فدراسیون کشتی دلایل شکست جهانی را اعلام کرد: بی‌تجربگی، اشتباه فنی، ضعف مربیگری

فدراسیون کشتی دلایل شکست جهانی را اعلام کرد: بی‌تجربگی، اشتباه فنی، ضعف مربیگری

9436
14:40
08 شهریور 1396
شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد در جلسه روز چهارشنبه ضمن ابراز نارضایتی از نتایج حاصله در مسابقات جهانی فرانسه، تصمیم گیری درخصوص ادامه همکاری با کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان را به بعد از برگزاری بازی های داخل سالن آسیایی در ترکمنستان موکول کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود -  شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد در جلسه روز چهارشنبه ضمن ابراز نارضایتی از نتایج حاصله در مسابقات جهانی فرانسه، تصمیم گیری درخصوص ادامه همکاری با کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان را به بعد از برگزاری بازی های داخل سالن آسیایی در ترکمنستان موکول کرد.

به گزارش سایت نود، پس از برگزاری جلسه شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد برای بررسی دلایل ناکامی در رقابت های جهانی فرانسه، تصمیمات این شورا به شرح زیر اعلام می شود.
مردم همراهان همیشگی ورزش ملی کشور، کشتی بوده و هستند و همواره در تمامی افتخارات و شکست ها در کنار ورزش ملی قرار داشته اند. جامعه کشتی کشور نیز به این پشتوانه مردمی بزرگ و تاریخی افتخار می کند.
بر این اساس و با عنایت به لزوم رسیدگی به نتایج تیم ملی کشتی آزاد در رقابت های جهانی فرانسه و ضرورت ارائه گزارش در این خصوص به مردم عزیز، نشست شورای فنی تیم های ملی با حضور منصور برزگر، ابراهیم جوادی، علی بیات، محمد حسین محبی، عسکری محمدیان، حسن حمیدی و مجید خدایی برگزار و پس از ارائه گزارش توسط محمد طلایی سرمربی تیم ملی تصمیمات زیر اتخاذ شد.
شورای فنی در این جلسه با تاکید بر برگزاری رقابت های انتخابی به عنوان مبنای اصلی پوشیدن پیراهن تیم ملی در خصوص ارزیابی خود در خصوص عملکرد تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در فرانسه اعلام کرد: نداشتن تجربه لازم برای حضور در میدان بزرگ جهانی برای برخی از کشتی گیران که برای نخستین مرتبه در رقابت های جهانی حضور داشتند و همچنین نداشتن ظرفیت و شرایط روانی مناسب و متناسب با مسابقات سنگین جهانی، برای برخی از کشتی گیران شرکت کننده در مسابقات جهانی، اشتباه فنی فاحش و غیر قابل قبول از سوی کشتی گیران باتجربه تیم ملی و عدم مدیریت روانی و فنی مناسب برخی از کشتی گیران در زمان کوچینگ و عدم انسجام لازم در کادر فنی از علل اصلی ناکامی تیم ملی است.
شورای فنی همچنین استمرار موفقیت های حسن یزدانی در وزن جدید و توانایی، قابلیت قاطع فنی و روانی وی در کسب مدال طلای مسابقات را نقطه قوت تیم ملی دانست.
در ادامه این بیانیه آمده است: با توجه به مصوبه شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد کشور در شهریور ماه سال گذشته، زمان مسئولیت «محمد طلایی» سرمربی تیم ملی تا انتهای مسابقات جهانی فرانسه تعیین شده بود و از طرف دیگر تیم ملی دوم کشتی آزاد ایران در آستانه اعزام به مسابقات بازی های رزمی آسیا و اقیانوسیه قرار دارد، ضرورت دارد در ایام باقیمانده تا بازی های داخل سالن آسیا، کشتی گیران در فضایی آرام تمرینات خود را دنبال نمایند.
شورای فنی ضمن اعلام رضایت نداشتن از نتایج حاصل در رقابت های جهانی فرانسه، پس از اتمام مسابقات ترکمنستان در خصوص کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان تصمیم گیری خواهد نمود.
همچنین کشتی گیران واجد شرایط برای حضور در مسابقات جهانی امید به شرح ذیل اعلام شدند.
الف: نفرات اول تا سوم رقابت های مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان که زیر 23 سال سن دارند در اوزان مربوطه (بر مبنای رتبه بندی مسابقات و در صورت عدم حضور در مسابقات جهانی فرانسه).
ب: در صورت نبودن کشتی گیر بند 'الف' در هر وزن، نفرات چهارم تا ششم رقابت های انتخابی تیم ملی بزرگسالان و نفرات تیم ملی جوانان شرکت کننده در رقابت های جهانی فنلاند از طریق رقابت درون اردویی.
بعد از ناکامی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در پیکارهای قهرمانی سال 2017 جهان در پاریس، «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان، طی نامه ای به «محمدرضا داورزنی» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای از وی خواست طی 20 روز علل این شکست ها را بررسی کند و همین موضوع سبب واکنش فدراسیون و سپس وزارت ورزش شده بود.
رقابت های کشتی آزاد قهرمانی سال 2017 جهان روزهای سوم و چهارم شهریور با حضور 56 تیم از سراسر جهان در سالن «آکور هتلز آرنا» شهر پاریس برگزار شد که تیم ملی ایران با تک مدال طلای حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم و با 16مجموع امتیاز در رده نهم قرار گرفت و تیم های آمریکا و روسیه نیز قهرمان شدند.

