عقیلی: مدیران عرب AFC مثل برخی مدیران ایرانی مترسک هستند

عقیلی: مدیران عرب AFC مثل برخی مدیران ایرانی مترسک هستند

2858
14:56
15 خرداد 1394
مدافع سپاهان با اشاره به شیوه برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: نحوه برگزاری این مسابقات به هیچ عنوان به سود تیم‌های ایرانی نیست و این شیوه فقط به سود تیم‌های شرق آسیا است.

وبسایت رسمی برنامه نود -  مدافع سپاهان با اشاره به شیوه برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: نحوه برگزاری این مسابقات به هیچ عنوان به سود تیم‌های ایرانی نیست و این شیوه فقط به سود تیم‌های شرق آسیا است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، هادی عقیلی  درخصوص نحوه برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: این مسابقات برای نمایندگان ایران دو فصل محسوب می‌شود. شما می‌بینید که نفت تهران به مرحله یک‌چهارم‌نهایی صعود کرده، ولی باید این مرحله را در فصل آینده انجام دهد، این در حالی است که تکلیف سرمربی این تیم و همچنین بازیکنان نفت برای فصل آینده روشن نیست.

او ادامه داد: تمامی تیم‌های ایرانی از جمله سپاهان، استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و... با این مشکل مواجه هستند. فوتبال ایران جزو معدود کشورهایی است که باشگاه‌ها نمی‌دانند یک سال بعد قرار است چه کسی سرمربی باشد و چه بازیکنانی در یک تیم بازی کنند. متأسفانه این موضوع فقط در فوتبال ایران دیده می‌شود.

عقیلی خاطرنشان کرد: فصل آینده می‌خواهیم در آسیا شرکت کنیم، ولی به‌تازگی متوجه شدیم سرمربی سپاهان چه کسی است، با این حال نمی‌دانیم قرار است چه تغییراتی در زمینه بازیکن صورت بگیرد. همین مسائل باعث می‌شود که تیم‌های ایرانی فقط برای صعود کردن از گروهشان برنامه‌ریزی کنند و این برای تیم‌های ایرانی حکم قهرمانی را دارد.

مدافع سپاهان اظهار داشت: چند سال پیش با سپاهان نایب قهرمان آسیا شدیم و درمورد این موضوع صحبت می‌کردیم. حتی یادم می‌آید یکی از مدیران فوتبال دو سال پیش در مصاحبه‌ای گفته بود تیم ما در لیگ قهرمانان سوم شد. این درحالی است که اصلا لیگ قهرمانان بازی رده‌بندی ندارد و نمی‌دانم آن مدیر چطور محاسبه کرده بود که تیمش سوم شده است. در چنین بازی‌هایی همه فقط تیم قهرمان را می‌شناسند.

عقیلی گفت: معمولا این مشکلات باعث می‌شود تیم‌های ایرانی برنامه‌ریزی دقیقی برای آینده نداشته باشند و فقط برای صعود از گروهشان تلاش کنند. این مشکل فقط برای نماینده‌های ایران وجود دارد و برگزاری لیگ قهرمانان با این شیوه فقط به سود تیم‌های شرق آسیا است. شما می‌بینید که لیگ قهرمانان اروپا و حتی لیگ اروپا در چه تاریخی برگزار می‌شود و از یک فصل فوتبالی بیشتر نمی‌شود.

مدافع سپاهان با انتقاد از سیاست مسئولان رده بالای AFC گفت: در گذشته یک قطری ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا را برعهده داشت و الان هم یک بحرینی رئیس است. فکر می‌کنم رؤسای عرب AFC مترسک هستند، درست مثل برخی از مدیران در ایران. متأسفانه شیوه برگزاری لیگ قهرمانان آسیا مسخره است و تیم‌های ایرانی از این لحاظ ضربه می‌خورند.

عقیلی در مورد پیش‌بینی‌اش از عملکرد سپاهان در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا، گفت: این حرف درست نیست که بگویم ما برای قهرمانی می‌آییم چون در اواسط بازی‌ها، فصل فوتبالی ما تمام می‌شود. بنابراین باید بگویم که هدف ما صعود از مرحله گروهی است و باید  دید در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد. با این حال همه تیم‌ها روی ما حساب می‌کنند.

مدافع سپاهان در پاسخ به این سؤال که آیا این تیم در فصل آینده نیاز به تقویت دارد یا خیر، به تسنیم گفت: در فصلی که گذشت فقط در پست هافبک دفاعی مشکل داشتیم هرچند بقیه بازیکنان تا حدودی این پست را پوشش دادند. فکر می‌کنم سپاهان نیاز به هافبک دفاعی تخصصی دارد و من این موضوع را در فصل گذشته هم گفتم.

1140

نظرات کاربران
امیر
انشاالله سال دیگه هم به امید حدا به راحتی قهرمانیم.
۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۰۱:۱۸
پاسخ
0
3
حسین
هادی کاناوارو
۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۳۹:۴۷
پاسخ
1
3