فوری/ حضور بانوان در سالن‌های ورزشی مجاز شد

فوری/ حضور بانوان در سالن‌های ورزشی مجاز شد

44398
16:02
15 فروردین 1394
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهش وزیر ورزش و جوانان از تایید طرح پیشنهادی این وزاتخانه برای حضور خانم ها و خانواده ها در سالن های ورزشی از سوی شورای امنیت کشور خبر داد و گفت: این طرح امسال اجرایی می شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهش وزیر ورزش و جوانان از تایید طرح پیشنهادی این وزاتخانه برای حضور خانم ها و خانواده ها در سالن های ورزشی از سوی شورای امنیت کشور خبر داد و گفت: این طرح امسال اجرایی می شود.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایرنا، عبدالحمید احمدی روز شنبه افزود: سال گذشته وزارت ورزش وجوانان آیین نامه جامع خود را برای حضور خانواده ها و زنان در سالن های ورزشی به شورای امنیت کشور ارائه کرد که خوشبختانه اواخر سال 93مورد تایید این شورا قرار گرفت.
 
وی یادآور شد که این طرح با در نظر گرفتن تمامی جوانب و با رویکردی ایجابی تنظیم شده است.
 
وی با بیان اینکه سالن های ورزشی را باید به سمت حضور خانواده ها برد تا با خروج از حالت تک بعدی فضای سالن های ورزشی تلطیف شود، افزود: این طرح مجموعه ای از ملاحظات فرهنگی، اجتماعی و شرعی است، البته در برخی رشته های ورزشی نه خانواده ها طالب حضور هستند و نه امکان حضور وجود دارد، زیرا تعدادی از این ورزش ها مردانه است.
 
معاون وزیر ورزش و جوانان در باره اینکه آیا این طرح در سراسر کشور اجرایی می شود یا خیر؟ گفت: پیش بینی هایی در این زمینه صورت گرفته است و حضور خانم ها و خانواده ها در سالن های ورزشی به تناسب رشته ها بستگی دارد که ما نیز تصمیم داریم این طرح را در سال جاری اجرا کنیم.
 
سال گذشته اعلام شد که برخی مجامع بین المللی ورزشی از جمله فدراسیون بین المللی والیبال از ایران خواسته اند تا زمینه حضور بیشتر زنان را در سالن های ورزشی با توجه به آیین نامه ها و مقررات بین المللی ورزشی مهیا کند.
 
معاون فرهنگی،آموزشی و پژوهش وزیر ورزش وجوانان بهمن ماه سال گذشته با یادآوری اینکه این وزرات خانه آیین نامه جامع خود را برای حضور خانواده ها و زنان درسالن های ورزشی به شورای امنیت کشور ارائه کرده است،گفته بود که منتظر اعلام نظر مراکز ذیصلاح در این باره هستیم.
 
احمدی در باره مهمترین برنامه های این وزاتخانه در سال جاری خاطرنشان کرد: برنامه های متعددی در دستور کار این وزارت خانه قرار دارد که به ترتیب اولویت در شورای معاونین مطرح و دنبال می شود.
 
وی به برگزاری نخستین نشست شورای معاونین در سال جاری که امروز برگزار می شود اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین موضوعات این نشست بررسی اصلاح اساسنامه فدراسیون ها است که جزو اولویت اصلی این وزارتخانه خواهد بود.
 
معاون وزیر ورزش ازدیگر برنامه های این وزراتخانه را پیگیری و حمایت های لازم درباره کسب سهمیه المپیک ریو برشمرد و گفت: ساماندهی باشگاه های خصوصی که خدمات عمومی ورزشی ارائه می کنند از دیگر برنامه هاست.
 
به گفته معاون وزیر ورزش و جوانان دنبال کردن موضوعات آمورزشی برای مدیران و مربیان به طور تخصصی تر نیزازدیگر مواردی است که در دستور کار این وزاتخانه قرار می گیرد.

 

2051*

نظرات کاربران
مهشید
وای خدایا شکرت..باورم نمیشه ...یعنی منم میتونم با خانواده بیام فوتبال رو از نزدیک ببینم؟؟ممنننننننووووووونم. ....مچکریییییییم
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۲۱:۱۵
پاسخ
0
2
mmmmm
بنظرم با حضور خانم ها (و در کل خانواده ها) جو ورزشگاها بهتر می شود
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۵۵:۴۵
پاسخ
0
3
Mobi666
خیلی خوشحالم بابت این تصمیم خوب . تبریییییک خانماااااا :)
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۵۴:۴۸
پاسخ
0
4
محمد
اول فرهنگ سازی کنند.بعد هر کاری میکنند بکنند.
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۰۹:۲۲
پاسخ
6
3
داود
گوگل ارث:)))))) حالا انگار استادیوم آزادی چی هست... نه دستشویی داره نه آبخوری نه بوفه خیلی تر و تمیز هم هست...
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۲۳:۴۳
پاسخ
11
6
ریحانه-تبریز
تا عملی نشه و خانوما نرن ورزشگاه باور نمیکنم
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۱۰:۳۱
پاسخ
1
7
محمدرضا
کاچی بعض هیچی بازم خوبه
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۰۴:۲۰
پاسخ
2
2
غفاری
شک ندارم یک عده بی فرهنگ اونجارو هم از حالت عادیش در میارن
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۳۴:۱۸
پاسخ
5
1
علی
من که حس خوبی ندارممممم
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۴:۲۶
پاسخ
6
1
Bahar
واااااااااااااااااااااای الان درک نمیکنید چقدر خوشحالم...بهترین خبری بود که از اول امسال شنیدم...هووووووورا یعنی ما هم بیام مسابقات از نزدیک؟!؟! فقط ایشالا که مسئولان پشیمون نشن
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۱:۲۱
پاسخ
1
7
من
البته دوستان دقت داشته باشین، فقط سالن هست نه استادیوم!
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۵۲:۴۴
پاسخ
4
2
آسمان
خوش خبر باشید.. امیدوارم این خبر صرفا به خاطر میزبانی ایران در مسابقات والیبال نباشه و بعد از مسابقات دوباره ما رو از دیدن بازیها محروم کنید. پیش به سوی سالنها و بعد از اون استادیوم ها ...
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۱:۱۰
پاسخ
0
11
مهدی رضایی
تو رو خدا هر چه زود تر
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۲:۲۷
پاسخ
3
4
افشین
ببینیم و باورکنیم!
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۴:۵۷
پاسخ
2
9
ایرج
کیروش باید برههههههه
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۳:۴۸
پاسخ
30
2