فتحی: پول پاتوسی را صرف پروپیچ کردیم تا محروم نشویم/ اولویت اصلی استراماچونی جذب دیاباته بود

فتحی: پول پاتوسی را صرف پروپیچ کردیم تا محروم نشویم/ اولویت اصلی استراماچونی جذب دیاباته بود

10513
15:12
21 تیر 1398
مدیرعامل باشگاه استقلال گفت پولی که قرار بود صرف ماندن پاتوسی شود هزینه فرار این باشگاه از محرومیت در ماجرای شکایت پروپیچ شده است.

به گزارش وب‌سایت نود، امیرحسین فتحی در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه استقلال، درباره آخرین شرایط آبی‌پوشان گفت: روز 25 اردیبهشت سال جاری رای کمیته انضباطی فیفا به باشگاه استقلال ابلاغ شد. طبق این رای ما باید ظرف 60 روز تا دوشنبه آینده (24 تیر 1398) بدهی 430 هزار دلاری پروپیچ را پرداخت کنیم. پانزده روز بعد از ابلاغ رای فیفا، روز اول ژوئن (شنبه 11 خرداد 1398) باید به خاطر جذب پاتوسی 350 هزار دلار به باشگاه کیپ تاون پرداخت می‌کردیم تا بند خرید دائمی این بازیکن فعال شود. در جلسات متعدد هیئت مدیره، این شرایط خیلی دشوار و بحرانی را بررسی کردیم و بلافاصله با باشگاه کیپ تاون وارد مذاکره و مکاتبه شدیم تا باتوجه به این موضوع شرایط جدیدی را برای به خدمت گرفتن پاتوسی ایجاد کنیم.

وی افزود: از طرفی دیگر به طور موازی با کمک وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال پیگیر این بودیم که جریمه 430 هزار دلاری پروپیچ را از درآمد 850 هزار دلاری استقلال در فیفا پرداخت کنیم. پس به این فکر بودیم که پاتوسی را هم جذب کنیم اما در نهایت به خاطر حفظ موقعیت باشگاه و احتمال محرومیت‌های سنگین بابت پرونده پروپیچ، تصمیم بر این شد که نسبت به خرید دائمی پاتوسی اقدام نکنیم مگر اینکه فیفا بپذیرد جریمه پروپیچ را از محل مطالبات ما بپردازد.

مدیرعامل استقلال اضافه کرد: تا همین لحظه هم هنوز نتوانسته‌ایم رضایت فیفا را بابت پرداخت جریمه پروپیچ جلب کنیم و با فیفا در حال رایزنی و مذاکره هستیم و در زاگرب حضور داریم. یعنی هنوز فیفا قبول نکرده که از محل طلب‌های استقلال این جریمه را پرداخت کند. به همین خاطر ما 430 هزار دلار آماده کردیم تا از طریق سفارت ایران در زاگرب به پروپیچ پرداخت کنیم. به این نکته مهم توجه کنید که ما می‌توانستیم 350 هزار دلار پاتوسی را پرداخت کنیم و اکنون به خاطر طلب پروپیچ در آستانه محرومیت باشیم. مشکل پروپیچ مربوط به دوران مدیریت فعلی نبوده اما از ماه‌ها قبل این مسئله به معضل جدی تبدیل شده بود.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته توانستیم خطر پرونده 400 هزار دلاری یازالده گومز را برطرف کنیم. به همه مشکلاتی که اشاره کردم، مسائلی مثل پرونده بویان و سرور جپاروف را هم اضافه کنید. هنوز نتوانستیم در این پرونده‌ها با آنها به توافق برسیم اما پرونده الحاجی گرو و نویمایر را با توافق بستیم. همه بازیکنان خارجی که در دوره مدیریت فعلی جذب شدند و بعدا آنها را نخواستیم، با همه آنها از جمله نویمایر، گرو و ایسما توافق و تسویه کردیم. البته بین همه این پرونده‌ها فعلا مشکل پرونده 430 هزار دلاری پروپیچ در حدی بود که از خرید بازیکن و مربی جدید برای حفظ موقعیت باشگاه مهمتر بود. با این وجود یک مربی مجرب و مقتدر خارجی هم استخدام کردیم. در همین شرایط بسیار سخت مالی، ما به دلیل بررسی‌های فنی و اصرار فراوان دوستداران استقلال به سراغ جذب مربی معتبر خارجی رفتیم.

