انتقاد قلعه‌نویی از شعارهای قومیتی در ورزشگاه‌ها

انتقاد قلعه‌نویی از شعارهای قومیتی در ورزشگاه‌ها

7879
11:24
20 مرداد 1397
سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بیان اینکه استقلال با یک بازی عادی سه گل به تراکتور زد، گفت: از مسئولان سازمان لیگ خواهش می‌کنم قراردادهای سپاهان را منتشر کنند تا خیال بعضی‌ها راحت شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بیان اینکه استقلال با یک بازی عادی سه گل به تراکتور زد، گفت: از مسئولان سازمان لیگ خواهش می‌کنم قراردادهای سپاهان را منتشر کنند تا خیال بعضی‌ها راحت شود.

به گزارش وب سایت نود، امیر قلعه نویی درباره بازی سپاهان با پیکان گفت: ابتدا می خواهم راجع به مسائلی که در فوتبال ایران اتفاق افتاده است صحبت کنم. یکسری حرفهایی هم می زنم که برایم هزینه دارد. شرایط ایران از نظر اقتصادی خوب نیست و مردم تحت فشارند ولی این بحث قومیت ها خوب نیست. همه ما ایرانی هستیم و به ایرانی بودنمان باید افتخار کنیم. ما کشور ۹ هزار ساله و دارای تمدن و فرهنگ هستیم.

سرمربی سپاهان که با برنامه تهران ورزشی گفتگو می کرد، تاکید کرد: اگر مطالبات به حق هم داریم باید از راه درست باشد. متاسفانه یکسری مسائل در استادیوم ها راه افتاده که به صلاح نیست. خدایی ناکرده اگر خونی از دماغ کسی بیاید پدر و مادرها آسیب می بینند. از طرفداران فوتبال خواهش می کنم احترام هم را نگه دارند.

او درباره سه هفته ابتدایی لیگ تاکید کرد: آنطور که باید و شاید تیم ها به روند خود نرسیده اند. عیار لیگ دو هفته دیگر مشخص می شود. تیم ها نشان دادند با برنامه آمده اند. فکر می کنم امسال لیگ خوبی داشته باشیم. استقبال تماشاگران در شهرهای مختلف هم زیاد است. در خود اصفهان هم تماشاگران آمدند و تشویق کردند. آذری های پرشور هم آمدند و تیمشان را تشویق کردند. لیگ امسال نشان داده با کیفیت است. بعضی ها می گویند در اروپا چرا اینطور نیست. یقینا مسائلی که در اروپا هست اینجا نیست. ببینید تیم های ما چقدر مشکل دارند. شرایط فوتبال ایران متفاوت است.

قلعه نویی درباره حضور دژاگه و شجاعی در تیم تراکتورسازی گفت: جایی که مسئولیت ندارم صحبت نمی کنم ولی کلی گویی می کنم. از آقای زنوزی تشکر می کنم. او در فوتبال چند سال است که سرمایه گذاری کرده است. آمدن این بازیکنان چند جنبه دارد. رونالدو از نظر فنی شاید شرایط ۵ سال قبل را نداشته باشد ولی چرا یوونتوس او را جذب می کند؟ به خاطر ابعاد دیگر. آمدن شجاعی و دژاگه به لیگ ما اعتبار خوبی می دهد. می گویند در جلسه اول ۵ هزار تماشاگر در تمرین حاضر شده اند. یقینا این عملکردها می تواند جذابیت لیگ را بیشتر کند تا لیگ پرشورتر شود.

او ادامه داد: یادم رفت یک مطلب را بگویم. مجموعه گسترش فولاد و شخص نصیرزاده یک کار پهلوانی کردند. وظیفه ما است که این رفتارها را بگوییم. یا کاری که مهدی رحمتی کرد و زمانی که تیمش مقابل ذوب آهن گل خورد، آن کار زیبا را کرد. فوتبال ما به جای توهین به هم، این رفتارها را نیاز دارد. ان شاءالله که مملکت به سمت اخلاق مداری برود که این چند سال کمرنگ شده است.

سرمربی سپاهان درباره رویارویی اش با ذوب آهن در هفته چهارم تاکید کرد: ما مقابل پیکان بازی خوبی انجام دادیم. ساختار حمله و دفاعمان خوب بود. پیکان تیم خوبی است ولی حتی یک موقعیت روی دروازه سپاهان ایجاد نکرد. هم نظم دفاعی خوبی داریم و هم چند موقعیت گلزنی داشتیم. ما روز گذشته بدشانس بودیم و عدالت فوتبال انجام نشد.

