قراب: روزهای خوب استقلال ازراه می‌رسد/برخی هواداران از رویه‌شان برگردند

قراب: روزهای خوب استقلال ازراه می‌رسد/برخی هواداران از رویه‌شان برگردند

7654
00:59
19 بهمن 1396
عضو هیات مدیره باشگاه استقلال معتقد است با برنامه‌هایی که شفر دارد روزهای خیلی خوب این تیم از راه می‌رسد و به زودی این تیم در قله فوتبال ایران قرار می‌گیرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - عضو هیات مدیره باشگاه استقلال معتقد است با برنامه‌هایی که شفر دارد روزهای خیلی خوب این تیم از راه می‌رسد و به زودی این تیم در قله فوتبال ایران قرار می‌گیرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مهر،  تیم فوتبال استقلال بعد از نتایج خوبی که در لیگ برتر گرفت و صعود به فینال جام حذفی، مقابل ذوب آهن شکست خورد. اما عضو هیات مدیره این باشگاه معتقد است مجموعه باشگاه این شکست را فراموش کرده و برای یک بازی روحیه بخش مقابل سپیدرود و متعاقب آن حضوری موفق در لیگ قهرمانان آسیا آماده شده است.

آقای قراب قبل از هرچیز در خصوص دیدار با سپیدرود صحبت کنید.

- با اطمینان می گویم شکست مقابل ذوب آهن به دست فراموشی سپرده شده و لذا صلاح نمی‌دانم در خصوص آن بازی صحبت کنم. اما قطعا مقابل سپیدرود یک بازی خوب ارائه می دهیم و حریف این هفته مان را با شکست بدرقه می‌کنیم. پیروزی در این بازی برای تیم ما بسیار حائز اهمیت است.

* از نظر جدولی؟
- هم به لحاظ جدولی و هم به لحاظ روحی و انگیزشی. پیروزی در این بازی ما را در جدول بالا می‌آورد و برای تکرار نایب قهرمانی آماده می‌کند. ضمن این که بعد از این بازی باید در لیگ قهرمانان حضور یابیم و پیروزی در این بازی روحیه تیم ما را برای حضوری پر قدرت در این مساباقت معتبر آسیایی بالا می‌برد.

* استقلال بعد از بازی با سپیدرود باید ۳ بازی خارج از تهران به میدان برود. چون تیم مدتی از تهران دور است انتظارتان از هواداران استقلال در این بازی خانگی چیست؟

- من همیشه گفته‌ام استقلال با هوادارانش زنده است و صاحبان اصلی این تیم همین هواداران هستند. اصلا اگر هوادار نباشد فرق این تیم با خیلی از تیم‌های معمولی چه می‌شود؟ اگر استقلال قدمتی بیش از هفتاد سال دارد یکی از اصلی ترین عوامل ماندگاری‌اش همین هواداران هستند. لذا من بعنوان پیشکسوت این باشگاه از هواداران توقع دارم که با همه قوا در این بازی از تیم خود حمایت کنند البته من یک صحبت خاص با عده‌ای معدود از هواداران مان دارم.

* بفرمایید.
- یک گروه از هواداران استقلال هستند که در گوشه‌ای مشخص از ورزشگاه می‌نشینند و از باشگاه و مدیریت آن انتقادات تخریبی می‌کنند. من نمی‌دانم این عده معدود از چه شخص یا گروهی خط می‌گیرند، اما از آنها که قطعا هوادار تیم هستند و دل شان برای تیم می‌سوزد می‌خواهم به ندای دل شان گوش داده و آنطور که دلشان می‌خواهد با سایر هواداران هم صدا شده و تنها تیم را تشویق کنند. آدم‌ها می‌آیند و می‌روند و این تیم استقلال است که می‌ماند. این عزیزان برای اعتلای تیم محبوب خودشان هم که شده با اکثریت هواداران هم صدا شوند.

روی انتقاد آنها بیشتر به چه سمتی است؟
- به مدیریت و هیات مدیره. من بعنوان یک پیشکسوت استقلال که عضو هیات مدیره هم هست با اطمینان از سوی همه اعضای هیات مدیره و به نیابت از آنها می‌گویم که همه اعضای هیات مدیره هم و غم خود را برای سربلندی و اعتلای این تیم صرف می کنند. هدف ما موفقیت استقلال است و سزاوار نیست که مدیریت و هیات مدیره توسط گروهی خاص تخریب شوند.

