قرعه استقلال بهتر است یا پرسپولیس؟

قرعه استقلال بهتر است یا پرسپولیس؟

99863
11:15
19 تیر 1396
استقلال در پنج هفته ابتدایی چهار بار در تهران به میدان می‌رود، در آنسو پرسپولیس مجبور نیست در گرما به خوزستان برود و در سرما به تبریز.

وبسایت رسمی برنامه نود - 16 تیم لیگ برتری دیشب از ترتیب بازی‌هایشان در لیگ هفدهم آگاه شدند.

به گزارش سایت نود، جزئیات می‌تواند در موفقیت یک تیم نقش مهمی ایفا کند. ترتیب بازی‌ها، شروع خوب، بازی کردن در شرایط آب وهوایی مطلوب، نداشتن چند سفر طولانی پشت سرهم و... همه اینها برای هر مربی‌ای در لیگ مهم است.

دیشب هم مثل همیشه بیشتر توجه‌ها به برنامه بازی‌های استقلال و پرسپولیس بود.

کدام یکی از این دو تیم مدعی از برنامه بازیهای خود در لیگ هفدهم راضی‌اند؟

شروع نه چندان پیچیده

پرسپولیس هفته اول در ورزشگاه آزادی میزبان فولاد خوزستان است. هواداران سرخابی دوست دارند بازی اول تیم شان در خانه باشد که پرسپولیسی‌ها از این مزیت برخورد دارند.

شاگردان برانکو در هفته دوم یک بازی سخت در خانه تراکتورسازی دارند. سپس با نفت تهران بازی می کنند. در هفته چهارم میزبان سیاه‌جامگان‌اند و در هفته پنجم میهمان گسترش فولاد خواهند بود.

حال بازی های استقلال را در پنج هفته اول مرور می کنیم؛

استقلال لیگ را با بازی در گرمای آبادان مقابل صنعت نفت شروع می کند. سپس دو هفته پشت سرهم میزبان است و با استقلال خوزستان و تراکتورسازی بازی دارد. استقلال هفته چهارم با سایپا در تهران بازی خواهد کرد و سپس میزبان پدیده است.

دو تیم باید از چیدمان بازی های ابتدایی شان راضی باشند و برنامه متعادلی دارند. بیشتر بازی‌هایشان در تهران است و تنها یک بار با سایر مدعیان روبرو می‌شوند. در این زمینه استقلال البته باید راضی تر هم باشد.

آبی ها چهار بار در تهران بازی می کنند و یک بار از تهران خارج می شوند. پرسپولیس در پنج هفته اول مجبور است دو بار از تهران بیرون برود.

سخت ترین حرف دو تیم در پنج هفته ابتدای تراکتورسازی است که استقلال در خانه با تراکتورسازی بازی دارد و پرسپولیس در تبریز.

آب و هوا

در زمینه بهره بردن از شرایط اقلیمی کشور پرسپولیس کاملا تیم خوش شانسی بوده است. این تیم در پنج هفته اول دو بازی خارج از خانه دارد که هر دو در تبریز است. در واقع قرمزها در تابستان داغ امسال بازیهای خارج تهران‌شان را در تبریز برگزار می‌کنند. آنها مجبور نخواهند بود در زمستان به تبریز بروند و در تابستان به جنوب سفر کنند. اولین بازی پرسپولیس در شهرهای جنوبی در هفته هشتم در خانه صنعت نفت است که آن بازی در اوایل پاییز برگزار می‌شود.

استقلال اما کاملا بد شانس بوده است، در هفته اول در هفته اول مرداد مجبور است در گرمای خوزستان در آبادان به میدان برود. استقلال در هفته ششم هم سفر به استان بوشهر و بازی با پارس جنوبی را در پیش دارد. بازی های استقلال در تبریز هم در ماه های سرد سال افتاده است.

 فشردگی بازی‌ها

حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا باعث می شود بازیهای این تیم فشرده تر از 15 تیم دیگر شود. پرسپولیس هر چقدر در آسیا پیشروی کند در لیگ ضرر می‌کند. این موضوع به سود استقلال و سایر مدعیان خواهد شد. از طرفی تعطیلی‌های لیگ به خاطر اردوهای تیم ملی هم بیشترین ضربه را به پرسپولیس وارد می‌کند چرا که هیچ تیمی به اندازه پرسپولیس ملی‌پوش ندارد.

پیش داربی

بازی قبل داربی اهمیت ویژه‌ای دارد. بازیکنان با احتیاط در آن بازی حاضر می شوند و اگر آن بازی سنگین باشد به تیم‌ها لطمه وارد می‌کند. پرسپولیس سال قبل در بازی با تراکتورسازی تبریز کمال کامیابی‌نیا را از دست داد و در داربی هزینه آن را پرداخت. این بار دو تیم با دیدارهایی مشابه پای به درابی می گذارند. پرسپولیس با استقلال خوزستان بازی دارد و استقلال با فولاد. دو تیم از زمان داربی هم راضی‌اند. اگر داربی در هفته‌‌های ابتدایی بود باخت در این بازی حیثیتی خیلی زود تیم بازنده را وارد بحران می کرد.

