فرصت طلایی از دست طلاییه می رود؟ ذوب آهن گوش به زنگ برای آسیایی شدن

فرصت طلایی از دست طلاییه می رود؟ ذوب آهن گوش به زنگ برای آسیایی شدن

7549
21:01
23 شهریور 1396
تیم فوتبال نفت تهران به طور جدی در خطر از دست دادن سهمیه آسیایی قرار دارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم فوتبال نفت تهران به طور جدی در خطر از دست دادن سهمیه آسیایی قرار دارد.
به گزارش وب سایت نود، احتمال آنکه تیم فوتبال نفت تهران سهمیه آسیایی خود را از دست بدهد، وجود دارد و به احتمال زیاد ذوب آهن جایگزین این تیم خواهد شد. نفت تهران برای حفظ سهمیه آسیایی خود با موانع و مشکلات عدیده ای مواجه است و مسئولان جدید این باشگاه هم اقدام خاصی برای حل این مشکلات انجام نداده اند.

مهم ترین مشکل نفت تهران برای حفظ سهمیه آسیایی اش کسب مجوز حرفه ای است. در حالیکه کنفدراسیون فوتبال آسیا به خاطر فرار مالیاتی و بدهی هایی که برخی باشگاه های ایرانی دارند، هشدارهای جدی داده و رئیس فدراسیون فوتبال به منظور حفظ سهمیه تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا مذاکراتی با مسئولان مربوطه در کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام داده و مهلت دو ماهه ای از آنها گرفته است، خبر می رسد که تیم نفت تهران هنوز هیچ اقدامی برای اخذ مجوز حرفه ای انجام نداده است.
برای کسب مجوز حرفه ای باید مشکلات مالکیتی این باشگاه است. شرکت پارس طلاییه که در توافق با هیئت واگذاری باشگاه نفت تهران را خریداری کرده، هنوز مبایعه نامه انتقال رسمی را به سازمان لیگ ارائه نداده و سازمان لیگ هم در کارت صادر شده برای علی کریمی نام باشگاه را نفت تهران ذکر کرده و هنوز نفت طلاییه را به رسمیت نمی شناسد.
تهیه گزارش های مالی، ارائه ساختار باشگاه، حسابرسی و امکانات محل تمرینات باشگاه از جمله مواردی است که برای اخذ مجوز حرفه ای باید مشخص و شفاف باشند و از جمله موارد ضروری است که این تیم در موارد ذکر شده مشکلات زیادی دارد.
همچنین بدهی های گذشته و حال باشگاه نفت تهران، به افراد حقیقی و حقوقی هم یکی دیگر از موانع نفت تهران برای کسب مجوز حرفه ای و حفظ سهمیه آسیایی می باشد. نفت تهران بابت آخرین سال نیمه دولتی بودن خود 15 میلیارد تومان بدهی دارد و بابت بدهی های مالیاتی این باشگاه هم باید مبلغ 10 میلیارد و 700 میلیون تومان پرداخت شود. قرار است شرکت پارس طلاییه بدهی های مالیاتی این باشگاه را حل و فصل کند. ممنوع الخروجی دو معاون وزیر و سهامداران مؤسسه فرهنگی و ورزشی نفت تهران یکی از دغدغه هایی اصلی به حساب می آید که در نهایت منجر به تغییر مالکیت شد.
شرکت پارس طلاییه متعهد شده است ظرف یک ماه بخشی از بدهی های مالیاتی این باشگاه را سر و سامانی داده و آنها را پرداخت کرده و مشکل ممنوع الخروجی مدیران نفت را حل و فصل کند اما در مورد بازپرداخت بدهی های این تیم زمان مشخصی اعلام نشده است. سیدجلال حسینی، علیرضا منصوریان، علی چینی، محمد خرمگاه، علیرضا بیرانوند، وحید امیری، کمال کامیابی نیا و برخی دیگر از بازیکنان لیگ برتری از جمله طلبکاران باشگاه نفت تهران هستند که قبلاً اعلام کرده بودند ممکن است برای دریافت طلب خود به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه نگاری کرده و نسبت به این موضوع از نفت تهران شکایت خواهند کرد.
در صورت ارسال این نامه ها به کنفدراسیون فوتبال آسیا مشکلات نفت تهران برای حفظ سهمیه آسیایی اش دوچندان خواهد شد زیرا استقلال به خاطر عدم پرداخت بدهی آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی و نامه نگاری این دو بازیکن به کنفدراسیون فوتبال آسیا با مشکلاتی مواجه شده و آنها همچنان پیگیر این مسئله هستند.
حال باید دید که آیا نفت تهران می تواند در مدت زمان باقیمانده مشکلات خود را حل و فصل کند یا خیر؟ از سازمان لیگ فوتبال خبر می رسد که به ذوب آهن تیم چهارم لیگ برتر شانزدهم اعلام شده است که آمادگی لازم جهت حضور احتمالی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را داشته باشند تا در صورت حذف نفت تهران از لیگ قهرمانان، تیم اصفهانی به جای آنها راهی رقابت های آسیایی شوند. در این صورت، حذف باشگاه تهرانی از رقابت های آسیایی به سود تبریزی ها خواهد بود زیرا تراکتورسازی سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان آسیا را به دست خواهد آورد و ذوب آهن راهی پلی آف خواهد شد. اما در صورت باقی ماندن نفت تهران در لیگ قهرمانان آسیا، تراکتورسازی راهی پلی آف خواهد شد.

