نمی‌گوییم می‌خواهند این کار را انجام بدهند ولی به هر حال اتفاق می‌افتد.

* این که می‌گویید باشگاه نمی‌خواهد وارد این بحث و جدل شود تا تنش و حاشیه آن به تیم لطمه نزند قابل قبول است ولی یک حداقل توضیحی هم لازم است. هم برای رسانه ها و هم برای هواداران. مثلا درباره مواردی که در سوال قبلی مطرح شد.

به چه استنادی گفته می شود که می دانستند پول نبود؟ نماینده ایشان آمد و خواست و نبود؟ مگر نامه وی برای فسخ قبل از پایان مهلت برای باشگاه ارسال نشد؟ من نمی‌دانم چه کسی، چه مسایلی را به ایشان منتقل کرد که همه چیز عوض شد و چنین تصوری داشتند؟! این که او از مدت‌ها قبل و حتی قبل از مسولیت من، پولی دریافت نکردند و معوقات وجود داشت، درست. مگر گفتیم این طور نبوده است. بعضی می گویند من با ایشان مشکل داشتم. مدیریت قبلی هم با وی مشکل داشت؟ باشگاه در آن زمان هم تمام تلاش خود را کرد.  بودم و دیدم ولی هزینه ها واقعا زیاد بود. در این شرایط ما وارد شدیم. آیا بعد از آن، آقای برانکو واقعا دریافتی نداشتند؟ پاداش آسیایی و بخشی از قرارداد چه زمانی پرداخت شد؟ البته مسوولیت و تعهد باشگاه بوده است ولی به هر حال آن چه که اتفاق افتاده است را که نمی توانیم نادیده بگیریم. از سوی دیگر شرایط محدودیت های بانکی برای نقل و انتقال های مالی بین المللی نسبت به قبل خیلی فرق کرده است و دلیل نمی شود که چون قبلا پرداختی ممکن شده الان به همان شکل ممکن باشد. ما چه بدبختی کشیدیم تا پاداش آسیایی را به داخل کشور منتقل کنیم؟ ما این توضیحات را می دهیم که هوادار بداند بعضی مسایل که مطرح می شود یک لایه هایی هم دارد که دیده نشده است ولی حالا برای همین ها دوباره یک مسایل تازه ای مطرح می شود. پس همان بهتر که وارد این داستان ها نشویم و کار خود مان را بکنیم. اگر قرار بود مشغول این مسایل بشویم به تامین منابع مالی، برپایی اردو، حفظ بازیکنان تیم، استخدام سرمربی، جذب بازیکنان جدید و کار های ریز و درشت دیگر نمی رسیدیم. الان یک مسابقه ای بین بعضی راه افتاده که باشگاه را بزنند. پرسپولیس هم سیبل شده است.

* بسیاری کارشناسان اعتقاد دارند پرسپولیس با حفظ نفرات قبلی و جذب بازیکنان جدید نقل و انتقالات خوبی داشت که البته جذب یک مهاجم کارآمد آن را تکمیل می کند. نظر آقای کالدرون نیز همین است و روی مهاجم تاکید داشت. در مقابل نظرات مخالفی هم هست. به شدت منتقد هستند و البته با توجه به فراگیر بودن شبکه های اجتماعی بخشی از جامعه هواداری را هم نگران وضعیت تیم کرده است.

ما با یک بداخلاقی در قبال پرسپولیس روبرو هستیم. بازیکن را حفظ کنیم می گویند چرا حفظ کردید؟ حفظ نکنیم می گویند چرا حفظ نکرد؟ بازیکن به تیم رقیب برود شاکی می شوند که ستاره بود. بماند می گویند به چه درد می خورد؟ اسم یک بازیکن جدید که مطرح می شود اگر بگیریم می گویند چرا گرفتید این طور است و آن طور است. نگیریم و یک تیم دیگر جذبش کند می گویند چرا باشگاه، کاری نکرد. ملی پوش می گیریم می گویند خوب نیست. بازیکنی که مازاد تیم دیگر شده را دنبالش نمی رویم می گویند فوتبال را نمی فهمیم. شما فقط ببینید چه وضعیتی درست شده است؟ هوادار هم درآماج این اخبار و حاشیه ها قراردارد. سر در گم می شود. بالاخره روی تیمش تعصب دارد. نگران است. اینقدر از این مطالب زیاد است که فکر می کند دنیا روی سرش خراب شده است. می خواهند هر چه بازیکن است را بگیریم. بعد یک نفر کنار گذاشته شود دلشان هم می سوزد. ما که نمی توانیم بر اساس چنین فضایی پیش برویم. پس طبق یک برنامه و طراحی با سرمربی جلو می رویم و حرف درستی است که یک مهاجم هم می خواهیم. دنبالش هستیم و جذبش می کنیم.

