فریاد طرفداران ناپولی خطاب به بازیکنان؛ شما مزدورید!

فریاد طرفداران ناپولی خطاب به بازیکنان؛ شما مزدورید!

3528
20:20
16 آبان 1398
طرفداران معتقدند تنش میان مدیریت و بازیکنان، باشگاه را به ورطه سقوط کشانده است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از دیلی میل، خبرگزاری آنسا از تجمع 150 هوادار تیفوسی ناپولی در حاشیه ورزشگاه سن پائولو خبر داده است. آن ها با "مزدور" خواندن بازیکنانشان، خواهان "احترام" از سوی آنان شده اند.

تنش میان بازیکنان و آئورلیو دی‌لورنتیس مالک باشگاه ناپولی بعد از تساوی 1-1 این تیم برابر سالزبورگ در لیگ قهرمانان به اوج خود رسیده است. بازیکنان از رفتن به کمپ تمرینی (دستور دی‌لورنتیس بعد از شکست مقابل رم) سر باز زده اند و این اقدام آن ها توسط کارلو آنچلوتی سرمربی باشگاه هم پشتیبانی شده است. تمامی این اتفاقات منجر به آن شد که هواداران سرسخت ناپولی دور هم جمع شده تا امیدوار به شنیده شدن صدایشان باشند.

این هواداران که بنری حاوی کلمه "احترام" را در دست داشتند، دودی نارنجی رنگ در اطراف ورزشگاه سن پائولو به راه انداختند و فریاد زدند: "شما، شما، شما مزدورید، نمی‌توانید این صدا را بشنوید؟" سوژه اصلی اعتراضات هواداران نیز لورنزو اینسینیه کاپیتان بومی ناپولی و آئورلیو دی‌لورنتیس مالک باشگاه بودند. هواداران عقیده دارند اختلافات دو طرف منجر به رخ دادن شرایطی اسفبار برای باشگاه شده است.

بازیکنان برای اولین بار بعد از تساوی برابر سالزبورگ به سن پائولو بازگشته تا جلسه تمرینی خود را انجام دهند. در این تمرین، تنها هوادارانی مجاز به حضور در ورزشگاه بودند که بلیت تمام فصل را خریداری کرده باشند. آن ها حس واقعی خود نسبت به بازیکنان را مخفی نکردند اما در چند مورد دریس مرتنس را (که به سمت آنان رفته و با اشارات خود از آنان عذرخواهی کرده بود) مورد تشویق قرار دادند. با این حال، با نزدیک شدن اینسینیه به محل نشستن طرفداران، سر و صدا ها نیز بلندتر می‌شد.

تماشاگرانی که بلیت تمام فصل سن‌پائولو را ندارند مجبور به تجمع در اطراف ورزشگاه شدند و پلیس نیز در حاشیه سن پائولو حضور داشت تا از بروز درگیری جلوگیری کند.

تنش ها میان بازیکنان و دی‌لورنتیس بعد از شکست 2-1 روز شنبه برابر رم به بالاترین سطح رسیده است. دی‌لورنتیس بعد از این شکست به بازیکنان دستور داد تا بازی بعدی (روز شنبه برابر جنوا) در کمپ تمرینی باشگاه مستفر شده و از آن جا خارج نشوند، دستوری که در ایتالیا از آن با نام "ریتیرو" یاد شده و منتقدان با از مد افتاده خواندن آن، اعتقاد دارند چنین دستوری، برخوردی بچه گانه با بازیکنان حرفه ای است که چندین میلیون یورو درآمد دارند.

علیرغم این دستور، بازیکنان بعد از تساوی سه شنبه شب برابر سالزبورگ سوار بر ماشین های شخصی خود شده و به سمت خانه رفتند. گاتزتا دلواسپورت گزارش داده بعد از پایان این مسابقه ادو دی‌لورنتیس نایب رئیس باشگاه و فرزند مالک بعد از مسابقه به رختکن رفته تا از حضور آنان در کمپ مطمئن شود. با این حال اینسینیه در همان رختکن خطاب به دی‌لورنتیس کوچک گفته: "برو به پدرت بگو به ریتیرو نخواهیم رفت."

این واکنش اینسینیه بلافاصله با همراهی دیگر بازیکنان از جمله خوزه کایخون و دریس مرتنس همراه شده و برخی گزارش ها حکایت از آن دارند که آلان، هافبک برزیلی باشگاه از کلماتی رکیک خطاب به دی‌لورنتیس استفاده کرده است.

کارلو آنچلوتی بعد از مسابقه در کنفرانس مطبوعاتی حاضر نشد تا اکنون خود (و باشگاه) را برای جریمه شدن از سوی یوفا آماده کند. این روزها شایعات زیادی پیرامون اخراج یا استعفای آنچلوتی شنیده شده و از حضور او در بوکا جونیورز سخن به میان آمده است.

باشگاه اکنون قصد دارد از بازیکنان بابت سرپیچی از این دستور شکایت کند و البته بازیکنان نیز با تماس گرفتن با وکلای خود، آماده یک رقابت حقوقی با مالک باشگاه شده اند.

تنش میان اینسینیه (و کایخون) با مالک باشگاه از فصل تابستان آغاز شده بود، زمانی که این دو بازیکن به حضور در سوپرلیگ چین لینک شده بودند. دی‌لورنتیس با "پولکی" خواندن آن ها عملا برای بازیکنانش خط و نشان کشیده بود: "اگر بازیکنی می‌خواهد به چین فروخته شود تا برای دو سه سال زندگی فلاکت باری داشته و بیش از حقش پول بگیرد، این مشکل خودش است." ناپولی در فوریه 2019 مارک همشیک کاپیتان باسابقه خود را به دالیان ییفانگ واگذار کرد و به نظر می‌رسد دی‌لورنتیس هنوز هم بابت آن اتفاق ناراحت است.

ناپولی که در 3 فصل از 4 فصل اخیر نایب قهرمان سری آ شده (فصل دیگر در رده سوم) در فصل 20-2019 شرایط جالبی را پشت سر نگذاشته است. این تیم در 5 مسابقه اخیر خود در سری آ تنها یک پیروزی کسب کرده و بعد از 11 هفته، با اختلافی 11 امتیازی نسبت به یوونتوس صدرنشین در رده هفتم حضور دارد.

7712

نظرات کاربران
TT فراتر از باشگاه ✔
اگه من تو ناپولی به دنیا اومده بودم الان از این تیفوسیا بودما بازیکنارو به راه راست هدایت میکردم!!!
۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۹:۵۶
پاسخ
49
10