قرارداد ویلموتس در بلژیک امضا می‌شود/ تاج: نباید برای استقبال از یک مربی ۲۰۰ نفر به فرودگاه بروند

قرارداد ویلموتس در بلژیک امضا می‌شود/ تاج: نباید برای استقبال از یک مربی ۲۰۰ نفر به فرودگاه بروند

9811
10:06
29 اردیبهشت 1398
رئیس فدراسیون فوتبال گفت:.وقتی برای ورود یک مربی 200 نفر به فرودگاه بروند سرمربی تصور می‌کند که همه تشنه هستند و در رفتار او تاثیر می‌گذارد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، مهدی تاج در خصوص اینکه معیار انتخاب ویلموتس چه بوده و قرارداد وی چه زمانی قرار است به پایان برسد گفت: ما بعد از آقای کی‌روش با مشورت کمیته فنی و افرادی که مباحث فنی را دنبال می‌کنند صحبتی کردیم که بعد از کی‌روش مربی خارجی داشته باشیم. البته نظرات متفاوت بود ولی در کل تصمیم گیری این بود که مربی خارجی داشته باشیم. ویژگی بعد هم این بود که سرمربی تیم ملی بزرگسالان ما جوان باشد. کشورهای مثل قطر و عربستان با جوانگرایی راه را پیش برده بودند و ما تصمیم گرفتیم چون 7-8 سال است که تیم اول آسیا هستیم دستاوردهایمان را از تیم ملی از دست ندهیم و چیزی که به دست نیاوردیم را کسب کنیم.

وی افزود: در نهایت تصمیم گرفتیم سرمربی تیم ملی کشورمان بین سن 45 تا 55 سال باشد، زیر 45 سال هم توصیه‌ای نشد چون کمیته فنی اعتقاد داشت مربی زیر 45 سال نمی‌تواند تجربه زیادی داشته باشد. در بین گزینه‌ها با لوپتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا مذاکراتی انجام دادیم ولی با توجه به نوع نگرشی که او داشت به نتیجه رسیدیم این مربی نمی‌تواند با ما همکاری کند. ما همچنین با رنار هم مذاکراتی داشتیم، او قراردادی با مراکش داشت و تاکید داشت که تا بعد از مسابقات جام ملت‌های آفریقا باید در این کشور حضور داشته باشد. 

رئیس فدراسیون فوتبال که با رادیو ورزش صحبت می‌کرد تصریح کرد: بعد از صحبت با ویلموتس به نتیجه رسیدیم که او ویژگی های منحصر به فردی نسبت به تیم ملی کشورمان داشت. او اولا یک بازیکن بزرگ در کشورش بوده و در آلمان یک بازیکن محبوب محسوب می‌شود چون در تیم شالکه حضور داشته و از آنجا که هافبک نفوذی بوده به فوتبال تهاجمی علاقه دارد. او در تیم های نوجوانان و جوانان کارهای خوبی کرده و نسل خوبی را به تیم ملی بزرگسالان بلژیک معرفی کرده و همین حالا هم از همان نسل در حال استفاده هستند.

تاج ادامه داد:وقتی او در تیم ملی بلژیک حضور پیدا کرده تیم را از رده ۵۲ به رده اول و دوم فیفا آورده است که این یک برند خوب  در فیفا محسوب می‌شود.انتخاب او از نظر ما می‌توانست انتخاب خوبی باشد چون جایی به جز بلژیک هم کار کرده است. بعد از اینکه ما با وی در بروکسل مذاکره کردیم او عقد قرارداد با ایران را منوط به امکانات فوتبال ایران کرد. وی در مذاکرات اولیه سوالاتی از ما کرد که حس کردیم با شرایط ما به خصوص در دنیا، با واقعیت های کشور ما آشنا نیست به همین دلیل او را به تهران دعوت کردیم.

وی تاکید کرد: او به تهران آمد و بنا بود لیگ را هم تماشا کند. وقتی او به ایران آمد و ساختمان ها و شهر تهران و ویژگی های اینجا را که دید تعجب کرد و دید مثبتی پیدا کرد. او به ساختمان پک رفت و دید که در آنجا چند زمین چمن داریم. حقیقتا تصور ویلموتس از پک و مجموعه تیم های ملی این نبود ولی وقتی مجموعه را دید نظرش تغییر کرد. البته سعی کردیم او از پای تلویزیون همه بازی های هفته آخر را تماشا کند چون اگر به یک ورزشگاه می‌رفت بقیه دیدارها را از دست می‌داد،به هر حال بازی های هفته آخر را تماشا کرد و ان شاالله قرارداد او منعقد خواهد شد.

