فرکی: پیکان 9 مسابقه را نبرده بود

فرکی: پیکان 9 مسابقه را نبرده بود

404
18:12
16 اسفند 1397
سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: پیکان روزهای سختی را سپری کرده است و در نیم فصل اول و دوم ما 9 بازی نبردیم.

به گزارش وبسایت نود، تیم‌‌های فوتبال استقلال خوزستان و پیکان در هفته بیست و یکم لیگ برتر باشگاه‌های کشور از ساعت 15:30 به مصاف هم رفتند. این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود پیکان خاتمه پیدا کرد.

حسین فرکی سرمربی پیکان در پایان این دیدار، اظهار داشت: من جا دارد تشکر کنم. هر باری که به خوزستان می‌آییم مورد احترام مردم خونگرم هستیم. این لطف را شامل حال ما می کند و این موضوع باعث افتخار من است. من مدیون محبت های شما اصحاب رسانه هستم. هر باری که به خوزستان می‌آیم، خوشحال هستم و روزهای خوب و موفقیت آمیز در کنار شما تداعی می‌شود. به هر حال با تیم های مختلفی به اینجا سفر کردم و امروز هم یکی از آن روزها بود که اتفاق افتاد و به بهانه فوتبال باعث شد دیداری مجدد با دوستان خوب در اهواز داشته باشیم.

وی با اشاره به شرایط پیکان گفت: شما در جریان هستید که پیکان روزهای سختی را سپری کرده است و در نیم فصل اول و دوم ما 9 بازی نبردیم. از نیم فصل دوم که مسئولیت را برعهده گرفتیم، سعی کردیم با تجربه خودمان و همکاران شرایط را بهتر کنیم. که خدا را شکر در این چند بازی 7 امتیار کسب کردیم. ما بازی عقب افتاده هم داریم. امروز از نظر فنی و کیفیت خیلی بازی خوی ارائه شد. ما در نیمه اول نسبت به حریف تا حدودی برتری داشتیم. ما کاملا استقلال را آنالیز کرده بودیم. تیمی بوده که مقابل حریفان سخت گل خورده است.

فرکی در ادامه صحبت‌های خود گفت: کسر 6 امتیاز از تیم استقلال خوزستان شرایط بدی را برای بازیکنان این تیم درست کرده بود، من وقتی آمدم مسئولیت را بر عهده گرفتم فشار زیادی به بازیکنان وارد می‌شد اینکه یکی می‌آید در نیمه دوم به این کیفیت بازی را ارائه می‌دهد خیلی خوب است امیدوارم بازیکنان تیم استقلال خوزستان همین تلاش را ادامه دهند و در لیگ جایگاه خود را حفظ کنند.

وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: در مجموع کار برای ما خیلی سخت بود البته نیمه اول شرایط بهتری را دنبال کردیم و به گل رسیدیم علت این بود که آنها عقب کشیده بودند و به دنبال ضدحمله بودند ما در بین دو نیمه تذکراتی را به بچه‌ها دادیم. در نیمه اول آنچه که انتظار من بود را بچه‌ها نتوانستند برآورده کنند، نیمه دوم استقلال خوزستان کاملاً روی ما فشار می‌آورد و ما خیلی تلاش کردیم چون این سه امتیاز برای ما در شرایط فعلی خیلی مهم بود در نهایت بازی با سه امتیاز تمام شد و خوشحال هستم. هر چند که از بازی امروز ناراضی هستم اما آنچه که برای ما مهم بود گرفتن سه امتیاز این دیدار بود. خوشحالم و به بچه‌ها تبریک می‌گویم. این را می‌دانم که گاهی وقت‌ها برای تیم بازی بدش پیش‌بینی شده است فوتبال این شرایط را دارد. 

فرکی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: امیدوارم این سه امتیاز روحیه بازیکنان را بهتر کند ما بازی مقابل تیم سایپا و صنعت نفت آبادان را تا پایان سال پیش‌رو داریم و 26 اسفند این بازی برگزار می‌شود امیدوارم بتوانیم نتیجه خوبی را کسب کنیم. من در واقع وقتی با پیکان شروع کردم 35 روز تا بازی فرصت داشتم و برای مربی که یک تیم را تحویل می‌گیرد که 7 بازی نبرده است کار دشوار است. من سعی کردم از تمام داشته‌هایم استفاده کنم. در این مدت شرایط آمادگی بچه‌ها را حفظ کردم و در مرحله بعدی باید شرایط روحی و روانی بچه‌ها را تقویت می‌کردیم البته برد در این هدف به ما کمک می‌کند.

وی در ادامه گفت: من سعی کردم آن دو مرحله را دنبال کنم تا خودمان را به ابتدای فصل برسانیم من در نیم‌فصل دوم  5 بازی اول شرایط خوبی را تیم ما نداشت بازی اول غافلگیر شدیم با اشتباهاتی که داشتیم اما تجربه‌ای شد برای من ما گل‌ها را به استقلال به نوعی تقدیم کردیم.در بازی بعدی 6 تغییر انجام دادیم اما در بازی‌های سپاهان باز هم باختیم. این هم روی اشتباهات خودمان بود اما عملکرد ما در بازی‌های بعدی بهتر شد و امیدوار شدیم که می‌توانیم بهتر شویم، بازی بعدی ما با تیم ماشین‌سازی بود انصافاً یک بازی سختی بود که توانستیم برنده شویم. در بازی پدیده خوب بودیم، به جرأت ما هر چه جلوتر می‌رفتیم بهتر می‌شدیم در مجموع با 4 امتیازی که کسب کردیم روحیه ما بهتر شد. این موقعیت امروز خیلی به ما در روند رو به جلو کمک کرد. شاید مساوی این بازی عادلانه‌تر بود تا استقلال خوزستان هم به حق خود برسد. ما یک بازی عقب‌افتاده داریم امیدواریم که در بازی‌های بعدی هم خوب باشیم تا پیکان به جایگاه واقعی خود برسد. 

1004

نظرات کاربران