غیاثی: اخراج بازیکن سپاهان کاملاً درست بود

غیاثی: اخراج بازیکن سپاهان کاملاً درست بود

2710
19:48
13 بهمن 1394
وبسایت رسمی برنامه نود - کارشناس داوری گفت: داور در بازی پرسپولیس و سپاهان در ابتدای مسابقه با محمدرضا خلعتبری مماشات کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - کارشناس داوری گفت: داور در بازی پرسپولیس و سپاهان در ابتدای مسابقه با محمدرضا خلعتبری مماشات کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس ، سیدرضا غیاثی در مورد نحوه قضاوت بیژن حیدری اظهار داشت: قضاوت این مسابقه برعهده دکتر بیژن حیدری بود و منصوری و بابک داوری هم او را کمک می‌کردند. حیدری از جمله داورانی است که جامعه داوری خیلی به او دلبسته است تا بتواند انتظارات جامعه داوری را برآورده کند. با این حال دو بار ناظران AFC برای نظارت در امر داوری او به ایران آمدند تا او را وارد لیست داورانی الیت کنند، اما این اتفاق رخ نداده، با این حال امیدوارم که در آینده او به فهرست داوران الیت اضافه شود.

وی ادامه داد: حیدری با وجود آنکه بارها کارشناسان داوری به او تذکر دادند که استفاده از کارت‌های زرد و قرمز به دقایق بازی ربط پیدا نمی‌کند، اما این داور در بازی پرسپولیس و سپاهان در ابتدای مسابقه با محمدرضا خلعتبری مماشات کرد و در دقیقه 12 وقتی خلعتبری بر سر او داد می‌زد، حداقل باید به او کارت زرد نشان می‌داد که این کار را نکرد. حیدری در نیمه اول چند بار دیگر هم چنین نرمشی را نشان داد به طوری که فردوسی‌پور در دقیقه 32 اعلام کرد درگیری در زمین بالا گرفته است.

غیاثی تصریح کرد:‌ علت این مسئله هم رفتاری بود که داور با خلعتبری داشت و بازیکنان دیگر هم از این مسئله سوءاستفاده کردند. در دقیقه 26، مسلمان زیر یک خم پریرا بازیکن سپاهان را گرفت و خاکش کرد که این مسئله و حرکت باید یک کارت زرد برای مسلمان داشته باشد، زیرا مسلمان به روح ورزش تعرض کرد و رفتارش غیرورزشی بود، داور هم به درستی به بازیکن پرسپولیس کارت زرد نشان داد، اما نباید به پریرا کارت زردی نشان می‌داد.

غیاثی با اشاره به دقیقه 41 مسابقه عنوان کرد: سه بازیکن پرسپولیس به سمت خلعتبری در این دقیقه حمله کردند تا او را ادب کنند و داور در این لحظه باید تذکر محکمی به بازیکنان می‌داد که این کار را نکرد.

غیاثی در مورد اخراج پادوانی از سپاهان گفت: خطایی که این بازیکن بر روی مهدی طارمی انجام داد، مستحق دریافت کارت قرمز بود و خطا بیرون از محوطه جریمه هم رخ داد که داور به درستی خطا را اعلام کرد و بازیکن سپاهان را هم به درستی اخراج کرد. با این حال معتقدم حیدری باید در استفاده از کارت‌های زرد و قرمزش بهتر عمل کند. او در نیمه اول هم با بازیکنان مماشات کرد. در دقیقه 89 هم می‌توانست به نورمحمدی از پرسپولیس و منوچهری از سپاهان کارت زرد نشان بدهد که این کار را نکرد.

 

 

 

کد/2020

نظرات کاربران
alireza
اگه این اتفاق برعکس افتاده بود این حرفو میزدی.؟
۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۸:۳۷
پاسخ
15
14
omid
یه کمی به شعور هوادار احترام بازرید !!!!نفهم که نیسیم لاقل بگید اشتباه سهوی بوده ببخشید!!! خیلی سخته؟؟
۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۳:۵۸
پاسخ
17
14
مماشات؟داور؟پرس.پولی؟! بام؟شیب؟
اره خوب. اینو نگی چی بگی ... اگر این شماها و اینهمه واویلاها و واحسرتااا و شیون و زاری و طرفداری واسه پرس.پولی نبود میخوام این تیم الان کجای دنیا بود؟ ی لشگر رو نیمکتش نشستن تا ب زور و ضرب داور و این کارشناس و اون روزنامه بعد از دودهه زورکی ی افتخاری بدست بیاره .. متاسفم واسه فوتبال و مملکتی ک تیم پر هواداراش بشه این ... بعد میگن چرا ب ما میگن جهان سومی ...
۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۳۹:۰۳
پاسخ
24
16
علی
واقعا نمیدونم چرا شما تکلیفتون با خودتون مشخص نیست؟!!چرا ؟؟؟این داور اصلا خوب قضاوت نکرد!!طارمی قبل از اینکه پادوانی بش بخوره به قصد زمین خوردن رفت تصویر آهسته کاملا مشخص بود!!بعدش احمدی از راه رسید اگرم خطا بود باید کارت زرد میداد!!مسلمان بدون توپ طرفو خاک کرد خودت داری میگی به روح ورزش تعرض کرد اون وقت کارت زرد باید بگیره؟؟؟نورمحمدی یقه طرف رو گرفت هیچی...به خدا اصلا لازم نیست این همه ملت رو سر کار بذارید پرسپولیسو قهرمانش کنید بره...
۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۰۰:۵۲
پاسخ
38
27
علیرض
اتفاقا" آقای غیاثی یکی از کارشناسان داوری خوب ایران میباشد. ایکاش مثل او چند تا دیگه هم داشتیم. خیلی رک و صریح حرفشو میزنه . از کسی هم واهمه ای نداره . خدایی تیم و رنگ هم براش فرقی هم نمیکنه . زنده باشی اقای غیاثی.
۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۴۰:۳۰
0
1
شیش تایی ها
برو یه لیوان آب خنک بخور بعد نفس عمیق بکش واسه بازیهای پرسپولیس همه میان اینجا کارشناس داوری میشن!!
۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۹:۳۸
10
17
امير
اصلا خطايي اتفاق نيافتاد. اگه اين صحنه برعكس پشت محوطه جريمه پرسپوليس بود الان داور را به صلابه كشيده بودند. 4 جلسه هم محروم مي شد. از بغل تكل زد ولي پاش به توپ نرسيد هيچ تماسي هم با طارمي ملقب به طارمي دايو نداشت.
۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۳:۱۹
پاسخ
43
26
وحيد 6 لول بند
از يه شيشتقلالي بيشتر از اين توقع نميره, برو يه نگاه به آناليزهاي برنامه نود تو نيم فصل اول درباره داوري هاي بازيهاي پرسپوليس بنداز بعد بيا نظر بده الو .... الو ..... الو 125
۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۲:۵۸
3
7