قرعه کشی دور گروهی لیگ اروپا؛ قرعه نه چندان سخت نمایندگان انگلیس و تیم مجید حسینی

قرعه کشی دور گروهی لیگ اروپا؛ قرعه نه چندان سخت نمایندگان انگلیس و تیم مجید حسینی

4389
16:22
08 شهریور 1398
قرعه کشی مرحله گروهی لیگ اروپا بعد از ظهر امروز در موناکو انجام شد.

به گزارش وبسایت نود، قرعه کشی دور گروهی لیگ اروپا از ساعت 15:30 جمعه (به وقت تهران) در مرکز گریمالدی موناکو انجام گرفت و 48 تیم حاضر در این رقابت ها رقبای خود را شناختند.

در ابتدای این مراسم ادن هازارد ستاره سابق چلسی و بازیکن جدید رئال مادرید به عنوان برترین بازیکن فصل 19-2018 لیگ اروپا شناخته شد. در ادامه آندری بونکول ستاره سابق فوتبال لهستان و قهرمان سال 1988 این مسابقات (به همراه بایر لورکوزن) جام لیگ اروپا را به روی صحنه آورد. فینال فصل 20-2019 در گدانسک لهستان برگزار خواهد شد و بونکول سفیر بازی فینال است.

سپس اشلی کول، مدافع سابق باشگاه های آرسنال و چلسی و فاتح این مسابقات در سال 2013 به همراه پائولو فریرا، دیگر بازیکن سابق چلسی که در سال های 2003 (پورتو) و 2013 (چلسی) قهرمان این رقابت ها (جام یوفای سابق) شده، برای انجام قرعه کشی به روی صحنه آمدند.

بعد از این دو بازیکن هم جورجو مارکتی، دبیرکل اتحادیه فوتبال (یوفا) به روی صحنه آمد و نحوه برگزاری قرعه کشی را شرح داد. باشگاه های روسیه و اوکراین به دلیل نراع سیاسی در یک گروه قرار نخواهند گرفت.

نتیجه قرعه کشی در نهایت به این شکل بود:

گروه A: سویا (اسپانیا)- آپوئل نیکوزیا (قبرس)- قره باغ (آذربایجان)- دودلانژ (لوکزامبورگ)

گروه B: دینامو کیف (اوکراین)- کپنهاگن (دانمارک)- مالمو (سوئد)- لوگانو (سوئیس)

گروه C: بازل (سوئیس)- کراسنودار (روسیه)- ختافه (اسپانیا)- ترابزون‌اسپور (ترکیه)

گروه D: اسپورتینگ لیسبون (پرتغال)- آیندهوون (هلند)- روزنبورگ (نروژ)- لاسک (اتریش)

گروه E: لاتزیو (ایتالیا)- سلتیک (اسکاتلند)- رن (فرانسه)- کلوژ (رومانی)

گروه F: آرسنال (انگلیس)- آینتراخت فرانکفورت (آلمان)- استاندارد لیژ (بلژیک)- ویتوریا (پرتغال)

گروه G: پورتو (پرتغال)- یانگ بویز (سوئیس)- فاینورد (هلند)- رنجرز (اسکاتلند)

گروه H: زسکا مسکو (روسیه)- لودوگورتس (بلغارستان)-اسپانیول (اسپانیا)- فرانس‌واروش (مجارستان)

گروه I: وولفسبورگ (آلمان)- خنت (بلژیک)- سن اتین (فرانسه)- آلکساندریا (اوکراین)

گروه J: رم (ایتالیا)- بوروسیا مونشن‌گلادباخ (آلمان)- استانبول باشاک‌شهیر (ترکیه)- وولفسبرگر (اتریش)

گروه K: بشیکتاش (ترکیه)- براگا (پرتغال)- وولورهمپتون (انگلیس)- اسلووان براتیسلاوا (اسلواکی)

گروه L: منچستریونایتد (انگلیس)- آستانه (قراقستان)- پارتیزان (صربستان)- آلکمار (هلند)

به این ترتیب قرعه های متعادلی به تیم های انگلیسی منچستریونایتد و آرسنال رسید. در گروه آرسنال فینالیست دوره قبل، فرانکفورتی حضور دارد که فصل گذشته تا نیمه نهایی این رقابت ها پیشروی کرد و منچستریونایتد نیز در گروه خود باید در مقابل تیمی نظیر آلکمار بایستد.

گروه یازدهم با حضور دو تیم بشیکتاش و وولورهمپتون بازی های جالبی در خود خواهد داشت و حضور رم، مونشن‌گلادباخ و استانبول باشاک‌شهیر در گروه دهم، این گروه را احتمالا به جذاب ترین گروه فصل تبدیل خواهد کرد.

ترابزون‌اسپور تیم سیدمجید حسینی نیز باید در مقابل بازل، کراسنودار و ختافه قرار گیرد. خنت بلژیک به همراه میلاد محمدی نیز در قرعه ای متعادل با وولفسبورگ، سن اتین و آلکساندریا اوکراین مواجه خواهد شد. هفته نخست این رقابت ها در روز 19 سپتامبر (28 شهریور) انجام خواهد گرفت.

7712

نظرات کاربران