فرانسه 1-0 بلژیک، خروس ها اولین فینالیست جام 21

فرانسه 1-0 بلژیک، خروس ها اولین فینالیست جام 21

7057
00:23
20 تیر 1397
فرانسه با برد مقابل بلژیک، برای سومین بار در شش دوره اخیر جام های جهانی به فینال رسید، بلژیک هم بعد از 5 برد پیاپی، با تحمل اولین باخت، از صعود به فینال بازماند.

وبسایت رسمی برنامه نود - فرانسه با برد مقابل بلژیک، برای سومین بار در شش دوره اخیر جام های جهانی به فینال رسید، بلژیک هم بعد از 5 برد پیاپی، با تحمل اولین باخت، از صعود به فینال بازماند.

به گزارش وبسایت نود، اولین مسابقه نیمه نهایی جام 21، میان تیم های بلژیک و فرانسه از ساعت 22 و 30 دقیقه به وقت تهران Saint Petersburg Stadium برگزار می شود. فرانسه با برد مقابل اروگوئه و آرژانتین به این مرحله رسید، بلژیک هم ژاپن و برزیل را در راه رسیدن به جمع 4 تیم برتر جام، کنار زد.

هر دو تیم برای این مسابقه یک تغییر داشته اند. دمبله به جای مونیه محروم به ترکیب بلژیک اضافه شده و در آن سمت هم ماتوئیدی بعد از پشت سر گذاشتن محرومیت خود، جایگزین تولیسو در ترکیب تیم ملی فرانسه شده است تا ترکیب دو تیم اینگونه شود:

فرانسه: لوریس، پاوارد، هرناندز، اومتیتی، واران، پوگبا، کانته، ماتوئیدی، گریزمن، امباپه، ژیرو

بلژیک: کورتوا، فرتونخن، کمپانی، آلدرویرلد، چادلی، فلینی، دمبله، ویتسل، دی بروین، هازارد، لوکاکو


 هوای شهر سنت پترزبرگ برای بازی نیمه نهایی 18 درجه سانتی گراد است، قضاوت این مسابقه هم برعهده آندرس کونیا از اروگوئه است، دو داور هموطن کمک های او هستند، داور چهارم از مکزیک است. ماسیملیانو ایراتی از ایتالیا داور اول VAR است. 

بلژیک بازی را بهتر شروع کرد و توپ و میدان را در دست گرفت، اما این اتفاق چند دقیقه دوام آورد و دقایقی هم نوبت به فرانسه رسید که برتری نسبی ای داشته باشد، اما از دقیقه 15 دوباره بلژیک بود که سوار بر بازی شد. دو بار هازارد خطرساز شد که به نتیجه منجر نشد. ابتدا دقیقه 15 ضربه زمینی او به گوشه دروازه هدفگیری شد که توپ با اختلاف اندک به بیرون رفت، دقایقی بعد هم لوریس مانع از گلزنی ستاره چلسی شد.

توفیق بلژیکی ها در میانه میدان، موجب شد آن ها در نیم اول نیمه نخست، موفق تر باشند. دقیقه 21 هم ضربه سر آلدرویرلد خطرساز شد که لوریس با واکنشی عالی موفق شد دروازه اش را همچنان بسته نگاه دارد.

بعد از گذر از فشار بلژیک، فرانسه توانست با خلق چند موقعیت جریان بازی را به سمت خود تغییر دهد. دقیقه سی ضربه سر ژیرو با اختلاف اندک راهی اوت شد. سه دقیقه بعد پاس خوب امباپه باز هم ژیرو را صاحب فرصت کرد که این بار هم او ناکام ماند.

گریزمن هم دوبار در موقعیت شوتزنی در پشت محوطه قرار گرفت که ضربات او به جایی منجر نشد. دقیقه 39 مسابقه شاید بهترین فرصت کل نیمه اول رقم خورد، پاوارد در موقعیتی شبه تک به تک صاحب فرصت شد، اما ضربه او به شکلی عالی توسط کورتوا دفع و راهی کرنر شد. در آخرین لحظات نیمه اول هم لوکاو می توانست خطرساز شود که توپ به او برخورد و راهی اوت شد.

