فتاحی: نفت چند خریدار دارد که در خصوص آنها تصمیم‌گیری می‌شود

فتاحی: نفت چند خریدار دارد که در خصوص آنها تصمیم‌گیری می‌شود

1512
15:31
09 دی 1396
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد که باشگاه نفت تهران چند خریدار دارد و به مالک جدیدی واگذار خواهد شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد که باشگاه نفت تهران چند خریدار دارد و به مالک جدیدی واگذار خواهد شد.

به گزارش وب سایت نود، سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ پس از نشست با بازیکنان نفت تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ابتدا از بازیکنان نفت تشکر می‌کنم که دیروز به مسابقات احترام گذاشتند و بازی کردند. امروز هم با بازیکنان نفت جلسه‌ای داشتیم و شرایط مختلف آنها، وضعیت قراردادی‌شان و وضعیت فسخ قرارداد را با آنها بررسی کردیم.

وی افزود: همزمان با جلسه‌ای که ما با بازیکنان نفت داشتیم، آقای بهاروند هم با آقای رضا گل‌محمدی، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان تهران جلسه‌ای را برگزار کرد. در این جلسه در خصوص واگذاری باشگاه به شخص جدید صحبت شده است و گویا دو سه خریدار وجود دارند. یک جلسه هم در وزارت نفت در حال برگزاری است که امیدواریم وضعیت باشگاه نفت هر چه زودتر مشخص شود. من، آقای بهاروند و آقای گل‌محمدی هم با بازیکنان صحبت کردیم و امیدواریم آنها ساعت 11:30 فردا در محل تمرین‌شان حاضر شوند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در واکنش به این پرسش که آیا سازمان لیگ قرار است تا مشخص شدن مالک جدید این تیم را هدایت کند، گفت: سازمان لیگ فقط مسابقات را برگزار می‌کند و نمی‌تواند این کار را انجام دهد. آقای گل‌محمدی در این خصوص اعلام کرد وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد، اداره کل ورزش و جوانان استان مالکیت باشگاه را به عهده می‌گیرد. درست مانند استقلال خوزستان که ابتدای فصل اداره کل استان خوزستان مالکیت آن را به عهده گرفت و اکنون هم به شخصی جدید واگذار شده است. سازمان لیگ نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

فتاحی در پاسخ به این سؤال که اگر نفت منحل شود تکلیف مسابقات رودررو با این تیم چه خواهد شد و آیا بازی‌های 3 بر صفر می‌شود یا نتایج قبلی این تیم هم پاک خواهد شد، اظهار داشت: طبق قانون اگر تیمی دو بازی پشت هم نباشد و منحل شود، نتایج بازی‌های انجام شده به قوت خودش باقی است و و سایر مسابقات 3 بر صفر می‌شوند. البته بازیکنان در قبال قراردادی که بسته‌اند تعهدی دارند. همان‌طور که باشگاه تعهد دارد، بازیکن هم تعهدی دارد و آن هم حضور در مسابقات است. امیدوارم مشکلات هم زودتر حل شود.

وی در خصوص حواشی دیدار پرسپولیس - تراکتورسازی گفت: بازی پرسپولیس و تراکتورسازی حاشیه‌هایی داشت و این حواشی همیشه هست. اصلاً بحث قومیتی نیست و بسیاری از هواداران پرسپولیس خودشان آذری زبان هستند و توهین قومیتی نداشتیم. خوشبختانه در کشور ما مسائل قومیتی نیست و می‌بینیم پرسپولیس به اهواز می‌رود که عرب زبان هستند و همه تیم‌ها به شهرهای دیگر می‌روند، اما مسائل قومیتی در هیچ شهری نداریم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره بحث سرپرستی هاشم بیک‌زاده در بازی این تیم مقابل فولاد خاطرنشان کرد: هر تیمی باید یک سرپرست و سرمربی داشته باشد. با توجه به اینکه تیم نفت از نقل‌وانتقالات محروم بود، نمی‌توانست مربی و سرپرست جدید معرفی کند، با این حال هفته گذشته آقای رمضانی را به‌عنوان سرپرست معرفی کرده بودند. در بازی دیروز هم چون کسی نبود، یک بازیکن که بزرگ‌تر تیم بود و بازی نمی‌کرد به‌عنوان سرپرست معرفی شد.

فتاحی در مورد اینکه آیا در خصوص اتفاقات بازی پرسپولیس و تراکتورسازی حکمی صادر خواهد شد یا نه، گفت: ناظر بازی امروز گزارش خود را تحویل ما داده است و این گزارش را به کمیته انضباطی دادیم. کمیته انضباطی هم از طرفین دعوت می‌کند و سپس تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که چه حکمی برای این تیم‌ها صادر خواهد شد و آیا دو طرف محکوم می‌شوند یا محکومیت فقط شامل یک تیم خواهد شد، اظهار داشت: ما حکم نمی‌دهیم و کمیته انضباطی حکم می‌دهد. اگر حکمی به ما بدهند، ما فقط مسئول اجرایی آن هستیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص اینکه گویا سازمان لیگ احکامی مانند حکم کمیته اخلاق در خصوص محمدرضا کسرایی را اجرایی نمی‌کند و در حالی که او از تمام فعالیت‌های فوتبالی محروم شده، اما همچنان در سازمان لیگ حضور دارد، خاطرنشان کرد: این‌طور نیست که احکام کمیته اخلاق اجرا نشود. کمیته‌های مختلف از جمله کمیته انضباطی، اخلاق و تعیین وضعیت، هر حکمی صادر می‌کنند باید از طریق دبیرکل به ما ابلاغ شود و اگر ابلاغ شود ما اجرا می‌کنیم. در حکم کسرایی هم آمده که او نمی‌تواند یک‌سری مسئولیت‌های خاص داشته باشد و ما هم این کار را کرده‌ایم. این‌طور نیست که او کلاً از فعالیت‌ها محروم باشد و چون کارمند فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است، به کار خود ادامه می‌دهد، اما در ارتباط با باشگاه‌ها دیگر مسئولیتی ندارد.

 

2051

نظرات کاربران