فان باستن: در جام جهانی طرفدار ایران هستم/ باید فوتبال خیابانی را توسعه دهید

فان باستن: در جام جهانی طرفدار ایران هستم/ باید فوتبال خیابانی را توسعه دهید

5295
11:31
10 اسفند 1396
بازیکن ماندگار فوتبال هلند با اشاره به عدم حضور تیم ملی کشورش در روسیه گفت: در جام جهانی طرفدار تیم ملی فوتبال ایران هستم.

وبسایت رسمی برنامه نود - بازیکن ماندگار فوتبال هلند با اشاره به عدم حضور تیم ملی کشورش در روسیه گفت: در جام جهانی طرفدار تیم ملی فوتبال ایران هستم.

به گزارش وبسایت نود، مارکو فان باستن که به همراه رئیس فیفا به ایران سفر کرده است در مراسم دیدار با خانواده فوتبال ایران گفت: وقت بخیر عرض می کنم خدمت حضار محترم. برای اولین بار به ایران آمدم.

اسطوره فوتبال هلند ادامه داد: تاکنون صعودهای مختلفی را از فوتبال و فوتسال ایران دیده ام و آرزو می کنم فوتبال هلند هم اینچنین شود.

فان باستن گفت: دوست دارم نصایحی را برای فوتبال ایران را داشته باشم. اگر چه به عنوان یک هلندی باید بگویم فوتبال کشورم در حال حاضر موفقیت های چشمگیری نداشته است.

وی افزود: باید امکان بازی کردن را در خیابان و مدرسه و باشگاهها برای کودکان ایجاد کنیم. خیلی مهم است در کشور ایران فرصت ها را ایجاد کرد تا دختران و پسران از این ورزش لذت ببرند. برای کمک به تحقق این هدف، از طریق داشتن استعداد های خوبی که دارد باید کمک کرد تا به جایگاه بهتری برسد. این موضوع می تواند برای نوجوانان خوب باشد تا از طریق تلویزیون ببیند ستاره هایشان چه می کنند.

فان باستن گفت: وقتی از طریق تلویزیون در بچگی هایم می دیدم یوهان کرایف چه می کند برایم بی نظیر و لذتبخش بود. باید همین کار را با نوجوانان ایرانی کرد. باز هم تاکید می کنم برای کشوری مثل ایران بسیار مهم است که فضا را باز کنند تا تیم ها پیشرفت کنند. حالا نقش فیفا مشخص می شود که چطور فیفا می تواند کمک کند تا فوتبال پیشرفت کند. اینجا نقش فیفا اهمیت پیدا می کند.

ستاره اسبق فوتبال هلند در خصوص فوتبال ایران تصریح کرد: در گزارشی که از دستیابی های شما به موفقیت نشان داده شد دیدیم که چقدر شما ایرانی ها عشق فوتبال هستید. شما در برخی سطوح به مربیان خوب برای آموزش نیاز دارید. فکر می کنم فیفا می تواند در این حوزه ها به ایران کمک کند. کمک به فوتبال پایه می تواند در راستای پیروزی فوتبال ایران باشد.

فان باستن اظهار داشت: پروژه معروف فوتبال ایران پروژه فیفاست. چرا که برای جوانان خیلی مهم است که ورزش و اولین عشقشان که فوتبال است را به راحتی بازی کنند. ما انتظار داریم در بحث فوتبال پایه پیشرفت کنیم.

وی افزود: مطمئن باشید در جام جهانی روسیه یکی از مشوقان شما خواهیم بود. البته که گروهی که با اسپانیا و پرتغال و مراکش در آن حضور دارید بسیار سخت است اما انگیزه شما می تواند هر چیزی را رخ بدهد. من طرفدار شما هستم.

 

1004

نظرات کاربران
استقلال،،لردگان،،،
آخه علی دایی اگه بره کنفدراسیون فوتبال آسیا،روزی سه تا سر شکسته میشه؟؟؟؟
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۸:۴۵
پاسخ
6
9
اشرف احمدي
سلام انشاالله كه هميشه سلامت باشيد اقاي ماركوفان باستن هركز تكنيك شوت و دريبلهاي ناب وان باستن از خاطره ها محو نميشود ولي حيف كه در اوج درخش و توانايي در 27 سالكي مجبور به ترك فوتبال شديد هركز ان كل اسنثنايي كه در بازي رفت مقدماتي جام جهاني 1990 به المان غربي زديد تكرار ان توسط هيج بازيكني حتي رونالدو و مسي هم غير ممكن است موفق و سلامت باشيد
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۰:۵۸
پاسخ
0
7
Wien
فینال جام ملتهای اروپا سال ۱۹۸۸ هلند-روسیه(شوروی) دروازه بان تیم روسیه،داسایف افسانه ای بود،مارکو فان باستن یکی از زیباترین گلهای تاریخ فوتبال را با یه شوت وحشتناک از زاویه کاملا بسته به داسایف زد،گل دیگر را هم رود گولیت (مرد سال فوتبال همان سال ،البته اگه اشتباه نکنم)با یه ضربه سر که از یه شوت هم قویتر بود،زد،بازی را هلند دو بر صفر برد و قهرمان اروپا شد،و عصر و دوران فوتبالیست های هلندی دوباره شروع شد،مثلث رود گولیت،فان باستن و فرانک رایکارد آ ث میلان افسانه ای را در دهه ۸۰ و ۹۰ درست کردن،میلانی که با مربیگری آریگو ساچی بمدت تقریبا ده سال اروپا را قبضه کردن، متاسفانه فان باستن در اوج بود که مصدوم شد و دیگه هیچوقت به فوتبال برنگشت،بهترین بازیکن دوران خودش بود،فورواردی تمام عیار.
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۰:۰۷
پاسخ
0
14
محمد
اینا هر کشوری میرن، میگن ما طرفدار کشور شما هستیم...
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴:۰۵
پاسخ
0
25
یه کسی
منم شما رو دوس دارم آقای فن باستن یکی تو یکی روبن،عشقین عشق
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۳:۵۸
پاسخ
2
83
میلانیست
علی دایی هم باید تو کنفدراسیون آسیا کاریی میشد
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲:۳۹
پاسخ
4
91
از سرخس تا آبادان
علی دایی اگه تو کنفدراسیون به جای نقاشیان بود به خدا یه پدری از عربستانیا در می آورد که تا 1قرن نیاز به پماد و وسایل اولیه و آخریه اورژانسی داشته باشن.حیف ....
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۴:۵۰
0
28
رسول6
از اینکه طرفدار ما هستی ممنونیم اما امیدوارم بعد رفتن از ایران هم همینطور باشی
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۸:۵۱
پاسخ
3
102