فردوسی‌پور: نود یک اتاق 10-12 متری در شبکه سه دارد

فردوسی‌پور: نود یک اتاق 10-12 متری در شبکه سه دارد

21491
23:19
13 آذر 1394
مجری برنامه 90 گفت: کسانی هم مثل مجتبی جباری را داشتیم که وقتی آمد برنامه 90 ، 6 هفته متوالی گل زنی کرد و این بستگی به طرف و ظرفیت بازیکن دارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - مجری برنامه 90 گفت: کسانی هم مثل مجتبی جباری را داشتیم که وقتی آمد برنامه 90 ، 6 هفته متوالی گل زنی کرد و این بستگی به طرف و ظرفیت بازیکن دارد.

به گزارش وبسایت برنامه نود، عادل فردوسی‌پور با حضور در برنامه گلخانه به مناسبت سالگرد تاسیس شبکه سه گفت: وقتی می‌بینم پزشک جراح و حتی یک پیرزن و یا جوان بیشتر از صد بار در نظرسنجی پیامکی شرکت می‌کند واقعا خستگی از تنم بیرون می‌رود. این پزشک جرای یک میلیون تومان برایش پولی نیست و به صرف علاقه اش در برنامه شرکت می کند. اولا باید خسته نباشید بگویم به کسانی که شبکه 3 را راه‌اندازی کردند از آقای صافی، آقای ضرغامی و آقای پورمحمدی و تمام کسانی که کمک کردند تا این برنامه در شبکه 3 ادامه داشته باشد. و بستری فراهم کردند تا شبکه جوان پر بیننده ترین شبکه شود. من خودم را فرزند شبکه 3 می‌دانم و در گروه ورزش با مدیرهای مختلفی کار کرده‌ام. البته همیشه همه چیز ایده‌ال نبوده و اختلاف نظر هم وجود داشته و در این میان به جز رابطه کاری رابطه عاطفی هم در بین ما برقرار بوده است.

وی ادامه داد: کار گرافیکی برنامه ماحصل تلاش یکی دو روزه نیست و این کار تلاش دست جمعی را می‌طلبد. برای ساخت یک آیتم 4 دقیقه‌ای بالای 100 نفر/ساعت فعالیت می‌کنند و چند صد ساعت کار و تلاش انجام می‌شود. این آیتم‌ها را می‌شود با 4 یا 5 نفر/ساعت ساخت ولی با وسواسی که من و بچه ها داریم سعی می‌کنیم با یک تیم خوب و با تمام وجود برای مردم کار کنیم. و من اینجا از همه آنها صمیمانه تشکر می‌کنم.

عادل در مورد برنامه‌های ترکیبی و فرایند ساخت بخش‌های مختلف برنامه گفت: سعی می‌کنم اسم نبریم حداقل 100 نفر در تلاش هستند که این برنامه روی آنتن برود. بازی‌ها از پنجشنبه کپچر می‌شود و روز پنجشنبه و جمعه شب سه تا از بچه‌ها فیلم را کامل می‌بینند و می‌نویسند و شنبه صبح آقای نجات‌پور زحمت می‌کشند و کل حواشی را می‌بینند و کل نوارها از سطح شهرستانها جمع می‌شوند و خودم شنبه صبح تمام 8 بازی را که چند هزار دقیقه می‌شود را می‌بینم و یادداشت برمی‌دارم مثلا آیتم 90 درجه که مردم دوستش دارند، نکاتی را در رابطه با آن می‌نویسم و خدمت آقای وفایی می‌دهم تا ایشان زحمت کامل کردن آن را بکشند. روز دوشنبه صبح من دوباره همه تصاویر را می‌بینم و سپس دوشنبه روی آنتن می‌رود.

مجری موفق شبکه 3 اظهار داشت: بعضی موقع‌ها مجبور می‌شویم به دلیل فشردگی مسابقات پنجشنبه‌ها روی آنتن برویم ولی بیشتر مواقع همان دوشنبه‌ها روی آنتن می‌رویم.

وی در ادامه در مورد  اینکه بیشتر مخاطبان او عشق فوتبالی هستند گفت: الان یک مقدار کار سخت تر شده چون طیف بیننده‌های ما از همه اقشار جامعه هستند.به دلیل اینکه سوژه‌های اجتماعی و فرا ورزشی هم در برنامه داریم با اقبال عمومی این موضوع مواجه شد.

عادل فردوسی پور در مورد اینکه طرفدار استقلال است یا پرسپولیس گفت: این سوال را چندین بار جواب داده‌ام که به دلیل شرایط کار نه استقلال و یا پرسپولیس در نظر من فرقی ندارند و حاضرم اینجا قسم جلاله بخورم که اینگونه است. گرچه خود بیننده متوجه می شود و آنها بهترین قضاوت را می‌کنند. مطمئن باشید به دلیل حساسیت بالای کار هیچ گاه این موضوع ها را در برنامه 90 دخیل نکردم.

