عرب: چرا ما باید درباره سوپرجام پاسخگو باشیم؟

عرب: چرا ما باید درباره سوپرجام پاسخگو باشیم؟

11924
18:19
21 بهمن 1397
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: فتاحی باید پاسخگو باشد که این بازی مجوز برگزاری داشته یا نه و اگر مجوز داشته چرا اعلام کردند احتمال لغو بازی وجود دارد و اگر مجوز نداشته چرا به ما گفتند تا تیم را به اهواز بفرستیم؟

به گزارش وبسایت نود، به نقل از فارس، ایرج عرب در خصوص اتفاقات پیش از بازی امروز تیم‌های فولاد خوزستان و پرسپولیس، گفت: درست چند دقیقه قبل از بازی پرسپولیس مقابل پدیده در هفته قبل سعید فتاحی مسأله تبلیغات دور زمین را مطرح کرد چرا که پول این تبلیغات به سازمان لیگ می‌رسد و مسئولیت آن هم با خود سازمان لیگ است. تا 10 دقیقه قبل از بازی فتاحی هر کسی را می‌دید می‌گفت که بازی پرسپولیس و پدیده لغو می‌شود. این در حالی است که مسأله تبلیغات دور زمین اصلاً به ما ارتباطی ندارد و مسئولیت آن با سازمان لیگ است اما چون فتاحی زورش به شرکت توسعه و تجهیز نمی‌رسد به ما گیر داد. 

وی ادامه داد: امروز هم تا 30 دقیقه قبل از بازی ما نمی‌دانستیم که دیدار ما با فولاد انجام می‌شود یا نه و این مسأله کاملاً روی تیم ما اثر منفی گذاشته بود. اگر برای این بازی مجوز گرفته شده بود که دیگر بحث قطع برق و طوفان چیست؟ این مسائل ذهن تیم ما را به هم ریخت و بازیکنان تا دقایق قبل از آغاز مسابقه نمی‌دانستند که بازی با فولاد انجام می‌شود یا نه. همین موضوع بازیکنان ما را عصبی کرد و دیدید که علیرضا بیرانوند که یکی از حساس‌ترین پست‌ها را در اختیار دارد چقدر عصبانی بود. در هم مسابقه با پدیده و هم بازی امروز با فولاد سعید فتاحی این کار را انجام داد. سازمان لیگ باید عرضه برگزاری بازی‌ها را داشته باشد و باید پای تیم‌ها بایستد نه اینکه 30 دقیقه قبل از آغاز بازی هنوز نمی‌دانیم بازی برگزار می‌شود یا نه. هر بار که ما به خوزستان می‌رویم همین اتفاقات رخ می‌دهد و باید مشخص شود که چه زمانی این مسائل جمع خواهد شد. در همین رابطه من به آقایان تاج و بهاروند نامه‌ای می‌نویسم تا همه چیز مشخص شود. این مسائل به ما چه ارتباطی دارد که این گونه ذهن تیم ما را به هم می‌ریزند. 

سرپرست باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: درباره سوپرجام هم شرایط همین است؟ چرا باید باشگاه پرسپولیس پاسخگو باشد؟ ما یک باشگاه هستیم و به ما بگویند بازی کنید می‌کنیم. این نتیجه 3 بر صفر را آنها اعلام کردند و باید سازمان لیگ محکم‌کاری کند. مگر ما به تاریخ بازی سوپرجام اعتراض داشتیم؟ مگر ما گفتیم آماده نیستیم؟ مگر در حضور نمایندگان سازمان لیگ و باشگاه استقلال اعلام نکردیم که با قدرت در بازی سوپرجام حاضر می‌شویم؟ چرا ما باید پاسخگوی دادگاه حکمیت ورزش باشیم و هزینه کنیم تا نماینده ما به سوئیس برود؟ آقای فتاحی! اگر می‌توانید مسابقه را برگزار کنید که هیچ اما اگر نمی‌توانید مسابقه را برگزار کنید بگویید تا یک فکر دیگر کنیم. 

عرب افزود: 5 دقیقه قبل از بازی با پدیده می‌گویند که جلوی بازی را می‌گیریم و جنگ روانی راه می‌اندازند و امروز هم تا 30 دقیقه قبل از بازی ما نمی‌دانستیم که بازی با فولاد انجام می‌شود یا نه. اگر فتاحی یا سازمان لیگ توانایی برگزاری بازی‌ها را ندارند که از نظر ما ندارند بازی‌ها را برگزار نکنند چون صلاحیتی برای برگزاری بازی‌ها ندارند. قبل از بازی با پدیده هم همین کار را با ما انجام دادند و این در حالی است که تبلیغات محیطی دست به سازمان توسعه و تجهیز است و این وسط زورشان به آنها نرسید و به ما گیر دادند. تبلیغات را دست خود ما بدهند و ما می‌دانیم که چطور این کار را انجام دهیم اما پرسپولیس را وسط نیندازند. درباره سوپرجام هم داستان همین است به جای اینکه آنها پاسخگو باشند ما را جلو انداختند.

