فتحی: با تمام توان به CAS شکایت می‌کنم

فتحی: با تمام توان به CAS شکایت می‌کنم

29749
20:59
14 شهریور 1397
سرپرست باشگاه استقلال ضمن انتقاد از تصمیم فدراسیون فوتبال و کمیته استیناف گفت: سوپرجام ایتالیا قرار است در ژانویه در عربستان برگزار شود و آیا ما از آنها بالاتر هستیم که چنین رأیی صادر می‌کنند.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرپرست باشگاه استقلال ضمن انتقاد از تصمیم فدراسیون فوتبال و کمیته استیناف گفت: سوپرجام ایتالیا قرار است در ژانویه در عربستان برگزار شود و آیا ما از آنها بالاتر هستیم که چنین رأیی صادر می‌کنند.

به گزارش وبسایت نود، امروز مباحث مختلفی در مورد باشگاه استقلال از سوی فدراسیون فوتبال و همچنین رسانه‌ها پیرامون شکست ۳ بر صفر این تیم مقابل پرسپولیس در سوپرجام و همچنین اضافه شدن مجتبی جباری و دستیاران دیگر به کادر آبی‌پوشان مطرح شد.

 امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال صحبت هایی را انجام داده و نظر خود را در مورد این مطرح نموده است.

ابتدا در مورد شایعه حضور مجتبی جباری در کادر فنی استقلال صحبت کنید.

باشگاه به هیچ‌ عنوان قصد اضافه کردن مربی داخلی و یا خارجی را به کادر فنی ندارد و این موضوع را روز گذشته هم به شما گفتم.

مهم‌ترین مسئله در مورد استقلال رأی کمیته استیناف پیرامون شکست ۳ بر صفر در سوپرجام مقابل پرسپولیس است.

من همانطور که قول داده بودم از تمام توان، تجربیات، مباحث حقوقی و ارتباطات بین‌المللی که دارم استفاده می‌کنم تا حق باشگاه استقلال را بگیرم. مطمئن باشید در تمامی مراجعی که صلاحیت داشته باشد اعتراض خودم را نشان می‌‌دهم. رأی فدراسیون برمبنای عدالت و انصاف نبوده و من خواهان حق و حقوق طرفداران استقلال خواهم بود

 آیا به نظر شما فدراسیون راهی داشت.

فدراسیون می‌توانست در یک فضای خیلی دوستانه و خوب و البته عادلانه بستری این مسابقه را فراهم می‌کرد. اگر امروز به اخبار دقت کرده باشید خبر رسید که دیدار سوپرجام کشور ایتالیا در ژانویه و در تعطیلات کریسمس در کشور عربستان برگزار می‌شود. نمی‌دانم چه اصراری بود که یک هفته قبل از آغاز لیگ دو تیم ناآماده را به مصاف یکدیگر بفرستند و در نهایت هم اینگونه حکم صادر کنند. آیا ما چیزی از ایتالیا بالاتر داریم که چنین تصمیمی گرفتیم. جالب است در ابتدا مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به صراحت اعلام کرد که ما آماده این مسابقات نیستیم ولی در ادامه این حکم را گرفتند. باز هم تأکید می‌کنم من پیگیر هستم و از حق و حقوق باشگاه کوتاه نخواهم آمد.

پیگیری شما از چه زمانی خواهد بود؟

از همین فردا محکم کار را پیگیری خواهم کرد و اعتراض را آماده می‌کنم. من ۲۱ روز فرصت دارم که این کار را انجام بدهم. رأی را باید به صورت مکتوب به ما اعلام کنند و توضیح بدهند به چه دلایل و چه حقی چنین رأی صادر شده است. وکیل حقوقی و مشاور حقوقی باشگاه استقلال دفاعیات بسیار محکمی ارائه کرده بود و اصلاً فکر نمی‌کردم چنین رأی صادر کنند. مطمئن باشد حالا تمام تجربه‌ام را می‌گذارم و از طریق دادگاه CAS پیگیری همه این اتفاقات خواهم بود.

به بحث بازیکنان پرتغالی که از استقلال شکایت کرده است برسیم. یازالده گومز ظاهراً خواستار غرامتی سنگین شده است.

او هنوز رأی نگرفته است و ما در حال دفاعیات خودمان هستیم. متأسفانه این اشتباه از طرف باشگاه و مدیران قبلی مجموعه رخ داده و آنها برای این بازیکن دعوتنامه فرستاده‌اند. معمولاً در دعوتنامه‌ها نمی‌نویسند که قرارداد بازیکن چقدر است یا مدت قرارداد وی چقدر بوده است اما ظاهراً درباره وی این اتفاق افتاده و حتی پاداش گلزنی وی هم در دعوتنامه قید شده است. این اشتباه فاحش صورت گرفته و متأسفانه الان باید چوب آن را ما بخوریم.

