علامت‌ سوال‌های تیم ویلموتس؛ سرگیجه مشترک با کی‌روش و خداحافظی با چند ستاره!

علامت‌ سوال‌های تیم ویلموتس؛ سرگیجه مشترک با کی‌روش و خداحافظی با چند ستاره!

30581
11:50
21 مهر 1398
چرا اشکان دژاگه حتی یک دقیقه هم برای تیم ویلموتس بازی نکرده؟ وحید امیری نزدیک درب خروجی تیم ملی است؟ ترابی و ابراهیمی جای‌شان را به محبی و نوراللهی دادند؟ و البته همچنان جدی‌ترین علامت سوال تیم ویلموتس انتخاب زوج دفاعی است.

به گزارش وبسایت نود، با برگزاری 4 مسابقه، به نظر می‌رسد که ویلموتس کم کم آشنایی لازم را با بازیکنان تیم ملی و توانایی آ‌ن‌ها پیدا کرده است. ویلموتس در اولین بازی‌ که روی نیمکت ایران نشست آرایش دوران کی‌روش که معمولا 3-3-4 بوده را به 1-3-2-4 تغییر داد. بعد از برگزاری دو مسابقه، ویلموتس به بازی با دو مهاجم روی آورد و تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ و کامبوج با آرایش 2-4-4 بازی کرده است.

پنج بازیکن در هر چهار مسابقه دوران ویلموتس در ترکیب اصلی قرار گرفتند و طارمی، سردار و جهانبخش هم به دلایل غیرفنی حضوری کامل نداشتند. و این یعنی جایگاه 8 بازیکن از 11 بازیکن تیم ملی مستحکم است. اما هنوز چند علامت سوال وجود دارد. 

همیشه فیکس در تیم ویلموتس 

5 بازیکن در این چهار مسابقه جایگاه‌شان را از دست ندادند و در همه مسابقات حضور داشتند؛ علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، میلاد محمدی، احسان حاج‌صفی و کریم‌ انصاری‌فرد.

تبصره برای سردار، طارمی و جهانبخش

البته سه بازیکن دیگر هم احتمالا جایگاه ثابتی در ترکیب تیم ملی دارند. سردار در دو تا از چهار مسابقه دوران ویلموتس به دلیل مصدومیت غایب بود و هر وقت که آماده حضور در زمین بود، ویلموتس به بازیکن دیگری فکر نکرد. شرایط برای مهدی طارمی هم به همین شکل بوده است. علیرضا جهانبخش هم با اینکه در این اردو حضور ندارد اما به نظر جایگاه محکمی در تیم ویلموتس دارد.

سرگیجه خط دفاعی

احتمالا مهم‌ترین منطقه‌ای که ویلموتس در آن هنوز به جمع‌بندی نرسیده همان پستی است که کی‌روش هم به مشکل برخورده بود. تیم ملی مدت‌هاست دنبال جانشین سیدجلال و پژمان منتظری می‌گردد. کی‌روش در دو سال آخر حضورش در ایران به همه مدافعانی میانی آماده لیگ فرصت یک بار حضور در اردو را داده بود که این اتفاق حواشی زیادی را هم به وجود آورده بود. حالا ویلموتس هم بیشترین تغییر را در این پست داشته و هنوز زوج مد نظرش را پیدا نکرده که البته در این سرگیجه او، مصدومیت مدافعان هم کم‌تاثیر نبوده است. 

در اولین روز هدایت ویلموتس تیم ملی با زوج پورعلی‌گنجی و مجید حسینی وارد زمین شده بود. در اواسط همان مسابقه کنعانی‌زادگان جای حسینی را گرفت و در بازی دوم هم تیم ملی با همین زوج به مصاف کره‌جنوبی رفته بود. در بازی با هنگ‌کنگ دوباره این زوج تغییر کرد و مجید حسینی به جای پورعلی‌گنجی وارد ترکیب شد. در این بازی هم دوباره حسینیِ مصدوم جایش را به پورعلی‌گنجی داد. 

نوراللهی و محبی به جای امید ابراهیمی و مهدی ترابی؟

ترابی در دوران ویلموتس درخششی نداشت و طبق نمرات متریکا که بر حسب عملکرد فنی بازیکن داده می‌شود، همیشه جزو ضعیف‌ترین بازیکنان تیم ملی بود. اتفاقی که باعث شده در این اردو محمد محبی جای او را بگیرد و حتی فیکس هم بازی کند.

