عکس/ افشاگری طاهری از پرداختی‌های هدایتی به باشگاه پرسپولیس و برخی از بازیکنان

عکس/ افشاگری طاهری از پرداختی‌های هدایتی به باشگاه پرسپولیس و برخی از بازیکنان

13312
16:59
15 اسفند 1397
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس شفاف‌سازی کاملی در مورد پرداختی‌های انجام شده از سوی هدایتی به این باشگاه و برخی از بازیکنان انجام داد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، حسین هدایتی اخیرا در دادگاه رسیدگی به پرونده تخلفاتش ادعاهایی را مطرح کرد که در نوع خود قابل توجه بود و نیاز به بررسی و رسیدگی داشت. او مدعی شده پرداختی‌های زیادی به باشگاه پرسپولیس و مسئولان وقت این باشگاه داشته در حالی که علی‌اکبر طاهری در تاریخ 9 دی ماه سال جاری در مورد پرداختی‌های هدایتی به باشگاه پرسپولیس و برخی بازیکنان این تیم شفاف‌سازی کرده بود.

با توجه به اظهارات اخیر هدایتی؛ طاهری مدیرعامل پیشین پرسپولیس بار دیگر توضیحاتی را ارائه کرد و مدارکی را در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داد.

طاهری در این باره گفت: همان طور که پیش از این با مدرک اعلام کردم، باشگاه پرسپولیس با حسین هدایتی همکاری نداشت بلکه اسپانسر وقت باشگاه قرارداد امضا کرد. در واقع باشگاه پرسپولیس در قرارداد اسپانسری خود با شرکت «نگاه پردازان امین سیما کیش» تمام اختیارات تبلیغاتی را به این شرکت داد و این شرکت قرارداد همکاری با شرکت استیل آذین امضا کرد. همان طور که در نامه مشاهده می‌کنید در تاریخ 31 تیر 1395 این قرارداد بین این دو شرکت امضا شده است.

طاهری اضافه کرد: پشت‌بند این قرارداد دو متمم امضا کردند که البته این کار بعدا انجام شد اما به همان تاریخ قرارداد ثبت کردند که در نوع خود جالب و کار ناشیانه‌ای است. اولین متمم این است؛ پول‌هایی که می‌گیرند چطور باشد که بتوانند فرار مالیاتی کنند. متمم دیگر اینکه هر چه در 5 سال قبل هدایتی به پرسپولیس پرداخت کرده به حساب این قرارداد بیاید که من زیر بار این مسئله نرفتم و گفتم مگر ممکن است شرکت دولتی در حساب‌های مالی‌اش عنوان کند یک فرد هر مبلغی در 5 سال گذشته به باشگاه پرداخت کرده را در قرارداد جدید می‌‌آورد. در نامه رسمی مخالفت خود را با این متمم اعلام کردم. به خاطر همین مسئله اشاره شده بین هدایتی و شیرازی (مدیرعامل شرکت نگاه پردازان امین سیما کیش) مشاجره  پیش آمد و هدایتی تهدید به پا پس کشیدن کرد. (تصویر زیر)

مدیرعامل پیشین پرسپولیس عنوان کرد: همان طور که در قرارداد پیداست شرکت استیل آذین در سال اول باید مبلغ 10 میلیارد تومان پرداخت می‌کرد. نکته جالب اینکه در قرارداد آمده بود ابوالفضل اکبری به عنوان کسی که کار را آورده، باید یک و نیم میلیارد تومان بگیرد که این خودش جای رسیدگی دارد.

طاهری گفت: او (هدایتی) برای ما لیست 20 نفره لیدرها را ارسال کرد که آنها را به کربلا فرستاده و هزینه‌های آن را به حساب باشگاه گذاشته بود. به او گفتیم به ما چه مربوط که لیدرها را به عتبات عالیات فرستادی یا به ما چه ارتباطی دارد که به بازیکن پول دادی؟ تاکید کردیم هر پرداختی قبل از این قرارداد انجام دادی هیچ ارتباطی به ما و قرارداد جدید ندارد. همان‌طور که در مدارک مشخص است او مجددا لیست 18 نفره برای باشگاه فرستاد که آن را هم قبول نکردیم. باز هم شهریور ماه سال بعد پرداختی که به رامین رضاییان داشت را به لیست پرداختی‌هایش به باشگاه اضافه کرد که آن را هم قبول نکردیم. (تصاویر زیر)

