فرهاد مجیدی: مسئولان جای گرفتن جلوی اختلاس، زورشان به استقلال و پرسپولیس می رسد

فرهاد مجیدی: مسئولان جای گرفتن جلوی اختلاس، زورشان به استقلال و پرسپولیس می رسد

18726
13:35
21 دی 1397
فرهاد مجیدی مربی فعلی و کاپیتان سابق استقلال، در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه استقلال، درباره مسائل مختلفی صحبت کرد.

به گزارش وبسایت نود، فرهاد مجیدی در گفت و گو با سایت رسمی باشگاه استقلال صحبت های مفصلی انجام داد که شرح آن را در زیر می خوانید:

 بعد از 5 سال دوری از استقلال اولین جلسه تمرینی ات با تیم بعنوان مربی چگونه بود ؟

من هیچگاه از استقلال دور نبودم . اما در اولین جلسه یاد بزرگان و مربیان سابقم در استقلال افتادم . من روزهای خیلی خوب و خاطره انگیزی با ناصرخان حجازی ، منصورخان پورحیدری و غلامحسین خان مظلومی داشته ام . با آنها جام اورده ام و فوتبال خودم را مدیون آنها می دانم . در اینجا به روح آن عزیزان ادای احترام کرده و از تمامی مربیان خودم تشکر می کنم و از همه پیشکسوتان بزرگ باشگاه که تاریخ پرافتخار استقلال مدیون آنهاست ، برای شروع کار مربیگری ام ، رخصت طلبیده و از آنها می خواهم که با حمایت ها و راهنمایی های خود ، تیم را  در کسب نتایج درخشان یاری کنند .
 
* از حضورت در استقلال شروع کنیم. چطور شد که به عنوان مربی استقلال انتخاب شدید؟

- من خیلی دوست داشتم به استقلال بیایم. بارها گفته بودم که دوست دارم به استقلال کمک کنم. سعی کردم کلاس‌های خوبی بروم و نکات آموزشی خوبی یاد بگیرم. نزدیک به پنج ماه به صورت عملی در تمرینات تیم جوانان اسپانیول هم حاضر شدم. امروز مدرک A آسیا را دارم. از لندن ( زیرنظر اتحادیه فوتبال انگلیس ) هم مدرک مربی گری گرفته‌ام. منتظر بودم تا باشگاه از من دعوت به همکاری کند. به هر دلیلی این امکان تا کنون ایجاد نشد تا اینکه هفته گذشته جلسات نهایی را با مدیریت و سرمربی باشگاه برگزار شد و قرار شد از نیم فصل به استقلال کمک کنم. من از گذشته با آقای فتحی در ارتباط بودم و از زمان حضور ایشان در باشگاه جلسات منظمی داشتیم . با شفر هم جلسات بسیار خوبی داشتم و مفصل درباره نحوه همکاری و اینکه چگونه می‌توانم به باشگاه کمک کنم، صحبت هایی انجام دادیم . نکته جالبی که باید بگویم این است که ورود من به استقلال در دوران بازیکنی با مساعدت آقای فتحی به عنوان مدیرعامل باشگاه بهمن همراه بود و او با صدور رضایت نامه باعث شد تا راهی استقلال شوم. امروز هم در کسوت مربی به استقلال آمده‌ام و قراردادم را با آقای فتحی امضا کردم.
یا جلسه آخر در دبی که با سرمربی داشتم درست همان روز و ساعت و در محلی بود که 15سال پیش در آنجا قرار شد از الوصل به الاهلی بیایم که با شفر قهرمان امارات شدیم .  
 
* یکبار پیشنهاد سرمربی‌گری استقلال را نپذیرفتید ولی امروز به عنوان مربی به تیم اضافه شدید.

- بله در یک دوره‌ای به من پیشنهاد شد و من به دلیل اینکه احساس کردم شاید بعنوان سرمربی نتوانم به استقلال کمک کنم، به استقلال نیامدم. اگر امروز به استقلال آمدم، برای این آمده‌ام که به تیم کمک کنم و این توان را در خود می‌بینم. من راه درازی برای سرمربی شدن دارم و باید به تجربیاتم اضافه کنم. طبیعی است حضور در کنار شفر برای من بسیار مفید خواهد بود.
  