وی درباره قضاوت رضا کرمانشاهی داور بازی هم ادامه داد: ما از فدراسیون فوتبال توقع داریم که این کمک داور ویدیویی را هر چه زودتر فعال کند. چند وقت است در این باره جلسه برگزار می‌شود اما وقتی سیستم را راه‌اندازی نمی‌کنند همین می‌شود. اگر این سیستم کمک داور ویدیویی راه بیفتد همه چیز حل خواهد شد و این همه حاشیه به وجود نمی‌آید اما ما آماده همه گونه همکاری در این زمینه هستیم. 

سرپرست باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: امروز تا 30 دقیقه قبل از آغاز بازی نمی‌دانستیم که به میدان می‌رویم یا نه؟ اگر برای این بازی مجوز گرفته شده بود که این مسائل یعنی چه و اگر هم مجوز نگرفتند چرا ما باید تیم را به اهواز بفرستیم؟ همین اتفاقات در اصفهان هم رخ داد و با سنگ و چوب آنجا ما را زدند. اتفاقات امروز باعث عصبانی شدن بازیکنان ما شد و آنها را از نظر ذهنی به هم ریختند. سازمان لیگ مسئولیت برگزاری بازی‌ها را بر عهده دارد و آنها باید بگویند این بازی مجوز داشته یا نه؟ چطور جلسه هماهنگی انجام شد اما وقتی تیم به ورزشگاه می‌آید این حرف‌ها را مطرح می‌کنند؟ جالب است که فتاحی مصاحبه می‌کند و می‌گوید هنوز برای این بازی چیزی به ما ابلاغ نشده و اینجا برای من سؤال پیش می‌آید که مگر قرار بود بازی لغو شود که او این حرف‌ها را می‌زند؟

عرب در پایان افزود: در پایان باید بگویم که از عملکرد بازیکنان و کادر فنی کاملاً راضی هستیم چرا که آنها زحمت زیادی کشیدند و دست آنها را به گرمی می‌فشارم. خوشبختانه تیم روز به روز منسجم‌تر می‌شود و ما امیدوار به ادامه بازی‌ها هستیم و از همین طریق از بازیکنان و مربیان پرسپولیس قدردانی می‌کنم.

