فتحی: به هیچ گزینه ای جز استراماچونی فکر نمی‌کنیم/چشمی، قائدی و دیاباته در استقلال می مانند

فتحی: به هیچ گزینه ای جز استراماچونی فکر نمی‌کنیم/چشمی، قائدی و دیاباته در استقلال می مانند

5128
23:10
16 آذر 1398
مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: هواداران به یاد دارند از 5 هفته لیگ که گذشته بود ما فقط 3 امتیاز داشتیم، حالا که تیم صدرنشین لیگ شده است، استراماچونی را رها کنیم؟

به گزارش وب‌سایت نود، امیر حسین فتحی که در برنامه ورزشگاه شبکه 5 حضور پیدا کرده بود در ابتدا در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم دارد استراماچونی را با این شرایط حفظ کند یا خیر گفت: بله او می‌ماند. استراماچونی با مطالعه به استقلال آمده و حضو این مربی نزدیک به 2 ماه برای ما زمان برد. هواداران به یاد دارند از 5 هفته لیگ که گذشته بود ما فقط 3 امتیاز داشتیم. حالا که تیم صدرنشین شده استراماچونی را رها کنیم؟

* مشکلات استقلال برای انتقال پول به حساب سرمربی صحت دارد

وی در خصوص اینکه گفته می شود استراماچونی به دلیل مشکلات بانکی ناراحت است و حتی حساب های بانکی وی دچار مشکل شده است گفت: بله، به نکته درستی اشاره شده است. ما  با تحریم های ظالمانه مواجه هستیم و برای انتقال حساب با مشکل مواجه هستیم.ما فقط 2 ماه از مطالبات این مربی را پرداخت نکرده ایم البته برای انتقال پول به حساب وی چاره ای نداریم که پول را از طریق صراف ها به حسب سرمربی تیم منتقل کنیم.

* در اولین فرصت پول استراماچونی پرداخت می شود

فتحی افزود: ما در سال گذشته 9 بازیکن و کادر فنی خارجی داشتیم که مطالبات آنها را نقد پردخت می کردیم اما حالا روز به روز حلقه تحریم بر ما تنگ می شود. از روزی که با سرمربی ایتالیایی قرارداد بستیم کار ما سخت تر شده است. ما به استراماچونی حق می دهیم ولی این تحریم ها تقصیر ما نیست. روز دوشنبه بانک های اروپا باز خواهد شد و خلیل زاده قول داده در اولین فرصت پول را به حساب سرمربی تیم واریز کنیم. این مربی در روز 11 ساعت کار می کند و حتی یک روز هم به مرخصی نرفته است.

*من و اعضای هیات مدیره برای حفظ این مربی مصر هستیم

مدیرعامل استقلال ادامه داد: همسر استراماچونی برای کریسمس زودتر ایران را ترک کرده ولی باید به سرمربی تیم خودمان حق بدهیم.این مربی برای ما قابل احترام است. من و اعضای هیات مدیره برای حفظ این مربی مصر هستیم و با آگاهی او را جذب کرده ایم. با همه وجود تلاش می کنیم که او را حفظ کنیم. امیدوارم مشکل انتقال پول به حساب وی هم حل شود.چرا ویلموتس از ایران رفت؟ آیا تاج دوست داشت این مربی برود؟ عدم انتقال پول و تحریم ها باعث شد تا فدراسیون به این مشکلات بر بخورد.

* به هیچ گزینه ای جز استراماچونی فکر نمی‌کنیم

وی در خصوص اینکه آیا به گزینه دیگری جز استراماچونی فکر می کند یا خیر گفت: ما به گزینه ای جر استراماچونی فکر نمی کنیم و همه فکر ما فراهم کردن شرایط است. هواداران استقلال شرایط کشور را درک می کنند. آنها می دانند مشکلات به کل کشور ما سرایت کرده و این مسائل فقط مختص استقلال نیست. استراماچونی باید در استقلال باشد و در این تیم افتخار آفرینی کند. ما با این مربی قرارداد دارد، خود او هم علاقه دارد به همکاری اش ادامه بدهد. من مشکلی در این زمینه نمی بینم و به زودی مشکل وی حل می شود.