*یکی از مسایلی که درباره جذب بعضی بازیکنان جدید مطرح می شد این بود که این نفرات در مقاطعی با پرسپولیس همراه نماندند که البته هواداران واکنش نشان دادند و بر حمایت از تیم و بازیکنان تاکید کردند.

چند مساله در انتخاب هایی که داشتیم مشترک بوده است. اول این که باشگاه های مطرح دیگر و بعضا رقبای مستقیم ما، خواهان آنها بودند و در این شرایط موفق به جذبشان شدیم. دوم این که همگی با پیشنهاد های بالاتر روبرو بودند. سوم این که علاقمند به حضور در پرسپولیس بودند و این پیراهن را می خواستند. فکر می کنم می توان به این جنبه ها هم توجه کرد. به نظرم بین بازیکنی که پیراهن پرسپولیس برایش با پیراهن تیم دیگر فرق می کند با بازیکنی که حس خاصی ندارد تفاوت هست. از سوی دیگر احمدزاده، امیری و تا حدی کنعانی زادگان با جو پرسپولیس و شرایط خاص بازی در این جا آشنا هستند. همچنین دو نفر آنها ملی پوشان ثابت هستند که همین مساله ارزش خریدهای پرسپولیس را مشخص می کند و بازیکنان قبلی ما هم که نیاز به تعریف ندارند.

* یکی از موارد مورد بحث این است که قرارداد شایان مصلح کمتر از یک ماه قبل تمدید شد و حالا در فهرست خروج قرار دارد؟

در وهله اول این مساله نشان می دهد که آقای کالدرون بر خلاف تبلیغاتی که می شود در تصمیم گیری های فنی مختار است و باشگاه دست وی را باز گذاشته است. توصیه و سفارشی در کار نیست. او هم نشان داد آن جا که مصلحت تیم در میان باشد ملاحظات دیگر را وارد تصمیم گیری خود نمی کند. و اما درباره قرارداد با شایان هم باید بگویم این کار در راستای برنامه حفظ تیم فصل گذشته و زمانی صورت گرفت که نمی توانستیم تا انتخاب سرمربی صبر کنیم. از سوی دیگر در همین پست، شرایط درباره انصاری و توافق با باشگاه بلژیکی در ارتباط با نادری معلوم نشده بود. بهتر بود این شرایط پیش نمی آمد چون فارغ از موضوع قرارداد برای هر دو بازیکن ناراحت هستیم. این ناراحتی برای آقای کالدرون هم وجود داشت ولی محدودیت نفرات، قانون است و یک تصمیم ناگزیر بود. به هر حال این ها بازیکنان خوب و شناخته شده ای هستند. چه مصلح که از لیگ یک آمد و این جا چهره شد و با تعصب و خوب هم بازی کرد. چه سروش رفیعی که سابقه حضور در تیم ملی داشته است ولی همانطور که خود او قبل از اینها گفته بود. تصمیم‌ها در فوتبال حرفه ای گاهی فقط کاری هستند و در نقطه مقابل خواست احساسی ما قرار دارد. قطعا از جدایی آنها خرسند نیستیم چون از یک طرف در این مقطع دیگر در خدمت پرسپولیس نیستند و از سوی دیگر در تیم های دیگر حضور می یابند و ممکن است مقابل ما قرار بگیرند.

* البته سروش رفیعی واکنش نسبتا تندی نسبت به باشگاه داشت؟

ما در این ارتباط تصمیم گیرنده نبودیم، هرچند تصمیم های آقای کالدرون را کاملا در چارچوب اختیارات و وظایف محوله به ایشان می دانیم و از این تصمیم ها حمایت می کنیم. وقتی صحبت از حمایت تمام عیار از تیم و سرمربی می شود باید در این شرایط هم باشد. هرچند همان طور که گفتم خودشان هم از این که ناچار به چنین انتخابی بودند ناراحت شدند.

