غلام پیروانی: افشین تخلف نکرده، تاج خانواده ما را می‌شناسد/ فرگوسن هم با تیم امید موفق نمی‌شود

غلام پیروانی: افشین تخلف نکرده، تاج خانواده ما را می‌شناسد/ فرگوسن هم با تیم امید موفق نمی‌شود

7004
01:00
29 فروردین 1397
سرمربی سابق فجرسپاسی شیراز مطمئن است افشین پیروانی در دوران مدیریت تیم ملی هیچ تخلفی نکرده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی سابق فجرسپاسی شیراز مطمئن است افشین پیروانی در دوران مدیریت تیم ملی هیچ تخلفی نکرده است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از ابسنا، غلامحسین پیروانی، بردار بزرگ‌تر افشین و امیرحسین پیروانی از قدیمی‌های ورزش استان فارس است و در مقطعی هم هدایت تیم ملی امید را برعهده داشت.

پیروانی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی امید و مطرح شدن چند نام مختلف اظهار کرد: تیم ملی امید باید شخصیت داشته باشد. نمی گویم به اندازه تیم ملی بزرگسالان اما ۶۰ درصد از همان احترام را به تیم ملی امید بگذارند. موقعی که من سرمربی تیم ملی امید شدم، بازیکنان را نداشتیم. چند بازی تدارکاتی انجام دادیم که نیمی از بازیکنان در اردو غایب بودند.

سرمربی سابق تیم ملی امید درباره همکاری نکردن باشگاه‌ها با تیم ملی امید در ادوار مختلف گفت: در دوره اخیر که تیم ملی زیر نظر امیر حسین (پیروانی) بود، استقلال بازیکنان خود را نداد و آب از آب تکان نخورد. اگر الان آن حالت باشد و هر کسی بخواهد یار بدهد و هر کسی نخواهد ندهد، اتفاقی نمی‌افتد.

او درباره این که گفته می‌شود نکونام، منصوریان و چمنیان گزینه‌های اصلی هدایت تیم ملی امید هستند، تاکید کرد: چمنیان در تیم ملی نوجوانان خیلی خوب کار کرد. او با بازیکنانی کار کرد که درگیر لیگ‌برتر نبودند. تیم ملی امید مکافات خودش را دارد. بزرگترین اشتباه عمرم بود که به تیم ملی امید رفتم. باشگاه‌ها با تیم ملی همکاری نمی کردند. ما بازیکنانی را به مسابقات بردیم که در تمرینات کنار ما نبودند.

غلام پیروانی درباره انتخاب برادرش، امیرحسین به عنوان سرمربی این تیم و حذف تیم ملی امید اظهار کرد: سر امیرحسین را بریدند و اجازه دست و پا زدن ندادند. باشگاه‌ها معمولا همکاری نمی‌کنند. اگر مسئولان و باشگاه‌ها همکاری کنند، مربی تیم ملی امید برای خودش جایگاهی را به دست می‌آورد. مربی تیم ملی امید نباید به مسئولان زنگ بزند که یار بدهید. استیلی و نکونام مربی بزرگی هستند. همه عالی و به روز هستند.

او ادامه داد: در مسابقات انتخابی قهرمانی آسیا، دو بازیکن تراکتورسازی و سه بازیکن استقلال به تیم ملی نیامدند. اگر این بازیکنان بودند، تیم ملی به راحتی صعود می‌کرد. با این شرایط اگر فرگوسن هم سرمربی تیم ملی امید شود، موفق نمی‌شود. هر کسی را می‌خواهند بیاورند اما اگر باشگاه‌ها همکاری نکنند، نتیجه نمی‌گیرند. در تیم ملی فقط باید نتیجه بگیرند. برای گرفتن نتیجه باید نظم و انضباط وجود داشته باشد.

پیروانی در واکنش به این که چرا اجازه داد برادرش سرمربی تیم ملی امید شود، گفت: به او گفتم به تیم ملی امید نرو ولی به او قول‌هایی دادند که امیرحسین هم قبول کرد اما در عمل این طور نشد و تیم ملی مشکلات زیادی داشت.

او درباره اتهاماتی که به افشین پیروانی به واسطه حضور در تیم ملی بزرگسالان زده شده و حتی گفته می‌شود، شاید او به پنج سال محرومیت از فوتبال محکوم شود، گفت: من اطمینان دارم افشین سالم کار کرده است. افشین اهل این کارها نیست. در هر صورت خود تاج خانواده ما را به خوبی می‌شناسند. محمد دیدن و موسی شنیدن، شنیدن کی بود مانند دیدن؟

 

1004

 

نظرات کاربران
بی گزند
عاشق شاغلامم
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۴:۳۴
پاسخ
2
16
Mohammad 6+4=ss
بخاطر مصاحبه افشین بعد از اون بلایی که کریمی سر فدراسیون اورد، حالا فدراسیون نشین ها میخوان زهرچشمی نشون بدن، ولی کور خوندن، چون ارتش سرخ پشتیبان کاپیتان افشین هست و قطعاً اگر ادامه بدن اون هم نباس ساکت بشینه و هرچی که میدونه رو باس بگه/.....
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۲:۰۳
پاسخ
26
23
روزبه
شاغلام شما فرد بسیار خوبی هستید ولی امیر حسین باید دانش فنی اش رو بهبود ببخشه . (( ا . پ )) هم ...
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۳:۲۸
پاسخ
30
61
محسن اصلی
و همچنین افشین سطح اخلاقیشو برسونه به شاه غلام.
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۱:۰۹
8
22
مرتضي
اين وصله ها به پيرواني نمي چسبه
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۵:۰۲
19
13