*سعی می‌کنیم به تعهداتمان عمل کنیم

مدیرعامل استقلال با اشاره به قرارداد استراماچونی گفت: قراردادی که مورد تائید فیفا باشد مورد تائید است. باشگاه تا امروز به همه تعهداتش عمل کرده و از این پس سعی می کند که به تعهدات خود بیشتر هم عمل کند.

*چشمی، قائدی و دیاباته در استقلال می مانند

فتحی در خصوص وضعیت قرارداد دیاباته گفت: قرارداد این بازیکن 500 هزار دلار است و او در استقلال می ماند. این بازیکن با تشویق استراماچونی به تهرن آمده و در استقلال بازی می کند و در تیم ما می ماند. در مورد روزبه چشمی، قائدی و ... هم بگویم که همه این نفرات در استقلال می مانند. اتفاقا یک مهاجم خارجی هم در نیم فصل به تیم اضافه می کنیم. سرمربی تیم استقلال به انتخاب بازیکنان فنی مد نظر خود اصرار داشت و دیدید که دیاباته با کیفیت خوب به تیم ما اضافه شد.

*AFC برای استقلال و تراکتور دچار ابهام شده است!

مدیرعامل استقلال در خصوص شایعه حذف این تیم از آسیا گفت: هر زمان استقلال اوج گرفته و حالا هم که به صدر جدول رسیده متاسفانه حواشی شروع می شود. ما در کمیته اخذ مجوز حرفه ای موفق شدیم مجوز حضور در آسیا را بگیریم. هفته گذشته از طریق فدراسیون متوجه شدیم که ای اف سی برایش ابهاماتی در مورد استقلال و تراکتور ایجاد شده که البته فدراسیون قرار است به آن پاسخ بدهد.

*مشکل جانواریو هم مثل پروپیچ حل می‌شود

وی در خصوص شکایت جانواریو گفت: شکایت این بازیکن انجام شده و مثل پروپیچ موفق شدیم این پول از حساب فیفا به حساب این بازیکن واریز می شود. ما هم نمی دانیم چرا برای ای اف سی ابهاماتی وجود دارد. زیر نام تراکتور و استقلال خطی کشیده اند که ما را متمایز کردند. فردا هم قرار است. نمایندگان ما و 3 نماینده دیگر راهی مراسم AFC شوند.

*ظاهرا مشکلات 4 دهه استقلال را من باید پاسخ بدهم!

وی در خصوص اینکه چرا با وجود نتایج خوب مورد انتقاد سکوها است گفت: متاسفانه انگار مشکلات 4 دهه استقلال را من باید پاسخ بدهم. استقلال زمین تمرین ندارد و این مشکلات با یک روز و دو روز حل نمی شود. شعارها علیه من خط دهی و جهت دهی شده است. واقعا نمی دانم چه کسانی این کار را می کنند. وقتی ما 5 بر صفر جلو هستیم به هوادار القا می کنند که علیه من شعار بدهند. وقتی یک تیم می برد، همه عناصر یک باشگاه در برد دخیل هستند چطور می شود همه در برد موثر هستند الا من؟

*برخی‌ها سیستماتیک هواداران را نگران می‌کنند

فتحی در خصوص اینکه آیا کسی به صندلی او چشم دارد، گفت: من نمی دانم! کسانی که آرامش استقلال را دوست ندارد عامل این شعارها هستند. من نمی توانم بپذیرم که هوادار به من مطمئن نیست. ما شب می خوابیم و صبح بیدار می شویم می گویند چشمی در حال ترک استقلال است، استراماچونی قهر کرده و دیاباته می خواهد برود و .... این ها شیطنت است که هوادار را نگران کند. این ها مشکلات سیستماتیکی است که ایجاد می شود ولی خواهش می کنم  هواداران اجازه بدهند که مدیریت و کادر فنی کار خودشان را انجام بدهند.