دیدارهای سخت پشت سرهم

هر دو تیم در این زمینه خوش شانس بودند. پرسپولیس فصل قبل در سه هفته پشت سرهم با تراکتورسازی، استقلال و سپاهان بازی کرد اما در لیگ هفدهم چنین موضوعی تکرار نشده است. استقلال هم در این زمینه کاملا رضایت دارد و با چند دیدار متوالی با مدعیان روبرو نشده است.

هفته آخر

در چندین دوره لیگ برتر کار به هفته آخر کشیده است. اگر قرار باشد در لیگ هفدهم این موضوع تکرار شود کار پرسپولیس به مراتب راحت‌تر است. قرمزها در هفته سی‌ام میزبان سپیدرود رشت‌اند. استقلال همزمان با سپاهان در اصفهان بازی دارد. دیداری که شاید یکی از دوئل‌های قهرمانی باشد.

به هر ترتیب در مجموع دو تیم نباید از چیدمان بازی‌هایشان ناراضی باشند؛ مخصوصا پرسپولیس که هفته اول و سی‌ام را در ورزشگاه آزادی برگزار می‌کند. در دور رفت که درگیر بازی‌های آسیایی است 9 بازی در تهران دارد. در گرما به خوزستان نمی‌رود و در سرما به تبریز. همچنین پشت سرهم با مدعیان بازی ندارد.

57189

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران
منصور کپی
چرا کم می یارین به پرفسور برانکو توهین می کنید.
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۴:۳۶
پاسخ
1
7
4444444
واقعا شانسپولیس که میگن اینه همه جوره شانس اورده
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۳:۰۰
پاسخ
4
2
رائول
با اینهمه بازیکن که امسال استقلال گرفته، قهرمان نشدنش خیلی سخت تره !!!!! مگر اینکه منصوریان اشتباهات مرگبارش رو تکرار کنه...
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۳:۱۶
پاسخ
4
2
United
آقاي ميلاد مجيدي منظورت "لابي" بود؟!
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۲:۱۶
پاسخ
1
3
غلامرضا64
به نظر من قرعه هردو تیم استقلال و پرسپولیس متعادله هر کدوم یه خوبی هایی داره یه بدی هایی .
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۷:۳۷
پاسخ
2
5
Fc taj
عشق فقط استقلال بقیه سسول بازیه
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۱:۴۲
پاسخ
4
2
ابیته
استقلال قرعه سخت و اسون براش فرقی نداره در هر صورت قهرمان میشه
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۸:۵۶
پاسخ
7
5
habib
استقلال چون پرسپولیس به سختاا اول خوردد خخخ
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۰:۲۹
پاسخ
0
5
تاج کبیر آسیا
امسال استقلال یک هفته زودتر تو ازادی قهرمان میشه انشاءالله جام حذفی رو هم میگیریم و دبل میکنیم بنظرم امسال یکی از بهترین فصل های فوتبال ایران میشه چون استقلال پرسپولیس سپاهان ذوب اهن تیمای واقعا خوبی دارن تراکتور سایپا نفت حتی سپیدرود هم حریفای سختی هستن ولی امید خدا اخرش استقلال قهرمانه
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۸:۳۵
پاسخ
7
7
قربانی تیم ملی
امسال مهمترین چالش پرسپولیس تیم ملیه. هرچی به جام جهانی نزدیک تر بشیم کیروش بیشتر رو مخ پرسپولیس راه میره.
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۰:۲۰
پاسخ
3
6
حسین
باسلام قرعه استقلال به مراتب سختتره . بازی اول و اخر استقلال بیرون از خانه هست .اونم با سپاهان که یکی از مدعیان قهرمانیه استقلال در گرمای جنوب باید بازیا رفتشو با دو تیم صنعت و پارس انجام بده و در سرمای زمستان باید به تبریز بره و با تراکتور. ولی پرسپولیس بازی اول و اخرشو در ازادی میزبانه در گرما به جنوب نمیره و فصل سرما با تراکتور بازی نمیکنه پرسپولیس بازی اخرش با سپیدرود رشت هست که احتمالا تا اونموقع سقوط کرده پس بمراتب کار استقلال سختتره
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۰:۰۵
پاسخ
5
4
مسعود گل باشی
از نظر ابو هوایی کاملا به نفع پس پس بوده ولی بقیش کاملا منصفانه خارج از رنگو تعصب
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶:۰۸
پاسخ
5
4
احسان پرسپولیسی
با این جمله حال کردم هیچ تیمی به اندازه پرسپولیس ملی پوش ندارد
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۹:۱۴
پاسخ
4
7
Mooosi
قهرمانی واسه ماس ان شاءالله زنده باد ارتش سرخ
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۸:۲۱
پاسخ
3
6
علی
پرسپولیس به خاطر لیگ آسیا و تیم ملی کار سختی داره ولی تیمی که میخواد قهرمان بشه براش نباید فرقی بکنه و باید تمام تلاششو بکنه
۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۶:۲۹
پاسخ
2
7