علیرضا بیرانوند: برانکو انتخاب خیلی خوبی برای تیم ملی است/ کالدرون بهترین تصمیم را در بازی با ذوب‌آهن گرفت

علیرضا بیرانوند: برانکو انتخاب خیلی خوبی برای تیم ملی است/ کالدرون بهترین تصمیم را در بازی با ذوب‌آهن گرفت

8560
11:46
16 آذر 1398
علیرضا بیرانوند، برانکو ایوانکوویچ را گزینه مناسبی برای هدایت تیم ملی می‌داند. 

به گزارش وبسایت نود، علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی پوش باشگاه پرسپولیس که به تازگی از مراسم برترین‌های فوتبال آسیا برگشته است، شب گذشته با شرکت در برنامه ورزش از نگاه دو در مورد مسائل مختلف صحبت کرده است. بیرانوند در مورد عملکرد ویلموتس در تیم ملی گفت: «ویلموتس مربی‌ای بود که خیلی دوست داشت تیمش هجومی کار کند و خیلی زود بازیکنان جدید را به تیم ملی دعوت کند. این تغییرات ویلموتس به نظرم من خیلی زود بود. او نباید به این زودی بازیکنان را عوض می‌کرد و به ترکیب قبلی دست می‌زد. بازیکنانی داشتیم که در اولین اردوی خود در تیم ملی، در ترکیب تیم هم به میدان رفتند. 

ویلموتس آدم مهربانی بود و با همه‌ی بچه‌ها هم گرم بود. حالا مردم، رسانه‌ها و پیشکسوت‌ها فشار آورده‌اند روی تیم ملی و آقای تاج هم تصمیمی گرفته و فکر می‌کنم آقای تاج برای آینده تیم ملی هر تصمیمی می‌گیرد باید تصمیمی باشد که برای تیم ملی خوب باشد و مردم ایران را خوشحال کند».  

بیرانوند در مورد اینکه گفته می‌شود برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ملی در یکقدمی نیکمت تیم ملی قرار دارد هم گفت: ««من 3 سال با آقای برانکو در پرسپولیس بوده‌ام و اگر قرار باشد برانکو برای تیم ملی انتخاب شود او را یک مربی خارجی نمی‌بینیم، برانکو را یک مربی ایرانی می‌بینم چون تمام بازیکنان ایران را می‌شناسد. زمانی که برانکو مربی پرسپولیس بود و آقای کی‌روش  مربی تیم ملی، حدود 8 بازیکن تیم ملی در پرسپولیس بازی می‌کردند و می‌توان گفت برانکو خودش یک تیم ملی را تمرین می‌داد. اگر قرار به عوض کردن سرمربی تیم ملی باشد برانکو انتخاب خیلی خوبی است».

بیرانوند که بعد از جام جهانی 2018 روسیه همیشه صحبت لژیونر شدنش بود، در مورد وضعیت لژیونر شدنش گفت: «با باشگاه پرسپولیس 2 فصل دیگر قرارداد دارم اما بندی در قراردادم است که اگر پیشنهاد خارجی داشت باشم با پرداخت 700 هزار دلار که حدود 9 میلیارد تومان می‌شود به باشگاه پرسپولیس، می‌توانم از این تیم جدا شوم. خودم بازی در لیگ انگلستان را دوست دارم ولی نمی‌خواهم در سن 26 سالگی به تیم‌های ضعیف بروم».

دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس در مورد شایعه مشورت کالدرون با او در مورد چیدن ترکیب پرسپولیس گفت: «این صحبت‌ها من را خیلی ناراحت کرد. اصلا این موضوع وجود ندارد. آقای کالدرون اصلا اجازه نمی‌دهد کسی در مورد ترکیب تیم با او صحبت کند. من و بازیکنانی مثل سید جلال چون چند سال است که با هم هستیم و آقای کالدرون هم بعضی اتفاق‌هایی که می‌افتد را خوب با آن‌ها در ارتباط نبوده، ما با کالدرون صحبت کردیم که باید حواسش باشد. حتی من به کالدرون گفتم که امسال سال خیلی سختی دارید چون پرسپولیس 3 فصل قهرمان شده و امسال طبیعی است که نخواهند پرسپولیس قهرمان شود اما ما باید همه تلاش خودمان را بکنیم تا روز آخر در بین تیم‌های مدعی باشیم».