* نظرتان راجع به شفر چیست؟

- من پانزده سال پیش با شفر قهرمان لیگ امارات شدم. شفر را به خوبی می‌شناسم. او مربی بسیار خوبی است که با سابقه بسیار خوبی به تهران آمده است. او به خوبی مرا می‌شناسد. طبیعی است که اگر من نسبت به تیم و شفر نا امید بودم، هرگز به استقلال نمی‌آمدم و من فکر می‌کنم آینده استقلال بسیار روشن است. ما با تجربه شفر و تلاش بازیکنان می‌توانیم دل هواداران را شاد کنیم.
 
* از باشگاه بگویید. در این چند روز ، باشگاه را چطور ارزیابی کردید؟

- باید بگویم که اولا متاسفم که هنوز بعد از گذشت چند سال همچنان شاهدم که استقلال امکانات مناسبی برای تمرین کردن ندارد. برای من خیلی جالب است که ما نوبت صبح را در یک مجموعه و نوبت عصر را در یک زمین دیگر برگزار کردیم. از اینجا به هوادارانمان می‌گویم که توقع‌شان را از تیم و بازیکنان بر اساس امکانات موجود قرار دهند. متاسفانه مدیریت باشگاه به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل کند. من در این چند روز شاهد تلاش‌های آقای فتحی و سختی کار ایشان بودم. نمایندگان مجلس که انتخاب مردم و نماینده آنها هستند، چرا باید قانونی مصوب کنند که تیم‌های متعلق به مردم، نتوانند از بودجه دولتی استفاده کنند؟ مسئولین بجای اینکه از منابع عمومی ، بودجه و اموال مردم و بیت المال بدرستی مراقبت کنند تا شاهد اختلاس های چند صدمیلیاردی و چندهزار میلیاردی نباشیم متاسفانه فقط زورشان به استقلال و پرسپولیس می رسد و این دو تیم متعلق به مردم را از کمک های دولتی محروم می کنند .


عیبی ندارد اگر به استقلال و پرسپولیس می آیید تا معروف شوید حداقل به آنها کمک کنید و اجازه ندهید مردم از نداشتن امکانات باشگاهها غمگین و ناراحت شوند .
امروز آقای فتحی در استقلال و در کنار خود به مدیران برنامه ریز ، توانمند و جوان نیاز دارد . مدیرانی از جنس علی انصاری که بتوانند با ایده های اقتصادی همانند همه کشورهای توسعه یافته ، فوتبال را به صنعت تبدیل کنند .
 
 
* حضورت در استقلال با استقبال هواداران همراه شد.

- هواداران می‌دانند که من همیشه صادقانه و با تمام وجودم برای شادی دل آنها تلاش کرده‌ام. امروز هم که وارد شده‌ام، با تمام وجود وارد شده ام و ذره‌ای برای رسیدن به موفقیت کوتاهی نمی‌کنم. من می خواهم با حمایت هواداران در کنار کادرفنی و بازیکنان تیم آنها را شاد و سربلند کنیم . به هواداران می گویم که صبور باشند و با کمک آنها استقلال رویایی ظهور خواهد کرد .  
 
* چه توصیه‌ای به بازیکنان استقلال دارید؟ به هرحال شما در دوران بازیگری به عنوان یک بازیکن متعصب شناخته می‌شدید.

- تیم‌مان تیم خوبی است. اگر شانسی برای استقلال قائل نبودم، وارد نمی‌شدم. به عنوان کسی که قبلا در استقلال بازی کرده و امروز به عنوان برادر بزرگتر در کنار بازیکنان هستم، به آنها توصیه می‌کنم که با نظم و انضباط و دوری از حاشیه فقط تمرین کنند و با استفاده از تجربیات شفر، بر کیفیت فنی خود اضافه کنند. استقلال امروز نیازی به حاشیه ندارد. حاشیه سازان هم بدانند که نمی‌توانند در استقلال تفرقه بیاندازند. من با شفر جلسات زیادی داشته‌ام. او تاکید زیادی روی نظم و انضباط دارد. بازیکنان باید بدانند، ارنج تیم را آقای شفر بر اساس تمرینات انتخاب می‌کند نه بر اساس مصاحبه و حاشیه‌سازی.
 