وی در مورد حضور 17 ساله برنامه 90 روی ‌آنتن گفت: افتخار من این است که همه به من اعتماد دارند و به صداقت و بی غل و غش بودن برنامه اذعان دارند و همین یکی از عوامل اصلی موفقیت برنامه 90 در بین برنامه های تلویزیونی است.

فردوسی پور در مورد امکانات برنامه 90 اظهار داشت: روزی که برنامه شروع شد همه خاطرشان است که تنها یک میز داشتیم و همراه میهمانان باید پشت آن می‌نشستیم و روی میز را با چیزی مثل ملافه می‌پوشاندیم اما الان یک استودیوی مجهز و خوب در استودیوی 11 داریم گرچه به لحاظ ظاهری پیشرفت کرده‌ایم و در مورد متن برنامه هم بسیار حساسیت به خرج می‌دهیم و تلاش می‌کنیم تا با کمک  همه روزنامه‌ها و اصحاب رسانه برنامه خوبی را با ریتمی پویا به مردم ارائه دهیم و به خاطر همین است که برنامه ما هیچ وقت کهنه نمی‌شود.ما برنامه را به شکل برنامه‌های روز دنیا اجرا می کنیم و به لحاظ فنی هم جدیدا تحلیل و آنالیز را هم اضافه کرده‌ایم. و این بخش آنالیز خیلی کمک کرد تا ریزه‌کاری‌های فوتبال بیشتر دیده شود.

عادل در مورد نحسی برنامه 90 برای میمهمانانی که در  آن حاضر شده اند اظهار داشت: چنین چیزی وجود ندارد اما قرار نیست که هر کسی که به برنامه 90 می آید پیشرفت کند یا پسرفت کند. ولی این موضوع بیشتر در مورد بازیکنان جوان صدق می‌کند و بازیکنی جوانی را که در یک تایم 20-30 میلیون نفر زنده می‌بینند طبیعتا نگاه ها به او معطوف می شود و خودش را گم می‌کند و متاسفانه من فکر می‌کنم اسمش بدشانسی است ولی ما کسانی هم مثل مجتبی جباری را داشتیم که وقتی آمد برنامه 90 ، 6 هفته متوالی گل زنی کرد و این بستگی به طرف و ظرفیت بازیکن دارد.

تهیه کننده برنامه 90 در پاسخ به سوال یکی از بینندگان درباره میزان هزینه های بینندگان برای شرکت در نظرسنجی پیامکی گفت: هزینه دریافت شده از هر نفر برای شرکت در نظرسنجی به اندازه همان یک پیامک معمولی است که برای افراد دیگر ارسال می کند. از آن گذشته درنظر داریم با عرضه اپلیکیشن نظرسنجی بر بستر دیتا همان هزینه ناچیز را هم دیگر بینندگان پرداخت نکنند.

 مجری برنامه 90 در مورد شیرین ترین و تلخ ترین خاطرات برنامه 90 گفت: تلخ ترین برنامه نود به دلیل اینکه برنامه زنده است و قابل پخش نیست را نمی توانم بگویم! برنامه ای که پس از فوت ناصر حجازی و هادی نوروزی پخش شد هم خیلی برایم سخت بود. اما در مورد شیرین ترین برنامه می توانم به برنامه ای که شش و نیم میلیون پیامک داشتیم و یا بخشش یک محکوم به اعدام و یا آزاد شدن مرزبانان ایرانی اشاره کنم.

وی در پایان در مورد مقایسه برنامه 90 با نمونه‌های مشابه خارجی گفت: ما فاصله چندانی با آنها نداریم همه آنها از نظر تجهیزات و امکانات خیلی خیلی از ما جلوتر هستند و به فرض مثال برنامه اشپورت استودیوی آلمان تفاوت چندانی با برنامه 90 ندارد. همیشه گفته ام الگوبرداری مثبت کار خیلی خوبی است و خیلی از ایده های برنامه از جمله بخش آنالیز را از برنامه match of the day انگلیس الگو گرفته ایم. همه فکر می‌کنند کل ساختمان شبکه 3 متعلق به برنامه 90 است در صورتی که ما تنها یک اتاق 10-12 متری داریم که 10 تا 15 نفر در  آن مشغول ساخت برنامه نود هستند.

ویدئوی کامل این گفتگو را می توانید اینجا تماشا کنید(کلیک کنید)

20441

 