1004

نظرات کاربران
چهار دربی پشت سرهم
میترسید سوپرجام راازتون پس بگیرن؟اگر به فیفا شکایت بشه جامی که با بازی غیرقانونی طارمی بدست امد را هم باید پس بدید
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۹:۵۹
پاسخ
10
65
2×2
مگه فقط برا شما تنها بوده خوب فولادم مث شما پس چرااونا بردن بعد اگه کمک داور ویدیویی بودکه الان اختلاف بیشترازاینابودمرد باشید وقتایی که پنالتی به سودتون میگیرن جنجال بپا کنید نه اینکه بگید ما تو زمین بازی میکنیم به داوری کاری نداریم یبار به ضررتون شد اینجوری سوختین .
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۹:۵۲
پاسخ
6
53
مسعود گل باشی
نه من باید پاسخگو باشم
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۰:۰۸
پاسخ
5
44
پرسپولیسیم تا ابد
بین همه تیم های لیگ فقط پرسپولیس باید بازیش لغو بشه؟؟ بصورت سیستماتیک میخان پرسپولیس رو زمین بزنن. اون از داوری که دو گل داد به فولاد، اون از سازمان لیگ چه تو آزادی چه خارج تهران فقط بازی ما حاشیه لغو بازی ایجاد میکنن. اون از بازی بدون ملی پوش و توی فیفادی و....
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۱:۲۰
پاسخ
48
8
مسعود
کمک داور ویدیوی رو خوب امدی اگر نیم فصل اول بود تیم شما الان ۲۷ امتیازی بود
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰:۳۷
پاسخ
11
224
یکی
و تیم شما کنار داداش خوزستانیش بود. از همون بازی با ذوب آهن کمک داوری به شما مشهود بود تا به اینجای لیگ پس لطفا اگر انصاف ندارید که حتما هم همینطور است هیسس
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۵:۴۲
37
4
66666666666
تیم شمام 6 امتیاز داشت
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۵:۱۹
31
4
قرمزته
ما باید بریم توضیح بدیم یه تیم چرا از ترس فرار کرد ترکیه؟ حالا هم قیافه حق به جانب گرفتن
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۰:۳۲
پاسخ
225
10
حسین مهاباد
آقایون استقلالی راست میکند این پرسپولیس بود برای خرید نیکوکاری،الحاجی کرو و تبریزی از وزیر ورزش پول گرفت.بسه این همه تعصب کورکورانه یک جایی نمی ره.سرپرستان پرسپولیس قهرمانی مطمئن باشید که اگه پرسپولیس هم قهرمان نشه باز استقلال قهرمان نمیشه
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۸:۱۸
پاسخ
189
4
ققنوس سرخ
همش تقصیره پرسپولیسه،چرا فینال رفت؟چرا باعث شد به بعضی ها فشار بیش از حد بیاد؟چرا قانونو رعایت کرد؟چرا از سوپرجام فرار نکرد؟باورکنیدشیشتقلال مفتضحانه از لیگه قهرمانان حذف شده شیشتقلال تخلف کرده واز ترس بازیه سوپرجامو لغو کرده!اما متاسفانه با هوچیگری به راحتی جایه متهم وشاکی رو عوض کردن!جالبه که شیشتقلال قانونو نقض میکنه وبعدش طلبکار هم میشه!
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۴:۳۰
پاسخ
200
4
شیران آبی شفر
جالبه.. امروز هر یک گلی که سپاهان میزد، یکی از مسئولای پرسپولیس بعدش یه بیانیه دادن... خخخخخ
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۵:۴۷
پاسخ
31
145
سی . سی . یو ( سی . کیو سابق )
شیشتقلالیا چند چندین با خودتون ؟ تا پری روز با پرچم ژاپن به استادیم میرفتید ؛ از فرداش شروع کردید به کیروش پرستی و اسمش رو هم گذاشتین حمایت از تیم میلی ( که البته حمایت از فرد بود نه از وطن ) . از دیروزم که شدید حامی سپاهان !!! سرتون توی کار خودتون باشه و به تیم میانه جدولی خودتون بپردازید بهتر نیست ؟
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۷:۵۶
29
34
ایمان۰۴
اگه کمک داور ویدئویی بود الان شما نیمه پایین جدول بودید باختین جنبه باخت رو داشته باشین
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۱:۴۱
پاسخ
50
125
قرمز برانکویی
بازوندنمون.
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۲:۲۰
22
6
kamran
بی اعصابی از شوتهای همه کاملا مشخص بود مشخص بود که چقدر رو اعصابشون فشار اومده متاسفم برای سازمان لیگ و فوتبال خوزستان
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۱:۲۷
پاسخ
104
22
مستر
خیلی جاله میگن ۵دقیقه قبل از بازی با پدیده نمیدونستیم بازی میکنیم یا نه ولی اون بازی رو بردن نمیگن بخاطر این حرفا بوده.حالا میگن تا نیم ساعت قبل از بازی با فولاد نمیدونستیم بازی میکنیم یا نه ولی باختن میگن بخاطر همین باختیم.هرکی بازیو دیده باشه میفهمه که تازه باید با اختلاف بیشتری هم میباختن و داوری حتی به نفعشون هم بود.بسه دیگه سیاه نمایی
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۱:۱۲
پاسخ
22
128
فردین
یه زحمت بکش آمار آخر بازی نگاه کن که گواه همه چیزه(نیمه اول خوب نبودیم ولی نیمه دوم این فولاد بود که لوله شده بود) البته که انتظار انصاف از شماها چیزی در حد معجزه است تازه داوری هم بماند
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۴:۵۱
22
3
مرتضی
همون موقع که اجازه ندادند پرسپولیس بیاد تو زمین فکر اینجاش رو کرده بودند اینا همون که بازی پدیده رو لغو کرد دستور همه ی این کارها رو داده
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۹:۴۶
پاسخ
58
29
زلزله 6 ریشتری سرخ
نوشدارو بعد از مرگ سهراب این مصاحبه باید هفته قبل انجام می‌شد وقتی جواب هوچیگرا رو نمی‌دید اینجور تیم رو زمین میزنن
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۹:۴۴
پاسخ
81
27
العین6
همه دارن دست به دست هم میدن تا شیشتقلال سهمیه بگیره
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۱:۲۷
پاسخ
114
36