مدیرعامل استقلال با اشاره به جذب استراماچونی، گفت: در سخت‌ترین شرایط استراماچونی را به استقلال آوردیم. از روزی که ایشان کارشان را در باشگاه شروع کردند، هیچ اقدامی در حوزه فنی بدون هماهنگی با ایشان انجام نگرفته است. اولویت سرمربی استقلال جذب یک مهاجم طراز اول بود. حتی به طور مکتوب هم به باشگاه اعلام کردند که هدف اول جذب این مهاجم باشد. خوشبختانه به این هدف رسیدیم. از نظر رزومه شیخ دیاباته جزو بهترین خارجی‌هایی است که به استقلال آمده است منتهی در بین اخبار کذب و شایعات بی‌اساس و موج تخریب‌ها، چندان به حضور این بازیکن بزرگ پرداخته نشد.

فتحی درباره درآمد باشگاه استقلال از انتقال صیادمنش هم گفت: پول انتقال صیادمنش هزینه سخت‌ترین بحران‌ها شده است. اگر قرار باشد من هر روز درباره بحران‌های مالی صحبت کنم، حوصله همه سرخواهد رفت. بیان برخی مشکلات جز ناامیدی فایده دیگری ندارد. بله، من این را می‌دانم که عده‌ای هم می‌گویند که باشگاه دروغ می‌گوید اما من دو راه دارم، راه اول اینکه مدام بحران‌های مالی استقلال را به رسانه‌ها انتقال دهم تا هوادار باور کند که پول صیادمنش هزینه چه مشکلات مهمی شده، راه دوم اینکه با روش‌های مختلف این شرایط را اداره کنم و اجازه ندهم برخی اتفاق‌ها رخ دهد. من راه دوم را انتخاب کردم و صادقانه به هواداران استقلال می‌گویم که مشکلات اقتصادی باعث می‌شود گاهی اوقات بعضی از حرف‌های گذشته نسبت به امروز تغییر کند.

فتحی درباره جذب دیاباته گفت: اولویت اصلی و تاکید آقای استراماچونی این بود که ما اول شیخ دیاباته را جذب کنیم و اگر بودجه باشگاه اجازه داد به سراغ جذب پاتوسی هم برویم، حال ممکن است این سوال مطرح شود که چطور پول برای جذب مهاجم بود ولی برای پاتوسی نه؟! جذب پاتوسی به 450 هزار دلار نقد نیاز داشت (350 هزار دلار باشگاه 100 هزار دلار بازیکن) حال آنکه پول دیاباته به تدریج و در طول یک فصل تأمین و پرداخت می‌شود.

مدیرعامل استقلال در پایان خطاب به هواداران این باشگاه گفت: از هواداران محجوب استقلال می‌خواهم که فقط نیمه خالی لیوان را نبینند. شرایط کلی تیم و برنامه‌های آماده‌سازی نسبت به گذشته وضعیت بهتری داشته. یک سرمربی مجرب خارجی در رأس امور فنی قرار گرفته، خواسته‌های هواداران درباره برخورد با حاشیه‌ها مورد توجه و رسیدگی قرار گرفته. همین حالا که به خاطر جدایی پاتوسی ناراحت هستید، یک فوروارد خوب خارجی از سری آ و لیگ فرانسه به استقلال آمده است. بازهم بازیکنان لازم طبق نظر کادرفنی جذب خواهند شد. هواداران و عاشقان استقلال مطمئن باشند خبرهای خوبی در راه خواهد بود.

