فرکی: اتفاقات تبریز به ما ضربه زد/ اگر به سرمایه‌گذاری بود، استیل‌آذین قهرمان می‌شد

فرکی: اتفاقات تبریز به ما ضربه زد/ اگر به سرمایه‌گذاری بود، استیل‌آذین قهرمان می‌شد

2610
14:26
04 اردیبهشت 1398
سرمربی پیکان می‌گوید تیمش قصد دارد تا اولین پیروزی خانگی نیم فصل دوم را مقابل پارس جنوبی جم به دست آورد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، حسین فرکی سرمربی پیکان در نشست خبری قبل بازی تیمش مقابل پارس جنوبی جم در هفته بیست و هفتم لیگ برتر اظهار کرد: جا دارد به ذوب‌آهن تبریک بگویم که موفق شد به مرحله بعد لیگ قهرمانان صعود کند. برای استقلال و پرسپولیس که از حریفان خود شکست خوردند هم آرزوی موفقیت می‌کنم. به تیم‌های گل‌گهر سیرجان و شاهین شهرداری بوشهر که توانستند به لیگ برتر صعود کنند تبریک می‌گویم.

او ادامه داد: در مورد این بازی باید بگویم که پیکان در چند فصل اخیر موفق به شکست پیکان نشده است و امیدواریم در این بازی به پیروزی دست پیدا کنیم چون تا الان که من سرمربی پیکان شدم نتوانستیم در بازی‌های خانگی به پیروزی برسیم. امیدواریم شرایط تغییر کند و به اولین برد خانگی خود در نیم فصل دوم برسیم. پارس جنوبی تیم خوبی است و کادر فنی و هواداران پر شوری دارد. امیدوارم دیدار جذابی از آب در بیاید. با توجه به اینکه مشکلاتی برای پارس جنوبی به وجود آمده برای ما خوش‌بینانه است چون می‌خواهیم مقابل پارس جنوبی جم قرار بگیریم که با تمامی نفرات و با تمام قوا قرار است مقابل ما قرار گیرد.

فرکی درباره اتفاقات و حواشی دیدار تیمش با تراکتورسازی تبریز هم گفت: مسائل هفته گذشته در تبریز به ما آسیب زد. درست است که ما بازی را بردیم اما برنامه ما به هم ریخت. هواداران تراکتور عاشقانه تیمشان را دوست دارند و وقتی تیمشان شکست می‌خورد ناراحت می‌شوند و صحنه‌هایی را به وجود آوردند که به فوتبال ما آسیب زد. بازتاب خبری این مساله در خارج از کشور می‌تواند به فوتبال ما آسیب بزند. بازیکنان من وقتی در زمین هستند دوست دارند پیروز میدان باشند. از طرف دیگر، تیم حریف است که می‌خواهد پیروز باشد.

او در ادامه گفت: ما بعد از اینکه به رختکن رفتیم، به علت ایجاد آن حواشی نتوانستیم به پرواز خود برسیم و مجبور شدیم با اتوبوس به تهران برگردیم و این مساله باعث شد برنامه آمادگی ما به هم بخورد. نهایتاً ما توانستیم برای این بازی یک جلسه تمرین داشته باشیم.

سرمربی پیکان درباره مصاحبه محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی گفت: ما باید همه چیز را در نظر بگیریم. این پیام خوبی نیست که بخواهیم یک باشگاه یا تیم دیگری متهم کنیم که مثلاً از تیمی که مدعی قهرمانی است جانب‌داری می‌کنند. این مسائل به نظر من در فوتبال جایی ندارد. اگر بخواهیم این طور به فوتبال نگاه کنیم شاید حرف‌های دیگر هم بشود زد. باید با حوصله‌تر فوتبال را نگاه کرد. برای کلیه مدیران فوتبال احترام خاصی قائل هستم و دوست دارم اگر مصاحبه‌ای انجام می‌دهند در فوتبال تأثیر مثبت داشته باشد. ما سه بازی را پشت سر هم باختیم ولی از این حرف‌ها نزدیم. اگر تیم ما هم برای قهرمانی بسته شده بود این حرف‌ها را نمی‌زدیم. سعی می‌کردیم از خودمان اشکال بگیریم و تلاش و مدیریت خود را بیشتر کنیم. آقای زنوزی آمده و در فوتبال سرمایه گذاری کرده و تیم را برای قهرمانی بسته است اما در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. اگر این طور بود استیل آذین هم با سرمایه گذاری که انجام داده بود باید قهرمان می‌شد. قهرمان که نشد هیچ، سقوط هم کرد.