قلعه نویی گفت: البته می گویند پیکان هم بسته بازی کرد ولی حق نداریم راجع به سبک بازی تیم روبرو صحبت کنیم. می دانستیم که پیکان اینطور است و باید راهکارش را پیدا می کردیم که پیدا هم کردیم. بازیکنی که سه بار خودش را زمین می زند باید بیرون برود. دیروز تا بازی می آمد شکل بگیرد، بازیکنان پیکان خودشان را زمین می انداختند و بازی متوقف می شد. یک مقدار توقع این رفتارها را نداشتیم. البته مجید جلالی مربی متعهدی است. از تیمم راضی بودیم ولی بدشانس بودیم و گل نزدیم.

وی درباره پایین آمدن آمار گلزنی تیم ها نسبت به دو هفته ابتدایی خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم نیاز به زمان است. به عنوان مثال تیم ما کلی تغییرات داشته است. این تیم نیاز به زمان دارد. تیم های دیگر هم همینطور. استقلال هم تغییرات زیادی داشته است. تا بخواهد این تیم شکل بگیرد، زمان می برد ولی می آید یک بازی عادی انجام می دهد و سه گل به تراکتورسازی می زند. استقلال تا بخواهد به شکل واقعی اش برسد زمان می برد. این هم یک هنر است که وینفرد شفر انجام داد. فکر می کنم یکی دو هفته دیگر تیم ها شکل واقعی خود را پیدا کنند. فکر می کنم خیلی از تیم ها هم افکار بازی بسته دارند و می گویند اول گل نخوریم.

سرمربی سپاهان همچنین با اشاره به انتقاد بعضی از مربیان از هزینه های سپاهان اظهار کرد: تا یک چیزی می شود می گویند ما پول نداریم هزینه کنیم. بنده خودم سرمربی مس کرمان و استقلال اهواز بوده ام ولی همیشه از نظر امتیازی و آماری جزو تیم های خوب بوده ام. بازی آخر استقلال و ذوب آهن در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا را دیدید. می توانستم بازی بسته انجام بدهم و امتیاز بگیرم. متاسفانه الکی راجع به سپاهان حرفهایی می زنند. البته داریوش یزدی سرمربی استقلال خوزستان با من تماس گرفت و عذرخواهی کرد.

قلعه نویی ادامه داد: آقای سازمان لیگ؛ آقای فتاحی! بیایید تمام قراردادها را منتشر کنید؛ اول هم از سپاهان شروع کنید. همه جای دنیا همین است. یوونتوس رونالدو را خریده ولی تیم ته جدولی ایتالیا راجع به این مسائل اظهارنظر نمی کند.

وی با اشاره مجدد به شرایطش در تیم استقلال در زمان مدیریت بهرام افشارزاده یادآور شد: بنده در همین استقلال بدترین شرایط مالی تاریخ داشتم. یکبار از آقای افشارزاده خواستم ۱۰۰ میلیون تومان بدهد تا به بازیکنان پاداش بدهیم ولی ایشان با من تماس گرفت و گفت نمی توانم این پول را فراهم کنم. در همان فصل آندو تیموریان و محمد قاضی را هم از دست دادیم و بازیکنانی گرفتیم که دست و بالمان بسته بود با این حال نمی آمدم بگویم چرا سپاهان یا تیم های دیگر اینقدر هزینه می کند. سپاهان باشگاه ساختارمند است.

سرمربی سپاهان افزود: آقای فتاحی قراردادهای بازیکنان سپاهان را به مردم نشان بدهید. تیم های دیگر به کارهای تاکتیکی خودشان بچسبند. قراردادها را نشان بدهید تا خیال دوستان راحت شود و شبها راحت بخوابند.

 