به گزارش فارس،رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه چه زمانی قرار است قرارداد ویلموتس منعقد شود گفت: ما قرار بود امروز قرارداد ویلموتس را در بروکسل امضا کنیم و  با او صحبت کردیم ولی از آنجا که امروز و فردا کاری در تهران داشتیم به همین دلیل تصمیم گرفتیم قرارداد را روز سه شنبه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بروکسل امضا کنیم. با توجه به اینکه سفری هم برای شرکت در مراسم فیفا دارم سعی کردیم قرارداد را بلافاصله امضا کنیم تا او به تهران سفر کند و بعد از اعلام اسامی اردوی تیم ملی را در تهران آغاز کند.

تاج ادامه داد: چون او برای اولین بار اسامی تیم ملی را اعلام می‌کند ممکن است نظرات فرق کند ولی هر چه جلو تر برویم شرایط متناسب‌تر خواهد شد.شما می‌دانید من از کی‌روش دفاع می‌کردم چون او سرمربی تیم ملی بود ولی به هر جهت بحث‌های جدی هم در شرایطمان با کی‌روش داشتیم و همین حالا هم داریم، ما انتقاداتی به رفتارهای کی‌روش داشتیم ولی درست یا غلط تیم ملی کی‌روش محور شده بود.وقتی یک سرمربی می‌آید و می‌بیند ماموریت‌ها در قبال او انجام نشود خود به خود در کارهای فدراسیون دخالت می‌کند و رفته رفته در مسائلی که به او مربوط نیست ورود می‌کند و همین کارهای کی‌روش برای ما یک تجربه بود، به همین دلیل در مورد ورود ویلموتس همه چیز بسته عمل شد. می‌دانید که پیش از این وقتی یک سرمربی به تهران می‌آمد سوالات و بحث‌های مختلفی مطرح می‌شد اما در مورد این مربی ما حتی اسم را هم اعلام نکردیم. به هنگام ورود این مربی هم خبری از دفتر وزیر ورزش و معاون رئیس جمهور نبود و 2 نفر به فرودگاه رفتند و از او استقبال کردند.وقتی برای ورود یک مربی 200 نفر به فرودگاه بروند سرمربی تصور می‌کند که همه تشنه هستند و در رفتار او تاثیر می‌گذارد. به نظرم درسی که از سرمربی قبلی گرفتیم در مورد آقای ویلموتس اعمال کردیم.وقتی هم که او می‌خواست از ایران برود همان چند نفر هم بیشتر به فرودگاه نرفتند.

وی ادامه داد: زمانی که کی‌روش به ایران آمد شناختی روی او زیاد وجود نداشت، او از امارات و رئال مادرید اخراج شد و به او اعتماد شد. امیدواریم ویلموتس بتواند تاثیر مثبتی در فوتبال کشور داشته باشد و ما بتوانیم از کنار این مربی شرایط خوبی پیدا کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه قرار است کی‌ ویلموتس به تهران سفر کند گفت: بعد از اینکه قرارداد را منعقد کردیم چند روز بعد به تهران سفر خواهند کرد. من ساعت دقیق را اعلام نمی‌کنم ولی او چند روز بعد از امضای قرارداد کارش را آغاز خواهد کرد. می‌دانید ساختمان پک متعلق است به تیم های ملی است و برای همه به صورت آنلاین اتاق هایی در نظر گرفته شده است که می‌توانند از این مجموعه استفاده کنند.

تاج در خصوص تمدید قرارداد گل‌محمدی با پدیده و تصمیم برای تیم ملی امید گفت: به نظرم روی امیدها نظارتی توسط تیم بزرگسالان است، کمیته فنی هم روی گل محمدی داشت و در اواسط لیگ به من این موضوع را گفتند و بعد از پایان لیگ من خودم با این مربی صحبت کردم. ما قرار بود امروز نام این مربی را اعلام کنیم ولی دیدم مردم محترم مشهد در صفحه شخصی من کلی پیام دادند که او در این تیم بماند. من خودم تصمیم داشتم که با این شرایط از انتخاب گل محمدی انصراف بدهیم، مدیر محترم باشگاه پدیده هم با من تماس گرفت و شرایطی را گفت که قابل قبول بود. او مدعی شد که به سرمربی جدید فکر نکردیم و اجازه ندهید این تصور به وجود بیاید که در تیم امید حاضری خوری شده است. البته  ما برای تیم امید گزینه های دیگری داشتیم و ما هم برای آقای گل محمدی آرزوی موفقیت می‌کنیم. مطمئنا گزینه تیم ملی امید داخلی خواهد بود.

