علیدوستی: شخصیت ویلموتس به «اِستایل» فوتبال ما می‌خورد

علیدوستی: شخصیت ویلموتس به «اِستایل» فوتبال ما می‌خورد

5862
12:09
22 خرداد 1398
حمید علیدوستی، کارشناس فوتبال ایران گفت: اگر مشارکت خوبی بین تیم‌های امید و ملی وجود داشته باشد و به نوعی تفکرات هر دو تم از صافی ویلموتس گذر کند, می‌توانیم اتفاقات خیلی خوبی را رقم بزنیم.

به گزارش وب سایت نود، حمید علیدوستی, درباره حضور مارک ویلموتس در تیم ملی ایران اظهار داشت: همیشه تغییر و تحولات باعث رخ دادن دگرگونی در تیم‌ها می‌شود. تیم ملی بعد از کی‌روش حالا یک مربی دیگر را از یک کشور توسعه یافته فوتبالی دارد. بلژیک چندین سال در رده‌های پایه موفق ظاهر شده و به خوبی توانسته است فوتبالش را گسترش دهد. ما در حال حاضر یک مربی دیگر از یک کشور توسعه یافته فوتبالی داریم، مربی که می‌تواند عملکرد خوب کی‌روش را در تیم ملی ایران ادامه دهد و تکمیل کند.

وی درباره عملکرد تیم ملی مقابل سوریه و کره جنوبی با هدایت ویلموتس اظهار داشت: هنوز نمی‌توانیم به طور کامل درباره عملکرد ویلموتس با این دو بازی صحبت کنیم. ما به زمان بیشتری احتیاج داریم تا تاکتیک و تفکرات این مربی را بشناسیم. تیم ملی کنونی ما تیمی است که به غیر از دو بازیکن تمام نفراتش, از تیم ملی قبلی هستند که در جام جهانی و جام ملت‌ها حضور داشته است، اما باید بگوییم که ویلموتس می‌‌تواند نگاه ویژه‌ای به فوتبال ما داشته باشد، چون شخصیتش به استایل فوتبال ما می‌خورد.

این کارشناس فوتبال تصریح کرد: فوتبال ما همیشه علاقه‌مند به انجام بازی تهاجمی بوده و احساس رو به جلو داشته است و این موضوع در تفکرات ویلموتس نیز دیده می‌شود. در بازی با کره جنوبی تیم ملی را بسیار شاداب و باانگیزه دیدم. تیم ما چه در دفاع و چه در حمله خوب کار کرد و به نظرم بازیکنان نسبت به قبل با آزادی و اختیار عمل بیشتری در میدان ظاهر شدند و این موضوع را می‌توان از شوت‌ها و ایجاد موقعیت‌های پیاپی متوجه شد.

وی ادامه داد: هماهنگی خوبی بین طارمی و انصاری‌فرد در خط حمله شکل گرفته بود و نفرات بیشتری مقابل کره در یک سوم دفاعی حریف کار می‌کردند. اینها همه نشانه‌های خوبی است که می‌تواند با تفکرات ویلموتس به ایجاد مهارت‌های فنی در آینده دست پیدا کنیم و بعد از حضور کی‌روش یک جهش خوب دیگر در تیم ملی فوتبال ما رخ بدهد. الان باید کار را ادامه دهدیم تا بتوانیم قهرمان آسیا شویم و از گروه‌مان در جام جهانی صعود کنیم. باید بگویم من یک انرژی خوب و مثبت از نیمکت ذخیره‌های تیم ملی می‌بینم که منتشر می‌شود و می‌تواند نوید این را دهد که در آینده تیم ملی خوبی داشته باشیم.