* رسم خوبی که باشگاه استقلال با همت کمیته پیشکسوتان بدعت گذاشته تقدیر از دو پیشکسوت در هر کدام از بازی‌های این تیم است. در این خصوص صحبت بفرمایید.
- من خودم را قبل از این که عضو هیات مدیره بدانم پیشکسوت این تیم می‌دانم. لذا از انتظار و جایگاه پیشکسوت کاملا اطلاع دارم. ما با هدف شناساندن پیشکسوتان به نسل جدید هواداران و بازیکنان این بدعت را گذاشتیم. خواستیم تا بازیکنی که الان برای تیم بازی می‌کند بداند در گذشته پیراهنش بر تن چه کسی بوده و ارزش و قدر این پیراهن را بداند. ما در بازی‌های خانگی از دو پیشکسوت تقدیر می‌کنیم و در سفرها هم دو پیشکسوت را با خود می‌بریم. ما حتی برنامه داریم که در جریان دیدارهای آسیایی هم ما برای هر بازی دو پیشکسوت را همراه تیم اعزام می‌کنیم.

* شفر در این زمینه نظر خاصی ندارد؟
- اتفاقا نظر شفر روی پیشکسوتان ما خیلی مثبت است. او هم از این موضوع استقبال می‌کند و خوشحال است که باشگاه هوای پیشکسوتاننش را دارد.

* به جز پیشکسوتانی که شما برای تقدیر دعوت می‌کنید کمتر دیده می شود که دیگر پیشکسوتان به منظور حمایت از تیم به ورزشگاه بیایند.
- متاسفانه همینطور است. من از همه پیشکسوتان عزیز باشگاه دعوت می‌کنم تا به ورزشگاه بیایند و تیم خودشان را مورد حمایت قرا ر دهند. نگران هم نباشند چون ما ساز و کار حضور آنها را در ورزشگاه آماده می‌کنیم. بلیط جایگاه را هم خودمان به آنها می‌دهیم تا مشکلی نداشته باشند. امیدوارم از این به بعد بیشتر شاهد حضور پیشکسوتان در جریان بازی‌های خانگی استقلال باشیم.

* استقلال بعد از غلبه بر صنعت نفت به فینال جام حذفی رسید و خیلی‌ها قهرمانی این تیم را در جام حذفی مسجل می‌دانند.
- من هم مثل همان خیلی‌ها تیم را از همین الان قهرمان جام حذفی می‌دانم. این جام (جام حذفی) را ما برای خودمان کنار گذاشتیم. بهرحال در این فصل یک جام به استقلال تعلق دارد و کسب یک جام قطعا ارزشمند است. ضن این که ما در لیگ برتر هم به کسب عنوان نایب قهرمانی امیدوار هستیم.

* استقلال اخیرا دو بازیکن خارجی جذب کرده. نظر شما به عنوان پیشکسوت، عضو هیات مدیره و عضو کمیته فنی در خصوص این دو بازیکن جدید چیست؟ آیا این دو می‌توانند خیلی زود خودشان را با شرایط تیم تطبیق دهند؟

- روزی من خودم در ایام جوانی در تیم برق آقای گل تهران بودم و با این شرایط به استقلال آمدم. فکر می‌کردم خیلی زود خودم را با شرایط جدید تطبیق می‌دهم. اما دیدم فضا در استقلال با دیگر تیم‌ها تفاوت دارد و برای بازیکنان جدید زمان می‌برد تا خودشان را با شرایط این تیم تطبیق دهند. این یک قانون کلی است که در خصوص همه تیم ها صدق می‌کند. اما در خصوص این دو بازیکن باید بگویم که گرچه ملیت یکی از آنها آفریقایی است، اما به لحاظ فوتبالی هر دو اروپایی محسوب می‌شوند. به نظر من این دو بازیکن آنقدر حرفه‌ای هستند که در مدت زمان کمی خودشان را با شرایط تیم بزرگ استقلال تطبیق دهند.

* تیم شما به زودی وارد لیگ قهرمانان آسیا می‌شود. آنجا فضا کاملا با رقابت‌های داخلی متفاوت است. با توجه به گروه دشواری که در آن قرار دارید ارزیابی‌تان از عملکرد تیم در این گروه و رقابت با الهلال، العین و الریان چیست؟

قبل از هر چیز این را بگویم همانطور که گفتید فضای آسیا با فضای مسابقات داخلی کاملا متفاوت است. آنجا همه تیم ها حرفه‌ای هستند و با همه قوا وارد این مسابقات می‌شوند. من خودم بازی های الهلال والعین را رصد کردم و می‌دانم این تیم‌ها در چه حدی هستند. ما هم در حد خودمان آماده حضور در این مسابقات می‌کنیم. امیدوار به صعود از گروه مان هستیم چون خودمان را کمتر از این تیم‌ها نمی‌دانیم. اما حتی اگر قرار باشد در این مسابقات از تیمی شکست بخوریم قطعا اتفاقات سال پیش تکرار نخواهد شد. الان تیم ما هم یک مربی خارجی شناخته شده دارد. بازیکنان خوبی هم داریم و با دو بازیکن جدیدی که گرفتیم شخصیت حضور در این مسابقات را داریم. ما به حضور پر قدرت در این مسابقات امیدوار هستیم.