2051

نظرات کاربران
msy
کجایی کیروش که یادت بخیر سرمربی میخوان بیارن که بله قربان گو شون باشه اسمشو میذارن فدراسیون محور
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۳:۲۰
پاسخ
5
6
کوهمره.جروق
یه نفر هم نمیره به استقبالش فقط دارودسته تاج میره سراغش اگه کسی قراره بره.اینا همش فیلمه.میخواد در خفا قراردادش امضا کنه تا کسی مزاحمش نشه
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۷:۰۸
پاسخ
2
12
سبزوار
اقای تاج شما دنبال مربی با روزنه خوب نبودید دنبال مربی بودی که بله قربان گو باشه اسمش رو گذاشتی فدراسیون محور؛ ضمنا لطف کنید اسامی اون کمیته فنی که این مربی رو انتخاب و یا حتی توصیه کردن رو اعلام کنید تا حداقل بعدا پاسخگو باشن؛ این انتخاب مطمئنا یکی از بدترین انتخابها هستش و فقط پول مردم رو دور میریزید
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۶:۱۵
پاسخ
4
15
SPSS
سلام بر همه من طرفدار هیچ باشگاهی نیستم. طرفدار و مخالف هیچ مربی هم نیستم. فقط یک سوال بدون قصد و منظور دارم از افرادی که کامنت می گذارند: آقای لوپتگی که قراردادش خیلی بیشتر از آقای ویلموتس هست، به همین نسبت چقدر بیشتر افتخار در رده های بزرگ کسب کرده؟ (فقط دو قهرمانی با زیر 19 و 21 سال اسپانیا داره و از تیم ملی اسپانیا و رئال هم اخراج شده. در هیچ باشگاه یا تیم ملی بزرگسالان هم قهرمانی نداره) لطفا یکی مستند و بدون تعصب جواب بده.
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۵:۵۲
پاسخ
3
9
آفتاب پرست
دوست عزیز لطفا چند مسابقه مقدماتی جام جهانی 2018 اسپانیا رو ببینین و بعدش با چند مسابقه بلژیک که زیر نظر ویلموتس بوده رو تماشا بکنین!!! لوپتگی در رده ملی بزرگسالان تا امروز باختی نداشته!!! در ضمن تاکتیکهای لوپتگی بسیار متنوع هست که کلا هر دفاعی رو نابود میکنه!! کافیه بازی دوستانه اسپانیا-آرژانتین که قبل از جام جهانی 2018 برگزار شد و آرژانتین 6 بر صفر تحقیر شد رو نگاه بکنین متوجه کیفیت کارش میشید!!! اگر کلا مبنای مقایسه رو بر تاکتیک ها و کیفیت مربیگری قرار بدیم(نه افتخارات و دستاوردها) لوپتگی کیفیت کار بهتری داره!!!
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۰:۰۱
1
6
حامد
این همه مربی جوان و خوب هست چرا ایشون رو میخوان سرمربی تیم ملی کنند؟... اشتباهی که آقای زنوزی کرد و یه مربی بلژیکی آورد که هیچی بلد نبود رو آقای تاج تکرار کرد ... از ماست که بر ماست.
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴:۱۴
پاسخ
6
7
سینا
باسلام خدمت آقای تاج: خواهشمند است کنار آقای ویلموتس دو یا سه نفر از مربیان ایرانی استفاده شود که باعث تجربه آنها بشود و سرمربی تیم ملی بزرگسالان بر روی تیم ملی امید نظارت داشته باشد و مربی امید با سرمربی بزرگسالان مشورت کند. لطفا از طرف سرمربی تیم ملی بزرگسالان که در سطح اول دنیا مربی گری کرده اندکلاس هایی برای دیگر مربیان جوان و لیگ برتری گذاشته شود که باعث پیشرفت در کار مربی گریشون بشه. با تشکر
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۷:۵۴
پاسخ
2
5
سیاوش
ویلتموس حیا کن تیم ملی رو رها کن
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵:۱۴
پاسخ
6
10
mohammad javad
مگه با تجربه بده؟تابارس چشه؟نمیگم اون بیاد :) ولی میگم پیر هم بود فکر نکنم مشکل خاصی پیش میومد.چون کشور های عربی جوون آوردن ما هم باید بیاریم؟چه ربطی داره؟
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱:۵۰
پاسخ
37
11
علیرضا