* از تیم‌های بالانشین کمتر هزینه کردیم

وی در خصوص اینکه قول می دهد استراماچونی در این تیم بماند گفت: بله، او با ما قرارداد دارد و حفظ خواهد شد. ما در شرایط سختی هستیم، این نیست که پول در گاو صندوق باشگاه باشد ولی به بازیکنان ندهیم. ما امسال استقلال را با 30 درصد ارزان تر نسبت به فصل قبل بستیم و نسبت به تیم های دیگر و بالانشین کمتر هزینه کردیم. ما مثل پرسپولیس باید از اسپانسر پول بگیریم و به بازیکنان بدهیم. مثال می زنم، ما از اسپانسر قول گرفتیم که پول را بگیریم تا به بچه ها بدهیم ولی وقتی اسپانسر بدقولی کرده من هم بدقول می شوم. مثلا اتکا و موسسه کوثر بدقولی کرده و پول ما را نمی دهند. طبیعتا ما بدقول می شویم.

*ماجرای بلیت فروشی شرکت توسعه و تجهیز

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص جلسه ای که امروز در وزارت ورزش برگزار کرد گفت: امروز جلسه شورای معاونین وزارت ورزش بود. من با کریمی در ابتدای جلسه حضور داشتم و بلافاصله بعد از صحبت با کریمی نشست را ترک کردم. جلسه من با آقای کریمی بود و نیازی نبود در جلسه شورای معاونین حضور داشته باشم.من با کریمی در هفته جلسات متعددی برگزار می کنم. معمولا بلیت فروشی برای باشگاه ها است و شرکت توسعه علاقه ای به انجام این کار نداشت ولی قرار شده فعلا بلیت فروشی به این شرکت واگذار شود تا زیر ساخت فروش بلیت توسط باشگاه ها فراهم شود.

* از صبوری بازیکنان تشکر می‌کنم

فتحی در خصوص مشکلات مالی بازیکنان گفت: من جا دارد از صبوری بازیکنانم تشکر کنم،آنها واقعا صبوری کرده اند. از ووریا غفوری، چشمی، باقری، محسن کریمی و ... تشکر می کنم چون کمترین مبلغ را گرفته اند. وقتی همراه اول، کوثر و اتکا پول نمی دهد من هم نمی توانم به بازیکنانم پول بدهم.پول به ما پرداخت می شود ولی زمانی که صدای همه در آمده است. صبح که از خواب بیدار می شویم هتل، آژانس هواپیمایی،  بدهی های مجوز حرفه ای و .... همه به یکباره پیدا می شوند. تیم امسال ما با زیر 70-80 میلیارد بسته شده است. ما امسال 10 میلیارد تومان فقط برای مجوز حرفه ای پرداخت کردیم. برای کارت بازی یزدانی، میلیچ، دیاباته و .... حدود 8 میلیارد داده ایم. بعدا می گویند پول ها چه شد؟ یا می گویند پول صیادمنش چه شد؟ 

* بدهی‌ها نبود الان بازیکنان 50درصد پول گرفته بودند

وی ادامه داد: ما بدهی های گذشته را داده ایم و کلی فشار را تحمل کردیم. بدهی هایی را پرداخت کردم که هیچکدام به دوران من بر نمی گردد. اگر این بدهی ها نبود الان 50 درصد پول گرفته بودند. تا این لحظه هم بدهی به سازمان لیگ نداریم.

* به استراماچونی گفتیم مسقیم به آسیا می‌رویم چون فدراسیون این را به ما گفته بود

مدیرعامل استقلال در خصوص اینکه آیا در مورد حضور در آسیا به استراماچونی اطلاعات درست داده اند گفت:همان چیزی که فدراسیون فوتبال به ما اعلام کرده بود به سرمربی تیم در آن زمان منتقل کردیم. تصور ما ابتدا این بوده که سهمیه ایران 3+1 بوده و ما این موضوع را به استراماچونی منتقل کردیم. بعدا اعلام شد سهمیه ایران 2+2 است. این تقصیر ما نیست و تقصیر فدراسیون هم نیست. مطمئنا با استراماچونی می توانیم به مراحل بالاتر هم برسیم.

* وقتی پول ندارم به بازیکنم بدهم شرمنده او می شوم

فتحی با اشاره به پرداخت بدهی ها گفت: پرداخت بدهی شجاعیان به باشگاه ماشین سازی انجام شده است. در دوره مدیریتی من هیچ پرونده ای مفتوح نبوده است. وقتی به تمرین می روم، بازیکن از من حقوقش را می خواهد ولی من ناراحت نمی شوم چون حق او است. وقتی پولی در دست ندارم شرمنده بازیکن می شوم. یکی از معضلات اداره استقلال و پرسپولیس این است ک سود ده نیستیم ولی به اسم شرکت سودده با ما برخورد می کنند.