امید ابراهیمی که در سه بازی قبلی فیکس بود، در بازی با کامبوج جایش را به احمد نوراللهی داد. ویلموتس به این جابجایی‌ها نگاهِ دائمی دارد یا فقط برای کوتاه مدت امتحان کرد؟ پرسشی که در بازی‌ها و اردوهای آینده پاسخش مشخص می‌شود.

خداحافظی با ستاره پرسپولیس؟

وحید امیریِ 31 ساله هم جایش در ترکیب تیم ویلموتس متزلزل شده است. امیری در اولین بازیِ ویلموتس در ترکیب فیکس حضور داشت اما نمایش خوبی نداشت. در دو بازی بعدی از ترکیب اصلی کنار رفت و به عنوان تعویضی وارد زمین شد. اما باز هم درخششی نداشت تا در بازی با کامبوج حتی به عنوان تعویضی هم پا به میدان نگذارد.

جایگاه متفاوت مسعود شجاعی

شجاعی هیچ جایگاهی در ترکیب فیکس ویلموتس پیدا نکرده و به نظر می‌رسد ویلموتس برای زمان‌هایی که بازی گره می‌خورد روی خلاقیت او حساب باز کرده. و البته شخصیت بالای شجاعی که بزرگ و کاپیتان تیم است و تا پرورش کاپیتان بعدی، جای مسعود امن است.

شرایط مبهم 5 بازیکن

اشکان دژاگه هنوز برای تیم ویلموتس بازی نکرده است. اشکان حتی در اردوی قبلی جزو نفرات دعوت شده نبود و با دو روز تاخیر به اردو فراخوانده شد. البته دژاگه قرار بود در بازی با کامبوج برای ایران بازی کند که موقع گرم کردن، مصدوم شد تا طلسم بازی‌کردنش برای ویلموتس ادامه پیدا کند.

سعید عزت‌اللهی با وجود بهبود مصدومیتش، به این اردو دعوت نشده و در تیم ویلموتس همچنان فقط چند دقیقه مقابل سوریه حضور یافته است.

علی کریمی که در بازی قبلی تیم ملی چند دقیقه وارد زمین شده بود، در این مسابقه با وجود نیمکت‌نشینی امید ابراهیمی نتوانست برای تیم ملی بازی کند و شاهد هنرنمایی احمد نوراللهی بود تا به نظر برسد کریمی هم نتوانسته نظر ویلموتس را جلب کند.

الهیار صیادمنش که از تیم فنرباغچه هم قرض داده شد به این اردوی تیم ملی دعوت نشد. بازیکنی که در اولین روز نشستن ویلموتس روی نیمکت تیم ملی، رکورد جوان‌ترین گلزن تاریخ ایرانی را به نام خودش ثبت کرده بود.

مهرداد محمدی هم بعد از درخشش در لیگ پرتغال، در این اردو به تیم ملی دعوت شد و گل زد. گلی که شاید معادلات خط حمله ایران را دستخوش تغییر کند.

