قراب:داور ضعیف بود اما سلطانی‌فر و تاج چه ربطی به داوری دارند؟

قراب:داور ضعیف بود اما سلطانی‌فر و تاج چه ربطی به داوری دارند؟

7065
12:58
26 اردیبهشت 1397
عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفت:این درست نیست که حالا بعد از بازی در مورد نفراتی که نقشی در انتخاب داور نداشتند حرف بزنیم، سلطانی فر و تاج چه ربطی به داوری داشتند؟

وبسایت رسمی برنامه نود - عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفت:این درست نیست که حالا بعد از بازی در مورد نفراتی که نقشی در انتخاب داور نداشتند حرف بزنیم، سلطانی فر و تاج چه ربطی به داوری داشتند؟

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، جواد قراب در خصوص برتری استقلال مقابل ذوب‌آهن و مسائل مختلف صحبت‌های زیر را انجام داد.

* ابتدا از بازی و موفقیتی که نصیب استقلال شده صحبت کنید.

موفقیت استقلال حاصل اتفاقاتی است که باید به آن اشاره کنم، موفقیت ما از آنجایی شروع شد که وزیر ورزش و جوانان به اعضای هیأت مدیره استقلال حکم داد از همان روز برنامه‌ریزی صورت گرفت و یک انقلاب در تیم استقلال انجام شد. شما دیدید بعد از اینکه تغییرات مدیریتی صورت گرفت ما شفر را به استقلال آوردیم و روز به روز بهتر شدیم.به طور مثال فوتبال استقلال دگرگون شد و با این انقلاب توانستیم تیم را به موفقیت برسانیم.

* اما در ابتدا با حضور شفر مخالفت‌های زیادی شده بود.

دقیقاً، زمانی که شفر را آوردیم هیچکس راضی نبود و کمیته فنی و پیشکسوتان باعث شدند که شفر به استقلال بیاید و او آمد، کار کرد و یک دیسیپلین آلمانی را به تیم تزریق کرد. چند بازیکن هم به تیم او اضافه شدند و استقلال از این رو به آن رو شد.

*انصافا هم در این مدت باشگاه از او حمایت کرد.

دقیقاً وقتی مربی خوب کار می‌کند باید از او حمایت کرد. ما هر وقت هجومی کار کردیم تیمی جلودار استقلال نبوده. شاید اگر بازی‌ها ادامه داشت استقلال بهتر از این هم می‌شد. شما در سال‌های گذشته بازی‌های استقلال را می‌دیدید و همین نفرات در این تیم حضور داشتند، اما فوتبال ما تغییری نمی‌کرد، اما حالا او کاری کرده که همه برای تیم جانشان را می‌دهند به طور مثال ما دو دروازه‌بان داریم که هر دو می‌توانند در تیم ملی بازی کنند همین الان رحمتی می‌تواند گلر اول تیم ملی باشد و شما در بازی‌های اخیر دیدید که او با چه صلابت و روحیه‌ای برای استقلال بازی کرد. شفر کاری کرده که رحمتی انگیزه بگیرد و از آن سو حسینی هم به روزهای خوبی برسد.

* در این موفقیت‌ها نقش هواداران استقلال هم خیلی مهم است قبول دارید.

100درصد. وقتی شفر با شرایط استقلال و تماشاگران آشنا شد به ما قول داد که یک جام برای استقلال می‌آورد که در جام حذفی این اتفاق رخ داد. بماند که در آن جشن اتفاقات چندان خوبی نیفتاد و چشم یکی از هواداران هم از دست رفت،‌ ولی ما برای اینکه دل او را به دست بیاوریم روز گذشته از او دعوت کردیم در بازی حضور داشته باشد هر چند دیگر چشم این عزیز بر نمی‌گردد. من موفقیت استقلال را متعلق به هواداران هم می‌دانم. این‌ها عاشق استقلال هستند و شما دیدید که در هر بازی که آنها ورزشگاه را پر کردند استقلال به موفقیت رسید، اما یکی از نکاتی که شاید کمتر کسی به آن دقت کرده است، زمین تمرین بود.