 

به این ترتیب نیمه نخست با تساوی بدون گل پایان یافت. در نیمه نخست بلژیک 58 درصد تصاحب توپ و فرانسه 42 درصد مالکیت داشت، فرانسوی ها 11 خیز به سمت دروازه حریف داشتند و بلژیکی ها سه.

نیمه دوم با میل بیشتر فرانسه برای گلزنی آغاز شد و خروس ها خیلی زود هم مزد این انگیزه را گرفتند. دقیقه 51 بود که سانتر از روی کرنر از سمت راست، با حضور به موقع اومتیتی روی تیر اول همراه شد، مدافع بارسا بالاتر از فلینی موفق شد ضربه سر را بزند و دروازه کورتوا باز شد. 1-0 فرانسه.

بعد از این گل تا حدود دقیقه 60 این فرانسه بود که همچنان میدان داری می کرد و بلژیک در شوک گل خورده، مقابل فرانسه حرفی برای گفتن نداشت. دقیقه 60 بازی، مارتینز، مرتنز را به زمین فرستاد و جایگزین دمبله کرد تا بتواند شرایط را تغییر دهد.

 لحظاتی بعد هازارد به دلیل خطا در میانه میدان روی ماتوییدی از داور کارت زرد گرفت. دقیقه ۶۵ اولین موقعیت جدی قرمزها بعد از خوردن گل پیش امد که ضربه سر دیدنی فلینی با حداقل اختلاف به اوت رفت.

تا دقیقه ۷۵ مسابقه، فرانسه به خوبی رقیب را کنترل کرد و مانع از خلق موقعیت توسط بلژیک شد. دقیقه ۸۰ بازی فلینی زمین را ترک و کاراسکو وارد بازی شد. شوت دیدنی ویتسل در دقیقه ۸۱ هم توسط لوریس مهار شد و برگشت داده شد.

بازی منطقی فرانسه در دقایق پایانی مسابقه در کنار خطاهای به موقع و البته زمین افتادن بازیکنانی نظیر امباپه و ماتوئیدی، موجب شد تا بلژیک در خلق موقعیت گلزنی دیگری ناکام بماند و در نهایت به شکلی تلخ از صعود به فینال باز ماند. به این ترتیب بلژیک در روز شنبه در بازی رده بندی به میدان خواهد رفت.

فرانسه هم بعد از 12 سال دوباره به فینال جام جهانی رسید، خروس ها امیدوارند خاطره تلخ فینال یورو 2016 را دو سال بعد در روسیه، پاک کنند. 

 

 