طاهری در ادامه خاطرنشان کرد: در مدارکی که مشاهده می‌کنید امور مالی باشگاه پرسپولیس یک گزارش تطبیقی ارائه داده که در سمت راست ادعای استیل آذین آمده و در روبه‌روی آن توضیح باشگاه ذکر شده است. مثلا به صورت سند توضیح داده شده که 200 سکه از سوی استیل آذین پرداخت شده که بخشی از آنها به بازیکنان اهدا و بقیه آن فروخته و به حساب باشگاه واریز شده است. با این شرایط این آقا در دادگاه ادعای دروغ کرده که گفته به طاهری سکه داده‌ام. این آقا سکه‌ها را به حسین خبیری داد  و او آنها را نزد ما آورد و گفت: «حاج حسین این سکه‌ها را داده و اصرار دارد که شب بازی بین بازیکنان پخش شود.» من همان موقع به ترکاشوند گفتم هر سکه‌ای که به هر بازیکنی می‌دهید حتما از او امضا بگیرید که سند در باشگاه موجود باشد. به ترکاشوند گفتم بقیه سکه‌ها را بفروشد و به حساب باشگاه واریز کند. آن آقا هم گفته بود که باشگاه هر تصمیمی در مورد سکه‌ها بگیرد مشکلی ندارد. بر این اساس برخی از سکه‌ها فروخته شد و سند واریزی آنها در خزانه باشگاه است.

مدیرعامل پیشین پرسپولیس گفت: در مورد 200 هزار یورو عنوان شده هم بگویم که دقیقا شماره سند و یورویی که فروخته و پولی که به خزانه باشگاه واریز شده، موجود است. پس ادعایی که این آقا کرده و گفته فلان مبلغ را به فلان شخص داده دروغ است. همه این مبالغ و سکه‌ها را خبیری به باشگاه می‌‌آورد و ما هم تاکید داشتیم همانند سایر افراد دیگری که به باشگاه پرداختی دارند، به حساب باشگاه واریز شود. همان طور که همه می‌دانند شماره حسابی به هواداران اعلام کردیم که هر فردی می‌خواهد به باشگاه کمک کند به این شماره حساب که متعلق به باشگاه است، واریز کند. هر فردی هم که حضوری پول یا سکه به باشگاه می‌آورد به او می‌گفتیم پول را به حساب باشگاه واریز کند و سندش را نیز در باشگاه نگه می‌داشتیم.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه در مورد پرونده هدایتی، قاضی بر اساس مستندات رای صادر می‌کند،گفت: آنچه مشخص است اینکه از طرف این آقا هیچ پولی به من داده نشده و هر پولی هم به باشگاه می‌فرستاد به نماینده‌اش می‌گفتیم که به حساب باشگاه واریز کند. اسناد همه این پرداختی‌ها موجود است. حتی تیم که در تبریز بود نماینده این آقا چکی را با خود آورده بود که به وی گفتم این چک را به حساب باشگاه بخواباند و ما آن را بین بازیکنان تقسیم خواهیم کرد. تاکید می‌کنم حتی یک ریال هم از سوی این آقا و نماینده‌اش به طاهری و ترکاشوند پرداخت نشده است. ضمن اینکه پرداختی‌های او به بازیکنان ارتباطی به باشگاه نداشت. شاید او دلش می‌خواست فلان مبلغ را به فلان بازیکن پرداخت کند یا اینکه آنها را به منزلش دعوت کرده و سکه اهدا کند. در مدارک هم مشاهده می‌کنید که باشگاه تاکید کرده این پرداختی‌ها به خود هدایتی و بازیکن ارتباط دارد.

(تصویر زیر مربوط به پاسخ باشگاه پرسپولیس به لیست ارسالی هدایتی است)

2051

 