* چطور؟

ما زمین تمرین را با برنامه عوض کردیم و ورزشگاه صنایع دفاع ما را نجات داد تیم ما در ورزشگاه آزادی در حالی تمرین می‌کرد که معلوم نبود دو ساعت دیگر چه تیمی می‌خواهد در آن تمرین کند. این زمین باعث شد تا کیفیت تمرینات ما بالا برود و شفر هم با دستیاران خوبش کار را به راحتی و آرامش پیش برد.

*در مورد تیام چه نظری دارید؟

نمی‌دانم در مورد تیام چه بگویم او واقعا ستاره است و شما باید دقت کنید چرا تیام در استقلال مانده، خیلی‌ها از کشورهای عربستان، چین، قطر و ... به او پیشنهادهای سنگینی دادند اما او در استقلال مانده چون چنین تماشاگرانی را ندیده بود. او ماند چون می‌داند که تماشاگران استقلال عامل موفقیت تیم هستند. البته وزارت ورزش هم باید به ما کمک کند که ما بتوانیم پول بازیکنان خارجی را بدهیم. اصلاً فکرش را نمی‌کردیم شرایط ارز اینگونه شود ولی به هر حال بازیکنان پولشان را می‌خواهند و به خصوص خارجی‌ها که باید با دلار با ما قرارداد ببندند.

 * در مورد بازی با ذوب‌آهن چه نظری دارید؟

در ابتدا بگویم که ما در بازی اصفهان هم می‌توانستیم برنده باشیم، تیم امیر قلعه‌نویی فیزیکی و قد بلند بود و او از حربه ارسال از جناحین می‌خواست به استقلال ضربه بزند. بعد از بازی گفتم خوشحالم که استقلال نتیجه را یک بر صفر باخت چون ما در تهران محکوم به برد هستیم و خودمان هم می‌دانیم باید چند گل بزنیم.خوشبختانه استقلال هم دیروز زیبا بازی کرد و هم نتیجه را از آن خودش کرد.

* حتماً می‌دانید که قلعه‌نویی شب گذشته بعد از پایان بازی از داوری به شدت انتقاد کرد و حتی از آقایان سلطانی‌فر و مهدی تاج هم گلایه‌هایی را انجام داد.

من صحبت‌های قلعه‌نویی را خواندم. دیروز بعد از بازی به رختکن استقلال رفتم و وقتی بیرون آمدم به قلعه‌نویی روبه‌رو شدم او پسر من (هامون)‌ را خیلی دوست دارد و وقتی او را دید پیشانی‌اش را بوسید و به او گفت موفق باشی امیر (قلعه‌نویی) به من هم تبریک گفت و آرزوی موفقیت کرد و رفت. من آنجا چیزی به قلعه‌نویی نگفتم و در مورد بازی با او صحبت نکردم ولی متوجه شدم او کمی عصبی شده است در واقع هیچکدام از ذوب‌آهنی‌ها فکر نمی‌کردند بازی اینگونه شود و به آنها شوک وارد شده بود. نمی‌دانم چرا امیر آن حرف‌ها را زد ولی سلطانی‌فر مدیری بسیار خوب و با شخصیت است و اصلاً وارد ریز جزئیات نمی‌شود. وزیر ورزش بارها ما را راهنمایی کرده و راهکارهایی را به اعضای هیأت مدیره داد که کارگشا بوده است. در مورد شخص تاج هم باید بگویم که او که در چیدمان داوری تأثیری نداشت مثلا در بازی پرسپولیس و الجزیره داوری پنالتی نماینده ایران را تکرار کرد پس ما هم بگوییم پرسپولیسی‌ها با داور خوب بودند؟ من مطمئن هستم قلعه‌نویی عصبی بوده و اگر امروز با او صحبت کنید دیگر آن حرف‌ها را نمی‌زند.