 

 

 

2081

نظرات کاربران
تیم شهرستانها
مهران عزیز اینجا کلاً مسائل فرق میکنه خودت میدونی که دیگه، اون پولهایی که سازمان لیگ به باشگاهها میده را اینا درآمد حساب میکنند و ۳ بار هم از آن پول مالیات میگیرن اول از سازمان لیگ مالیات همه پولهایی که هست را میگیرن بعد از آنکه سازمان لیگ سهم باشگاهها را داد از باشگاه مالیات میگیرن و وقتی باشگاه با این پول حق بازیکن را میده از بازیکن هم مالیات میگیرن یک فرمول راحت و من درآوردی.ادمین جان خواهشاً چاپ کن.
۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۲:۵۶
پاسخ
1
19
مهران
اقا این سوال منو نوروخدا هم نشون بدید تو سایت هم بقیه جواب بدن مگه مالیات نباید بر درآمد باشه این باشگاه های ما که هیچ درامدی ندارند و ضرر ده هستند چه جوری باید این همه مالیات بدن
۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۱:۳۶
پاسخ
1
52
Mehrdad perspolisi
دوست عزیز بدهی مالیاتی که شامل حال باشگاه ها شده بابت قردادهای بازیکناست که برای جلب توجهشون و جذبشون متعهد میشن مالیات بر قرارداد رو پرداخت کنن بازیکن فوتبال هم مثل من و شما از درآمدش باید مالیات بده که با زرنگی مدیر برنامه ها میندازن این تعهد رو روی گردن باشگاه و ضریب جریمه بدهی مالیاتی هم بین۱۳تا۲۵درثد به ازای هر سال تاخیره حالا خودت فکر کن چقدر از میلغ بابت تاخیر در پرداخته
۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۹:۵۰
0
7
تیـــــم مــــلی 99
سوال خوبیه باشگاه یا سازمان زیان ده طبق قانون اعلام ورشکستگی کرده و میره ذیل فصل ورشکستگی و منحل میشه عزیز همزمان نمیشه هم ضرر داد و هم گفت مالیات نمیدم هم منحل نمیکنم تیمی که ضرر میده واجب نیست سرپا باشه انحلال هم چیز خوبی است انحلال یعنی اینکه کارایی ندارم منابع رو بیخود مشغول نگکه ندارم ازادشون کنم برن جایی که کارایی داشته باشند سوال من از شما: نگهداری سازمانی که زیان و ضرر تولید می کند ایا منطقی است؟ شما خودت سوپرمارکتی داشته باشی 5 سال ضرر بدهد منحلش میکنی یا ادامه میدی؟ منصفانه جواب بده
۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۳:۵۳
1
7
ماهان
ا،ه ذوب بجاش بره بهتره
۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۰:۴۹
پاسخ
14
30