علیدوستی درباره اینکه آیا با تغییر سرمربی باید انتظار داشت که در نفرات تیم ملی نیز شاهد تغییرات باشیم, خاطرنشان کرد: دقیقاً همینطور است, فوتبال ما پر از استعداد و ستاره است,الان لیگ تمام شده و تیم ملی همان نفرات قبلی‌اش را دارد اما من فکر می‌کنم با آغاز فصل جدید لیگ برتر ویلموتس می‌تواند از بین بازیکنان به تاکتیک و اهدافی که می‌خواهد در تیم ملی ایران پیاده کند, برسد و برنامه‌های کوتاه مدتش را به بلند مدت تبدیل کند. شروع لیگ می‌تواند ویلموتس را با دریای بازیکنان جدید  آشنا کند, او هنوز فوتبال ما را ندیده و اشراف کاملی به بازیکنان‌مان ندارد. سرمربی تیم ملی می‌تواند بازیکنان جدید زیادی را به چرخه تیم ملی اضافه کند و در کنار قدیمی‌ترها برای حضور در تیم ملی رقابت ایجاد کند.

مربی اسبق تیم‌های پایه فوتبال ایران درباره اینکه گفته می‌شود فرهاد مجیدی به‌عنوان سرمربی تیم امید انتخاب شده اظهار داشت: من زیاد به اسم‌ها کاری ندارم، ولی برای تیم امید زمانی که می‌گذرد بسیار مهم است و هر لحظه که این تیم بلاتکلیف می‌ماند به ضررمان تمام می شود, چرا که دیگر تیم‌های آسیایی خوب برنامه‌ریزی کرده‌اند و دارند کار می‌کنند. امیدوارم هرچه زودتر کار تیم امید نیز شروع شود و تمریناتش را پیگیری کند. ویلموتس می‌تواند نگرشی که به تیم ملی دارد را به تیم امید نیز تزریق کند, چون همین بازیکنان تیم امید باید در سال‌های بعد به تیم ملی ایران برسند. اگر مشارکت خوبی بین تیم‌های امید و ملی وجود داشته باشد و به نوعی تفکرات هر دو تم از صافی ویلموتس گذر کند, می‌توانیم اتفاقات خیلی خوبی را رقم بزنیم.

وی عنوان کرد: تیم امید ما پتانسیل و ظرفیت‌های خوبی دارد، اما واقعاً در رقابت‌های انتخابی المپیک کار بسیار سخت است و امیدوارم هر کسی که به سرمربیگری تیم امید می‌رسد بتواند موفق باشد، اما سرمربی تیم بزرگسالان باید به تیم‌های پایه نیز تفکراتش را انتقال دهد.

2051

نظرات کاربران
عشقممم نیمار
ببینم وقتی ویلموتس ..نتایج‌بد گرفت ..باز میگید استایلش ب فوتبال ما میخوره ؟؟:-P در ضمن ..ب نظرم‌ک‌محترمه ..ویلموتیس ..استایلش ب وزنه برداری میخوره :-)
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵:۴۶
پاسخ
21
3
ramin
سردار آزمون یه کیروش فنه لطفن جرعت داشته باشید مسعولین. بندازینش بیرون از تیم ملی. مگه صیاد منش چشه همه چیه ازمونو داره فقط کم تجربس که اونم حل میشه. کیروش سردارو ایقد بازی داد تا اونم با تجربه شد
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴:۴۳
پاسخ
33
12
علی
چی‌ میگی مشتی؟حالت خوبه؟چون آزمون و کیروش رابطه خوبی دارن پس باید ندید گرفته بشه و بیرون بندازنش؟من طرفدار تیم ملیم،حالا کیروش یا ویلموتس،هرکی که به روند رو به مثبت تیم کمک کنه عزیزه واسم،و اینم میدونم کیروش به سهم خودش خیلی در پیشرفت تیم کمک کرد،نمیفهمم شما چه جبهه ایه که گرفتید،جمع کنید خودتونو دیگه
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۳:۳۷
2
10
کیومرث
رامین جان عمو جرات و مسئولین درسته . خون خودتم عمو کثیف نکن . سردار یه گل با آقای گلی روسیه فاصله داشت . لیگ روسیه ششمین لیگ معتبر اروپاس .
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۸:۱۱
4
8
ss
چه خوش تیپ لامصب
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲:۰۵
پاسخ
6
34
امین
سعی کن با بازی خوب جای خودتو اثبات کنی نه با تعریف و تمجید از کسی
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴:۲۶
پاسخ
27
6