* رفیعی اعتقاد داشت که این پیش آمد برای او و مصلح برای این بود که باشگاه بیش از ظرفیت بازیکن گرفت؟

گفتم که ما هر کاری انجام بدهیم می گویند بد است. این هم ایرادی ندارد. همین که علیه تیم و سرمربی صحبت نشد، خوب است. اشکالی ندارد اگر منظورش من بوده ام. به هر حال در یک جو احساسی خاص قرارگرفته است. او پرسپولیس را دوست دارد و قبلا، بر خلاف احساسش تصمیم گرفت و از پرسپولیس جدا شد و حتما ته دلش می داند که ما هم نمی خواستیم این طور بشود. از سوی دیگر من یکسری وظایف در قبال پرسپولیس دارم. باید دست سرمربی جدید را باز می کردیم تا بتواند بر اساس تفکراتی که دارد انتخاب و تصمیم گیری کند. قطعا حرفه ای و درست نبود دست او را به شکلی بسته نگه داریم که مجبور به پذیرش شرایط بشود. فکر نمی کنم هیچ کارشناسی چنین توصیه ای بکند ولی شرایط احساسی رفیعی و مصلح را هم درک می کنیم. در حد توان و اختیارات تلاش خواهم کرد، به آنها کمک کنیم.

* برای چندمین بار است که شایعاتی هم درباره تصمیم باشگاه برای جدایی رادوشوویچ مطرح می شود، آن هم به خاطر کروات بودن!

این دیگر از آن حرف ها است. باشگاه چنین برنامه ای ندارد. این هم مثل موارد بسیار دیگری است که کذب بودنش معلوم شده است. یک زمینه چینی است برای جو سازی های آینده. از این بداخلاقی ها علیه پرسپولیس کم ندیده ایم. بعضی عمدا یا سهوا خبرها و حاشیه هایی را برای باشگاه می سازند. به نظر می رسد بعضی متوجه نیستند کارهایشان چه تاثیری روی پرسپولیس می گذارد و بعضی هم خوب می دانند چه می کنند. به هر حال هواداران بدانند که باشگاه کار خود را در جبهه های مختلفی دنبال می کند. مگر نگفتند پرسپولیس اردوی ترکیه نمی رود؟ مگر نگفتند می خواهیم یک مربی ارزان و بدون کارنامه بخریم؟ مگر نگفتند قرار نیست بازیکن خوب بگیریم؟ مگر نگفتند می خواهیم کاری بکنیم که یکسری بازیکنان مثل بشار رسن بروند؟ مگر نگفتند به خاطر پول دنبال فروش بیرانوند و علیپور هستیم؟ و خیلی موارد دیگر؟ کدام یک درست بود؟ در این مورد هم اتفاقا برخلاف آن چه مطرح می شود، ترجیح ما به دلایلی این است که رادو را حفظ کنیم ولی باز تاکید می کنم تصمیم گیری درباره وضعیت بازیکنان با سرمربی تیم است. هیچ چیز به او تحمیل نمی شود. یاد آوری می کنم، مساله شایان، نشان داد که آقای کالدرون با باشگاه هم تعارف ندارد. سرمربی اختیار تام دارد.

* در روزهای گذشته، همچنین اخبار غیر رسمی زیادی درباره پیام صادقیان شنیده شد و همه می خواهند موضع باشگاه را بدانند؟ هر کس هم به فراخور حال سکوت را یک جوری تعبیر کرده است؟

سکوت ما هیچ معنایی ندارد. فقط قرار نیست، منطقی نیست و نمی شود به همه این اخبار و شایعات و حاشیه هایی که روزانه برای ما ساخته می شود جواب بدهیم. هر کدام را هم جواب بدهیم به یک نفر بر می خورد و از همان هم یک تفسیر جدید بیرون می کشند. البته حالا که مطرح شد. درباره پیام صادقیان باید بگویم با وجود تمام احترامی که برای وی و فوتبال او قایل هستیم با توجه به وضعیت لیست، نفراتی که داریم و نظرات سرمربی ، وی اصلا در برنامه های باشگاه نبوده اند و هیچ مذاکره مستقیم و غیر مستقیمی هم نداشته ایم. البته منکر توانمندی های فنی این بازیکن هم نیستیم و علاقه او هم برای ما ارزشمند است ولی الان در شرایط انجام چنین کاری نیستیم.

* و طارمی؟

از ابتدای فصل نقل و انتقالات تا هم اکنون به او فکر می کردیم و می کنیم ولی همانطور که خود او اعلام کرد فعلا برنامه ای برای بازگشت به فوتبال ایران ندارد.

