فاجعه فوتبال ملی ایتالیا؛ یک سال بدون پیروزی رسمی!

فاجعه فوتبال ملی ایتالیا؛ یک سال بدون پیروزی رسمی!

7410
09:25
23 شهریور 1397
با رسیدن به ماه اکتبر، حسرت آتزوری برای کسب برد یک ساله خواهد شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - با رسیدن به ماه اکتبر، حسرت آتزوری برای کسب برد یک ساله خواهد شد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فوتبال ایتالیا، تعطیلات ماه سپتامبر فوتبال ملی که با کلید خوردن تورنومنت تازه تاسیس لیگ ملت های اروپا همراه بود، برای ایتالیایی ها با ناکامی توام شد. ایتالیا در نخستین بازی خود در بولونیا با لهستان به تساوی 1-1 رضایت داد و در بازی بعد، در لیسبون با یک گل مغلوب پرتغال شد. حال با وقفه بازی های ملی تا ماه اکتبر، حسرت تیم ملی ایتالیا برای کسب یک پیروزی رسمی نیز یک ساله خواهد شد.

در حقیقت آخرین باری که ایتالیا توانست در یک مسابقه رسمی به پیروزی برسد، در روز 9 اکتبر 2017 بود که آتزوری در آخرین بازی از دور انتخابی جام جهانی 2018 در خانه آلبانی به مصاف این تیم رفت و با تک گل آنتونیو کاندروا، 1-0 به برتری رسید. 

بعد از این مسابقه، ایتالیا باید در دو مسابقه رفت و برگشت پلی آف جام جهانی به مصاف سوئد می‌رفت. شاگردان ونتورا در سولنا با یک گل مغلوب سوئد شدند و با تساوی بدون گل در بازی برگشت در سن سیرو، از صعود به جام جهانی بازماندند. 

عدم حضور در جام جهانی موجب شد تا ایتالیا هیچ بازی رسمی انجام ندهد و بالاخره با شروع لیگ ملت ها، بازی های رسمی خود را از سر گیرد. آمار ایتالیا در بازی های رسمی بعد از برتری مقابل آلبانی، 2 تساوی و 2 باخت است. با توجه به این که بازی بعدی ایتالیا در لیگ ملت ها در روز 14 اکتبر و مقابل لهستان برگزار خواهد شد، می‌توان با اطمینان گفت حسرت آتزوری برای کسب برد در یک مسابقه رسمی از یک سال عبور خواهد کرد.

اما اوضاع آشفته ایتالیا تنها به بازی های رسمی ختم نمی‌شود و ایتالیایی ها در بازی های دوستانه هم وضعیت چندان مساعدی نداشته اند. ایتالیا در فاصله آخرین بازی با سوئد (نوامبر 2017) تا اولین بازی لیگ ملت های اروپا، 5 بازی دوستانه برگزار کردند که آمار آن ها در این مسابقات تنها یک برد، 2 تساوی و 2 باخت است.

ایتالیا در بازی های دوستانه ماه مارچ با هدایت لوییجی دی‌بیاجو، به ترتیب 2-0 مغلوب آرژانتین شد و با انگلیس به تساوی 1-1 رسید. سپس در اولین بازی با هدایت روبرتو مانچینی در ماه می، به برتری خفیف 2-1 مقابل عربستان سعودی دست یافت. (تنها پیروزی ملی ایتالیا در یک سال گذشته!) سپس در اولین روز از ماه ژوئن 3-1 مغلوب فرانسه شد و در نهایت در تورین به تساوی 1-1 با هلند دست یافت.

آخرین باری که ایتالیا یک سال کامل را بدون برد در بازی های رسمی گذرانده بود، به سال های 1958 و 1959 میلادی بازمی‌گردد؛ دورانی که مثل امروز، دوران تاریکی فوتبال ایتالیا محسوب می‌شد و آتزوری برای آخرین بار-تا قبل از جام جهانی 2018-نتوانسته بود به رقابت های جام جهانی راه یابد.

7712

نظرات کاربران
تیم ملی
دیگه دوران فوتبال ایتالیا تموم شده مخصوصا بعد پیشنهادشون برای حذف ایران از جام جهانی متنفرم از فوتبالشون
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۱:۴۸
پاسخ
41
47
emad
واقعا که .....
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۲:۳۱
پاسخ
0
30
میلانی اصیل
تیم ملی بی کونته همین میشه!وقتی یه مربی درحد فقط سری آ میشه سرمربی این اتفاقاتم هست!فقط. ایتالیارو زنده میکنه!به امید قهرمانی در یورو2020!
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵:۴۱
پاسخ
4
50
میثم
حداقل از چهار تا تیم درست و درمون باختن نه مایی که دلمون خوشه که امثال لیتوانی گوام و ترکمنستان رو میبریم...بعدشم تو جام جهانی با میانگین مالکیت توپ بیست درصد تو بازیا حذف میشیم
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۸:۰۰
پاسخ
59
35
...
پرت و‌ پلا ! ایران و با ایتالیا مقایسه میکنید ؟ انتظار داری ایتالیا با بنگلادش فوتبال بازی کنه ؟؟؟ چه ربطی خبر به ایران داره
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱:۰۴
5
25
وحید
به اسپانیا 3-0 باختن همین که اینجوری داری تیم ملی ایران و ایتالیا رو مقایسه می کنی و برای کوچک کردن ایران از ایتالیا استفاده می کنی خودش شاهکار کیروش تو تیم ملی رو نشون میده
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰:۴۴
11
25