39046

نظرات کاربران
یک گوش شکسته
.یعنی خادم که همه کاره است هم رییس فدراسیون وهم سرمربی وهم مدیر تیم های ملیو.. کسی بدون اجازه ایشان آب نمیخورد .هیچ تقصیری ندارند .جل الخالق .معمولا همه کاره ها هیچ کاره ازآب در میایند فقط زمان رو شدن دستشان کم وزیاد دارد
۰۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۱:۳۶
پاسخ
3
13
فرزانه
باید به ضعف مدیریت اشارهدکنیم باید باید باید رسول خادم و‌ کیومرث هاشمی اخراج شوند قحط الرجال که نیست
۰۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۶:۵۰
پاسخ
24
5
بارسلونا❤
❤حسن یزدانی❤
۰۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۶:۰۶
پاسخ
1
27
ساسان
نتایج کشتی فرنگی نیز بهتر از کشتی آزاد نبود اگر دو کشتی گیر آلمانی استابلر و آکود به فینال نمیرسیدن دو مدال برنز وجود نداشت نایب قهرمانی کشتی فرنگی مدیون ژرمن ها هستیم فدراسیون کشتی به خون تازه نیاز دارد
۰۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۰:۲۶
پاسخ
7
22
بابک
غلام محمدی مثل اصفهانیان فدراسیون فوتباله که همیشه هستش!
۰۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۰:۲۲
پاسخ
4
15
Kurd
من که فهمیدم تیم باتجربه باقدرت فنی وبا قدرت مربیگری بوده!!! ومدیریت هم به هیچ وجه تاثیری نداشته!!!
۰۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۷:۵۶
پاسخ
2
21
تیـــــم مــــلی 99
چیزی که ما میبینیم اینه که هر بار یا میندازید گردن داور یا بحث خستگی بازیکن و نداشتن قدرت بدنی بازیکنه یا نا اشنایی و بی تجربگی و...هر کدام از اینها راه حل داره و این حرفها همه نشان دهنده عدم وجود مدبریت صحیح در فدراسیون است.کشتی گیر باید اولا خوب کشتی بگیره که بهانه دست داور بذای اعمال نظر ندهد ضمنا کشتی گیر قبل مسابقات نباید خسته شده باشه وقتی خسته شد یعنی برنامه ریزی شما درست نبوده. بی تجربگی کشتی گیر هم به این دلیله که برنامه ریزی نکردی در میادین اسیای و...ازش استفاده کنی تجربه پیدا کنه. تمام اینها به خودتون برمیگرده یعنی مدیریت و برنامه ریزی صحیح وجود نداره
۰۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۴:۱۳
پاسخ
4
21
امین
با وجود اینکه آقای خادم فوق العاده داره زحمت میکشه اما به نظرم جدای از موارد ذکر شده که از عوامل ناکامی تیم در مسابقات پاریس بوده عامل اصلیه نتیجه نگرفتن تیم کشتی عدم وجود پشتوانه های مناسب برای نفرات برتر و مدال اورمون بود.که این هم زیاد به فدراسیون آقای خادم ارتباط پیدا نمیکنه چون بحث پشتوانه سازی یه کار سازمانی و ریشه ای هست که باید توسط مدیران قبلی فدراسیون صورت میگرفته و متأسفانه به دلیل عدم توجه و کوتاهی های انجام شده در قبال پشتوانه سازی بوده که باعث رخ دادن این اتفاقات برای کشتی شده.باید قبول کنیم در حال حاضر موجودی کشتی ما همینه درسته که یکی دونفر از نفرات اصلی تیم به دلیل مصدومیت حضور نداشتن اما وقتی پشتوانه وجود نداره همین میشه که در صورت عدم حضور نفرات اصلی نفرات جایگزین توانایی پر کردن جای اونا رو ندارن.امیدوارم با درایت اقای خادم که شخصی دلسوز هستن در چندسال اینده به قدری پشتوانه های خوب و شایسته داشته باشیم که از کنار اونا چندین تیم ملی خوب بتونیم تشکیل بدیم.البته به شرط توجه و کمک از سوی وزارت ورزش و جوانان.ایشالا به ورزش اول این مملکت بیشتر توجه بشه.
۰۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۲:۲۰
پاسخ
6
28
sajjad**
بی تجربگی؟؟؟ از هشت وزن تقریبا 4 تا از کشتی گیرا تو میدان های جهانی و المپیک بودن ضعف اصلیشون نداشتن روحیه بردنه همین مگه نفرات روس همه قهرمان دنیا بودن سه تاشون فک کنم از جوانان بودن مگ حسن یزدانی خیلی با تجربه بود اونم 22سالشه ولی روحیه بردن داره به امید موفقیت تیم ملی
۰۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۸:۰۵
2
5