نظرات کاربران
امیر
طاهری و تیمش همونا نبودن که سر قضیه طامری جعل کرده بودن؟ بیچاره هدایتی هم پول داده هم الان اینا زدن زیرش؟ :)))
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۵:۳۰
پاسخ
10
72
رعایت مصالح تیم
باشگاه مردمی پرسپولیس رو به خود مردم برگردونین تا دیر نشده ما از این همه سوء مدیریت خسته شدیم
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۴:۱۵
پاسخ
21
85
Hadi
دقت کنید اسپانسر استقلال پرسپولیس و تراکتور الان استقلالیا چی میگن دقیقا قول میدم به استقلال بیشتر پرداختی داشته
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۶:۱۶
پاسخ
56
7
پرسپولیسیم تا ابد
یجوری اینجا بعضی نظر میدن انگار بقیه تیم های مدعی اصلا خرج نمیکنن و درامد بلیط و هواداریشون از پرسپولیس بیشتره. همه تیم ها که پرخرجتر از ما هم هستن دارن با همین پولا پیش میرن. اتفاقا پردرآمدترین تیم ایران پرسپولیس و برعکس بهش ظلم میکنن.
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۸:۵۶
پاسخ
96
26
شازده آبی
تیم‌های دیگه هم خرج میکنن اما نه از حقوق معوقه کارگرهاو معلمهای زحمتکش ::::::::: میدونین با همین خبر همون چن‌صدهزار هوادارتونم ریزش کرده؟
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۳:۰۲
25
98
فرشاد
با همین کارا به زور قهرمان شدین نه با زور بازوتون
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۵:۲۰
پاسخ
15
107
Asad
آقا منم به عنوان هوادار از طریق شماره حساب اعلام شده به باشگاه پول واریز کردم بازیکنم بخوان بگیرن اگه پول نداشته باشن به حساب اون بازیکنم در حد توان پول واریز می کنم ، مشکل چیه ؟ اگه خلاف کردم چه ربطی به باشگاه و بازیکن داره ؟
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۴:۳۲
73
14
میم
یعنی پول هدایتی نذاشت توپای استقلال برن تو گل؟ یا این پولا نذاشت ابراهیمی پنالتی گل بزنه؟ یا این پولا نذاشت داورا بیشتر هوای استقلال رو داشته باشن؟ یا این پولا باعث شد 6 تا از العین بخوره استقلال؟؟؟؟؟؟
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۸:۴۷
82
16
امیر رحیمی
چرا وقتی طاهری رو برای شفاف سازی به رسانه ها دعوت کردند، قول داد بیاد اما فرار کرد و نیومد؟ اگه مشکلی نداشت و می تونست جواب بده تا الان اومده بود مدارک مالی رو کرده بود. نه اینکه حالا که هدایتی توی بازداشت هست بیاد مدارکی بده که هدایتی دسترسی به دفاع نداره و درگیر دادگاه هست تا فضای عمومی. بعضی ها چقد درخور مدیریت هستند با این خصوصیات خوب اخلاقی شون!!!!!
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۱:۱۵
پاسخ
29
87
توهم سرخ
این کمیته اخلاق.. کمیته به ظاهر انضباطی... چرا حکم موقت صادر نمیکنن؟ نمیبینن چه فساد بزرگی رخ داده؟ حالا قرمزا واسه دوتا جامشون پز بدن... با پول یه مشت کارگر مظلوم جام گرفتین..اگه قانون داشتیم که دوتاشو باید پس میدادید و به و دسته پایینتر میرفتید.. دقیقا مثل اتفاقی که چند سال پیش واسه یوونتوس افتاد
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۴:۱۱
پاسخ
72
103
من سرخ دلم.اونم تا وقتی زنده ام.
از دست ادم هایی که چیزی از قانون و فساد و دادن پول نمیدونن و قشنگ حرف دسته پایبن و گرفتن جام و ... میزنن ادم کوه هم فرار کنه باز دیوونه میشه.اخه کی شماها رو مجبور کرده بدون حساب و کتاب حرف بزنین.اخه ادم عاقل اولا هنوز کسی محکوم نشده که شما حکم دادین.دوما پرسپولیس با اسپانسر خود قرارداد داشته و اسپانسر باشگاه بوده اون شخص.حالا از کجا در میورده به ما مربوط نمیشه.ما با اسپانسر قرارداد داشتیم.این اقا میتونه بره و به هر بازیکنی پول داده شکایت کنه پول رو پس بگیره اون ارتباطی به باشگاه نداره و باید هم وگه تخلفی کرده شدیدترین برخوردها باهاش بشه ولی اینکه پرسپولیس با اسپانسر قرارداد داشته و طبق قانون پول تبلیغات گرفته ازش یعنی بهش خدمات داده و پول گرفته در مقابلش که این هیچ تخلفی نیست و هیچ پولی همینجوری داده نشده.در ضمن اونایی که یوونتوس یوونتوس میکنن به خدا حتی نمیدونن یوونتوس کدوم سال رفت دسته پایین تر و اصلا چرا رفت.فقط یه چیزی شنیدن و همینجوری میخوان بگن ما هم میدونیم ها داریم حرف میزنیم‌.بسه دیگه چقدر اخه میخواین خودتون رو کوچک کنین
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۲:۴۵
34
6
اقلیت بی اسطوره دسته سومی
دسته سه ای بی اسطوره یاد خاطراتت افتادی؟ خخخهههخ
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۲:۲۹
56
43
استقلال