* یکی از هواداران 88 هزار یورو به ما پرداخت کرده است

این کار در حال انجام است. یکی از هواداران عزیز ما 88 هزار یورو به ما پرداخت کردند ولی چون خلیل زاده درگیر بیماری همسرش بود نتوانستیم این مبلغ را به آن شخص برگردانیم.  من قول می دهیم این مساله حل می شود.

4416

نظرات کاربران
ابی را دوست دارم
سلام و روز بخیر خدا به استقلال و هوادارا رحم کنه بازم اقای فتحی گفت استرا . قایدی و چشمی و دیاباته میمونن وااای خدا یا وقتی ایشون می گه میمونن یعنی حتما همشون میرن مثل بقیه که رفتن و هر روز تو مصاحبه اقای فتحی می گفت میمونن ابراهیمی . پاتوسی . رحمتی. تیام. منتظری و... خدایا خودت مدیران دروغگو رو از این تیم دور کن .
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴:۵۸
پاسخ
6
56
Red Army
نمیدونم چرا ولی شباهت زیادی بین حرف های ایشون و حرف های عرب زمان برانکو هست
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۲:۱۴
پاسخ
7
41
وزیر و مدیران سرخ دست از سر استقلال بردارین
برادر،اینجا دیگه ورزشگاه نیس، والا بخدا به پیر به پیغمبر ۱۵۰۰کیلومتر تا تهران فاصله دارم و سرجمع ۲بار حساب کنی اومدم آزادی،نه از کسی خط میگیرم نه کسی بهم گفته شعار بدم، بابا ما ترو نمیخوایم ایهالناس یکی به این مدیرای نالایق که خون هوادار رو کردن تو شیشه و روزی که تیم صدر جدوله دل خوش نباید داشته باشن بفهمونین هوادار نمیخوانشون،نمیتونن اعتبار بیارن واس باشگاه و عرضه پول دادن ندارن برید جاتون رو بدین کسی که بلده پول جور کنه،چرا فقط تحریم و انتقال پول واس استقلاله؟! پول جونیور چطور پرداخت شد؟!پول کالدرون چطور پرداخت شد؟! بهونه تا کی؟
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱:۴۵
پاسخ
8
35
رضایی میمندفارس
ممنون دست شما درد نکنه جناب فتحی ،هرکسی هم مدیرعامل بشه این مشکلات بوده وخواهد.خواهش میکنم دوستان یه خورده انصاف داشته باشیم تا یه کسای زحمت نکشن تیم به اینجا نمی رسه.ممنون از استراوکادرفنی ،بازیکنان،میدیران ،هواداران ،پیشکسوتان.رضایی میمندفارس.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳:۰۳
پاسخ
5
26
مجتبی جباری۲ پر۳پولی۳ صفر
حیا کن ✊ رها کن✊
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳:۲۸
پاسخ
11
29
تاج دو ستاره
واقعا که خیلی رو داری آقای فتحی هر چی بدبختی داریم از دست تو وقتی مربی خارجی به این خوبی می یاری باید فکر پولشم باشی الکی تقصیر این که تحریم شدیم ننداز اگه نمی تونی درست مدیریت کنی و از پس خرج و مخارج باشگاه بربیای مجبور نیستی تو باشگاه بمونی تیم رو به سمت سقوط ببری
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲:۰۹
پاسخ
13
24
رضا 2
دوستان یکم منطقی باشیم درسته فتحی اشتباهاتی داشته ولی سعی خودشو کرده ازمدیرای سابق بدتر نبوده .انتقادکنیم اما منصف باشیم اجازه ندیم عوامل تیم رقیب که دنبال فرصت برای ضربه زدن به استقلال هستندبه هدفشون برسند .
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷:۳۴
پاسخ
4
42
roya
بله استقلاله تحریمه اما نه از طرف ترامپ بلکه از طرف خودیا!!!!!!
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰:۳۵
پاسخ
3
37
وریا
