فهرست جدید تیم ملی اسپانیا؛ بازگشتی بعد از 4 سال!

فهرست جدید تیم ملی اسپانیا؛ بازگشتی بعد از 4 سال!

5831
16:10
27 اردیبهشت 1398
سانتی کازورلا بعد از 4 سال دوباره به تیم ملی اسپانیا دعوت شده است.

به گزارش وبسایت نود، لوئیس انریکه سرمربی تیم ملی اسپانیا فهرست 23 نفره بازیکنان دلخواهش جهت حضور در رقابت های مقدماتی یورو 2020 و دو بازی مقابل جزایر فارو و سوئد را اعلام کرد.

جالب ترین نکته این فهرست، بازگشت سانتی کازورلا هافبک 34 ساله ویارئال به تیم ملی است. کازورلا که آخرین بار در نوامبر 2015 در جریان پیروزی 2-0 اسپانیا در دیداری دوستانه مقابل انگلیس پیراهن لاروخا را به تن کرده بود، بعد از آن دچار مصدومیتی سخت شد که او را تا مرز بازنشستگی هم پیش برد. با این حال این هافبک سابق آرسنال بازگشت مناسبی به میادین داشت و در فصلی که گذشته، 7 گل و 11 پاس گل را در کارنامه خود ثبت کرده است، هرچند که تیم او، ویارئال، شرایط چندان مناسبی را در جدول تجربه نمی‌کند.

داوید ده‌خیا، دروازه بان منچستریونایتد جایگاه خود را در فهرست حفظ کرده و در این اردو باید با کپا آریزابالاگا و پائو لوپز رقابت کند. میکل اویارزابال و دیگو یورنته، دو بازیکن رئال سوسیه‌داد هستند که توجه انریکه را جلب کرده اند و دنی کارواخال و یاگو آسپاس، بعد از مصدومیت به تیم بازگشته اند. ایسکو هم که در فهرست ماه مارچ اسپانیا غایب بود، دوباره در تیم حضور خواهد داشت.

با وجود ستارگان پرشمار، طبیعی است که این لیست غایبان مطرحی نیز داشته باشد. انریکه دوباره از دعوت دیگو کاستا، کوکه و سائول نیگز، سه بازیکن اتلتیکومادرید اجتناب کرده و از سزار آزپیلیکوئتا و مارکوس آلونسو، ستارگان چلسی نیز در این فهرست خبری نبست. 

اسپانیا در ادامه رقابت های مقدماتی یورو 2020، روز 7 ژوئن مهمان جزایر فارو خواهد بود و 3 روز بعد در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به مصاف سوئد خواهد رفت. در ادامه نگاهی به بازیکنان دعوت شده خواهیم داشت:

دروازه بان ها:

داوید ده‌خیا (منچستریونایتد)، پائو لوپز (رئال بتیس)، کپا آریزابالاگا (چلسی)

مدافعان:

جوردی آلبا (بارسلونا)، سرخیو راموس (رئال مادرید)، اینیگو مارتینز (اتلتیک بیلبائو)، دیگو یورنته (رئال سوسیه‌داد)، ماریو هرموسو (اسپانیول)، دنی کارواخال (رئال مادرید)، خوزه گایا (والنسیا)، سرخی روبرتو (بارسلونا)

هافبک ها:

سانتی کازورلا (ویارئال)، رودری (اتلتیکومادرید)، ایسکو (رئال مادرید)، دنی پارخو (والنسیا)، خسوس ناواس (سویا)، فابین رویز (ناپولی)، سرخیو بوسکتس (بارسلونا)

مهاجمان:

رودریگو مورنو (والنسیا)، آلوارو موراتا (اتلتیکو مادرید)، یاگو آسپاس (سلتاویگو)، میکل اویارزابال (رئال سوسیه‌داد)، مارکو آسنسیو (رئال مادرید)

7712

نظرات کاربران
مازیار
با بالا رفتن سن کاسیاس بازم معتقدم از دخیا خیلی بهتره دخیا از وقتی که شماره یک اسپانیا شده هر بازی یکی دو تا اشتباه منجر به گل داشته بنظرم اگر کاسیاس بخاطر اسیب جدی نمیدید دوباره دعوت میشد ولی به غیر کاسیاس دروازه بان جوان چلسی شماره یک تیم ملی اسپانیا بشه بهتره
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۶:۳۹
پاسخ
3
20
ناصر
نمیدونم مستند سانتی رو از فوتبال 120 تماشا کردید یا نه....بازیکنی که کم مونده بود پاشو از دست بده ولی انقدر تلاش و پشتکار داشت که برگشت به زمین فوتبال و الانم به تیم ملی دعوت شده...حالا خیلیا میگفتن بابا اینا میلیاردرن فوتبالو میخوان چیکار ولی واسه سانتی فوتبال مهم تر از پول بوده و هست...
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸:۱۴
پاسخ
0
51