14001

نظرات کاربران
لیورپولی دو آتیشه‌ی دهه هفتادی
ماشالله تیم ملی، زیاد شدن مهره های تیم ملی امیدوارمون کرده. ایشالله خیره.
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۸:۴۹
پاسخ
1
24
احمد
مشکل اصلی تو خط میانی هست. خط میانی هم باید بخشی از کار دفاعی را انجام بده هم بعد از بدست آوردن توپ سریعا برای حمله نقشه بکشه. جز حاج صفی و میلاد محمدی و تا حدی نوراللهی توان تیم کمه. دژاگه قدرت درگیری اش را ازدست داده. محبی و نور افکن می تونن مشکل را رفع کنم البته محبی نشون داده بیشتر در حمله خوبه تا در دفاع‌. بقیه بازیکنان هم میرن میچسبن به تور بلکه یه توپی براشون ارسال بشه. جهانبخش قدرت بدنی لازم برای در گیری را نداره
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶:۰۹
پاسخ
9
3
دو ستاره حسرت پنحاه ساله خیلیاست
ویلتموس بهترین کارش این بود که جوون گرایی کرده و اتفاقا به نظرم بین این هشت بازیکنی که گفتید هر کدوم افت کنه فورا یکی دیگه جایگزینش میشه برعکس دوران کیروش که مسعود شجاعی و امثالهم هم پیر بودن هم داشتن حق جوون هارو میخوردن
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۹:۴۳
پاسخ
7
14
آزاد
عجیبه. ما مشکل دفاع داریم و ایمان سلیمی که در دو سال اخیر روند فوق العاده ای داشته و امسال هم خط دفاع تیمش با رهبری ایمان هیچ گلی رو دریافت نکردن دعوت نمیشه!!! ایمان جوان هم هست و میتونه تضمین آینده خط دفاعیمون هم باشه در کنار پور علی گنجی. اونوقت یک عده صحبت از شجاع و کنعانی و یزدانی میکنن که حتی خانزاده هم نسبت بهشون عملکرد خیلی بهتری داشته!!! صحبت از تیم ملیه. همه چیزو رنگی نبینیم. امیدوارم دوباره برنگشته باشیم به دورانی که چون از یه تیم پایتخت چهار نفر دعوت شدن از اون یکی تیم هم باید همون تعداد دعوت بشن؛ به دوران توصیه پذیری سرمربی تیم ملی!!!!!!! مرسی ادمین
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۹:۳۰
پاسخ
11
13
تیم ملی برای همه
هر بازیکنی با یکی دو تا بازی خوب به تیم ملی دعوت شده جز شجاع خلیل زاده که انصافاً فصل قبل عالی بود این فصل هم بهترین بازیکن پرسپولیس بوده شاید شجاع کمی شلوغ باشه ولی در پست خودش تکل خشن و خطای شدید انجام نمیده و اصولی دفاع می کنه و تا به حال کارت قرمز روی حرکات دفاعیش نگرفته و تو کل فصل قبل به مهاجم ها هیچ پنالتی نداده عملکردش در لیگ قهرمانان آسیا هم که مشخصه اگر به خاطر مسائل پشت پرده دعوت نمیشه واقعا ظلمه در حقش و آقایون باید بعدها جوابگو باشن
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۲:۴۵
پاسخ
9
18
پرسپولیس محبوب دلها
اصلا اعتقادی به سن ندارم بنظرم تیم ملی جای بهترینهاست هرچقدر که سنشون باشه تا وقتی اماده هستند باید بازی کنند
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵:۳۰
پاسخ
25
75
قهرمان ایران
همه میگن شجاع پرخاشگره ، پس همه اونایی که تو بازی با ژاپن با مشت و لگد داشتن بازیکنای ژاپنو میزدن همشون شجاع بودن ، بس کنید کاملا مشخصه شجاع چرا دعوت نمیشه این عشقم نیمار به نکته های باریکی اشاره میکته که گاهی درسته اونم وجود دست های پشت پردست ، تو این چند ساله دعوا و کل کل زیادی سر شجاع بین هوادارای تراکتور سپاهان استقلال با پرسپولیس صورت گرفته و با توجه به حساسیت های بیش از حدی روی شجاع بوجود اومده به ویلتموس توصیه شده شجاع در هیچ صورت دعوت نشه البته من مطمئنم با وجود خط دفاع ضعیفمون که بیشترشونم استقلالین شجاع تو جام جهانی بعدی فیکسه .
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۸:۱۳
پاسخ
54
57
ایران
به خاطر حساسیت های بیش از حد روی شجاع به ویلموتس توصیه شده دعوتش نکنه؟؟!!:)))) به کیروش هم توصیه کرده بودند؟؟ کیروش توصیه پذیر بود؟؟؟ چرا همش دنبال قاتل بروسلی میگردین برای هر مساله ای؟ بازیکنایی که تو بازی با ژاپن مشت و لگد مینداختند اصولا و ذاتا پرخاشگر نیستند و سابقه ی بدی هم تو این زمینه ندارند، بازیکنی که هر فصل کلی پرخاشگری و محرومیت و حاشیه های از این دست داره ولی قضیش فرق می کنه، ضعف خط دفاع تیم ملی به خاطر استقلالیای بیشمار تو اون پسته؟؟؟ منظورت کیه دقیقا؟؟ مجید حسینی؟؟ حسینی که یکی از بهترین و آماده ترین مدافعای فوتبالمونه!! یا منظورت چشمیه؟؟ اونم که مشخصه قرار نیست تو اون پست فیکس بازی کنه، دقیقا منظورت کدوم مدافعای بیشمار ضعیف استقلالیه تیم ملیه؟؟؟ چند سالته شما؟:)))) الان باید تکلیف های فردا رو برای مدرسه آماده کنی:))) بشین درستو بخون ;)
