فریم به فریم اشتباهات بزرگ بیرانوند؛ 15 هدیه به مقصد تراکتور!

فریم به فریم اشتباهات بزرگ بیرانوند؛ 15 هدیه به مقصد تراکتور!

35299
18:31
09 شهریور 1398
اصرار بیرانوند به زدن ضربات بلند، بزرگترین هدیه به تراکتوری‌ها در نیمه دوم بود.

به گزارش وبسایت نود، قبل از واکنش‌های طلایی و گرفتن پنالتی رونالدو و ضربه سر ژاوی، علیرضا بیرانوند با پرتاب‌های دستش معروف شد. پرتاب‌هایی که تیم را بلافاصله از دفاع در موقعیت ضد حمله قرار می‌داد. بیرانوند توانایی‌اش در کار با پا را هم تقویت کرد اما اصرار روی بازی مستقیم، گاهی به نقطه ضعف او تبدیل می‌شود. مثل بازی دیروز با تراکتورسازی، که عملا در خدمت خط دفاع تراکتورسازی کار می‌کرد.

بیرانوند در طول بازی دیروز، بیشتر توپ‌هایی را که گرفت مستقیم به زمین حریف فرستاد و تقدیم بازیکنان تراکتور کرد. بر اساس آمار متریکا، او در طول بازی 17 بار، پاس بلند داد که مقصد 15 تای آن‌ها، بازیکنان تراکتورسازی بود. نیمه دوم که پرسپولیس برای نباختن نیاز به گل داشت، این مشکل بیشتر به چشم آمد و دقایق پایانی، به اوج رسید.

از دقیقه 80 به بعد مسابقه، بیرانوند 7 بار صاحب توپ شد. ضربات دروازه، پاس رو به عقب مدافعین و ضربات شروع مجدد، دروازه‌بان پرسپولیس را مالک توپ می‌کرد. او هر 7 بار، مستقیم زیر توپ زد و در تمام موارد، ضربه اول را بازیکنان تراکتورسازی زدند. فرقی هم نمی‌کرد توپ، به چه شکلی به بیرانوند برسد. در این صحنه، بیرانوند در شرایطی که شجاع خلیل‌زاده فاصله بسیار کمی با او دارد، ضربه دروازه را سریع و بلند به زمین حریف می‌زند.

بازیکنان تراکتورسازی هم در همان نیمه زمین، دوباره توپ را برمی‌گردانند.

در این صحنه، بیرانوند پاس رو به عقب را گرفت و سیدجلال و شجاع را کنارش داشت تا دوباره بازیسازی را آغاز کنند. با این حال، باز هم با ضربه‌ای بلند توپ را به زمین حریف فرستاد.

این بار هم مثل تمام پاس‌های بلند او در دقایق پایانی، مدافعان تراکتورسازی بدون دردسر توپ را برگرداندند.

حتی در آخرین ثانیه‌های مسابقه که پرسپولیسی‌ها شانس نهایی‌شان برای گلزنی را امتحان می‌کردند، بیرانوند به جای اینکه توپ را به بازیکنان جلوتر بدهد تا سانتر کنند خودش مستقیم ضربه شروع مجدد را به زمین تراکتورسازی فرستاد.

ضربه او، مستقیم به بازیکن تراکتورسازی رسید و مالکیت توپ از دست رفت. پرسپولیس شانس نهایی مسابقه را، به همین سادگی از دست داد.

7 بار از دست دادن مالکیت توپ فقط در 10 دقیقه پایانی و 5 دقیقه تلف شده، آمار بسیار بدی برای بیرانوند محسوب می‌شود. پرسپولیسی‌ها در این بازی، خیلی سخت مالکیت توپ را از هافبک‌های تکنیکی تراکتورسازی پس می‌گرفتند و به راحتی، با یک ضربه بلند از یبرانوند به آن‌ها پس می‌دادند. آن هم در دقایقی که هر لحظه، می‌توانست برای تیم کالدرون سرنوشت‌ساز باشد. یکی از مراحل بازگرداندن طراوت به پرسپولیس، توجیه بیرانوند برای دوری از زیر توپ زدن به امید تاثیرگذاری در حملات تیم است.

