فینالیست فصل قبل جام حذفی، نخستین سرمربی اخراجی لیگ برتر انگلیس

فینالیست فصل قبل جام حذفی، نخستین سرمربی اخراجی لیگ برتر انگلیس

2592
21:29
16 شهریور 1398
خاوی گراسیا از سمت خود در واتفورد برکنار شد.

به گزارش وبسایت نود و با اعلام رسمی باشگاه واتفورد، سرمربی 49 ساله و اسپانیایی این تیم از سمت خود برکنار شد تا به این ترتیب به اولین سرمربی اخراجی لیگ برتر انگلیس در فصل 20-2019 تبدیل شود.

واتفورد در 3 بازی نخست خود مقابل برایتون (3-0)، اورتون (1-0) و وستهم یونایتد (3-1) شکست خورد تا در پایان هفته سوم تنها تیم بدون امتیاز لیگ برتر باشد. این در حالی است که تا پایان این هفته، سایر تیم ها حداقل موفق به کسب 3 امتیاز شده بودند.

واتفورد در هفته چهارم و در سنت جیمز پارک مقابل نیوکاسل به تساوی 1-1 رسید و اولین امتیاز فصل را دشت کرد اما این امتیاز هم نتوانست کاری برای شغل گراسیا انجام دهد تا او در فاصله 8 روز تا بازی هفته پنجم برابر آرسنال از سمت خود برکنار شود. واتفورد در این بین در بازی نخست خود در جام اتحادیه نیز برابر کاونتری 3-0 پیروز شده بود. مطابق اعلام هورنت، کلیه اعضای تیم مربیگری گراسیا نیز این تیم را ترک خواهند کرد. 

اسکات داکسبری رئیس باشگاه واتفورد در این خصوص می‌گوید: "خاوی همراه واتفورد را در بالاترین جایگاه نمایندگی کرد و شایسته حداکثر احترام به خاطر دستاوردهایش است."

گراسیا که سابقه هدایت اوساسونا، مالاگا و روبین کازان را در کارنامه خود دارد در ژانویه 2018 جای مارکو سیلوا را روی نیمکت واتفورد گرفت و این تیم را در رده چهاردهم، در لیگ برتر حفظ کرد. او در فصل 19-2018 ضمن قراردادن واتفورد در رده یازدهم جدول، هورنتس را به فینال جام حذفی هم رساند که البته بازی فینال را با شکست 6-0 مقابل منچسترسیتی به پایان برد. او در آگوست 2018 جایزه برترین مربی ماه لیگ برتر را هم از آن خود کرده بود.

دقایقی بعد از اعلام این خبر، واتفورد اعلام کرد کیکه سانچز فلورس، سرمربی 54 ساله اسپانیایی به عنوان جانشین گراسیا انتخاب شده است. فلورس که در کارنامه خود سابقه هدایت والنسیا، ختافه، اسپانیول، الاهلی و العین را هم دارد در سال 2010 اتلتیکومادرید را به قهرمانی لیگ اروپا و سوپرجام اروپا رساند. فلورس در فصل 16-2015 هم سرمربی واتفورد بود و این تیم را به رده سیزدهم لیگ برتر و نیمه نهایی جام حذفی رساند.

7712

نظرات کاربران