فینال لیگ اروپا از نگاه آمار/ تا «3» نشه...

فینال لیگ اروپا از نگاه آمار/ تا «3» نشه...

8342
09:18
26 اردیبهشت 1397
برای 2 تیمی که در سومین فینال خودشان در این رقابت‌ها به دنبال اول و سومین قهرمانی هستند، عدد 3 معنا و مفهوم ویژ‌ه‌ای دارد.

وبسایت رسمی برنامه نود -  باید خیلی فوتبالی باشید تا خاطره‌ای از نبردهای قبلی فینالیست‌های امشب لیگ اروپا پیدا کنید.

 به گزارش سایت نود، وقتی از ساعت 23:15 امشب، المپیک مارسی و اتلتیکومادرید بازی نهایی فصل جاری لیگ اروپا را در ورزشگاه زیبای لیون شروع کنند، حسرت‌ و رویا برای هواداران 2 تیم در هم آمیخته می‌شود؛ رویای قهرمانی و حسرت سال‌ها لب چشمه قهرمانی رفتن و تشنه و ناکام، برگشتن.

 وقتی از حسرت حرف می‎‌زنیم، منظورمان ناکامی همیشگی اتلتیکومادرید در فینال‌های لیگ قهرمانان و جام باشگاه‌های اروپاست. البته این تیم هر چقدر در 3 حضور قبلی در فینال لیگ قهرمانان و جام باشگاه‌های اروپا ناکام شده در عوض بازی نهایی لیگ اروپا و جام یوفا را خوب برده؛ نشان به آن نشان که در هر 2 حضور قبلی در بازی نهایی این چارچوب به ترتیب فولام و بیلبائو را برد و فاتح فصول 2010-2009 و 2012-2011 لیگ اروپا شد. مارسی اما هر 2 فینال قبلی خودش را باخته؛ یک بار در سال جشن صد سالگی، 3 بر صفر مغلوب پارما شد و  5 سال بعد از این تاریخ، فینال فصل 2004-2003 را به والنسیای بنیتس واگذار کرد. پس برای هر 2 تیم، عدد 3 معنای خاصی دارد. اتلتیکو به دنبال سومین قهرمانی است و مارسی امید دارد در سومین حضور در فینال جام لیگ اروپا را به سبد افتخارات خود اضافه کند. باید خیلی فوتبالی باشید تا خاطره‌ای از نبردهای قبلی فینالیست‌های امشب لیگ اروپا پیدا کنید. تنها 2 جدال این تیم در مرحله گروهی فصل 2009-2008 لیگ قهرمانان اروپا رقم خورد؛ جایی که تیم مادرید در ورزشگاه قبلی خودش 2 بریک مارسی را برد و در جدال دور برگشت در زمین رقیب به تساوی بدون گل رضایت داد.

آنچه احتمالا نمی‌‎دانید

*آنتوان گریزمان، ستاره خط حمله اتلتیکومادرید با وجود تولد در فاصله 61 کیلومتری لیون، هرگز در ورزشگاه فینال امشب لیگ اروپا گل نزده است.

*اتلتیکو پیش از این یک بار در فینال برگزار شده در ورزشگاه لیون بازی کرد و جدال نهایی فصل 1986-1985 جام در جام اروپا را به دیناموکیف باخت.

*مارسی در 8 بازی از 9 جدال خانگی اروپایی این فصل پیروز شده و تنها برتری خارج از خانه در 9 حضور در خانه رقیبان را مقابل دیگر تیم اسپانیایی یعنی اتلتیک بیلبائو تجربه کرده است.

*مارسی برای پنجمین و اتلتیکومادرید برای نهمین بار به یک فینال اروپایی راه پیدا کرده‌اند.

*سیمئونه، تنها مربی غیر اروپایی فاتح لیگ اروپا و جام یوفاست.

*اسپانیا برای هفتمین بار در فینال لیگ اروپا و جام یوفا نماینده دارد و برای اولین بار یک تیم از این کشور در بازی نهایی مقابل رقیبی از فرانسه می‌ایستد.

 1977

 

 

 

 

نظرات کاربران
ارتش 80 میلیونی
یا آرئال و اتلتیکو اگر قهرمان شوند سال بعد شش تیم از اسپانیا در چمپیون شرکت میکنند؟
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۲:۰۰
پاسخ
15
9
وحید
نه 4 تیم مثل این که با قوانین آشنا نیستی
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۴:۵۰
4
13