فرانسه-بلژیک به روایت آمار/گل‌های گرمسیری

فرانسه-بلژیک به روایت آمار/گل‌های گرمسیری

3622
11:16
19 تیر 1397
اولین فینالیست جام جهانی در نبرد سن پترزبورگ تعیین خواهد شد؛ در نبردی که بازیگرانش در این تابستان و تابستان‌های گرم قبلی بیش‌ترین گل‌ها را زده‌اند.

وبسایت رسمی برنامه نود - اولین فینالیست جام جهانی در نبرد سن پترزبورگ تعیین خواهد شد.

به گزارش وبسایت نود،اولین بازی مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2018، سه شنبه شب میان تیم های فرانسه و بلژیک برگزار می‌شود. این بازی از ساعت 22:30 به وقت تهران و در ورزشگاه سن پترزبورگ برگزار می‌شود. برنده این مسابقه در فینال به مصاف یکی از تیم های انگلیس و یا کرواسی خواهد رفت. به بهانه فرارسیدن این مسابقه حساس نگاهی خواهیم داشت به آمار و ارقام این مسابقه از نگاه اوپتا:

-این هفتاد و چهارمین تقابل دو تیم فرانسه و بلژیک خواهد بود. در بازی های قبل 30 برد برای بلژیک، 24 برد برای فرانسه و 19 تساوی به ثبت رسیده است.

-این مسابقه، اولین تقابل رسمی این دو تیم بعد از جام جهانی 1986 خواهد بود. بلژیک و فرانسه در رده بندی جام جهانی 1986 مقابل هم قرار گرفتند که فرانسه در دیداری که به وقت های اضافه رفت، 4-2 پیروز شد و به مقام سوم دست یافت. فرری، پاپن، جنگینی و آموروس گل های فرانسه را زدند و کولمانس و کلاسن گل های بلژیک را به ثمر رساندند.

-فرانسه در هر دو دیداری که مقابل بلژیک در جام جهانی برگزار کرده به پیروزی دست یافته است. آبی ها در مرحله اول جام جهانی 1938 به پیروزی 3-1 رسیدند و در بازی مورد اشاره رده بندی جام جهانی 1986 نیز 4-2 برنده شدند.

-آخرین بار این دو تیم در مسابقه ای دوستانه در ژوئن 2015 و در استاد دو فرانس به مصاف هم رفتند که بلژیک در آن بازی 4-3 برنده شد. فلینی (2)، ناینگولان و هازارد برای بلژیک گلزنی کردند و ولبوئنا، فکیر و پایت گل های فرانسه را در آن مسابقه به ثمر رساندند.

-نیمه نهایی 2018 دومین حضور بلژیک در نیمه نهایی جام های جهانی است. آن ها پیش از این یک بار در جام جهانی 1986 به نیمه نهایی رسیدند که با دو گل مارادونا، مغلوب آرژانتین قهرمان مسابقات شدند و با شکست مقابل فرانسه در رده بندی به مقام چهارم رقابت ها بسنده کردند.

-فرانسه برای ششمین بار در تاریخ خود به نیمه نهایی جام جهانی رسیده است. خروس ها در سه حضور اول در این مرحله حذف شدند (1958، 1982 و 1986) و در دو حضور بعدی به فینال راه یافتند. (1998 و 2006)

-بلژیک در 24 مسابقه اخیر خود در همه رقابت ها شکست نخورده است. (19 برد و 5 تساوی)

-بلژیک تا قبل از مرحله نیمه نهایی 14 گل وارد دروازه رقبا کرده است. بعد از 15 گلی که برزیل در جام جهانی 2002 قبل از نیمه نهایی به ثمر رسانده بود، این بهترین آمار تهاجمی یک تیم در جام های جهانی است.

-بدون محاسبه ضربات پنالتی، فرانسه در 13 مسابقه آخر خود در مراحل حذفی جام جهانی تنها یک شکست را تجربه کرده است. (10 برد، 2 تساوی و 1 باخت) این باخت مربوط به یک چهارم نهایی جام جهانی 2014 و شکست 1-0 مقابل آلمان است.

-بدون در نظر گرفتن گل به خودی ها، بلژیک در این جام جهانی 9 گلزن متفاوت داشته است. (مرتنز، لوکاکو، هازارد، باتشوایی، یانوزای، فرتونگن، فلینی، چادلی و دی‌بروینه) در تاریخ جام های جهانی تنها ایتالیای 2006 و فرانسه 82 با 10 گلزن متفاوت آمار بهتری نسبت به بلژیک 2018 داشته اند.

-آنتوان گریزمن در 6 مسابقه آخر خود در مراحل حذفی جام جهانی و یورو 7 گل به ثمر رسانده است.

-روملو لوکاکو در 13 بازی اخیر خود برای تیم ملی بلژیک روی 20 گل تاثیر مستقیم داشته است. (17 گل و 3 پاس گل)

-کیلین ام‌باپه با 3 گلی که تاکنون به ثمر رسانده، گلزن ترین نوجوان تاریخ جام های جهانی بعد از پله در جام جهانی 1958 محسوب می‌شود. پله که در آن رقابت ها 6 گل به ثمر رساند، در نیمه نهایی در مقابل فرانسه هت‌تریک کرد و آخرین نوجوانی است که موفق به گلزنی در نیمه نهایی جام جهانی می‌شود.

-ادن هازارد در 14 مسابقه آخر خود برای بلژیک روی 14 گل تاثیر مستقیم داشته است. (8 گل و 6 پاس گل)

7712

نظرات کاربران
✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰
بازی فینال کاش این بازی بود... دو تیم عالی هستن
۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۴:۴۱
پاسخ
3
16
morteza
کاش این دوتیم فینال با هم بودن حق انگلیس نیس تا فینال بالا بیادچون تو بازی با بلژیک برای اینکه تو قسمت اسون بیفتن باخت مصلحتی دادن برن اون سمت کرواسی هم بازیکنانش خسته شدن تو دوبازی قبلی که بازی کردن و ورسالیکو هم مصدومه فکر نکنم بتونه انگلیسی که زیاد خسته نیستن رو شکست بده.
۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۱:۰۳
1
4
تاج
اگه بخوایم منطقی حساب کنیم باید فرانسه بره بالا چون از هرلحاظ تیم برتریه نسبت به بلژیک و انشاالله امروز صعودمیکنن
۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۵:۵۴
پاسخ
10
10
سجاد پروینی
روی چه منطقی داری اینو میگی؟بلژیک یه تیم منظم و فوق‌العاده ست . بازیکناش از لحاظ فردی و تیمی همه جوره عالی هستن قطعا منطق ما باهم فرق داره
۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۲:۵۲
3
10