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۹:۱۳
13
14
صابر
الان بهترین زوج دفاعی ممکن مرتضی پورعلی گنجی و شجاع خلیل زاده است متاسفم که یه بارم دعوت نمیشه
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰:۳۴
پاسخ
61
94
کسری
من نمیدونم تریکیب دفاعی که جلو اسپانسا پرتغال مراکش جواب داده رو چرا باید دست بهش بزنه، روی سرعت انتقال توپ از دفاع به حمله، تغییر فاز دفاعی به هجومی و برعکس ، موقعیت شناسی باید کار کنه. هر کاری غیر از اینها اضافه کاری و از بین بردن انسجام تیم هست
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۵:۴۵
پاسخ
47
38
احمد
تو اون ترکیب همه مدافع بودن.
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۹:۲۰
5
14
کرال
به نظرم باید ایمان سلیمی و اسدی رم بیاره تیم ملی هم جوون هم بهترین بازیکنای لیگ
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲:۴۲
پاسخ
60
41
عشقممم نیمار
ب نظرم ک محترمه ..ن ب دست و خاسته ویلموس ..بلک با دستای پشت پرده ..دارن تیم ملی پر از شیش_پولیسی میکنن :-P چرا میگم با دستای پشت پرده..؟؟.چون فقط کافیه ب قضیه دعوت نورافکن ب تیم ملی توجه کنید :-P
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷:۵۹
پاسخ
87
13
کاشیما قشقایی
اعتقاد به بازی هجومی زمانی خوبه که خوب دفاع کردن هم بلدباشیم امیدوارم توبازی با بحرین عملکرد خوبی داشته باشند بچه ها مخصوصا مدافعین
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸:۴۸
پاسخ
18
92
ایران
من استقلالیم ولی انصافا مخصوصا تو این دو سال اخیر از لحاظ فنی شجاع حقش بود که به تیم ملی دعوت بشه چون ثبات خوبی داره و از همه مهم تر تبدیل به یه مدافع مطمئن شده و دیگه اون اشتباهات قبلی رو خیلی کم داره، ولی متاسفانه ضعف بزرگ شجاع روحیه پرخاشگری عجیب غریبشه که مطمئنا تو بازی های بین المللی میتونه آسیب جبران ناپذیری بزنه به تیم، به نظر من تنها دلیل دعوت نشدن شجاع از طرف هم کیروش و هم ویلموتس فقط همین مسالست، متاسفانه وحید امیری افت شدیدی کرده بعد از جام جهانی و به همراه دژاگه به نظر من به جام جهانی بعدی نمی رسند با همین وضعیت فعلی، نوراللهی فوق العاده آمادست و به همراه امید ابراهیمی و سعید عزت اللهی خیال تیم رو به عنوان ستون های خط میانی راحت می کنند، در مورد ترابی به نظرم قطعا شرایطش تغییر میکنه و میتونه جایگاهش رو پس بگیره و این که محبی جوون و آماده هم تو این پست حضور داره خبر خیلی خوبی برای ویلموتس میتونه باشه، در مورد شجاعی به شخصه خیلی دوست دارم تو لیست نهایی جام جهانی، البته در صورت صعود حضور داشته باشه، بازیکنی که شخصیت فوق العاده حرفه ای داره و همه نفرات تیم کاملا ازش حساب می برند و بهش احترام می زارند باید تو تیم باشه حتی اگه یک دقیقه بهش بازی نرسه، چون احسان حاج صفی و کریم انصاریفرد و حتی اشکان دژاگه به عنوان کاپیتان های دیگه تیم، کاریزمای مسعود رو ندارند، خداروشکر تیم خیلی خوبی داریم که انصافا فارق از رنگ ها نمیشه از کیروش تشکر نکرد بابتش.
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱:۱۱
پاسخ
50
134
ایران پرسپولیس
شجاع هر چقدر هم پرخاشگر باشه بیشتر از حاج صفی نیست همه شاهد بودن که تو جام ملتها اعتراض بی مورد حاج صفی به داور باعث شد حواس بقیه پرت بشه و ژاپن به گل برسه خدایی احسان یه تنه تیم ملیو نابود کرد تو لیگ هم خیلی بیشتر شجاع اعتراض و پرخاش میکنه فقط کافیه بازیهاشو با دقت نگاه کنید
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۹:۵۹
5
10
محمد
مرتضی منصوری هم میتونه در دفاع جایی داشته بشه
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴:۳۴
پاسخ
42
33
محمد
به نظر من مسعود شجاعی باید کنار گذاشته بشه،عملکرد کنعانی زادگان هم که مشخصه نباید جایگاهی تو تیم ملی داشته باشه و به نظر من شجاع میتونه گزینه بهتری نسبت به کنعانی باشه در مورد امید ابراهیمی هم نمیدونم شرایطش نسبت به قبل چطوره ولی به نظر من بهترین هافبک دفاعیمون در کنار عزت اللهیه ،دفاعمونم که با وجود پورعلی گنجی و مجید حسینی نباید گزینه دیگه ای باشه
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰:۵۹
پاسخ
130
55