* برخی از بازیکنان استقلال با خود شما هم بازی بوده‌اند، نظرت راجع به کار کردن با آنها به عنوان مربی چیست؟

- طبیعی است که تیمی موفق است که بازیکنان با تجربه آن در کنار جوانان، تیم یکدستی را تشکیل دهند. حضور رحمتی، منتظری و حیدری در تیم استقلال یک نعمت بزرگ است . حضور بازیکنان باتجربه می‌تواند راهنمای خوبی برای بازیکنان جوان باشد. من فکر می‌کنم با برنامه‌ریزی مناسب در تیم‌های پایه و اضافه کردن جوانان خوب و مستعد، استقلال را در سال‌های آینده از خرید بازیکنان بی کیفیت خارجی بی نیاز کند.
 
* به عنوان سوال آخر، جام ملتهای آسیا و نتایج تیم ملی ایران را چگونه ارزیابی می کنید ؟

- تیم ملی ما با حضور یک مربی بزرگ و باهوش بنام کی روش و بازیکنان خوب شاغل در اروپا ، کار سختی برای قهرمانی ندارد . من امیدوارم که در بازیهای حذفی بدشانسی و ناداوری به ما صدمه نزند . ما امسال بعد از چند دهه می توانیم قهرمان آسیا شویم و دل ملت را شاد کنیم . تاج و کفاشیان در چند سال گذشته برای فدراسیون و توسعه فوتبال زحمات زیادی کشیده اند . این قهرمانی ضمن شادی دل مردم ، خستگی را از تن همه فوتبالی ها ، بازیکنان و مربیان تیم ملی خارج خواهد کرد .