بیرانوند در مورد توییت مازیار ناظمی که پیش از مراسم برترین‌های آسیا گفته بود بیرانوند برنده نمی‌شود و ناراحتی‌اش از این توییت هم گفت: «من وقتی برای مراسم رفتم خیلی امیدوار بودم. به گوش من رسیده بود که بازیکن قطری به مراسم نمی‌آید و رسانه‌ها هم گفته بودند اگر نیاید شانس من زیاد است. با رسیدن به هنگ‌کنگ و بعد از آن توییت متوجه شدم که انتخاب نشده‌ام. آقای ناظمی آدم بزرگی است و من هم آدمی نیستم که از ایشان ناراحت بشوم. آقای ناظمی به وکیل من آقای سلیمانی زنگ زده و گفته بود: «من آمدم کاری بکنم که شاید فشار مردم و رسانه‌ها روی AFC بتواند این انتخاب را برگرداند!» من دوست داشتم مردم ما تا روز آخر امیدوار باشند که این اتفاق رخ نداد».

دروازه‌بان پرسپولیس در مورد نیمکت نشینی در بازی ذوب‌آهن هم گفت: «آقای کالدرون قبل از رفتن من به آقای انصاری‌فرد گفته بود: «اگر قرار است علیرضا بهترین بازیکن آسیا شود به این مراسم برود ولی اگر برنده نمی‌شود به مراسم نرود چون تیم ما بازی دارد». آقای انصاری‌فرد هم گفته بود علیرضا می‌رود اما روز سه شنبه در تمرینات ما شرکت می‌کند.

متاسفانه من روز چهارشنبه که تیم باید اصفهان می‌رفت صبح به تهران رسیدم و به نظر من آقای کالدرون بهترین تصمیم را گرفت و از رادو در بازی روز پنجشنبه مقابل ذوب‌آهن استفاده کرد. تصمیم کالدرون عادلانه بود چون من 4 جلسه با تیم تمرین نکرده بودم. با وجود رادو خیال من راحت است که اگر نتوانم به دلیل مصدومیت یا محرومیت بازی کنم، دروازه‌بان خوبی داریم که خوشبختانه با حضور او توانستیم برد خوبی مقابل ذوب‌آهن کسب کنیم».    