* تعداد زیادی بازیکن جوان هم جذب شده اند. بعضی این تعبیر را دارند که شاید این یک الگوبرداری از طرح شکست خورده دیگر تیم ها باشد؟

ما طبق یکسری برنامه ها و اهداف که در باشگاه و هیات مدیره مطرح شد و همچنین با توجه به افکار کادر فنی در این حوزه وارد عمل شدیم. به دیگر باشگاه ها کاری نداریم. آقای کالدرون وقتی به ایران آمدن در یکی از گفتگوهایی که با هم داشتیم، خیلی تاکید داشتند؛ جوان های با استعداد می خواهند که بتوانند روی فوتبال آن‌ها کار کنند. می پرسید؛ آیا نفراتی که دارای پتانسیل خوبی باشند در اختیار تیم هستند؟ به نظرم او اشتیاق خاصی دارد که اگر این بچه ها قابلیت خود را نشان بدهند به آن‌ها میدان بدهد ولی قطعا آسان نیست. این جا پرسپولیس است و برای ستاره ها هم با جاهای دیگر فرق می کند. یک جوان اگر به خوب بودن فکر کند به جایی نمی رسد باید با خیلی بهتر از با تجربه ها و نفرات اصلی باشند تا بتوانند شانس پیدا کنند. این شانس را باید بسازند و این موارد را به آن‌ها گفته ایم. این اغراق نیست که پرسپولیس واقعا با تیم های دیگر فرق می کند. یک چیز دیگر است. در این جا بازیکن از لیگ یک می آید و ستاره و آقای گل می شود و آقای گل می آید و به مشکل می خورد. طبعا انتظار نداریم همه این نفرات به بالاترین موفقیت برسند ولی امیدواریم از میان آنها تعدادی بتوانند برای خودشان و پرسپولیس فرصت های جدید ایجاد کنند.

* افزایش تعداد دروازه‌بان‌ها هم یکی از نکات سوال برانگیز بوده است؟

ما که نگفتیم قرار است همه آنها در تیم باشند. همانطور که گفتم بازیکن جوان یک فرصتی دارد که باید از آن استفاده کند. این فرصت ها همیشگی نیستند و در نهایت سرمربی تصمیم گیرنده خواهد بود و نفرات را غربال می‌کند. هیچ موضوع پیچیده ای وجود ندارد.

* یکی از مسایل مطرح شده به اختلاف در هیات مدیره مربوط می شود و بعضا مطرح می کنند که کشمکش بین اعضا وجود دارد یا صحبت از اقدامات موازی می شود؟

مسایلی از این دست که تا کنون در هیات مدیره نداشته ایم. طبیعی است که نظرات مختلف درباره مواردی که مطرح می شود وجود دارد و این مساله تا کنون که باعث شده تا کارها بهتر پیش برود.

* درباره پرداخت بخش اول دستمزد آقای کالدرون شرایط به چه شکل است؟

در این ارتباط با هم صحبت داشته ایم و در جریان روند کار هستند. مساله به انتقال پول برمی گردد ولی موضوع نگران کننده ای نیست.

