فاصله بارسلونا با رکوردهای جادویی، تنها یک پیروزی در فینال امشب جام حذفی اسپانیا/ غریق دریای جاودانگی

فاصله بارسلونا با رکوردهای جادویی، تنها یک پیروزی در فینال امشب جام حذفی اسپانیا/ غریق دریای جاودانگی

7623
09:08
04 خرداد 1398
دومین دوگانه داخلی متوالی بارسلونا، والورده را به سومین مربی خاص تاریخ بارسلونا تبدیل می‌کند.

به گزارش سایت نود، در فوتبال دنیا اتفاق و تغییرات زیادی رخ می‌دهد اما بارسلونا حتی اگر در اروپا قربانی بزرگ‌ترین بازگشت‌های تاریخ رقبایش شود، باز هم در لیگ داخلی به هیچ تیمی اجازه خودنمایی نمی‌دهد.

مصداق بارز این ادعا، بارسلونای فصل جاری است؛ تیمی که در لیگ قهرمانان اروپا برای دومین فصل متوالی مغلوب یک بازگشت جادویی این بار از سوی لیورپول شد و دستش از فینال کوتاه ماند اما 2 هفته قبل از این اتفاق یکی از زودهنگام‌ترین قهرمانی‌های تاریخ لالیگا را جشن گرفت و در صورت پیروزی در فینال ساعت 23:30 امشب مقابل والنسیا در ورزشگاه اختصاصی رئال بتیس، برای پنجمین بار متوالی فاتح جام حذفی اسپانیا و برای دومین بار پی در پی برنده دوگانه داخلی در اسپانیا می‌شود. بارسلونا در 5 سال اخیر همواره فینالیست این رقابت‌ها بوده اما در فصل 2014-2013 مغلوب رئال مادرید شد. در 4 فینال بعدی کاتالونیاییها همواره پیروز بودند و حالا این شانس را دارند تا رکوردی تاریخی به ثبت برسانند. اتلتیک بیلبائو بین سال‌های 1905 تا 1908 و رئال مادرید بین سال‌های 1930 تا 1933 برای 4 سال پیاپی این جام را بالای سر بردند. 

دستاورد خاص والورده

همچنین در صورت قهرمانی بارسا، والورده مثل دوشیک و انریکه به سومین مربی تاریخ باشگاه تبدیل می‌شود که در 2  سال ابتدایی حضورش روی نیمکت، دوگانه داخلی را فتح می‌کند. همچنین قهرمانی بارسا به معنای چهارمین دبل این تیم در5 سال اخیر و مجموعا نهمین دو گانه تاریخ باشگاه خواهد بود که در تاریخ فوتبال اسپانیا بیسابقه است.

1977

 

نظرات کاربران
KING MESSI
بارسا قطعا امشب میبره
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۱:۴۹
پاسخ
7
3
محمد محمد زاده
ایشالا می‌بره بارسا
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۸:۰۹
پاسخ
5
4
عشقممم نیمار
ایشالا ک بارسلونا امشب ببازه:-)
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶:۴۲
پاسخ
46
16
مهدی
ما فقط سی ال میخایم که با این لرد اعظم والورده نمیشه اگه پوچتینو یا گواردیولا با این بازیکنا تیم داشتن صددرصد قهرمان بودیم این لرد که هنوز نفهمیده کوتینیو هافبک نه مهاجم
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۲:۱۰
پاسخ
31
56
پدرام
شروع شد . کوپا ، کفش طلا ، دوگانه ، رکورد ، جاودانگی ... و یازده ماه بعد بازی برگشت یکچهارم نهایی لیگ قهرمانان : ناپولی 5 بارسلونا یک ...
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷:۰۵
پاسخ
75
29
بارسلونا مهد تیکیتاکا بزرگان تاریخ سه گانه دوگانه توپ طلا کفش طلا
عخی.. درکت میکنم؛ با مفهوم سه گانه و دوگانه و محبوبیت و تیکیتاکا و اسطوره بیگانه هست تیم مصرف کننده آماده خورت.. عیب نداره بزرگ میشی یادت میره عمو.. :))
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸:۵۶
13
35