نظرات کاربران
پرستو
از زحمات 17 ساله آقای فردوسی پور و همکاران محترمشان برای اعتلای فوتبال ایران تشکر می کنم.امیدوارم این پویایی و تلاش و شجاعت تا بیست سال آینده هم ادامه داشته باشه و برنامه اسیر محافظه کاری نشه..
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۷:۵۷
پاسخ
3
20
پرستو
از زحمات 17 ساله آقای فردوسی پور و همکاران محترمشان برای اعتلای فوتبال ایران تشکر می کنم.امیدوارم این پویایی و تلاش و شجاعت تا بیست سال آینده هم ادامه داشته باشه و برنامه اسیر محافظه کاری نشه..
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۷:۳۸
پاسخ
2
10
ستار
درود :اقای عادل خان خدا قوت /کارت بیسته /ادامه بده/عالیه
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۴:۵۲
پاسخ
2
16
بهمن
برنامه نود تاثیرات مثبتی در فوتبال ایران گذاشت.اگر نود نبود معلوم نیست فوتبال ایران به کجا میرسید؟
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۴:۲۰
پاسخ
2
13
ابي ابي 4444
درود بر شرفت عادل
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۶:۳۶
پاسخ
2
14
حمیدسامانی
من همیشه میگفتم عادل پرسپولیسیه وازاین موضوع ناراحت بودم ولی با صراحتی که صحبت کردن من خیالم راحت شدکه پرسپولیسی نیست
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۹:۲۵
پاسخ
7
14
باران
بسیار ممنونیم از زحماتت آقای فردوسی پور،فکر کنم تلخ ترین برنامه نود اون برنامه ای بود که کمتر از یک ساعت زمانش بود وبرای اولین باراآقای فردوسی پور با ناراحتی برنامه رو اجرا کردن. تلخی اون برنامه هنوز بعد از سالهااز یادم نرفته،امیدوارم همیشه موفق و سالم باشید
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۶:۵۲
پاسخ
2
14
محمدرضا
نود نشان داد باصداقت میشه همیشه راست قامت ایستاد.داشتیم برنامه هایی كه یهویی باامكانات و منابع مالی انچنانی نزدیك یه تورنمنت مهم مثل جام جهانی یا...تولید شدن و باهمین سرعت هم محو شدن. من نمیدونم چیكارباید بكنم یا چی بنویسم كه شماخوشتون بیاد و چاپ كنید.چاپ شدن نظرمن انقدم مهم نیست اما اینکه فكركنم بعنوان كسی كه حداقل در روز150 بار سایتتونو رفرش میكنم بهم بی توجهی میشه دودل میشم.ممنون از اینکه بی توجهین.
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۷:۱۰
پاسخ
2
5
امیر رضائی
سلام لطفا یه سامانه رو سایتتون طراحی کنید تا با وارد کدن شماره تلفنمون ببینیم چند بار شرکت کردیم. همچنین یه کاری کنید با خط تلفن ثابت هم بشه تو مسابقه نظر سنجی شرکت کرد. همچنین تعداد جوایزتون رو افزایش بدید قطعا برنامه نود که حداقل 25 میلیون بیننده داره میتونه چند اسپانسر قوی برای بخش جوایز بگیره که بتونه هفته ای 90 جایزه 1 میلیون تومانی بده
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۹:۱۶
پاسخ
2
6
مرتضی
عادل جان از اینکه بخاطر شرایط کاریت قرمز و آبی برات فرقی نمیکنه شکی نیست ومن موافقم ولی خواهشا توی بحث استانها هم باعدالت رفتار کن و استان هایی مثل یزد و...که طرفدار فوتبال زیاد داره ولی بخاطر بی کفایتی مسئولینش از تیم لیگ برتری محرومه بیشترحمایت بشه تا مسئولین به خود تکونی بدن که اگر این اتفاق بیفته دل یک استان را شاد کردی چون فقط خود میتونی کمک کنی
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۴:۰۲
پاسخ
4
6
شادی
ازتون تشکرمیکنم من همیشه برنامه هارو دیدم به خاطر دیدن برنامه و زدن اس ام اس با خیلی از ادم ها بحثم میشد ولی میدونستم که ارزش داره هرکسی از دوستام که فوتبالی و نودی نبود با وجود من نودی شدند من خودم طرفدار نود بودم و خیلی از ادمارو طرفدار نود کردم من مثل بقیه طرفدارها سه شنبه صبح کلاس برنمیدارم یادم هست دوره ابتدایی بودم ونوبت بعدازظهر بودم که سه شنبه خواب موندم و ساعت1:30رفتم مدرسه.اقای فردوسی پور خیلی خوبید شما.امیدوارم همیشه برنامه پابرجابمونه تادل منم همیشه شادباشه.
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۶:۴۱
پاسخ
5
29
امیر
عادل خسته نباشی
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۲:۱۶
پاسخ
5
39
م
اتاق میخای چکار؟ حقوق خوب می دن؟
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۲:۵۴
پاسخ
22
9
امید
بنده خدا عادل هرچی هم حقوق بگیره نوش جونش.
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۴:۳۰
1
14
ونوس
آدم کیف می کنه وقتی می بینه تو ایران هم تیمی هستن که کار حرفه ای می کنن و اینقدر موفق هستن ، موفق و سلامت باشید و همین طور ادامه بدید و بدونید که طرفدارهاتون پشتتون هستن :)
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۱:۰۰
پاسخ
2
28
میثم
درود بر آقا عادل فردوسی پور.خدا قوت
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۳:۱۵
پاسخ
3
28
Homa
و البته همه ی دست اندر کاران برنامه!!!
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۴:۴۰
1
11