او در پایان گفت: باید نگاهمان را نسبت به فوتبال تغییر دهیم. الان هم هیچ چیز برای تراکتور از دست نرفته است و بازی‌های پیش رو از اهمیت زیادی برخوردار است. مهم این است که وقتی تیمی این سرمایه گذاری را انجام داده است باید شرایط روحی و روانی خوبی داشته باشد. تراکتور به خاطر دو باخت پی در پی مقداری عصبی است.

2051

نظرات کاربران
احمد
بعد چن تا بازی این یه بازی رو برد شیر شد واسه ما و بد جو گیر شده هر جا میره میگه درسته ما بازی رو بردیم خخخخ ول کنم نیست بابا اون بازی تموم شد!
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵:۳۶
پاسخ
89
5
امین خان کلهر
درود به شرفت مرد بزرگ - ایشالا تیم ریشه دار پاس به مربیگری ایشان احیا شود
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۸:۰۱
پاسخ
20
66
TT تهران
جلوی پرسپولیس به راحتی باختی ضربه روحی نخوردی؟!
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۷:۰۳
پاسخ
125
41
کاشیما کجایی
تنها مشکل تراکتور نبود1 روانشناس بزرگ هس.چون جو آذربایجان جو سنگینی هس.هم برا تراکتور هم رقیب.هرچند جناب زنوزی گفتن امسال سهمیه میخوایم سال بعد برای قهرمانی میجنگیم.از حالا باید بفکر بود
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳:۱۴
پاسخ
101
36
علی
فرکی جان با دفاع فوق اتوبوسی وقت تلف کردن بازیکنان پیکان و بی تفاوتی داور نسبت به این کار , دو پنالتی که داور به نفع تراکتور نگرفت, فرصت سوزی بازیکنان تراکتور و کلی اتفاقات دیگر یک برد بادآورده به دست آوردی دیگر چه می خواهی?
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱:۵۶
پاسخ
108
36
احسان سعادت
کسی که کارش هواپیمایی داریه فوتبالی نیست هیچوقت نمیتونه مدیرموفقی باشه وتیمش سالیان سال درآرزوی قهرمانی بایددرعالم رویا باشه امثال اینسا دردی ازفوتبال دوانمیکنندبلکه دردآورند.هیچوقت یادم نمیره مصاحبه مربی سابق ماشین سازی استاد یوسف بخشی زاده روبعدباخت در بازی با تراکتور گفت به شدت خوشحالم که سه امتیازدرتبریزموند.ورفت به حساب تراکتوروازبازیکنانم که متعصبانه وباشرافت بازی کردندوبااختلاف کمی باختیم ممنونم.
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳:۰۰
پاسخ
29
98
TT کرجی
این شرایط روحی و روانی درست میشه بازم ما میخندیم شما گریه میکنید ما همه ی ابزارارو داریم روحیه هم انشاا..... درست میشه
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰:۳۰
پاسخ
87
32
جای تعریف داره کاری که فرکی میکنه
واقعا آقای فرکی یه معلم اخلاق برای فوتبال هست.... به دیدگاه شخصیم این مرد و امثالشون بایستی برن در رده های نونهالان مربی گری کنن و البته با حقوق عالی چون وقتی اخلاق بازیکن فرم مناسبی بگیره میتونه به راحتی سبب بهبود سبک فوتبالی و پذیرفتن پیشرفت بشه
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۶:۰۵
پاسخ
21
92
ali
به امید باخت سوم تیم چهارچرخ، تیمی که به همه تهمت میزنه تا ضعف های خودشو بپوشونه
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳:۱۸
پاسخ
26
102
امیر
شما امیدت را نگهدار واسه تیم خودت اینطوری سنگین تری
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴:۵۲
64
19
مهدی
احسنت به نقطه اصلی اشاره کرده خرج های میلیادری شخصیت قهرمانی نمیارن ...
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱:۳۲
پاسخ
22
87
امیر از تبریز
شما فکر می کنین استقلال و پرسپولیس خرج های میلیاردی نمی کنند ؟در ضمن انتظار قهرمانی هم ندارند؟
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۶:۱۷
61
26