ظاهراً بازی با نفت مسجدسلیمان را هم خواسته‌اید به تعویق بیافتد.

همین‌طور است منتظر پاسخ سازمانه لیگ هستیم ما شش بازیکن در اردوی تیم ملی داریم که به اتفاق همام می‌شود هفت بازیکن. برای یک بازیکن دوستانه شش بازیکن را نداریم و در حالی که باید همه تلاش‌مان را انجام بدهیم تا نفت را شکست بدهیم به نظر شما باید با چه کسانی تمرین کنیم. آیا استقلال باید با من، اصغر حاجیلو و یا هادی مباشری تمرین کند؟ متأسفانه بازیکن کم داریم و کار بسیار سخت است. آیا شما شرایط السد قطر و الدحیل را که برای مصاف با استقلال و پرسپولیس آماده می‌شوند را می‌دانید؟ آنها دو بازیکن خود را از اردوی تیم ملی حذف کردند تا به باشگاه‌هایشان برسد ولی اینجا این اتفاق نمی‌افتد.

حتماً امروز شنیدید که دیگر از طرف دولت ارز دولتی به ورزش تعلق نمی‌گیرد.

شما می‌دانید قیمت ارز امروز به ۱۴ الی ۱۵ هزار تومان رسیده است و اصلاً ارزی پیدا نمی‌شود. امیدواریم شرایط بهتر شود فقط همین را می‌توانم بگویم.

 

1004

 