 

1004

نظرات کاربران
علی
اقای قراب اگه میخوای تو هیئت مدیره بمونی خودتو به افتخاری نچسبون هوادار از افتخاری شاکی هستن و شعار میدن به شما کار ندارن به خودت میگیری هوادار به حق از اقای افتخاری شاکی هستن و اتفاقا کم نیستن
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۷:۵۵
پاسخ
0
0
22
واقعا چقد از سر غرور حرف میزنه ایشون. قطعا سپید رود رو میبریم، قطعا حذفی رو میبریم، قطعا بزودی تیم اول ایران میشیم. این همه قطعا البته با پشتوانه داوری بعید نیست، ولی من مطئنم اگه داوری پشتتون نباشه کارهای سختیه واستون. حتی بازی ذوب که باختین یه اخراجی بهتون لطف کردن.
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵:۱۶
پاسخ
2
12
میلاد اس
خو گلشونم قبلش خطا کردن نگرفتن شمارو که امتیازاتتونو تقدیم میکنن مثل تا گل نزنید سوت نمیزنن و بشار بکش لباس طرفو پنالتی برا ماست خخخ
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۵:۵۲
7
1
10-10-3
عیبنداره بزار بگن که خوب ميگن این آقای قراب یکی از یادگار ها و معترفین دربی ششتایی تشريف داره
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۵:۴۲
پاسخ
4
9
کامی
خوشم میاد میگی برای نائب قهرمانی می جنگیم... اونم حول و هوش هفته بیستم!!!
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵:۰۱
پاسخ
4
11
پویا استقلالی
به نظر من هیئت مدیره استقلال واقعا خوب کار کرده که اگر چند سال بمونه می تونه قطعا استقلال آینده روشنی خواهد داشت، منابع مالی رو بسیار خوب جور می کنه، بدهی هارو میده ، ایشالا تمرکز کنه روی فوتبال پایه و تولید ارزش افزوده برای باشگاه ، دیگه کامل میشه.
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۸:۱۸
پاسخ
6
4
محمدپارسا
اگه مدیرعامل عوض شه بازیکنا به جز جابر وقربانی حفظ شن و یه مهاجم یه هافبک به تیم اضافه شه مصدومامون هم مصدوم نشن اره موفق ترمیشه
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۰:۰۹
پاسخ
7
3
علی
ارزو بر جوانان عیب نیست
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۴:۲۲
پاسخ
4
11
مستاجر خدا
و باز هم سر توپ زدن مسئولین استقلال:))
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۰:۵۰
پاسخ
54
97
سارا اس اسی
و باز هم کامنت های بی مزه شما زیر پست سرورتون =)))
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸:۴۴
12
7
کاکو شیرازی
و باز هم گزافه گوییی ..... چرا اینجا همش آویزونی برو زیر تیم خودت نظر بده
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱:۲۵
10
7
طارمی اسطوره پرسپولیس
خطاب به مستاجر بی جام بقول بزرگ تیمتون : هیس !!!!!
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۰:۰۶
12
8
استقلال ۲۲_
اقا ینی استقلال میتونه قهرمان این فصل بشه ؟؟ خخخخحح
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۰:۰۳
پاسخ
52
117
جاویدss
قهرمان این فصل نمیشه چون منصوریان دوسال بهتون حال داد ولی مطمئن باش سال بعد قهرمان میشه چون شفر منصوریان نیس که همون اول فصل تو شش بازی پونزده امتیاز فاصلع بگیرید که الان بدون رقیب و بدون استرس بازیهاتونو میبرید سال بعد شفر باهاتون کار داره میفهمید کت تن کیه
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۹:۰۳
15
4
Me
بابا بامزه خوشمزززه بعد ده سال دوبار قهرمان شدین دیگ مثل 6تون هی تا عمر دارین بگین حالا البته بله بله ادم باید قدر داشته هاشو که زور به زور سالها به سالها بدست میاره بدونه...
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۲۵:۴۲
11
6