1004

نظرات کاربران
پرسپولیسسس
خوش اومدی به خونت
۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۷:۲۳
پاسخ
22
110
شیراز
من به عنوان یه قرمز ابدی با این مصاحبه امروزت تا ابد عاشقتم فرهاد تو عالی هستی کنایه بزرگی بزدی
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۴:۳۷
پاسخ
31
113
پرسپولیس54
با همین فرمون برو جلو جز حق نگو همه پشتت هستن
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۷:۱۱
پاسخ
16
165
رهگذر
به عنوان یک پرسپولیسی به ابی ها به خاطر اومدن اقای مجیدی تبریک میگم یکی از عوامل موفقیت قرمز ها در چند سال اخیر حضور اقا کریم باقری روی نیمکت بوده و چون بازیکن بزرگی بوده خیلی از حاشیه های تیم و جمع میکنه و دست برانکو را باز میگذاره فرهاد مجیدی هم میتونه کنار شفر همین کار و انجام بده چون ملی پوش هم بوده به خصوص در زمینه بازیکن سالاری میتونه از همین اول کار حاشیه ها رو جمع کنه حضور مربیانی مثل کیروش برانکو و شفر با همه کل کل هاشون در نهایت میتونه به نفع این فوتبال باشه انشا الله ابی ها هم به روزهای خوبشون برگردند تا کری ما هوادارها از بحث های بچه گانه در بیاد و مثل قدیم ها تا لحظه اخر لیگ سر قهرمانی و نتیجه کل کل کنیم نه سر حاشیه های بی مورد
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۶:۳۸
پاسخ
10
188
Melika
شدید پرسپولیسی هستم اما به نظرم اقای مجیدی فوق العاده محترمه و واسش همه احترام قائلن!! اینم که سر مربی بودن قبول نمرد چون حس میکرد تو اون مقام نمیتونه کمک کنه علاقه و اینکه استقلال واسش مهمه رو نشان می ده!!! امیدوارم موفق بشی تو تیمت :) همیشه نباید کامنت مری خونی گذاشت واسه هم دیگه خصوصا تو زمینه اسطوره هایی مثل ایشون یا سید جلال و بقیه....ادمین جان میشه چاپ کنی
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۱:۴۹
پاسخ
12
148
پرسپولیس ایران
خوش اومدی به استقلال.موفق باشید
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۹:۲۰
پاسخ
25
167
ARYOBARZAN
به نظر من پول بیت المال اول باید خرج درمان و پیشگیری بشه بعد خرج تفریح مردم که تنها تفریح همین فوتباله
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۸:۳۱
6
95
تاجی
به نظرم تمرین تو هوای سرد بدنشون را قویتر میکند،و از لحاظ بدنسازی وتنفسی قویتر میشوند،به نظرم شرایط تیم خیلی هم خوبه به شرطی که فقط همین بازیکنایی را که داریم حفظ کنیم ،پولشون سر موقع بدیم و از حاشیه ها دور بمونیم،البته باید سریع یک مهاجم خوب چه داخلی و چه خارجی بگیرن،یک بازیساز خوب هم اگه بگیرن دیگه عالی میشه
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۷:۳۵
پاسخ
12
75
داریوش
من پرسپولیسی هستم اما حرف حق جواب نداره. دمت گرم فرهاد خان
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴:۲۳
پاسخ
26
161
رامین.آلمان.پرسپولیس
دمت گرم خدایی ... تو اولین مصاحبه خوب حرف زدی ... امیدوارم استقلال دوباره تیمی حجومی بشه که بتونه با پرسپولیس سر قهرمانی بجنگه و لیگ جذابتری داشته باشیم ... نه تنها شما ... بلکه برای تمام مربی های جوون ایران آرزوی موفقیت می کنم .
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۱:۵۹
پاسخ
38
262
غیرت یعنی هادی عقیلی
(به قول جناب خان) حجومی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا پرسپولیسیا دیکته ی خوبی ندارند؟
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۵:۲۳
110
19
علی
تا تهش خوندی؟ کفاشیان و تاج برای توسعه فوتبال زحمت زیادی کشیده اند!!
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۶:۲۱
64
19
گل به خودی
من نمی فهمم جلوی اختلاس رو بگیرن که پولشو بدن به این دو تا تیم که بیت المال رو مثل اب خوردن حیف و میل می کنن
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۱:۳۸
110
16
قرمز
حرف حق
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۹:۰۰
5
86
وحید
این داغ ی که همه ما داریم بشترین طرفدارها رو استقلال و پرسپولیس دارن اما کو توجه توجه همم نمی کنن سنگ هم می زنن چرا استقلال پول نده به تیام لیاقت استقلال بیشتر از تیام یا چرا پرسپولیس پول نده به منشا لیاقت ش بشتر از منشاه زمین و خوب و لباس خوبه ورزشگاه اختصاصی و غیر لیاقت این تیم چون مال مردم مردم زندگی می کنن با این تیم به امید روزی که بهترین ها واسه مردم ایران باشه