نظرات کاربران
محمد
اقاي فتحي لطفا شما كه رفتيد تحقيق كرديد ديديد سوپر جام ايتاليا تو ژانويه برگزار ميشه كاش علتش هم تحقيق ميكرديد.سوپرجام ايتاليا هر ساله تو كشور ثالث برگزار ميشه دليل تغيير تاريخ بازي هم به خاطر گرمايه رياضه نه چيزه ديگه
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۱:۳۲
پاسخ
5
14
Arya
دیدین گفتن توی پرونده بازیکن پرتغالی استقلال محکوم میشه و میگن مدیرای قبلی مقصرن و جریمه سنگینی هم میدن و آب از آب تکون نمیخوره!!
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۲:۲۴
پاسخ
0
10
یاسر
خدایی خیلی رو دارین برررو شکایت کن. اون زمان که تایم بازی بود شفر جونت داش ترکیه عشق میکرد حالا مدعی چی هستی برا بازی حاظر نشدی بازنده اعلام شدی میری شکایت کنی که در بازی شرکت نکردی باید اعلام میکردن برو دوغتو بنوش
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۷:۳۰
پاسخ
4
14
قرمز خون منه پرسپولیس جون منه
تمام حرفات سیاه بازیه واسه آروم کردن طرفدارتون همتون بی کفایت هستید
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۵:۳۷
پاسخ
3
12
سعید.م
شما چند سوال ساده رو به خودت نه به بقیه جواب بدی قضیه واسه همه روشن میشه: -تاریخ بازی در چه تاریخی به شما ابلاغ شد و شما چقدر فرصت برای برنامه ریزی و آماده سازی داشتید؟ -در همین فرصت که مربی تیم رقیب مشغول آماده سازی, اردو و برنامه ریزی برای بازی در سوپرجام بود, تیم و مربی شما دقیقا کجا و مشغول چکاری بود؟ -تاریخ انجام کدام بازی رو بخاطر عدم برنامه ریزی و درنتیجه عدم آمادگیِ خودساخته یک تیم درحالی که چندماه زودتر ابلاغ شده,در کل دنیا به تعویق انداختن که شما دومیش باشید؟ خدایی کمکت کردم, هزینه cas رو بمن ندی مدیونی
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۵:۵۳
پاسخ
4
14
هومن
شما چک ذوب آهنو پاس کن
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۲:۴۳
پاسخ
4
13
مسعود گل باشی
منتظریم تا در این فدراسیونو تخته کنین البته اگه تهدید نکنن و شما هم نترسین
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۱:۰۲
پاسخ
15
5
یاشار
سه ماهه مردم، فدراسیون و رسانه ها و ... درگیر این قضیه هستند و وقت و انرژی زیادی صرف این جام شده ایا واقعا ارزشش داره؟ ما نمی تونیم یه سوپرجام برگزار کنیم قابل توجه سرمربی که می گفت لیگ ما چیزی از لیگ روسیه و بلژیک نداره. بنظرم از فصل بعد این مسابقه برگزار نشه چون ما به اون اندازه حرفه ای نشدیم.
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۲:۲۱
پاسخ
1
12
هادی
من نمیدونم این چه حکایتیه که در باشگاه استقلال همیشه یه نفر هست که علاقه وافری به شوآف داره.هنوز زمان زیادی از رفتن پندار توفیقی و علی منصوریان نگذشته که جناب فتحی داره راه رو ادامه میده. آقای فتحی برادر من عزیز من خوبه یه مقدار انصاف هم داشته باشین و با صراحت به هواداران استقلال اعلام کنین که دلایل کافی و محکمه پسند نداشتین و شکست خوردین شوآف کافیه برادر
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۲:۱۸
پاسخ
3
17
محمد
دیگه خیلی دیر شده خیلییی... لطفا تو فرصت کمی که مونده تیمو تقویت کن و الکی دلت به دادگاه خوش نباشه. نمیدونم چرا از زمین و زمان برای استقلال میباره
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۱:۴۹
پاسخ
9
18
O+
از یه مدیر انتظار بیشتری میره هر چند این بازیا فقط شو هست برای هواداران برادر بزرگ آقای فتحی سوپر جام ایتالیا درسته قرار ژانویه برگزار بشه الان چند ماه مونده به ژانویه؟ این یعنی از الان برنامه این بازی چیده شده و هر دوتا تیم برنامه کاریشون باید تنظیم کنن حالا شما فک یه هفته مونده به بازی یکی از این تیم ها بگن من بازی نمیکنم و تعطيلات ژانویه هست و نیستیم به نظرتون واقعا اونام مثل شما فک میکنن و باید بازی تعویق بیفته یا برن CAS شکایت کنن؟ الان شما میخاین به CAS دقيقا چی بگین؟ ما ایران نبودیم غروب زنگ زدن گفتن فردا بازی داری؟ هر چند CAS تو مسائل داخلی کشور ها دخالت نمیکنه و الانم چندین سال میخاد جواب شکایت مارو برای بازی تو کشور ثالث باشگاه‌های آسیا بده خدا میدونه این شکایت بره CAS چقدر بهمون بخندن التماس تفکر
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۴:۱۷
پاسخ
7
33
وریا
تا آخرین قطره خونمون می‌جنگیم تا حقمون رو بگیریم
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۲:۵۷
پاسخ
35
8
۶۶
باشه فقط هوچی گری وبی منطقی رابذارین کناروترکیه فرارنکنید
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۹:۱۵
3
18
علی
آقاجان تو همون ایتالیا هم بعد اینکه تاریخ برگزاری سوپرجام که ژانویه اعلام شده، اگه تیمی یک طرفه حاضر نشه 3-0 اعلام میشه. خیلی سخته فهمیدنش یا تلاش میکنید بی کفایتی تون رو با این توجیهات پوشش بدید؟!
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۹:۲۲
پاسخ
18
58
مسعود گل باشی
یک طرفه حاضر نشه خودت جواب خودتو دادی نه اینکه بگه تاریخ عوض شه
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۵:۴۱
20
5
استقلالی سوئد
شما که می فهمی.... حاضر نشدن رو شورای تامین معلوم نمیکنه حاضر نشدن تشریفات اداری داره و حتما باید یا رسما اعلام بشه و یا اینکه روز مسابقه تیمی حاضر نشه... شماها از بس جام نداشتین خیلی دارید سر این جام خودتونو کوچیک می کنید. مال شما این جام. ما کارمون با فدراسیون و سازمان لیگه. میخواهیم شکایت کنیم. از شماها باید اجازه بگیریم؟ شما جام رو با پیک موتوری براتون می فرستن. پس کاری به شکایت کردن یا نکردن ما نداشته باشید.
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۸:۳۷
40
10
Mohamad
به نظر شما تو همون ایتالیا نتیجه رو قبل از تاریخ بازی اعلام میکنن یا بعد از بازی؟
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۸:۰۷
36
10
محمد
گل گفتی دمت گرم. یه کمی هم از این درک به استقلالیها بده خدا
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۸:۰۰
8
36
Masood
مرده و حرفش، منتظریم
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۹:۰۴
پاسخ
0
37
علی
به نظر من فتحی خیلی خوب میدونه حق با پرسپولیسه و فقط با این کاراش میخواد از فدراسیون امتیاز(باج)بگیره
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۸:۳۵
پاسخ
9
44