فیفا اعلام کرد: بازیکنان بالای ۲۳ سال هم می‌توانند در المپیک توکیو حضور پیدا کنند

فیفا اعلام کرد: بازیکنان بالای ۲۳ سال هم می‌توانند در المپیک توکیو حضور پیدا کنند

1353
10:20
16 فروردین 1399
فدراسیون جهانی فوتبال از در نظر گرفته شدن موردی استثنا برای مسابقات فوتبال دوره بعدی بازی‌های المپیک خبر داد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از نشریه آ اس اسپانیا، تعویق یکساله المپیک 2020 توکیو، برای خیلی‌ها دغدغه‌هایی را به وجود آورد که شاید مهمترین آنها فوتبالیست‌های 22 ساله‌ای بودند که تیم‌های امید کشورهای خود را به این رقابت‌ها رسانده بودند. موکول شدن المپیک به تابستان سال آینده بدان معناست که این بازیکنان در زمان برگزاری این مسابقات 23 ساله یا بزرگتر خواهند شد و به همین دلیل آنها نگران بودند که قانون المپیک در مورد مسابقات فوتبال - قانونی که به تیم‌های فوتبال اجازه داشتن تنها 3 بازیکن بالای 23 ساله را در فهرست بازیکنان خود می‌دهد - شامل حال آنها شده و مانع از تحقق رؤیای‌شان برای بازی در المپیک شود.

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اما با انتشار بیانیه‌ای این دغدغه را برای این دسته از بازیکنان برطرف و اعلام کرده تمام بازیکنانی تیم‌هایی که جواز حضور در المپیک را کسب کرده‌اند، با همان نفرات و بازیکنان می‌توانند سال آینده در المپیک حضور پیدا کنند. این بدان معناست که محدودیت سنی فوتبالیست‌ها برای شرکت در المپیک به صورت استثنا برای المپیک بعدی یک سال افزایش پیدا می‌کند و بازیکنان  متولد سال 1997 هم می‌توانند در آن شرکت کنند.

به این ترتیب این فرصت برای ستاره‌های جوانی مانند گابریل ژسوس، لائوتارو مارتینس یا عثمان دمبله و وایخو و مایورال فراهم می‌شود که سال آینده در المپیک شرکت داشته باشند.  

1870

نظرات کاربران