*شما در داوری دیروز مشکلی دیدید؟

وقتی داور را دیدم خودم گفتم که این داور ضعیف است، این نظر شخصی‌ام است ولی بازی روز گذشته بسیار فیزیکی بود و شما دیدید کوچک‌ترین بازیکن ذوب‌آهن مرتضی تبریزی محسوب می‌شد. وقتی بازی درگیرانه و فیزیکی است طبعاً کار داور سخت می‌شود.این درست نیست که حالا بعد از بازی در مورد نفراتی که نقشی در انتخاب داور نداشتند حرف بنزیم، سلطانی فر و تاج چه ربطی به داوری داشتند؟ جا دارد به امیر قلعه‌نویی تبریک بگویم که تیم خوبی درست کرده و تا همین جا هم خیلی عالی کار کرد. آن‌ها در لیگ هم دوم شدند و امیدوارم در تیم فصل آینده‌اش هم موفق باشد. در همین جا می‌خواهم از وزیر ورزش هم تشکر کنم و به دیگر نماینده ایران پرسپولیس هم تبریک بگویم که صعود کرد و خوشحال هستم که وزارت ورزش از دو تیم مطرح پایتخت با کمک‌ها و راهنمایی‌هایش کمک کرده و امیدوارم این رویه ادامه داشته باشد.

* در صحبت‌هایتان متوجه شدم که از وزارت ورزش برای تأمین هزینه‌های خارجی درخواست‌هایی دارید؟

دقیقاً، درخواست ما از وزارتی‌ها و دولتی‌هایمان است که کمک‌مان کند. مثلا ما نمی‌توانیم ارز دولتی تهیه کنیم و باید برای هزینه‌های بازیکنان خارجی به فکر باشیم. ما می‌خواهیم باشگاه استقلال را از حالت تیم به باشگاه تبدیل کنیم.

* سوال بعدی در مورد آکادمی باشگاه است ظاهراً تغییراتی در آکادمی صورت گرفته است.

ما هفته آینده نشستی را با تمام اعضای آکادمی خواهیم داشت و افرادی که برای آنجا در نظر گرفته شده‌اند کارشان را آغاز خواهند کرد. فقط این را بگویم ما می‌خواهیم یک آکادمی درجه یک ، شفاف و پاک داشته باشیم که بتواند تأمین‌کننده تیم بزرگسالان باشد.

*نظر شما در مورد حضور ساناک در آکادمی چیست؟

اگر او بیاید باید با کمال میل بپذیریم و خوب است که یک مربی خارجی به بازیکنان نوجوان و جوان آموزش بدهد.

* و صحبت پایانی.

می‌خواستم از طریق شما از کمیته پیشکسوتان باشگاه استقلال و همچنین کمیته فنی که در حضور شفر تأثیر بسیار زیادی داشتند تشکر کنم همچنین از نمایندگان رسانه‌ها چه آنهایی که انتقاد کردند و چه آنهایی که به ما محبت داشتند تشکر می‌کنم و امیدوار هستم استقلال به روزهایی برسد که هواداران این تیم هر روز لحظه‌های خوش را تجربه کنند.

 