1878

نظرات کاربران
Arya
قبل از جام حهانی فکر نمیکردم فرانسه و بلژیک بیان نیمه نهایی ولی الان که بازی رو دیدم واقعا این دو تا تیمهای خوبی بودن؛برد فرانسه قابل هضم تره
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۱:۰۷
پاسخ
9
9
ستاره سرخ
بازی رو دیدی؟مگه همه چیز رو باید هضم کرد؟اگه به هضم باشه برزیل و آلمان و اسپانیا و آرژانتین میرن نیمه نهایی بقیه تیما هم لزومی نداره تو جام شرکت کنن. حق بلژیک قهرمانی بود.آیا نایب قهرمانی انگلیس که مقابل بلژیک بازنده بود یا حتی کرواسی در صورتی که بلژیک سوم بشه هضم شدنیه برادر من؟
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۲:۲۴
1
2
✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰
هر دو عالی بودن... جذاب بود...
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۱:۱۰
پاسخ
8
1
طلبه
بازیه جذابی بود کاش این دو تو فینال به هم میخوردن
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۹:۲۹
پاسخ
1
10
ایمون زاید
انگلیس قهرمانه
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۹:۱۷
پاسخ
15
6
نیما
حیف حیف این بلژیک حیف هازارد دوست داشتنی. مبارک فرانسه
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۶:۵۰
پاسخ
2
10
علی
با اختلاف،فرانسه ی این دوره ضعیف ترین فینالیست دوره های اخیر جام جهانيه،قهرمان های چهار دوره ی قبلی که من یادمه،واقعا بازی های چشم نوازی داشتن،بازيشون بوی قهرمانی می داد،نه اسمشون،برزیل ۲۰۰۲ ،ایتالیا ۲۰۰۶ ،اسپانیا ۲۰۱۰،آلمان ۲۰۱۴ تیم هایی بودن که نگاه کردن بازيشون هیجان داشت،ولی به نظر من فرانسه چیزی جز شانس خوب،از قرعه گرفته تا خود بازی ها،چیز دیگه ای نشون نداده
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۴:۰۵
پاسخ
6
16
امیر
خدا وکیلی تو شیش دقیقه وقت اضافه فرانسوی ها چهاردقیقشو بی دلیل وقت تلف کردن وداورم اصلا از اونور جبران نکرد یه لحظه فکر کردم بلژیک داره با عربستان بازی میکنه نه فرانسه
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۱:۲۹
پاسخ
4
28
Saleh
واقعا بازی زیبایی بود قهرمانی برازنده فرانسه است ،
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۸:۵۸
پاسخ
22
15
محمد
حالمو به هم زد این بازی فرانسه , کلا نچسبه این تیم و حال به هم زنه
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۸:۳۹
پاسخ
13
25
Asad
بلژیک مقابل ژاپن نشون داد که در حد فینال نیست ولی فرانسه هم تیمی نیست که شایسته قهرمانی باشه . جام جهانی خوبی رو شاهد نبودیم .
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۶:۳۹
پاسخ
12
16
شهرام
نمیخواستن بلژیک بره فینال داور بی وجدان چندتا خطای واضح رو پشت محوطه جریمه اعلام نکرد..اگه یکیشون اعلام میشد کار فرانسه تموم بود.#فوتبال کثیف
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۶:۲۲
پاسخ
11
20
سرخ
چه نیمه نهایی یخ و لوسی.... برزیل، ارژانتین، المان ... چقدر جاشون خالیه
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۵:۳۲
پاسخ
41
36
گلوبول قرمز کوچولو
چقدر تکراری فکر میکنی دوست عزیز. مثل این میمونه که هر روز و هر هفته و هر ماه و هر سال و تا آخر عمرت، هر روز قرمه سبزی بخوری. قرمه سبزی فوق العادست ولی تنوع چیزیه که باعث هیجان و لذت بیشتر زندگی میشه. امسال جام جهانی متنوع و قشنگی بود. قرار نیست همه چی همیشه تکراری باشه. ولی خب حق بلژیک بود بره فینال
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۴:۴۶
6
26
تیـــــم مــــلی 99
کلا این جام جهانی جامی بی کیفیت و بی روح بود و جای تعجب هم داره که کارشناسان اصلا به روی خودشون نمیارن
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۴:۱۱
21
12
میلاد
لوس یعنی هر سری همون تیما بیان بالا، جام جهانیه خیلی خوبی بود نشون داد چقدر تیم های ضعیف تر دارن نزدیک میشن به تیم های سطح یک، شما عادت کردی هر سری فارق از اینکه کدوم تیم بهتره همون تیم های همیشگی بیان بالا
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۱:۵۹
7
28
Asad
نیمه اول که بلژیک بهتر بود البته بجز موسی دمبله که بازی خوبی نداشت
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۸:۵۴
پاسخ
12
31
Asad
خب کارشناس ورلد ساکر هم که به بازی ناخوشایند موسی دمبله و گیج بودن فلینی اشاره کرد بازی پایاپای نیمه دوم رو هم که فرانسه برد البته با درصد موقعیت های بهتر با اشاره به این نکته که بلژیک قبلا در مقابل ژاپن نشون داد لیاقت فینالیست شدن رو نداره
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۳:۳۹
12
14
A
فرانسه میزنه
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۱:۲۴
پاسخ
4
38
اف سی هالیوود
چ بازی بدردنخوری از فرانسه دیدم نزدیک بود تمام نیمکتاشون هم بیان دفاع کنن حق فرانسه برد نبود
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۵:۱۸
16
29
arsham
به امید برد بلژیک
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۴:۴۹
پاسخ
26
40
گلوبول قرمز کوچولو
حقشون بود که برنده بشن و واقعا برد فرانسه خیلی شانسی بود. آخر بازی هم که افتضاح بود با اون ناجوانمردانه وقت کشی کردن فرانسه و داور هم خیلی بد و افتضاح بود. بلژیک شایسته ی قهرمانی بود.
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۱:۰۷
16
25