فریم به فریم با ستاره شماره هشت؛ درخشش در روزهای تاریک

فریم به فریم با ستاره شماره هشت؛ درخشش در روزهای تاریک

12296
20:59
28 مهر 1398
پرسپولیس در روزهای سخت و دشوارش، یک ستاره در میانه میدان دارد.

به گزارش وبسایت نود، بعد از دو باخت پیاپی مقابل سپاهان و پدیده، پرسپولیس امروز سرانجام به پیروزی رسید و کمی از فشار فاصله گرفت. هر چند نمایش آن‌ها به خصوص در نیمه دوم، چندان راضی کننده نبود و نتوانستند موقعیت‌های پرتعدادی روی دروازه حریف ایجاد کنند. بسیاری از بازیکنان پرسپولیس نسبت به فرم فصل پیش، افت کرده‌اند اما یک نفر در این تیم هنوز، می‌تواند تفاوت‌ها را رقم بزند. بازیکنی که امروز گل برتری تیم کالدرون را زد و با نمره 7.63 از متریکا، بهترین بازیکن زمین بود.

احمد نوراللهی، طراح و بازیساز اصلی پرسپولیس کالدرون است. کاری که فصل پیش در تیم برانکو انجام می‌داد و اخیرا، در تیم ملی هم همین نقش را اجرا می‌کند. علاوه بر این در نبود کامیابی‌نیا، او وظایف دفاعی بیشتری هم دارد و امروز، بیشترین قطع پاس را بین همه هم تیمی‌هایش داشت. پرسپولیسی‌ها در بیشتر دقایق بازی، بلافاصله بعد از بازپس‌گیری توپ، آن را به نوراللهی می‌رساندند تا بازیسازی را انجام دهد. مرور چند صحنه بازی، تاثیر نوراللهی روی حملات پرسپولیس را بهتر نشان می‌دهد.

دقیقه 33، پرسپولیسی‌ها توپ را از بازیکنان پیکان پس می‌گیرند و بلافاصله، به نوراللهی می‌دهند.

نوراللهی که گزینه خوبی برای پاس ندارد، چند متر با توپ تا میانه میدان حرکت می‌کند و بعد استارت زدن شیری، با پاس عمقی پرسپولیسی‌ها را در موقعیت مناسبی برای ضد حمله قرار می‌دهد.

دقایق پایانی بازی که پرسپولیسی‌ها بخاطر یک بازیکن کمتر تحت فشار بودند، باز هم به شماره هشت برای خارج شدن از پرس حریف امید داشتند. او در این صحنه با وجود اینکه توسط بازیکنان حریف پرس می‌شد با یک پاس بلند و دقیق، توانست توپ را به شیری برساند.

روی صحنه گل هم نوراللهی، همان نقش همیشگی را داشت. با این تفاوت که نیاز پرسپولیس به گل دوم، باعث شد او بعد بازیسازی جلو بکشد و خودش ضربه نهایی را بزند. او ابتدا، در یک سوم دفاعی حریف صاحب توپ شد و منتظر ماند تا در موقعیتی مناسب به علیپور پاس بدهد.

بعد از رساندن توپ به مهاجمین، به خط حمله اضافه شد و زمانی که بازیکنان پیکان دیگر مهاجمین پرسپولیس را مهار کرده بودند، خودش را به محوطه جریمه رساند و ضربه نهایی را زد. گلی که فعلا، فشار را از روی پرسپولیس برداشته و بردهای تیم کالدرون را، بیشتر از باخت‌هایش کرده است.

در روزهایی که مهاجمان پرسپولیس روی فرم نیستند، درخشش نوراللهی نعمت بزرگی برای کالدرون است. بازیکنی که برتری میانه میدان در بیشتر بازی‌ها را، به پرسپولیس می‌دهد و زمانی که لازم باشد، در نقش گلزن و گل‌ساز ظاهر می‌شود.