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۷:۰۹
پاسخ
8
171
عشقممم نیمار
نمیدونم تا اسم فرهاد عشقه میشنوم یا میبینم .‌احساس میکنم ..تعداد بی شماری در خال سوزش هستن :-) در ضمن ..‌ واقعا خنده داره... بعضیا م‌ میگفتن ..پول شیش_پولسه ب عشق_تقلال میدن ..و بی پولن و مظلومن ..اما می بینیم ک عشق_تقلال باید در زمین شماره۲ ازادی تمرین کنه اما شیش_پولیس کنار بایر مونیخ ..در گران ترین کمپ دنیا ( باسرچی ک کردم فهمیدم ):-P اونم تازه خرید ۱۰میلیاردیم ک وارد این‌کمپ گرون قیمت مچکردن :-P
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۶:۰۸
پاسخ
224
25
قرمز رنگ نیست،عشقه،هویته،عزت و عظمته
با احترام به فرهاد مجیدی و تشکر بابت مصاحبه ی منصفانه و احترام به خود و فوتبال این مملکت. فرهاد مجیدی،سوای کریهای فوتبالی،،،بازیکنی خوب بود و احتمالن مربی خوبی هم خواهد شد(دنبال مدراک و یاد گرفتن اصول مربیگری و کسب تجربه)،،، ولی واقعا حیف از استقلال که هوادار بی جنبه ای مثل تو داره و ما باید خوشحال باشیم که هوادار استقلالی و نه پرسپولیس !! ولی به قول معروف،دشمن دانا بلندت میکند،،،،بر زمینت میزند نادان دوست. اینجوری نه باعث خوشحالی رقیب هستی و نه دوست '. خواهشا کمی و فقط کمی،یاد بگیر که درست و بجا کری بخونی. امیدوارم مجیدی موفق باشه و کمک کنه به پیشرفت فوتبال ایم مملکت.
۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۳:۰۵
4
84
ایداسادات25بهمن1380
خخخخخخ فرهاد که سنگش به سینه می زنی نیم فصل ولتون کرد رفتگرو نیمار 5میلیارد پول فسخشون شد چاپ ادمین
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۳:۳۰
23
45
کینگ مسی
من هر وقت تورو میبینم عمیقا ناراحت میشم و دلم برات میسوزه ، امیدوارم خداوند متعال زودتر شفات بده ... پول نداشتن های استقلال هیچ سنخیت و ربطی به پرسپولیس نداره ، پرسپولیس اسیا موفق شد ، دلار گرفت و با همون دلار ها هم بازیکن میخره ( البته نه فله ای ) هم اردوهای خارج از کشور میره ، شما هم یک قهرمانی لیگ ایران بیارید یا برید فینال اسیا عملا جیبتون پر پول میشه ،،، ( ساده تر از این نمیتونستم برات توضیح بدم ) امشب حتما سر نماز برات دعا میکنم
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۸:۵۷
9
132
پروفسور بالتازار
زورشان به سپاهان و تراکتورسازی میرسه! پیروزی که محبوب دل وزیر ورزشه
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۴:۵۲
پاسخ
136
74
قرمز رنگ نیست،عشقه،هویته،عزت و عظمته
پیروزی سرورته و بسوز که سوزشت رو عشقه.و فکر نکن با گفتن پیروزی،ما ناراحت میشیم،،برعکس و زمانی که ما پیروزی بودیم،شما دسته دو بودی و اصلا بازیکن توی تیم ملی نداشتید و اون زمان سه بازیکن منتخب آسیا،از سرورت بودن.پیوس و پنجعلی و محرمی. و اون دوران یادآور پرسپولیس زلزله بود که در یکربع اول کار حریف رو تموم میکرد.
۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۹:۳۴
11
19
میثم پرسپولیسی
مصاحبه خوبی کرده
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۳:۱۲
پاسخ
13
133
علی
چرا باید از پول مروم به این دوتا تیم داده شه؟ باید جلوی اختلاس گرفته شه، ولی دلیلی نداره پول مردمو بدن به فوتبالیستا. اگه واقعا این دوتا تیم متعلق به مردمن و هوادار دارن، راحت میتونن خودشون خرج خودشونو دربیارن
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۲:۵۵
پاسخ
85
41
تاج کبیر اسیا
به این دلیل که این تیما دولتین دولت اگه نمیخواد واسشون خرج کنه موظفه ای دوتا باشگاه رو خصوصی کنه البته خواسته همه طرفدارای دو تیم هم همینه
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۸:۴۸
2
62
فرهاد
حداقل پول رو کسی نمی خوره فرار کنه بره خارج
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۶:۳۶
2
46
۲۴ابدی
اقای مجیدی من پرسپولیسی با این حرف شما که تیتر این خبر بود موافقم اگه همه ی بزرگای سرخ ابی همین حرف ها رو بزنن مطمئنا بسیاری از مشگلات حل خواهد شد
۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰:۰۹
پاسخ
7
133