4416

نظرات کاربران
میثم
الان با این مصاحبه عرب میشه خوب خدایش ملت جو گیری داریم این عرب همونه. ک برانکو رو فراری داد هنوز هیچ چیزی تغییر نکرده جوگیر نباشیم
۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳:۲۵
پاسخ
96
53
قلب تهران به عشق تراکتور میتپد
هرچی فیفا بگه..........
۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۵:۳۶
پاسخ
54
23
اتابک
پرسپولیسی واقعی کسیه که به مدیریت اعتماد کنه و از تیم حمایت کنه برانکو هم رفت بسلامت وخیلیم بد رفت اگه بخوای منصفانه قضاوت کنید شک ندارم مدیریت تا الان عالی عمل کرده و شک هم ندارم پرسپولیس بهترین نتایج امسال میگیره هم در ایران هم در آسیا اگه بهتون ثابت نشد بگید چیزی از فوتبال حالیم نیست پایدار پرسپولیس عرب کالدرون و اعضای تیم ❤❤❤❤
۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۲:۴۸
پاسخ
112
213
علی
اینکه اقای عرب همه تیمو حفظ کرده و با چند مهره مهم قراداد نوشته و کادر فنی قوی هم انتخاب کرده جای تشکر داره ولی نگران برانکو و کادر فنیش هستم اگر پرونده ای در فیفا شکل بگیره بازنده اول و اخرش ماییم
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۷:۵۴
پاسخ
26
229
پسا برانکو
نکته بزرگ حرفش و عین حال بزرگترین سوتیش این بود که میگه هر کی علاقه به پیرهن داشته باشه خیلی ارزشمنده!!!کنعان و امیری و احمدزاده دوسداشتن بیان ماجذب کردیم و اگه جا داشتیم صادقیان هم دوس داشت بیاد!!!!!اینقققققققد غیرفوتبالیه و تاسف انگیزه این آقا
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۲:۳۱
پاسخ
149
67
مهدی
یکم فکر کنی می فهمی داره چیکار میکنه اگه به خرید هاش نگاه کنی از بقیه تیم ها بهتر کار کردیم اگه لیست 40 تا بازیکن جا داشت پیام رو هم می آورد من که از حالا میخوام سکوت کنم و عملکرد مدیریت و مربی و بازیکنان رو ببیبنم اگه مهاجم نوک رو هم نشه بگیریم بازهم ضرر نکردیم چون علیپور و شریفی و چهار تا جوون داریم فراموش نکنیم که قهرمان شدن به خوب بودن نه زیاد بازیکن داشتن
۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲:۱۰
6
49
مهدی
به نظرم افرادیکه دیسلایک دادن بعید میدونم حداقل چهار خط از صحبت‌های آقای عرب رو خونده باشن ، لطفا منصف باشید ، مربیه محبوبمون رفت و قرار هم نبود تا آخر عمرش توی پرسپولیس بمونه همه ی رکوردهارو شخم زد و رفت و فکر میکنم چند سالی طول می کشه تا پرسپولیس توی چهار سال با یه کادر فنی اینطور نتیجه بگیره اینها همه به کنار ، قهرمانی ها به خاطره پیوست و باید به آینده نگاه کنیم ، یادمه زمان ورود آقای گرشاسبی همه داغون بودیم که وامصیبتا تیم از بین رفت ، هوادار عزیز و فهیم یک مقدار دندون روی جیگر بذار و اجازه بده هر کسی به وظیفه ی خودش عمل کنه ، آقای عرب هم که اگه مصاحبه رو خونده باشین به تک تک سوالات خیلی منطقی و با دلیل و برهان جواب داد ، به مهاجم نوک هم اشاره کرد ، یادمون نره خود آقای گرشاسبی بعد از رفتنش ، آقای عرب رو که اون موقع مشاورش بود و کسی ایشون رو نمیشناخت شایسته مدیر عاملی معرفی کردن ، خدارو شکر استخون بندی تیم حفظ شده . در نهایت با تمام احترامی که به آقای برانکو دارم ازش انتظار داشتم توی این مقطع بحث مطالبات و حاشیه هارو که حالا گذشته الان نباید مصاحبه و رسانه ای میکرد ، آقای جنتلمن واقعی ،دوست داشتنی شاید یه روزی دوباره برگشتی ، خواهش میکنم دیگه غر نزن بذار کادر مدیریتی و کادر فنی کارشون رو انجام بدن و بهونه ای واسه عدم نتیجه گیریه تیم نداشته باشن . دوباره از هوادارای فهیم خواهش میکنم به حرف دشمنای پرسپولیس که اصلا پرسپولیسی و هوادار واقعی نیستن گوش ندید، نیاد اون روزی که تیم سه چهار تا بازی اول رو خوب نتیجه نگیره و یه سری افراد شروع به حیا کن رها کن کنن . خواهش میکنم نگذارید این اتفاق بیفته . خسته شدم از بس تایپ کردم ادمین جان خواهش میکنم چاپ کن ممنون میشم .
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۹:۲۷
پاسخ
33
198
محمود
