فاش شدن بند عجیب قرارداد سرمربی هلند؛ فقط برای بارسلونا!

فاش شدن بند عجیب قرارداد سرمربی هلند؛ فقط برای بارسلونا!

11882
20:07
28 مهر 1398
رونالد کومان می‌تواند بعد از یورو 2020 با پیشنهاد بارسلونا، هلند را ترک کند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از آاس، بندی در قرارداد رونالد کومان سرمربی تیم ملی هلند وجود دارد که به او این اجازه را می‌دهد بعد از پایان یورو 2020 این تیم را ترک کند، البته اگر مقصد، بارسلونا باشد. 

این خبری است که نیکو یان هوگما، یکی از مدیران اتحادیه سلطنتی فوتبال هلند (KNVB) مطرح کرده است. کومان 56 ساله که کارنامه ای پربار در دنیای مربیگری به دست آورده و تیم های آژاکس، آیندهوون، بنفیکا، والنسبا، فاینورد، ساوتهمپتون و اورتون را هدایت کرده، در فوریه 2018 با قراردادی 4 و نیم ساله هدایت هلند را به دست گرفت تا بعد از ناکامی لاله های نارنجی در صعود به یورو 2016 و جام جهانی 2018، رهبر دوران گذار هلند باشد. 

کومان روی نیمکت هلند نتایج مناسبی کسب کرده و توانسته در اولین محک جدی اش، این تیم را به فینال رقابت تازه تاسیس لیگ ملت های اروپا 2019 برساند. او تا پایان جام جهانی 2022 قطر با هلند قرارداد دارد اما اگر بعد از تابستان 2020 بارسلونا به سراغ او بیاید، کومان اجازه جدایی از هلند را خواهد داشت.

هوگما در این خصوص و احتمال حضور کومان در بارسلونا در تابستان آینده این چنین گفته است:

"رونالد مدت هاست که تمایل خود را برای هدایت بارسلونا نشان داده است. باید دید چه اتفاقی رخ می‌دهد. موفقیت به همراه هلند قطعا به او کمک خواهد کرد. اما باز هم می‌گویم امیدوارم این روند تا مرحله پایانی آن، که جام جهانی 2022 است، ادامه دار باشد. 

توافق هایی در این زمینه (جدایی کومان از هلند در صورت رسیدن پیشنهاد از بارسا) انجام گرفته است. آن ها باید رقمی به عنوان غرامت بپردازند. چه قدر؟ در این باره حرفی نمی‌زنم."

کومان که یکی از برترین مدافعان جهان با خصوصیات تهاجمی بوده، در سال های 1989 تا 1995 برای بارسلونا بازی کرد و به همراه این تیم به 4 قهرمانی در لالیگا و یک قهرمانی در کوپا دل‌ری رسید. تک گل او در مقابل سمپدوریا در فینال ومبلی 1992، نخستین قهرمانی اروپایی تاریخ آبی اناری ها را رقم زد.

7712

نظرات کاربران
آریا
والورده با بارسا تو لالیگا خوب نتیجه گرفته ولی قهرمانی اروپا دانشی فراتر از تفکرات والورده لازم داره. اگه بارسا امسالم دستش ب جام قهرمانی اروپا نرسه قطعا والورده رفتنی خواهد بود.
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۹:۳۲
پاسخ
2
40
TT فراتر از باشگاه ✔
منکه تازگیا از والورده راضیم رفتیم صدر جدول جایی که تعلق داره به ما
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۱:۵۳
پاسخ
58
68
محمد جواد
والورده حتی اگه این فصل هم سه گانه که چه عرض کنم شش گانه هم کسب کنه بدترین مربی ۲۰ سال اخیر بارساست . دوتا لیگ قهرمانان رو میتونست مثل هلو بگیره . به خدا اینجوری جام از دست دادن از جام گرفتن سخت تر بود که والورده انجامش داد و البته نابود کردن سبک بارسا . سبک بارسا یک بازی شناور با خلق موقعیت زیاد بود که آقای والورده فقط عدد در مالکیت رو حفظ کرد ن چیز دیگه ای .
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۰:۰۲
34
26
فوتبال پاک
بارسا بدون مربی هم لالیگا رو میگیره مربی میخوایم که سومین 3 گانه رو مسی و بارسا بگیرند کاری که در آرزوی رونالدو و رئالی هاست والبته الان شده رویا براشون
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵:۳۶
10
36