2051

نظرات کاربران
پيام
وزارت چرا به پرسپوليس كمك نميكنه بازيكن ٨ ميلياردي بگيره؟:)))))
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۸:۳۵
پاسخ
7
6
مهدی
چون محرومین داداج. در ضمن قیمتش الان ۸ میلیارده زمانی که اومد قراردادش خیلی کمتر بود
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۸:۲۹
2
1
e
ولشون کن اینا همونایی هستن که میگن صعود استقلال به خاطر کیروش بوده در ضمن مستاجر خان من برای بازی سوپرکاپ استرس داشتم تا تو اومدی پیشبینی کردی و گفتی بازی بعدی نشونمون میدی دیگه خیالم از بابت سوپرجام راحت شد
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷:۴۶
پاسخ
7
17
حسن سرخدل
چه کیفی میکنن .جام ندیدها .با کمک داور حذف نشدن.....هههههههه
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱:۱۵
پاسخ
74
34
Abedi
میخوای کری بخونی چرا خود زنی میکنی ؟؟؟؟ جام ندیده ها خخخخخ ؟؟؟؟؟ دقیقا میدونی جام ندیده ها کیا هستن ؟؟؟؟ سرورت با دو جام آسیایی جام ندیدس بعد شما با هیچ فینال جام دیده شایدم سر جمع جام هارو میگی که 26 جام شما از 36 جام ما بیشتره خخخخ خود زنی نکن
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۳:۱۷
2
4
farhad777
جام ندیده ها خخخخ حسرت پرسپولیسیا ی بازی ی بازی تو شرق اسیا
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۵:۱۰
4
12
علیرضا
خخخخ تو چه سوزشی گرفتی از دیروز تا حالا
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۲:۵۵
10
19
ابراهیم کارگر :
دوست داری تعداد جامها را یکی یکی بشمریم تا ببینیم چند چندیم ؟ نزن این حرفهارو مردم دربارت فکر های بدی میکنن
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۱:۰۱
8
26
مهدی
خخخخخ جام ندیده هار خوب اومدی یه جوری میگی انگار تیم خودتون چند بار فینال آسیا را دیدن!!!
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷:۲۰
11
25
مسعود گل باشی
جام ندیده ها؟ خخخ برو یه نگاه به ویتیرن باشگاتون بنداز همونجا که با گلدون پر شده یه نگاهم به ویتیرین استقلال تو باشگاهش بنداز البته اگه رات دادن بعد ببین کی جام ندیدس .با کمک داور؟ اونوقت شما با کمک کی الجزیره رو بردین؟ میشه بگی؟
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷:۵۹
12
30
پارسا
اگر تکرار پنالتی واسه جلو دروازه بان اشتباه چرا تیمتون بازی به پدیده به این موضوع اعتراض داشت آقای قراب می تونی از تیم خودت مایه بزاری واسه مثال زدن بازی برگشت با العین که خطای بیرون محوطه رو براتون پنالتی گرفتن داوری مشکلی نداشت ؟ بازی برگشت پرسپولیس با الجزیره داور 2 تا پنالتی برای پرسپولیس نگرفت برادر
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۹:۵۳
پاسخ
64
27
اگه به شما قرمزها باشه داور ۱۰ تا پنالتی براتون نگرفته
آخه بازی با الجزیره که به لطف همون پنالتی بازی رفت صعود کردین ، چرا انقدر حرفه بی ربط میزنین ؟
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۸:۳۸
3
6
مهدی
بازی رفت که یه پنالتی الکی گرفت خدایی اون پنالتی و بعد تکرارشو جوک وتبال جهان بود
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷:۴۱
14
25
blue man
داوری به نفع هیچ تیمی نبود ، اشتباهاش پنجاه پنجاه بود. ، پنالتی که پنالتی بود ، خطایه تیام دقیقه یک کارت زرد هم اضافه بود
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۸:۲۱
پاسخ
29
61
سیامک
و اخراج نشدن فرشید باقری و...؟!!
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۲:۲۷
26
18
ابراهیم کارگر :
عمو جواد شما خودتون رو ناراحت نکنین این اقا عادت دارن بعد هر باخت گردن یکی دیگه بندازن نمیدونم چرا تو تاجی ها این یکی این جوری شده تا ابد آبی
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۵:۵۳
پاسخ
24
75
شیراز
متاسفانه تو مدیریت ما هر وقت شکست می خوریم همه تقصیر رو میندازن به گردن یکی دیگه و هر وقت پیروز میشیم همه فقط خودشون رو عامل موفقیت می دونن!!! ما کی میخوایم این خودبینی ها رو کنار بگذاریم؟ ؟!!!
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴:۴۰
پاسخ
13
59
مستاجر خدا
بازی بعدی بهت ربطش و نشون میدیم
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۲:۵۱
پاسخ
117
28
امیرحسین
بازی بعدی معلوم نیست که کی به کی ربطشو نشون میده، ممکنه الدحیل نشون بده یاالسد یا ما نشون بدیم بهتون . اما بلاخره یکی نشون میده .
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۲:۰۷
15
52