با اینکه میدونم این پیام من کلی منفی میخوره ولی واقعا درک نمیکنم این همه هجمه به عرب برای چیه.مطمئنا عرب اشتباهاتی داشته ولی انصافا تو این سالها جزو بهترین مدیر عاملا برای پرسپولیس بوده.ماجرای برانکو و انتخاب یه سرمربی جدیدو خیلی سریع و خوب مدیریت کرد.بهترین بازیکنای پرسپولیسو مثل بیرانوند و علیپور و شجاع و ترابی و بشار و نادری و کمال درحالی که پیشنهادات خوبی داشتند حفظ کرد.امیری و کنعانی زادگان ملیپوشو به تیم آورد.تو این روزا چند نفر خیلی بر علیه عرب مصاحبه میکنن .اولیش رویانیانه که افتضاحش تو قضیه ژوزه و بازیکنای عجیب قریب که سالها پرسپولیسو بدهکار کرد یادتونه.طاهریم که تو قضیه طارمی اون اشتباهو کرد.حتی گرشاسبی هم که خیلیا طرفدارشن نتونست پارسال با وجود محرومیت پرسپولیس ،بازیکنای تیمو حفظ کنه و نتیجشو تو فینال آسیا دیدیم که یه جام شیرین از دستمون رفت.هوادارای عزیز خواهشا احساساتی نشیم.به امید خدا امثالم قهرمانیم.
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱:۵۰
پاسخ
34
178
شازده آبی
چقد مصاحبه میکنه و چقدم این‌دفعه طولانی، خسته شدم از خوندن، حرف جدیدی هم نزده، همه میدونن به چاه «نفت» وصلین :/ مچکرم :/
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱:۱۰
پاسخ
238
27
مهرشاد
پماد لازم شدی باز هم
۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶:۴۸
6
39
TT فراتر از باشگاه
اینجوری نگو آقای عرب شکی نیست پولفسور بالاتر از پیروزیه
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۲:۳۹
پاسخ
221
19
مسعود گل باشی
وقتی محکوم شدین میفهمی چه معنی داره
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۷:۲۲
پاسخ
169
25
mohammad
یسری حرفاش واقعادرست بود هرتصمیمی یسری موافق و مخالف داره چرا فراموش کردیم مگر برانکو عذربهترین بازیکنهای مارو نخواست ازطارمی گرفته تا رامین و مسلمان اولش همه ناراحت شدن ولی با رفتن اونا جا برا کسای دگ بازشدنمونش محرمی علیپور وبشار هدف اصلی موفقیت پرسپولیسه همین برانکوبعدرفتن گرشاسبی چندباراز عرب حمایت کردمسئله مهم اینکه ما بخاطرموفقیتهای برانکو فکر می کنیم هرچی میگه درسته اون هم ادمه و اشتباه می کنه توقضیه رفتنش مقصر صدرصدبرانکو بودچون کسی مجبورش نکرده بود همه هم دیدن تیم امسال تو اسیا مقامی بدست نیاورد تولیگم واقعا شانس اوردیم برانکو مانده بودیک به تیم ملی برسه دو جام حذفی تو کارنامش نداشت از طرفی ب بردن سپاهان تو اصفهان امیدی نداشت برا همین توافق کرده بود حالا چی شد که اول ب تیم مصری قول داده بود بعد ب عربستان بماند اینم بگم برانکو تو عربستان موفق نمیشه چون پنانسیل قهرمانی ک هوادار باشه رو اونجا نداره اینجا بعدباخت دربی تشویق شد پشت هرتصمیمش حمایت بود بامیدموفقیت پرسپولیس کبیر
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵:۵۹
پاسخ
14
123
طوفان سرخ آسیا
پول برانکو رو بدین دیگه میخواین مثل بعضی تیم ها پنجرمون بسته بشه مدیونین فکر کنین منظورم شیشتقلاله
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۹:۵۳
پاسخ
15
133
محمد
یکی از چیزایی که مشخصه بعد قضیه برانکو عرب ترسیده و هر کاری تونسته کرده (که بنظرم اشتباه داشته) از طرفی تو حرفاش سفسطه جالبی داره و علاقه ای به حاشیه نداره
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۳:۴۲
پاسخ
22
131
ساوالان
چرا بدهی برانکو را نمی دهید؟ نکنه از بسته شدن پنجره استقبال می کنید؟
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶:۳۶
پاسخ
29
160
تا ابد سرخ
برانکو هرچی مبلغ قراردادش بوده کاملا حقشه ، واقعا قدرنشناسیه که پولشو ندیم از نظر من دادن حق برانکو از گرفتن هر مهاجمی واجب تره
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۳:۵۵
پاسخ
49
176
۶
منم موافق دادن حقو حقوقشم اما اگ مهلت داده و نیومده واس پولش ینی دسمونو گذاشه تو پوست گردو و این تاوان دادن داره، از طرفی کاملا حق با برانکوعه ک یازده ماه حقوقشو ندادنو دم نزد
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۷:۲۷
10
97