فشار خارج از فدراسیون روی تاج برای انتخاب نایب رئیس و دبیرکل

فشار خارج از فدراسیون روی تاج برای انتخاب نایب رئیس و دبیرکل

3512
21:12
01 خرداد 1395
وبسایت رسمی برنامه نود - انتخابات فدراسیون فوتبال روز هجدهم اردیبهشت در شرایطی برگزار شد که مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد اما نایب رئیس دوم وی نتوانست از مجمع رای اعتماد بگیرد تا این موضوع به یکی از چالش های مهدی تاج تبدیل شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - انتخابات فدراسیون فوتبال روز هجدهم اردیبهشت در شرایطی برگزار شد که مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد اما نایب رئیس دوم وی نتوانست از مجمع رای اعتماد بگیرد تا این موضوع به یکی از چالش های مهدی تاج تبدیل شود.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مهر ، پس از این اتفاق مهدی تاج علاوه بر انتخاب و معرفی نایب رئیس، دغدغه انتخاب دبیرکل فدراسیون را هم داشت و از همان روزهای ابتدایی تلاش کرد تا گزینه های مد نظرش را انتخاب کند اما دخالت برخی افراد ورایزنی هایی که با وزارت ورزش و جوانان داشتند عملا سنگ بزرگی را پیش پای رئیس فدراسیون انداخت.
تاج که در سازمان لیگ توانسته بود ارتباط خوبی با برخی اهالی فوتبال داشته باشد و قبل از مجمع نیز رایزنی هایی با نامزد ریاست فدراسیون انجام داده بود قصد دارد از شهاب الدین عزیزی خادم بعنوان دبیر کل در مجموعه مدیریتش استفاده کند اما ظاهرا افرادی که خود را نزدیک به وزارت ورزش می دانند تمایل دارند از منصور قنبرزاده استفاده کنند.

در این مورد گفته می شود بر اساس جلساتی که قبل از برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال صورت گرفته بود مهدی تاج با این شرط توانسته بود آرای شهاب الدین عزیزی خادم را از آن خود کند که بعد از رئیس شدن تاج، عزیزی خادم بعنوان دبیر کل انتخاب شود. حالا در شرایطی که تاج قصد دارد به توافقات شفاهی و غیر رسمی اش عمل کند نزدیکان به وزارت ورزش مقابل تصمیم او ایستاده اند و نمی خواهند اجازه دهند عزیزی خادم دبیر کل شود.
قبل از این عنوان شده بود منصور قنبرزاده مدیرعامل پیشین باشگاه نفت تهران به عنوان رئیس سازمان لیگ انتخاب خواهد شد اما برخی مدیران عامل باشگاه ها در پیغام های خصوصی که برای مهدی تاج داشتند تاکید کرده بودند اگر قنبرزاده رئیس سازمان لیگ شود آنها حاضر به تعامل و همکاری با وی که خود جزو مدیران عامل ناکام یک باشگاه لیگ برتری بود، نیستند.

با این حال افرادی که منتسب به وزارت ورزش هستند و قصد حمایت از قنبرزاده را دارند تلاش کردند وی را به عنوان گزینه مدیرعاملی باشگاه استقلال معرفی کنند که بازهم موفق نشدند اما اینها دلیل نشده که دست از تلاش و فشار روی تاج بردارند.
از سوی دیگر درحالی که علیرضا اسدی به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال درحال فعالیت است و گفته می شد به عنوان گزینه وزارت ورزش به فدراسیون آمده بود حالا به مشکل جدید تاج تبدیل شده و همچنان مورد حمایت وزارت ورزش قرار دارد. این در حالی است که تاج قصد دارد عزیزی خادم را بعنوان دبیر کل معرفی کند اما وزارت ورزش تاکید کرده اسدی همچنان باید دبیر کل بماند.
مهدی تاج نیز که تلاش کرده تعامل خوبی با وزارت ورزش داشته باشد حالا مانده است که استقلال فدراسیون را حفظ کند و گزینه های خودش را به عنوان نایب رئیس و دبیرکل انتخاب و معرفی کند یا اینکه به حرف افراد منتسب به وزارت ورزش گوش کند و کلا فوتبال را به وزارتخانه بدهد تا آنها برای این رشته پرطرفدار تصمیم بگیرد.

 

2020

نظرات کاربران
.b.a
آقای تاج هرکار میخواد بکنه، بکنه ولی باید بی تعلل اسدی رو برکنار کنه. این آقا از وقتی که اومده جز آشوب و ناآرومی هیچی برای این فوتبال نداشته سر ماجرای دعوا با عربستانم که بی کفایتیش رو به همه ثابت کرد. آقای تاج توروخدا زودتر این آقا رو برکنار کن
۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۲۰:۰۷
پاسخ
1
16
رضا
آقاي تاج لطفأ استقلال فدراسيون را حفظكن و اسدي را از كار بركنار كن
۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۱:۳۵
پاسخ
1
26
فرهاد
آقای تاج عزیز! مرگ یه بار، شیون یه بار! تو رو خدا مقابل این طیف بایستید و فوتبال رو از وضعیت مسخره‌ی دوران کفاشیان دربیارید. مرسی، اه!
۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۸:۵۲
پاسخ
1
33
هوادار پرسپولیس
آقای اسدی که تو بحث بازی های باشگاه های ما با تیمای عربی خوب عمل نکرده چرا باز باید بمونه ؟؟؟؟...این چه حمایتی هستش از ایشون ؟؟؟؟...واقع بین باید بود
۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۸:۴۹
پاسخ
1
30
صمصام
اولا كه ار قبل همه چيز تقسيم شده مثل اوردن طالقاني. ولي اسدي با كي روش مشكل شخصي داره و آرامش تيم ملي رو بهم ميزنه. اميدوارم يكي خارج از دايره آقايون بياد. عابديني چكارست راستي؟
۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۵۸:۴۴
پاسخ
1
27