چقدر سند بود من یک ساعته دارم نگاه میکنم تموم نمیشه. چقدر پول به تیم سوم پایتخت پرداخت شده
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰:۵۴
پاسخ
20
92
ایرانی
خسته نباشید به خاطر عنوان‌هایی که به دست آوردید! خسته نباشی دلاور خدا قوت پهلوان :)))
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۹:۱۱
پاسخ
56
96
عشقممم نیمار
پول مردم خوردن نداره:-P بعد بعضی شیش_پولیسیا از هدایتی حمایت میکنن :-)
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۶:۵۱
پاسخ
61
98
Asad
مخلصشم هستیم اما تو بگو کدوم شیشتا قدیم یا جدید؟
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۶:۱۱
44
27
پرسپولیسی با وجدان
واقعا فوتبال خیلی کثیفه*
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴:۳۵
پاسخ
13
68
ayahou
برید بخوابید فردا صداش درمیاد خخخخ
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۹:۴۰
پاسخ
30
121
میلانیست
قطعآ اگر هدایتی زنگ در باشگاه استقلال رو هم میزد همین حکایت بود
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵:۵۵
15
67
صادق
با اینهمه هزینه و لابی یه وقت دیسک کمر نگیرید که قهرمان شدین ... نمیشدین خجالت داشت و الا قرهامانی تو این شرایط که هنر نیست و نفت مسجد سلیمان هم قهرمان میشه
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۸:۱۵
پاسخ
124
216
سبحان99
خخخ داداش ما با رضاییان فصل قبل قهرمان شدیم یا طارمی . داداش شما در حد رقیب پرسپولیس هم حساب نمیاین حتی با پنجره های بسته و 13 یا 14 نفر بازیکنش . دنبال مشکل باشگاتون بگردین. ادمین مرسی
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۳:۱۲
47
49
میم
نه واااقعا یکی به ایشون بگه اخه چه ربطی به قهرمانی داره..نه انصافا یکی بهش بگه خخخخخخ
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۶:۰۷
37
55
داریوش
پس فک کنم شما دیسک کمر گرفتین چون پارسال با وجود دوبرابر خرج کردن بازم قهرمان نشدید
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۴:۱۵
32
55
شازده آبی
آقای گلی با پول کارگرها و معلم‌ها فقط چن میلیارد؟؟؟؟
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵:۰۰
55
39
جرج بست (بیتل پنجم)
چه باحال، فکر کنم توی مصاحبه های بعدیشون بیان بگن ما پول نمیخواستیم، آقای هدایتی شمشیرش گذاشت روی گردنمون، گفتش اگه پول نگیرین من میدونم و شما ...!!! خخخخخخ، آخه مگه میشه مدیر عامل یه تیم ندونه پول فسخ قراداد فلان بازیکن و اومدنش به تیمش از کجا تهیه شده ...!!!؟؟؟
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶:۲۵
پاسخ
79
152
بنام خالق کرایف و فرگوسن و مسی
از ادمین عزیز میخوام لطفا چاپ کنه صحبتم رو: من فقط یک سوال دارم اینکه چرا مسوولین ورزش کاری کردند که پرسپولیس پرطرفدارترین تیم ایران نیازمند آقای هدایتی باشه؟!!!!
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶:۲۴
پاسخ
73
186
تاج شیشخور متخصص چهار جانبه آسیا
فقط حرف های آبی ها رو دقت کنید بخصوص شازده شیشخور که اصلاً درک نداره از مسائل پیرامونش! خخخ حامد جون شما متوجه مطلب نیستی؟ اصلاً پرسپولیس چرا باید نیازمند هدایتی باشه تفسیر میخواد؟! در جواب مستر هم بگم طبق کدوم نظرسنجی؟! تمام نظرسنجی ها پرسپولیس با اختلاف پرطرفدارترین تیمه دیگه آبی های هوچی گر عینک بزنید خخخ
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۵:۲۹
11
27
مستر
طبق کدوم نظرسنجی معتبر داری میگی پیروزی پرطرفدارترین تیم ایرانه؟
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۱:۴۹
60
40
منطق
احسنت،،دقیقا حرف منم همینه درسالهایی ک این پرداختیها انجام شده همه ی سالها استقلال با اختلاف گرانترین تیم لیگ رو بسته!!!!چگونه ست ک پولهای استقلال سالم بوده ولابد از کانالهای قانونی ودولت تزریق شده اما پرسپولیس ب رغم طرفدار بیشتر وهزینه کمتر،،درمورد پولهاش حرف وحدیث بیرون اومده؟؟؟؟؟ واقعا شرم آوره
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۸:۵۹
24
54
حامد
یعنی چی!؟ هر کس نیازمند بود باید پول مشکل دار بگیره؟ بقیه نیازمند نبودن یعنی؟ پاس با قهرمانی آسیا رفت دسته سه عزیز من نیاز نداشت، شما نیاز داشتید؟ این همه تیم پرطرفدار مشکل ندارن، فقط شما دارید! ؟
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲:۰۰
44
23
شازده آبی
هوچیگرهای قبل از تو سوتفاهم بود :::::: بابا شما دیگه کی هستین؟؟؟؟ طلبکارم شدین؟؟؟؟
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۲:۳۰
49
30