2051

نظرات کاربران
پدرام
امیرخان ، خوب شدید گفتی در مورد تاکتیک تیم مقابل حق نداریم حرف بزنیم و در مورد بازی پیکان حرف نزده نگذاشتی، هم دفاعی بودن!، هم زیر توپ میزدن! و هم خودشون رو زمین مینداختن! خب دیگه چی باید میگفتی که حقشو نداشتی ؟
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۴:۱۹
پاسخ
16
12
تیم مــــــــــــــــلی 99
این مسائل قومیتی را از وقتی که تراکتوری ها به لیگ برتر امدند باب کردند و متاسفانه دامن میزنند و ادامه میدهند فقبلش این مسائل نبود پرچم کش.رهای دیگر و بنر به ورزشگاه اورذند و دنبال کارای غیر فوتبالی بودند و هستند کلا دنبال کارای دیگری هستند با دید قومیتی و نژادپرستانه میان ورزشگاه وگرنه تیمهای دیگری از اون منطقه هم بودن مثل گسترش و شهرداری این مسائل نبود اما این تیم تراکتور را کردن صمبل کارای قومیتی و کار را به اینجا رسانده اند دیروز هم دیدید که حتی در تهران هم دست بردار نبودند از تبریز که فرودگاه رفتند و در فرودگاه شعارهای قومیتی دادند تا دیروز و همیشه کار اینها همینه اینها اگر بازی هاشون به شهرهای دیگه منتقل بشه این رفتارشون درست میشه
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰:۴۹
پاسخ
38
31
✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰
که باید گفت شروعش از بازی فولاد و جعلپولیس بود:))
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴:۱۸
پاسخ
50
33
ایران
از مقعی این تراکتور اومد لیگ برتر این داستانا شروع شد
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۶:۰۰
پاسخ
52
50
امین
ای آقا کار از این حرف ها گذشته.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰:۰۰
پاسخ
5
36
شهربابک
دیشب ۶تایی ها شعار قومیتی دادن ویدیو هست ۶تابی ها می گن ما شعار ندادیم از بس بی منطقن
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۷:۱۹
پاسخ
14
59
6در4 دسته 3 ای
متاسقانه همه اینا برنامه ریزی شدس یه عده خوشحالن از این حرکت و این بیشتر امسال بیشتر شده واقعا نگران کننده و ناراحت کنندس امیدوارم به خودمون بیاییم
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۵:۴۱
پاسخ
10
43
تراکتوری
باید بهشون فرصت داد من خودم از اشکان راضی بودم فقط تیم هماهنگ نیست .دوستان یه تیم هرجا ی دنیا وقتی بازیکن میخرن اون اسکلت تیم را نگاه میدارن نه از نظر کیفیت بلکه از نظر شخصیت تیمی به تیم خیلی کمک میکنه این یک واقعیت است که باید تراکتور تا شش هفت هفته تاوان بده تا به اون شخصیت تیمی برسیم فقط امید وارم تو این سه چهار هفته شانس بیاریم امتیاز بیاریم عقب نمونیم من یادمه وقتی سوارز اومد بارسا هفت هشت بازی ندادن تو نیمکت بود ده دقیقه آخر بهش بازی میدادن من خودم تراکتوری با تعصب هستم ولی اینو قبول میکنم فوتبال تنها تاکتیک نیست بحث روحی روانی خیلی مهمه مثلا از کار برانکو خوشم اومد که به بیرانوند دو هفته بازی نداد چون خیلی به تیم کمک کرد.با آرزوی موفقیت برای تراکتور چون خیلی بهشون امیدوارم ما همه بازیکنان قرداد سه ساله بستیم این به تیم کمک میکنه مطمئن هستم فقط صبر وصبر
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۰:۴۶
پاسخ
18
47
ایمون زاید
لعنت به کسانی که بذر تفرقه قومیتی رو کاشتن تو این مملکت دوستان ما همه ایرانی هستیم هیچ قومی از قوم دیگر برتر نیست لطفا احترام بزارین به همدیگه این خاک از اولین روز تمدنش و در طول این چندهزار سال میلیون ها شهید داده تا تجزیه نشه در خلال جنگ هشت ساله رزمندگان ما با هر قومیتی کنار هم اوقات فراغتشون فوتبال بازی می کردن این یعنی فوتبال برای وحدته نه تفرقه دنا داره با فوتبال مرزها رو از بین برمیداره ولی ما داریم با فوتبال به هم توهین می کنیم
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۸:۰۷
پاسخ
47
95
ساسان
تیمی که 2 بار شعار قومیتی بدهد یا علیه خلیج فارس موضع گیری کند یا پرچم بیگانه بیاورد را از لیگ اخراج کنند مشکل حل می شود
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۷:۳۷
پاسخ
92
73
رضاSh
دست مدیرای تیم چارچرخ درد نکنه که این بازیکنان رو اوردن.پول کلان بهشون دادن.ولی فک نکنم شجاعی بتونه کاری کنه اینجا.دژاگه هم نفس کم میاره.سرعت تیمی در ایران داره بالا میره ولی چارچرخ بازیکنانی گرفته که سرعت تیم رو بر فنا میدن
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۵:۵۵
پاسخ
48
28
چه تیمی داریم مااا
دیشب که واقعا بد بودن جفتشون ... استقلال شانس اورد
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۱:۰۹
پاسخ
31
38