فینال جام حذفی، نبرد تضادها در فوتبال آلمان/ جنگ ریشه با میوه

فینال جام حذفی، نبرد تضادها در فوتبال آلمان/ جنگ ریشه با میوه

3820
11:26
04 خرداد 1398
جنگ پرافتخارترین تیم آلمان در اروپا با تیمی که 2 هزار و 866 روز پس از اولین تمرین به لیگ قهرمانان اروپا راه یافت، جالب است.

 به گزارش سایت نود، خیلی‌ها در آلمان، جو موجود قبل از اولین نبرد تاریخ بایرن‌مونیخ مقابل راسنبال لایپزیگ را به یاد دارند؛ آن زمان لایپزیگ در اولین فصل حضور در بالاترین سطح فوتبال آلمان آن هم 8 سال پس از تاسیس نبرد قهرمانی نیم‌فصل اول را با بایرن، غول فوتبال آلمان انجام می‌داد و مدت زیادی را هم در صدر جدول گذراند. 
کارشناسان فوتبال آلمان از پدیده بزرگ به اندازه آنچه ایتالیایی‌ها از کیه‌ووی فصل 2002-2001 تمجید کردند، تقدیر به عمل نیاوردند. فقط به یک دلیل؛ ذات ضدسرمایه‌سالار فوتبال آلمان؛ ذاتی که حضور در سطح اول فوتبال آلمان با کمک اسپانسر و پول را برنمی‌تابد و به همین دلیل در شهر هنوز کمونیسم‌زده لایپزیگ هم کسی از غول جدید استقبال نکرد. در دیار ژرمن‌ها شما با خروارها پول و جلب رضایت  روسای باشگاه هم فقط می‌توانید نصف کم‌تر سهام (49 درصد) را در اختیار بگیرید و 51 درصد سهام در انحصار هواداران  و صرفا آلمانی‌ها می‌ماند. در این جو، فوتبال آلمان هنوز پذیرای لاپیزیگ، تیم تاسیس شده در سال 2009 که با پول کارخانه ردبول رشد یافت، نیست. فوتبال ژرمن‌ها نه به میوه لایپزیگ بلکه به ریشه بایرنی خودش می‌بالد.

 2 داستان متفاوت

 وقتی هنوز حتی کارخانه ردبول هم وجود خارجی نداشت، چند جوان ماجراجو به رهبری فرانتسی که البته نام فامیلی‌اش بکن باوئر نبود، بایرن را تاسیس کردند؛ تیمی دور از سطح اول فوتبال آلمان و متعلق به جامعه کم تعداد یهودی‌های آلمان. در جریان پاکسازی نژادی نازی‌ها روسای یهودی تیم به اردوگاه کار اجباری تبعید شدند اما بایرن پس از سقوط فاحش برخاست و با وجود عدم حضور در سال‌های ابتدایی تاسبس بوندس‌لیگا، وقتی درخشش با بکن‌باوئر بزرگ در سطح اول فوتبال آلمان را شروع کرد، دیگر به عقب نگاه نکرد و نه تنها در آلمان بلکه در اروپا آقایی کرد. هر گاه فوتبال آلمان به کمک نیاز داشت، این بایرن بود که جلوتر از هر تیمی پیشقدم شد. در جریان 2 قحطی بزرگ 12 ساله جام در تمام سطوح این کشور، بایرن با قهرمانی در سال 2013 در لیگ قهرمانان اروپا به کابوس ژرمن‌ها پایان داد.جالب اینکه شروع انتظار از سال 2001 و باز هم قهرمانی بایرن در فصل 2001-2000 لیگ قهرمانان شکل گرفت. در سوی مقابل لایپزیگ وقتی اولین جلسه تمرینی خودش را شروع کرد که بایرن تقریبا یک فصل در میان قهرمان آلمان بود.آربی یا همان راسنبال که هنوز  ماجرای مالکیت مشترک مالکشان با سالزبورگ اتریش محل اختلاف است، میوه درخت مدرن فوتبال آلمان است اما این میوه هواداران زیادی ندارد و هنوز آفتاب فوتبال آلمان بیش‌تر به ریشه بایرنی می‌تابد؛ حتی اگر در فینال امشب جام حذفی آلمان بین 2 تیم از ساعت 22:30، میوه، به اوج رسیدن، رسیده باشد! 

1977                              

نظرات کاربران
عشقممم نیمار
ب امید شکست بایرمونیخ :-)
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰:۲۶
پاسخ
16
19
فربد
درسته که بایرن به اندازه رئال یا یرخی از تیم های دیگه قهرمانی نداره، ولی تقریبا همیشه برای تمام تیم های بزرگ رقیبی جدی و قابل احترام بوده و بیشتر تکیه به کار تیمی داره تا درخشش ستاره ها و این برای کسانی امثال بنده که کار تیمی رو خیلی دوست داریم لذتبخشه
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۳:۴۳
پاسخ
4
41
یوپ هاینکس
امیدوارم هرچه زودتر کواچو اخراج کنن فقط همین
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹:۰۰
پاسخ
10
32