فلش‌بک؛ زمانی که نتایج، فلورنتینو پرز را وادار به استعفا کرد

فلش‌بک؛ زمانی که نتایج، فلورنتینو پرز را وادار به استعفا کرد

6905
15:54
16 مهر 1397
پرز در فوریه 2006 استعفای غافلگیرکننده خود را اعلام کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - پرز در فوریه 2006 استعفای غافلگیرکننده خود را اعلام کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از آاس، رئال مادرید فصل را با تحمل 4 باخت در 11 مسابقه ابتدایی آغاز کرده است. (2 باخت در 8 بازی لالیگا، یک باخت در دو بازی لیگ قهرمانان و باخت در سوپرکاپ). پیش از این فصل، رئال آخرین بار در فصل 06-2005 فصل را با 4 باخت در 11 بازی ابتدایی آغاز کرد. اما در آن فصل وضعیت نه در داخل و نه بیرون از زمین برای کهکشانی ها به خوبی پیش نرفت.

لوس بلانکوس فصل را با واندرلی لوکزامبورگو آغاز کرد و رئال در 9 بازی ابتدایی لالیگا 4 بار شکست خورد. بعد از شکست خانگی 3-0 مقابل بارسا اوضاع بحرانی شد و در نهایت لوکزامبورگو در روز 5 دسامبر 2005 از سمت خود کنار رفت. جای او را روی نیمکت کهکشانی ها خوان رامون لوپز کارو گرفت که در آن مقطع سرمربی تیم دوم باشگاه (کاستیا) بود. 

اوضاع در دوران لوپز کارو هم بهبود نیافت. رئال در نهایت فصل را با 12 امتیاز کمتر از بارسلونا، در رده دوم به پایان برد و در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان به دست آرسنال آنری و فابرگاس از گردونه رقابت ها کنار رفت.

این فصل ضعیف البته در میانه های خود یک اتفاق غافلگیرکننده را هم داشت. فلورنتینو پرز در فوریه 2006 با اعلام استعفای خود، به دوران اول ریاست در رئال پایان داد. او در هنگام اعلام این تصمیم در سخنانی گفت:

بازیکنان را سرزنش نمی‌کنم. تنها کسی که باید تغییر کند من هستم. بازیکنان از نظر ذهنی آشفته اند و من نیز بر این آشفتگی افزوده ام. رفتار خوبی با آن ها نداشته ام. من از بسیاری از نمایش های اخیر تیم رضایت نداشته ام و باید خودم را سرزنش کنم.

اما متاسفانه استعفای فلورنتینو نتوانست آن تاثیر مثبتی که خود انتظار داشت را بر روند تیم بگذارد. مادرید روزهای پرنوسانی را سپری کرد و تا پایان فصل، دو مدیر عامل را بر مسند کار دید. ابتدا فرناندو مارتین به این سمت رسید که تنها دو ماه دوام آورد و سپس لوئیس گومز مونتخانو تا جولای 2006 و برگزاری انتخابات ریاست باشگاه را به عهده گرفت.

رامون کالدرون بعد از پیروزی در انتخابات جولای 2006 تا ژانویه 2009 رئیس رئال بود. در این تاریخ ویسنته بولودا جای کالدرون را گرفت و 4 ماه بعد، راه را برای بازگشت فلورنتینو پرز به برنابئو هموار کرد.

7712

نظرات کاربران
مرضیه
یه تیم بزرگ کادر فنی بزرگ و بازیکن بزرگ می خواد اشکای کاسیاس رو وقتی تو اخبار دیدم کلی دلم شکست همون بلایی که داره سر مورینیو میاد سر پرز هم میاد چوب خدا...
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۴:۲۰
پاسخ
0
14
milad
خیلی خیلی خیلی جالبه که اتفاقات فصل 2005 مو به مو داره داره میوفته!!!! در همون فصل هم لوکزامبورگو با کلی سروصدا و حاشیه سرمربی رئال شد!!!! در اون فصل هم چند بازی متوالی تیم گلزنی نکرد و جالبتر اینکه رئال در تابستانش هیچ خرید کهکشانی نکرد!!!!
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۸:۰۵
پاسخ
0
36
sam
هنوز اون روز دیر نیست... باید تاوانشو بدی آقای پرز!!(کاسیاس-رونالدو-زیدان و...)
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۶:۵۶
پاسخ
2
41
11
من فكر ميكردم كيروش هنرمنده كه با رئال نتيجه نميگيره نگو ادم هنرمند هنوز وجود داره غير كيروش البته هنر كيروش بالاتره چون يك تيم با بازيكنان فوق ستاره داشت و بين 2مدعى در لاليگا چهارم شد
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۳:۱۴
پاسخ
17
40