فیگو: گواردیولا و ژاوی باید مسئولیت حرف‌هایشان را بپذیرند

فیگو: گواردیولا و ژاوی باید مسئولیت حرف‌هایشان را بپذیرند

19902
20:37
25 مهر 1398
ستاره سابق رئال و بارسلونا معتقد است که فوتبال نباید وارد مشکلات سیاسی شود.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از آاس، لوئیس فیگو اسطوره فوتبال پرتغال که در تابستان 2000 یکی از جنجالی ترین انتقال های تاریخ فوتبال را رقم زد و از بارسلونا به رئال مادرید پیوست، درباره شرایط این روزهای کاتالونیا و ارتباط آن به ال‌کلاسیکو سخن گفته است.

در شرایطی که طبق برنامه اولیه، نخستین ال‌کلاسیکوی فصل در روز 26 اکتبر به میزبانی ورزشگاه نیوکمپ انجام خواهد گرفت، تنش های موجود در کاتالونیا برگزاری سالم این بازی را با ابهام مواجه ساخته است.

با حکم دادگاه عالی اسپانیا، برخی از رهبران احزاب جدایی طلب کاتالونیا به زندان افتاده اند و این حزب ها خواهان برگزاری تظاهراتی گسترده در روز برگزاری ال‌کلاسیکو شده اند. لالیگا نیز با در نظر گرفتن این شرایط، پیشنهاد کرده بود ال‌کلاسیکوی رفت به میزبانی سانتیاگو برنابئو برگزار شده و نیوکمپ میزبان ال‌کلاسیکوی برگشت در روز یک مارچ 2020 باشد.

هیچ کدام از دو باشگاه با تغییر مکان مسابقه موافقت نکرده اند و اکنون گزینه هایی نظیر برگزاری بازی پشت در های بسته یا تغییر زمان برگزاری بازی به بحث گذاشته شده است. اکنون برنده توپ طلای سال 2000 با توجه به تجربه خود درباره شرایط برگزاری این مسابقه چنین گفته است:

"فوتبال نباید وارد مشکلات سیاسی شود. به جای آن، فوتبال باید بهانه ای برای رسیدن به والاترین ارزش های ورزشی باشد. هر کس که درگیر مسئولیت برگزاری این بازی است باید بهترین تصمیم را اتخاذ کند. هرچند بعید می‌دانم در نهایت، تاریخ و مکان برگزاری بازی تغییر یابد."

ژاوی و پپ گواردیولا، اسطوره های باشگاه بارسلونا در روزهای اخیر با حمایت از رهبرانی که به زندان افتاده اند، اقدام دادگاه عالی اسپانیا را شرم آور خوانده بودند. فیگو در این خصوص هم می‌گوید:

"آن ها آزادند تا نظرات خود را بگویند، اما در عین حال باید مسئولیت حرف هایشان را هم بپذیرند."

7712

نظرات کاربران
محمدیونایتد
کامنتها و میخوندم جالبه اکثرهوادرهای فوتبال اصلا گوش نمیدن طرف چی میگه، برمبنای اینکه آیا اون بازیکن یام بی و دوست دارن تصمیم میگیرن موافقش حرف بزنن یا مخالفش،این بنده خداگفته جهت گیری های سیاسی که این دونفرگرفتند مشکل نداره اما عواقبی داره که باید بپذیرن، یکیش همین درگیری ها و احتمالات درگیری که باعث عقب افتادن ال کلاسیکو شد، همین توقعی که ما از فوتبالیست‌هاوهنرمندای خودمون داریم درمسایلی که تخصص ندارید اظهارنظر نکنیدچون دربیشتر مواقع بجای حل مشکل پیچیده ترش میکنید
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۹:۵۳
پاسخ
23
18
مهران
به نظرم یه فرد پرتغالی نباید در مورد یه کشور دیگه(اسپانیا) نظر بده و دخالت بکنه،چون اینجا بحث فوتبال نیست
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳:۰۰
پاسخ
10
26
مهدی بارسلون
این از نیمارم خائن تره
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴:۴۰
پاسخ
9
29
مادرید پادشاهی: دشمن عدالت و آزادی
خائن جان خیال کردی گواردیولا و ژاوی از اربابان جدیدت میترسند؟؟ یا شاید فکر کردی عصر فرانکو هستش مامور بفرستین توی رختکن بارسلونا؟؟
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۲:۲۷
پاسخ
52
112
کهکشانی ها
لوئیس جان همون موقع که تیم دوم اسپانیا رو ترک کردی اومدی رئال من بهت ایمان آوردم . سر خوک می پروندن طرفش . یاد باد آن روزگاران . مرد سال فوتبال جهان بود لوئیس یادش بخیر .
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۲:۲۲
پاسخ
125
28
کوهمره.جروق
گواردیولا استاد خودنمایی و مظلوم نمایی هست.و مَنَم مَنَم زیاد میکنه.
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۲:۵۸
پاسخ
188
39
VB
جروق خوب شد باز نگفتی مافیا خخخخ
۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۵:۲۷
16
67
Mohammadblue
سیاست و نژادپرستی همیشه در فوتبال بوده و هست حتی دربالاترین سطح فوتبال و بین شاخص ترین چهره های فوتبالی اما همگی هم محکومش میکنن
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۸:۰۱
پاسخ
3
92
آریا
وقتی رفت رئال من 12سالم بود کلی گریه کردم
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۳:۱۶
پاسخ
15
94
Ehsannnn
این موضوع به آدم های خائن ربطی نداره
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۸:۰۰
پاسخ
44
132
محسن تاجی
با تمام احترامی که برای ارزش فوتبالیت قائل هستم و تو رو از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال میدونم ولی باید بگم که برای ما طرفدارای بارسا نماد خیانت هستی و لایق همون کله خوکی... تو پرتغالی هستی و نمیخاد دلسوز مسائل سیاسی و اجتماعی اسپانیا باشی
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۴:۳۸
پاسخ
41
123
مصطفی پاشا گواردیولا
بازیکنان پرتغالی ثابت کردند هر جا پول باشه ازش حمایت میکنند درحالی ک فیگو در بارسا ستاره شد بعدش همانطور ک شما از رءال حمایت میکنی ژاوی وپپ زاده اونجا بازیکن اونجا و اسطوره اونجان هیچ کس وطنش به خاطر پول میفروشه زنده یاد پپ و کاتالان
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۳:۰۰
پاسخ
34
118
عشقممم نیمار
ببخشید هاااا..ولی اینجا موقعش نیس ک از مادرید حمایت کنی :-P ب نظرم ک محترمه ..شما ک‌پرتغالی هستی نباید دخالت کنی در کاری ک‌ب شما مربوط نیس :-P
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۲:۱۲
پاسخ
102
210
امیر
و همچنین شما هم نباید دخالت کنی
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۷:۱۶
103
39
منطق فوتبالی
دقیقا
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۲:۲۱
16
76