عملکرد درخشان نوجوانان تیم های کوچک جزیره؛ مثل رونالدوی 18 ساله!

عملکرد درخشان نوجوانان تیم های کوچک جزیره؛ مثل رونالدوی 18 ساله!

2544
21:58
26 فروردین 1398
دوایت مک‌نیل روی هشتمین گل خود در این فصل نیز اثر گذاشت.

به گزارش وبسایت نود، در یکی از نبردهای حساس تیم های پایین جدولی لیگ برتر انگلیس در هفته سی و چهارم برنلی با نتیجه 2-0 کاردیف سیتی را شکست داد تا فاصله ای 11 امتیازی با این تیم ولزی در منطقه خطر پیدا کرده و خیال خود را از ماندن تا حدود زیادی راحت کند.

یکی از بازیکنان تاثیر گذار برنلی در این مسابقه، دوایت مک‌نیل هافبک 19 ساله این تیم بود. او در دقیقه 31 پاس گل اول تیمش را به کریس وود داد تا بعد از بازی حسابی از سوی سرمربی‌اش، شان دایچ مورد تعریف و تمجید قرار گیرد. 

این هافبک 19 ساله که پرورش یافته آکادمی منچستریونایتد است از اواخر سال 2018 رفته رفته در ترکیب ثابت فولام قرار گرفت و توانست جایگاه ثابتی در اندیشه های دایچ پیدا کند. مک‌نیل در 17 دیداری که در فصل 19-2018 به میدان رفته 3 گل زده و 5 پاس گل داده تا با اثر مستقیم بر روی 8 گل، موثر ترین نوجوان (بازیکن زیر 20 سال) لیگ برتر انگلیس لقب گیرد. 

البته مک‌نیل در رده نخست تنها نیست. رایان سسنیون، ستاره 18 ساله فولام که فصل قبل با به ثمر رساندن 15 گل در چمپیونشیپ نقش مهمی در صعود این تیم لندنی به لیگ برتر داشت، در این فصل نتوانسته آن نمایش های درخشان فصل گذشته را تکرار کند اما همچنان یکی از معدود بازیکنان خوب ترکیب آشفته تیم لندنی بوده است.

سسنیون که فصل قبل جایزه بهترین بازیکن فصل چمپیونشیپ را کسب کرد و به نخستین بازیکن لیگ پایین تر تبدیل شد که نامزد جایزه بازیکن جوان سال فوتبال انگلیس می‌شود، در این فصل با 2 گل و 6 پاس گل مجموعا بر روی 8 گل فولام اثرگذار بوده است.

کریس رونالدو که در 18 سالگی و در فصل 04-2003، نخستین روزهای حضور خود در جزیره را پشت سر می‌گذاشت، در آن فصل روی 8 گل منچستریونایتد اثر مستقیم گذاشت. آماری که توسط سسنیون و مک‌نیل نیز تکرار شده و آن ها اگر در همان مسیر قرار گیرند، قطعا به ستارگان فوتبال جزیره بدل خواهند شد.

مک‌نیل و سسنیون در عرصه اثرگذاری بر روی گل ها، فاصله زیادی با دیگر نوجوانان لیگ برتر ایجاد کرده اند. در حقیقت به جز این دو بازیکن، هیچ بازیکن زیر 20 ساله دیگری نتوانسته بر روی بیش از 2 گل اثرگذار باشد. در ادامه نگاهی به این نوجوانان اثرگذار فصل 19-2018 لیگ برتر خواهیم داشت:

دوایت مک‌نیل (برنلی): 8 گل (3 گل و 5 پاس گل)

رایان سسنیون (فولام): 8 گل (2 گل و 6 پاس گل)

دیوگو دالوت (منچستریونایتد): 2 پاس گل

مایکل اوبافمی (ساوتهمپتون): 2 گل (یک گل و یک پاس گل)

ترنت آلکساندر آرنولد (لیورپول): یک پاس گل (سایر پاس گل های آرنولد بعد از 7 اکتبر 2018 و رسیدن او به 20 سالگی ثبت شده اند)

دکلان رایس (وستهم یونایتد): یک گل

کالوم هادسون اودوی (جلسی): یک پاس گل

دومینگوش کینا (واتفورد): یک گل

مورگان گیبس وایت (وولورهمپتون): یک پاس گل

7712

نظرات کاربران
علیرضا
اون وقت تو ایران بازیکن ۴۰ ساله منتظره به تیم ملی دعوت بشه
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۱:۳۹
پاسخ
2
14
فوتبالی-قدیمی
و هنوزم یه عده میگن مشکل ما تویجام جهانی نبودن اون بازیکن ها بوده در شرایطی که کلا دو تا گل خوردیم!!!
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۳:۵۵
1
6
عشقممم نیمار
میدونستید ک رونالدو ..در طی 6 فصل حضور در منچستر کبیر ..فقط یه هتریک کرده ؟؟؟ :-) میدونستید ک رونالدو ..در تنها فینال اروپاییش با پیراهن منچستر ..با خراب کردنه پنالتیش ..نزدیک بود ..منچستره از جام محروم کنه ؟؟؟ ( با سرچی ک کردم ) :-) پ رونالدو بازیکن زیاد تاثیر گذاری در منچستر نبوده :-P
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۰:۲۰
پاسخ
20
4
فوتبالی-قدیمی
بالاخره سن خودت رو لو دادی!!! با جستجو اینها رو فهمیدی و یادت نیست. البته ایرادی نداره خیلی ها هم 50 سال قبل رو یادشون نیست ولی این سن کم مبنای اظهارات نا بعضا ناپخته شما دوست عزیز هست. بیشتر مطالعه کنید قطعا در نظراتتون تغییراتی ایجاد می شه
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷:۱۶
0
8
عبآس
میدونستی رونالدو رکورد گلزنی در لیگ جزیره رو شکسته؟ میدونستی رونالدو تنها بازیکنیه از لیگ جزیره که هم توپ طلا و هم کفش طلا رو باهم برده؟ میدونستی با سرچ کردنات خیلی چیزارو به ما ثابت میکنی؟
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۴:۰۵
1
6
حسام
سرچ؟!:)))) خخخ
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۹:۱۷
0
5