22330

نظرات کاربران
پرسپولیس سرورته
همه چی از شوت احمد شروع شد‌
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴:۵۹
پاسخ
1
36
یاسمن
احمد و امید بی نظیرند و هر دو باید فیکس بازی کنند شک ندارم که با وجود این دو بازیکن با غیرت تیم تا اومدن کمال مشکلی نداره و راحت میتونه تیم ها رو یکی پس از دیگری از دم تیغ بگذرونه.زنده باد احمد فرمانده جدید تیم ملی و پرسپولیس.
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۸:۳۷
پاسخ
1
20
Irani
ولی بنظرم جونیور بیشتر از فرصت سازی, فرصت سوزی میکنه و اشتباهاتش واقعا بازیکنا رو کلافه میکنه. تو خیلی از صحنه ها فقط باید یه ذره توپو لمس کنه تا گل بشه اماحتی این کارم نمیتونه انجام بده!!
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۴:۳۵
پاسخ
1
119
حمید از مشهد
از پاس خوب عالیشاه هم نمیشه گذشت
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۸:۳۴
پاسخ
3
144
محسن خوشحال
اگه بازی با بحرین جای ابراهیمی نور اللهی بود میبردیم بازی رو
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۰:۲۰
پاسخ
8
161
رامین
از اول انگار 9 نفره داریم بازی می‌کنیم. علیپور و جونیور رو از اول بزاره رو نیمکت. والا یه جوان بزاره بهتر جواب میده
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱:۱۸
پاسخ
19
84
داش علی
علیپور پاس گل اولو داد داداش
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۲:۰۲
0
17
آیلین
اگه این سالار نبود اگه این احمد جرارد نبود چی میشد فکر کنم تا حالا ی ۱۵تاخورده بودیم
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۵:۵۴
پاسخ
129
40
اسنپ کاپ مال ما! پماد و سوزش مال شما!!!
الان چند وقته احمد عالی بازی میکنه و همراه شجاع،بهترین بازیکنان پرسپولیس هستند،،،البته کنعان هم خوب بازی میکنه و میشه بهش امید بست. امیدوارم امسال قهرمان بشیم و با اسنپ کاپ!!!! دوباره آتیش بزنیم بعضیها رو که از سوزش زیاد و بجای استفاده از واژه منفور پماد، از واژه اسنپ کاپ استفاده کنند!!!خخخ ادمین،حداقل بعد سه ماه،یکبار چاپ کن!!
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۵:۴۵
پاسخ
9
215
AZADI
اسنپ کاپ تو ویترین فروشگاها زیاد هس سوزش به وجود نمیاره برید تو همین فروشگاها بگردید ببینید اسنپ کاپ اسیا پیدا نمیکنید برا ویترینتون
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۰:۳۸
128
9
زانیار
دمش گرم
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۳:۰۱
پاسخ
3
139
R
بهترینه واقعادمت گرم احمدنور
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۷:۳۸
پاسخ
2
157
فراست
از لحاظ اخلاقی هم خیلی آقا هست
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶:۰۹
پاسخ
2
167
محمد پرسپولیسی
سلطان احمد یه دونه باشه
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵:۰۳
پاسخ
2
140
حسن قوژد
علیپور یک مهاجم هدف نیست و همیشه زمانی میتونه موفق باشه که یه مهاجم خوب کنارش باشه جونیور نتونسته براورده کنه وظیفه شو علیپور امروز کارش کرد یه پاس گل به ترابی و یه موقعیت عالی برای جونیور ساخت وحرکت بدون توپ خوبی داشت فقط یه مهاجم تموم کننده میخایم وشاید بشه از روستایی استفاده کرد بعضی وقتها
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۶:۲۱
پاسخ
4
111
یوسف
باریکلا به احمد جرارد،، واقعا خوبه
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۱:۰۶
پاسخ
2
103
رومن رینز
من طرفدار پرسپولیسم ..دنیال حاشیه درست کردنم نیستم ...فقط میگم تورو امام حسین این جونیر نذار تو ترکیب ...مسئولین باشگاه پرسپولیس اگه منو بیارین ...بدون پولم بازی میکنم ....فقط یه شوت توی چهار چوب میزنم ..واقعا دمش گرم
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۲:۱۶
پاسخ
3
105