خداوکیلی چرا اینا تا یک پست و مقام میگیرن خداو پیغمبر هم نمی شناسن و همه ش دروغ میگن این فتحی اگه گذاشت یک فصل استقلال بازیکن هاش رو حفظ کنه آقای مثلن مدیر عامل باید قرارداد سفت و محکم ببندی که بتونی بازیکن و سرمربی رو نگه داری نه اینکه فقط حرف بزنی قشنگ معلومه این تیم های حاشیه خلیج فارس برای استرا و دیاباته و قائدی و روزبه و حتی علی کریمی هم دندون گرد کردن
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴:۱۰
پاسخ
3
26
آبی ترین آبی
فتحی افتضاح ترین مدیر فوتبالی ما هست که با بی تخصصی و بی تعهدی تمام وارد این حرفه شده.ما از دروغ های شما خسته شدیم چقدر دروغ تحویل هوادار میدهید تا خودتون رو از زیر فشار خارج کنید.واقعا خسته شدیم.ما هواداران واقعی استقلال خواهان رفتن شما و اضافه شدن فتح الله زاده هستیم.خواهش میکنم برای بار هزارم برو.دیگه با چه زبونی بگیم استعفا بده.نظر سنجی تو سایت بذار همه هواداران استقلال از تو بدشون میاد.چرا به دروغ میگی خط دهی شده است.چرا نمیفهمی بین هواداران منفوری.ما آبی ها تو رو نمیخوایم نه خط دهی شده و نه هیچ چیز دیگه ای هست.ما عملکرد تو رو تو این چهار سال دیدیم چرا باید به تو اعتماد کنیم.دو بار تیم رو شخم زدند که تو عامل اصلی بودی.کی بود صیادمنش رو فروخت.کی بود برای جباروف ناز کرد که سن بالایی داره.هزار تا اشتباه کردی تازه طلبکار هم هستی.کی بود قول داد پرونده سوپر جام روبرنده بشیم.همش دروغ .همش مخفی کاری.بازیکنها همه از تو ناراضی هستند.تیم همه چی داره غیر از مدیرت خوب.کاش به خاطر عشقت به استقلال هم که شده بری.عشق یعنی این که کاری کنی که به نفع تیم هست حتی اگه به ضرر خودت باشه.تو رو جان مادرت .تو رو جان بچه هات.تیم ما رو ول کن.تا کی باید مدیریت ناکارآمد تو رو تحمل کنیم.برو برو خوواهش میکنم برو.این خواسته تمام هواداران و بازیکنان و مربی تیم هست.مطمئن هستم نظرسنجی بین بازیکنان تیم هم بذاری همین رو میخوان.آقای فتحی برو از این فوتبال شاید جای دیگه بتونی خدمت بهتری بکنی.فقط برو.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۷:۴۷
پاسخ
16
50
ایلیا
ما یه صرافی سر کوچه‌مون داریم به هرجای دنیا و هرمقدار بخواین ریااشو بدید، از هزار دلار تا میلیون دلار برات انتقال بده به خدا راست میگم. اینقدر مردمو سرکار نذارید
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۱:۵۱
پاسخ
2
27
مریم
جوری صحبت میکنه که آدم اگه از چیزی خبر نداشته باشه میگه واااای چقدر اوضاع گل و بلبه به به ولکن بسه برو نمیخوامتتتت فتح الله زاده کجایی دقیقا کجااییی
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۷:۳۱
پاسخ
7
15
حمید رضا قوی بنیه
تو اینجوری فکرمیکنی ولی استرا جور دیگه ای فکر میکنه
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۳:۳۳
پاسخ
1
14
Sam
“ متاسفانه انگار مشکلات 4 دهه استقلال را من باید پاسخ بدهم. ” ....نقل به مضمون..نه، شرح وظایف به شما خوب تفهیم نشده. پول جانواریو و پادوانی و او‌ن پیچ داره پای شماست چون قبل از زمان شما بوده.. شفر و پسرش و شیخ و بقیه پای مدیرعامل بعدی.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۹:۰۹
پاسخ
0
10
khaled khosravi
اقای فتحی شک ندارم داری ازعمداینکارارامیکنی که استقلال افت کنه یاخودت دوس داری یابهت ماموریت دادن چون اوج گرفت اینجورکنی خدایی اون بالا سرته اه هوادارادامنتومیگیره برو چرانمیری هیچکس تورانمیخاد
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۲:۵۷
پاسخ
4
18