بعدش هم ما چطور 7-8 سال بهترین تیم اسیا بودیم که قهرمان جام ملتهای دو دوره تو هشت سال نشدیم و از ژاپن 3 تا میخوریم و قطر قهرمان میشه ؟؟؟
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۵:۲۷
4
5
پرسپولیس یونایتد
استاد. فوتبال ملی هر چهار سال یکبار جام ملتها و جام جهانی انجام میشه. مثلا ی مربی ۶۸ ساله بیارن برای جام جهانی بعدی ک ۳سال دیگس ۷۱ سالش میشه . و اگه بخاد ۴ سال دیگه بمونه برای جام جهانی ۲۰۲۶ اون مربی ۷۵ سالش میشه و عملا نمیتونه توی اون سن مربیگری کنه.. این مربی بلژیکی ۵۰ سالشه و میتونه ۴تا جام جهانی رو پشت سر بزاره و نسل های جدید بسازه و از لحاظ تاکتیکی هم به مروز زمان تاکتیک اتوبوسی کیروش رو تغییر بده..اما یک مربی پیر فقط باید ازش نتیجه بخای چون در دراز مدت نمیتونه با تیم بمونه. ..
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹:۵۶
6
5
محسن۴۲۲
کی‌روش هر اخلاقی داشت همین ساختمان پک،هشت سال رنکینگ اول آسیا و از بین رفتن بازیکن سالاری و دوبار پیاپی رفتن به جام جهانی را مدیون کی‌روش هستیم باید به رسم جوانمردی و منش ایرانی سپاسگزار باشیم. کی‌روش پولی را هم که گرفت با دوبار رفتن به جام جهانی و پاداش فیفا جبران کرد و کاملا به سود ما بود.بیایید با تعصب به رنگ پیراهن قضاوت نکنیم
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱:۰۸
پاسخ
29
95
ساسان
نمی‌دونم چرا ولی خیلی دلم به این مربی جوان روشنه.انشالله که روند موفقیت های تیم ملی ادامه پیدا کنه و همچنان اول آسیا باقی بمونیم و در رنکینگ جهانی هم بیایم بالاتر.یک مربی جوان و بازیکنان جوان و پر انگیزه
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴:۰۱
پاسخ
15
40
کیومرث
البته موقعی که کی روش وارد کلمبیا شد ، کلی خبرنگار و حتی ایرانی رفتن استقبالش . به هر حال آرزوی موفقیت برای سرمربی جدید تیم ملی دارم ولی هیچکس کی روش نخواهد شد .
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳:۳۳
پاسخ
35
56
حق شناس
دلیل پنهان کاری و کارآگاه بازی شما نه بخاطر بالارفتن مبلغ قرارداد بلکه برای فرار از فشار رسانه ای بود که هواداران تیم ملی بخاطر انتظاراتی که وزارت ورزش ایجاد کرده بود بر روی شما و فدراسیون میورد!! وگرنه این مربی بهترین قراردادش مبلغ 800 هزار دلار با ساحل عاج بود اونم تازه دوسال پیش!!!
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷:۴۴
پاسخ
9
83
طرفدار
واقعا از کمیته فنی ای که مربی ایرانی رو بهترین گزینه برای تیم ملی میدونه و حتی سطح مربیان ایرانی رو گاهی بالاتر از مربیان خارجی قرار میده انتظار دارین مربی بزرگتر و بهتر از کیروش براتون بیاره؟؟؟؟ زهی خیال باطل!!!!
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴:۳۷
پاسخ
14
60
بلواستار
احیانا الان طرفدارهای برانکو نظری دراین‌باره ندارن؟!
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸:۴۴
پاسخ
58
98
محمودی
ضمن خسته نباشید خدمت جناب تاج و تشکر از پیامی که برای قهرمانی پرسپولیس دادند باید گفت همانطور که استقبال از ایشان با تعداد زیاد مشکل زاست امضای قرارداد در بلژیک هم کار درستی نیست ایشان بهتر است مثل همه جای دنیا پس خواندن قرارداد در هر کجا برای امضای آن به تهران و در دفتر رئیس فدراسیون حضور بیابند تا پرستیژ ما ایرانی ها و فدراسیون حفظ شود و دوباره مثل داستان کیروش نشود. گر چه اگر تا حالا کیروش و دوستانش رای ایشون رو عوض نکرده باشند!
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸:۳۴
پاسخ
17
54