4416

نظرات کاربران
اس اس
و دروغ پشت دروغ .میگن هرچی دروغ بگی پشتش باید دروغ های بیشتر بگی اینم شده حکایت مسعولین بی کفایت ما آدمین لطفا
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۷:۲۷
پاسخ
11
79
زانیار
یازالده گومز ؟ همونی که بجای توافق نامه قرارداد واسش فرستاده بودین ؟ 400 هزار دلار بیت المال رو مفت بهش دادید
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۲:۵۷
پاسخ
17
60
مسعود گل باشی
دروغ دروغ دروغ بسه دیگه
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۵:۳۶
پاسخ
11
50
مجید
شما باز هم دروغ گفتید؟
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۲:۵۱
پاسخ
6
47
Majid تاجی
اقای فتحی خود شما چندتا از این پرونده های کسر شیش امتیازی برای جانشینان خودت باقی خواهی گذاشت؟
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱:۳۸
پاسخ
2
62
سروش آبی
تمام مشکلات و معضلات استقلال و پرسپولیس از شما مدیران نالایقه اخراج بی موقع شفر، فروش مفت وصیادمنش و مشخص نشدن اینکه پولش کجا هزینه شد، خرید گرو و نیومایر در صورتی که می شد هزینه دو نفرشون رو به تیام داد و صدها مورد دیگر شما مدیران سفارشی دست از سر استقلال و پرسپولیس بردارید تمام مشکلات حل میشه
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱:۲۱
پاسخ
2
91
حسین م
میشه بگید چطوری 1.2 میلیون دلاری که از ترانسفر بازیکن ها گرفتید خرج شد؟ میگن که پول ها هست ولی گفتن که پاتوسی نباید...
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۲:۱۰
پاسخ
22
33
مصطفی
دورد برشرفت. بهترین مدیر عامل استقلاله کسایی که میگن فتحی بده شک نکنیدیا طرفدار استقلال نیستند یا آدم دهن بینی هستند
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۲:۳۴
پاسخ
66
17
کیروش کبیر
چند بار گفتم پاتوسی صد درصد رفتنی هست. الانم میگم هواداران استقلال منتظر ۶ امتیاز منفی، محرومیت از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی و آسیا باشن
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۹:۰۱
پاسخ
22
40
Abedi
نکشیمون با خبر های خوبت 19 بازیکن از لیست خارج شدن که نصفشون ستاره بودن و قطعا همشون به یه تیم میرفتن الان مدعی اصلی قهرمانی بودن در عوض بازیکن متوسط و ضعیف و بعضا گمنام گرفتیم به جز تنها بازیکن خارجی که اسم رسم داره ولی معلوم نیست تو ایران موفق باشه یا نه ولی تا اونجایی که یادمه گفتید الهیار فروخته میشه پاتوسی حفظ بشه در حالی که همون موقع هم شکایت پروپچیچ پابرجا بود میتونستید همون موقع اعلام کنید میخواییم الهیار رو بفروشیم بدیم به پروپچیچ چرا دروغ گفتید ضمن اینکه شما از هوادار کمک بخوایید پول میدن همین اردو هم به لطف هوادار ها بوده وگرنه شما عرضه نداشتید مثل عرب از پول بیت المال برید اردو
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۸:۴۴
پاسخ
16
29
بجنورد.آبیته
بله کارشماهمیشه درسته،احساسات هواداربرای شمااهمیت نداره؟چرااینهمه دروغ؟خداازشمانگذره
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۶:۳۸
پاسخ
3
26
وفا
اقای فتحی بسکه دروغ گفتی اگه بگی روزه من شک نمیکنم که الان شبه
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵:۲۲
پاسخ
5
26
عشقم استقلال
واقعا خسته نباشید ، دوتا جوون با تعصب بزارن برا مدیریت به مراتب بهتر نتیجه میگیریم تا این آدم های به اسم مدیر
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۳:۵۲
پاسخ
7
24
قلب اردبیل به عشق پرسپولیس میتپد با تمام وجود
با پوله پاتوسی هم پوله پروپیج رو میدین هم ۳.۴تا بازیکن گرانقیمت میخرین خیلی پولدارین شما
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۴:۱۷
پاسخ
9
34
استقلال
خوب کاری کردی با همین فرمون برو جلو
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷:۵۰
پاسخ
7
14