1870
 

نظرات کاربران
TT فراتر از باشگاه ✔
برانکو سرمربی بشه حذف قطعیه منیکی اگه برانکو بیروزیچی ها سرمربی تیم ملیم بشه مثل هوادارای بیروزیه زمان کیروش رفتار میکنم
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵:۱۸
پاسخ
57
24
کوهمره.جروق
آقایون حسود که به خاطر حسادتون دوست ندارید برانکو مربی تیم ملی بشه یادتون باشه اگه برانکو بره پرسپولیس میشه کابوس شبانه همه شماها و خواب از چشمانتون میگیره و هزار با خودتون زمزمه میکنید که ای کاش برانکو به پرسپولیس بر نمیگشت و همون مربی تیم ملی میشد.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷:۱۱
پاسخ
45
32
تاج دو ستاره
یادتون رفته برانکو با نسل طلایی فوتبال ایران در جام ملت ها به جایی نرسید و در جام جهانی با ان نسل طلایی فقط یک امتیاز بیشتر نگرفت
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴:۴۴
پاسخ
28
39
سالار
شک نکنید که برانکو بهترین گزینه برای تیم ملی هست و از برانکو بهتر نمیتونید برای تیم ملی بیارید.هم تیم ملی ایران و بازیکنانش رو میشناسه.هم تو ایران کار کرده و کارنامه خوبی داره.هم اینکه باشگاه های عربی و تیم های عربی و نحوه مقابله با آنها رو بلده و راحت میتونه از تیم هایی مثل عراق و بحرین امتیاز بگیره.شک نکنید باید برانکو مربی تیم ملی بشه تا تیم ملی بتونه قهرمان آسیا بشه .تیم ملی بتونه بره جام جهانی و برای اولین بار از گروهش صعود کنه.این ها تضمین شده هست.کاش بیاورندش.بیرانوند هم حقش هست بره بهترین باشگاه های دنیا بازی کنه.الحق که امسال حقش رو خوردند به دلیل اینکه بازیکن قطری به مراسم نیامد و طبق قانون هر کسی نیاد بهش جایزه تعلق نمیگیره.پارسال هم حقش رو دادند به یک قطری که انصاف نبود و بخدا حقش بود.این بی عدالتی ها پابرجا نمیمونه و بالاخره خدایی هم اون بالا هست.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸:۴۰
پاسخ
53
87
بیطرف
خود بیرانوند شایستگی تیم ملی رو نداره اونوقت یکی دیگه رو معرفی میکنه؟ خخخخ
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۳:۴۴
53
29
AB
البته پولی که در پرسپولیس با آپشن ها گرفت میخواد تو تیم ملی هم بگیره نه نمی ارزه..
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴:۳۹
پاسخ
60
25
شازده آبی
کاش قبلش با یک نفر مشورت میکردی بعد این همه راه میرفتی هنگ کنگ. . . . . بخاطر هزینه های بیت المال برای سفرت نمیگم . . . . . خودت خسته شدی آخه و حالت گرفته شد :|:|:|:|
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱:۵۶
پاسخ
191
66
نوید قرمز
انقد بچه ای ک نمیدونی ای اف سی پولش رو داده نه بیت المال
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵:۴۴
11
32
سعید
خخخ. خب عزیزم پس سوژه خندمون رو چکار کنیم.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸:۱۱
56
12
ha2020
البته اینکه اختلافی به وجود نیامده بزرگواری رادو رو میرسونه چون اگه برعکس بود بیرانوند حتماً از پرسپولیس میرفت
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲:۱۷
پاسخ
61
44
اشکان
واقعا برانکو بهترین گزینه ای هست که میشه آوردش، مربی بزرگتر و بدون تیم تو اروپا هس ولی با این قیمتها امکان نداره که بیان ایران. رزومه برانکو پر شده از عناوین قهرمانی در کرواسی ، ایران و چین. جدا از این مسائلی خیلی خب بازیکنا و استعدادهای ایران و حریفهای ایران رو میشناسه. سومی جهان رو با کرواسی در رزومه داره و نسلی از کرواسی که تا فینال جام‌جهانی رفت اکثر بزرگاشون با برانکو کار کرده بودن. خلاصه کلام کاربلد هست که اگه نبود چهار سال تمام صدر جدول لیگ تکیه نزده بود و یا فینال آسیا نمی‌رفت و تجربه های جام جهانی که با کرواسی و ایران داره
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷:۰۹
پاسخ
44
101
یک قدم جلو
علیرضا جان شما دیگه چرا؟!!!!! مربی که نتونسته در یک تیم باشگاهی، که از لحاظ مهره و امکانات با تیمای اروپایی برابری میکنه، نتیجه بگیره و اخراج بشه............ ، بیرانوند جان نباید از روی علاقه و احساسات خودمون از شخص مورد نظرمون تعریف کنیم.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹:۴۵
پاسخ
139
94
خطاب به بالایی
الان برانکو رو میگی؟ خیلی باحالین شما سه ساله حسرت صدر جدولو به دل همه تیمای ایرانی گذاشت بعد نتوسته برابری کنه با اروپا؟ فعلا با صدرنشینی موقت خوشحال باشین که خیلی زود پرسپولیس به جایگاه سه سال اخیرش برمی گرده ادمین اگه بی طرفی چاپ کن
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۸:۵۴
42
44
قرمزم رو عشقه
دلیل اینکه برانوند رو محروم نمیکنن کاملا مشخصه و علتش اینه که جانشینی مثل رادو داره پس محروم کردن بیرو یه کار بی فایدس
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸:۳۷
21
77
پرسپولیس یونایتد
یکی از کارهای خوب زمان برانکو .همدلی و دوستی بازیکنا بود. در فوتبال ایران معمولا هیچوقت دو دروازه بان بزرگ نمیتونن باهم کنار بیان .اما رادو و بیرانوند با اینکه رقیب هستن اما هیچوقت اختلافی بین این دوتا به وجود نیومده.و جالب تر اینکه رادوی کروات همیشه اماده و سرحال هستش برخلاف دروازه بان های ایرانی که اگه ی مدت بازی نکنن افت میکنن.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۷:۲۸
پاسخ
26
118
امیر۶
مثل حسینی که زیرآب رحمتی رو زد
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۲:۴۰
4
16
بهمن
پس خودت جوابتو دادی که علتش همدلی نیست اگردروازبان ایرانی بودخیلی وقت پیش یازیرابش رو میزدیاازتیم رفته بود.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰:۵۶
30
11