فاکس اسپورت و ۵ نکته کلیدی از دیدار ایران و ویتنام

فاکس اسپورت و ۵ نکته کلیدی از دیدار ایران و ویتنام

5373
10:00
22 دی 1397
فاکس اسپورت آسیا به پنج نکته کلیدی دیدار ایران و ویتنام در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ پرداخت.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران امروز (شنبه) در دومین بازی‌اش در جام ملت‌های آسیا به مصاف ویتنام می‌رود. به همین منظور فاکس اسپورت به این بازی پرداخت و درباره پنج نکته کلیدی‌اش نوشت.

ویتنام در حالی به مصاف ایران می‌رود که قصد دارد شکست ۳ بر ۲ برابر عراق جبران کند. در مقابل شاگردان کارلوس کی‌روش می‌خواهند پس از پیروزی ۵ بر صفر مقابل یمن روند خوب خود را حفظ کنند. ویتنام شایسته کسب حداقل یک امتیاز برابر عراق بود اما از لحاظ بدنی این تیم کم آورد. اژدهای طلایی نمی‌خواهد اجازه دهد این اتفاق در مقابل ایرانی که می‌خواهد با کسب دومین پیروزی‌اش صعودش را به دور بعد قطعی کند، تکرار شود. در ادامه به پنج نکته کلیدی بازی دو تیم اشاره می‌شود.

اولین تقابل

ویتنام و ایران هرگز در جام ملت‌های آسیا با هم روبرو نشده‌اند و نمی‌توان از لحاظ آماری به این موضوع پرداخت. ایران سابقه زیادی در جام ملت‌ها دارد و توانسته سه بار عنوان قهرمانی را به دست آورد. از طرفی ویتنام در سال‌های ۱۹۵۶ و ۱۹۶۰ با قرار گرفتن در رتبه چهارم به کار خود پایان داده و در سال ۲۰۰۷ توانست تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

ویتنام به یک رکوردشکنی نیاز دارد

ویتنام در سه بازی آخرش در جام ملت‌ها شکست خورده است. این تیم در مجموع ۹ گل دریافت کرد که سه بار برابر عراق در این جام دروازه‌اش باز شد. ویتنام در دو بازی نخستش در جام ملت‌های ۱۹۵۶ شکستی نخورد. این تیم که فراز و فرود زیادی در تاریخ جام ملت‌ها داشته است برای صعود به دور بعد به پیروزی برابر ایران نیاز دارد.

ایران فوق العاده

ایران در مرحله گروهی هشت پیروزی به دست آورده است و اگر این اتفاق برابر ویتنام هم رخ دهد می‌تواند رکورد جدیدی از پیروزی‌های پیاپی در مرحله گروهی را به نام خود ثبت کند.

یک آمار خوب

 شکست برابر عراق یک ضربه سخت برای ویتنام محسوب می‌شد چون این باخت با شوت سرکش علی ادنان در دقیقه ۹۰ رقم خورد. ویتنام در ۱۸ بازی بین المللی‌اش شکستی نخورده بود و این رکورد را از دسامبر ۲۰۱۶ به ثبت رسانده بود.

این رکورد پس از دیدار برابر عراق به پایان رسید اما ویتنام امیدوارم است دوباره با پیروزی برابر ایران به دوران خوب خود بازگردد.

کار سخت ویتنام

میل به پیروزی و کسب آن در حقیقت دو موضوع مختلف هستند. ویتنام اگر می‌خواهد اتفاقی در بازی رخ دهد باید برای پیروزی، از دفاع رسوخ ناپذیر ایران عبور کند.

ایران در هشت بازی اخیرش تنها یک بار دروازه‌اش باز شد. به همین خاطر ویتنام کار سختی پیش رو خواهد داشت. 

2051

نظرات کاربران
بگم کاشیما بیاد؟؟؟؟
شیران بیشه ی حق هستین شما،از ته دل آرزو میکنم رکوردهارو جابه جا کنین و روز به روز موفق تر باشین و همینطور سربلند این مسیر طولانی رو با موفقیت طی کنین.یا علی.
۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۹:۴۱
پاسخ
11
60
دریای سرخ
استاد ممنون، فقط مخاطب رو مشخص نکردی، و با توجه به نام کاربری جنابعالی فکر کنم منظورت ژاپن باشه؟ شایدم ویتنام؟
۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱:۲۵
23
14
درجستجوی حقیقت
دوستان خواهش می کنم به احترام همدیگر1-ازارسال کامنت علیه سرمربی وتیم ملی خودداری کنید. 2-جهت بیشترشدن همدلی واتحاد فعلاازکرکری باشگاهی (درموردتیم ،مربی،بازیکن ،نتایج گذشته و....)حتی انتخاب نام کاربری طعنه زننده خودداری کنیم. باسپاس
۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱:۲۳
0
51