22330

نظرات کاربران
محمد
باسلام به ارتش سرخ آسیا،، حالا همه ی تقصیرهای رو هم سر بیرانوند نباید انداخت،، هرچند که من مدتهاست که میگن بیرانوند باید کنترل بشه!!خوب جوانی که تا چهار پنج سال پیش هیچی نداشت و حالا چند میلیارد تو حسابش ( البته نوش جانش) باید به این جوان کمک بشه ،ولی مشکل اصلی تیم الان خط حمله است!! چندتا توپ بالای ۸۰٪ رو خراب کردند؟! تعویض دقیقه ۸۰ فوروارد چه فایده آیی داره؟! باید خط حمله رو تقویت و البته خط هافبک هم باید کارآمدی بیشتری داشته باشه،، ولی بقول اکثر دوستان ،،هنوز هفته ی دوم بازیهاهستیم ، حمایت ما قطعا خیلی به کمک تیم خواهد آمد. بامید روزهای خوب در آینده ای نزدیک. زنده باد ارتش سرخ آسیا.
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۱:۲۵
پاسخ
44
80
علی
سیزده میلیارد به دروازبان پرسپولیس بدن ولی وقتی تیام هفت میلیارد خواست گفتن مگه داریم سوگولی که باشی میشه این
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۴:۲۴
پاسخ
165
75
Mehdi
هرکاری تو ملی کرده وظیفش بوده.تعریف داره.بدم فقط ی پنالتی از کریس گرفت.سوتیاش صدتا خوب عکس العمل نشان دادن ده تا.
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۷:۵۷
پاسخ
86
67
مسعود گل باشی
بهترین بازیکن ودروازه بان فصل خخخخ
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۰:۰۴
پاسخ
136
123
قهرمان ایران
عنوانی که هیچوقت به شیشتقلالیا نرسیده و نخواهد رسید خخخ
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۷:۲۹
94
74
لیلا
تیکی تاکای برانکو جاشو داده به بزن زیرش از دفاع. زمان برانکو همیشه حتی تو پرس شدید هم بازی از دفاع ها شروع می شد و قدم به قدم جلو می رفت. حیف از تیمی که نابود شد
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳:۳۶
پاسخ
123
59
مسلم
پارسال هم بیرانوند همین بود. همش زیر توپ میزد. هم تو تیم ملی هم پرسپولیس کسی نیس بهش بگه بازی سازی باید بشه
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶:۵۴
16
85
امین
خیلی مغرور شده اصلا جنبه بزرگ شدن و نداره
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۰:۴۸
پاسخ
35
176
پرسپولیسی گرگان
از هواداران چهار چرخ میخوام کمی احساسات خود رو کنترل کنن و جنبه برد داشته باشن انگار قهرمان لیگ برتر شدن زیاد تو رویا نرین با یه برد زیاد توقع تون زیاد میشه احر باز کم میارین اونجام باز جور دیگه از عدم کنترل احساسات رو تجربه میکنیم .پارسال هم اول فصل خیلی حرفا میزدین علیه پرسپولیس بعد اخر ما قهرمان شدیم با سه اختلاف امتیاز هنوز اول فصل هست بازی ها مونده بازی برگشت داریم دیروز فوتبال کاملا برابری دیدیم همیشه با این بازی برنده نیستین
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵:۰۶
پاسخ
87
117
رائف
من استقلالیم قاعدتا از بیرانوند خیلی دل خوشی ندارم اما اینم در نظر بگیرید ممکنه استراتژی مربی بازی مستقیم و فرستادن هرچه سریع تر توپ به زمین حریف بوده که اگر اینطور بوده باشه بیرانوند فقط حرف مربیشو عملی کرده...
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۴:۱۴
پاسخ
24
95
احسان
بذارین راحت بگم ...بیرو یه دروازبان معمولیه...دروازبونه حرفه ای که ادعای بازی در لیگ های بزرگ رو توی ذهن داره باید فاکتور های ابتدایی مثه بازی با پا و پاس دادن های حداقل پنجاه درصد درست و آرامش روی اعصاب تازه وقتی که تیم عقب هست و روحیه دادن به تیم رو داشته باشه...اینا فاکتورای حداقلی هست.کدومش رو بیرو داره؟ مظاهری رو حالا بسنجین با این فاکتورا...شاید اونم زیاد فرقی نداشته باشه ولی سرتره...من پرسپولیسی ام ولی از گفتن حق ابایی ندارم.ادمین لطفا...
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۴:۴۶
پاسخ
54
101
سهراب کلثومی
منم پرسپولیسی هستم و با نظر شما موافقم. بیرانوند دروازبان خوبیه اما دفاع مخصوصا سید جلال توی این خوب بودن تاثیر زیادی داره. ما دروازبان های بهتر از بیرانوند هم داشتیم اما ازشانس بد دفاع خوبی کنارشون نبوده.
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۳:۱۲
9
57
جی اچ
بردن جایزه مثل اینکه خیلی به بیرانوندچسبیده کلا دیروزبی انگیزه بازی میکردانگارفقط به خاطرانجام وظیفه وبدون دقت توپ رودورمیکرداصلا خوب بازی نکردویک گل بدهم خورد اصلاتمرکزنداشت
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۳:۱۱
پاسخ
15
69
شازده آبی
منتظر رای کمیته انظباطی هستیم، #نه به خشونت در فوتبال
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۲:۰۶
پاسخ
52
82
مهدی زارعی از تبریز
بابا تورو خدا دست بردارید از این کارا. شما هربار که از تیم ما شکست می خورید. همه گناهارو سر همدیگه میندازید. وفکرمیکنید عدالت برقرار نشده . گلی که ماشین سازی به استقلال زد روهم سر مدافعانتون انداختید.
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۸:۴۲
پاسخ
48
51
کرال
خب تاکتیشون اینه دیگه برگشت به عقب و به تمام طرفدارای پیروزی تبریک عرض میکنم
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۵:۲۷
پاسخ
47
43
پرسپولیسی گرگان
شما این همه سال تاکتیک تون چی بوده این همه قهرمانی اوردین ،تاکتیک قومیت گرایی نژاد پرستی سیاسی بازی
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۲:۲۳
28
50
شهاب
گل تراکتور آفساید بود
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۷:۰۴
پاسخ
97
71
سامان
بهترین بازیکن ایران خخخخخخ
۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۶:۱۲
پاسخ
44
60